Хемус-Еър - директен полет до Канада?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
DidiBo
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 5:08 am
Местоположение: Монреал

Хемус-Еър - директен полет до Канада?

Мнение от DidiBo »

Чули ли сте за тази оферта? Някой има ли някакво инфо по въпроса? Майка ми е чула реклама по радиото, че след 16 декември стартира линията, но повече подробности не знаем. Който знае - да пише
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Мнение от mirkaa »

това звучи абсурдно :lol:
майтапа на страна, не знам дали такива чудеса са във възможностите на Хемус Еър, но май някъде четох, че са станали партнерс на КЛМ, което автоматично им дава право да рекламират "техни" полети до Канада, като от Аместердам полета се изпълнява от КЛМ.

абе с две думи, скоро не очаквайте директни полети от БГ до Северна Америка ... :wink:
third generation immigrant :)
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

туй ша стане когато открият прословутото послослтво на Канада в София, по график беше преди 2 години, ама още го няма :D
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
foxxbatter

Re: Хемус-Еър - директен полет до Канада?

Мнение от foxxbatter »

DidiBo написа:Чули ли сте за тази оферта? Някой има ли някакво инфо по въпроса? Майка ми е чула реклама по радиото, че след 16 декември стартира линията, но повече подробности не знаем. Който знае - да пише
Хахахаххаха :mrgreen: с какъв самолет :shock: :shock: а Ан-24?
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Re: Хемус-Еър - директен полет до Канада?

Мнение от sasho71 »

foxxbatter написа:
DidiBo написа:Чули ли сте за тази оферта? Някой има ли някакво инфо по въпроса? Майка ми е чула реклама по радиото, че след 16 декември стартира линията, но повече подробности не знаем. Който знае - да пише
Хахахаххаха :mrgreen: с какъв самолет :shock: :shock: а Ан-24?
e kak бе? очаква се да се закупят два Еърбъс-380 :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

те и да ги купят тука няма как да кацнат преди 2007 , щото няма пригодени летища .
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
compaq
Мнения: 347
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 1:29 am
Местоположение: MTL

Мнение от compaq »

Туй ша стане за директния полет само ако купят Ан-124 /Руслан/ или най-големия пътнически самолет в света, който е в момента на полетни изпитания. :lol: :lol: :lol:
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

compaq написа:Туй ша стане за директния полет само ако купят Ан-124 /Руслан/ или най-големия пътнически самолет в света, който е в момента на полетни изпитания. :lol: :lol: :lol:
Доколкото си спомням преди години имаше директен полет София - Ню Йорк, но не помня коя от българските, вече не съществуващи, авиокомпании го поддържаше. Технически такъв полет е напълно възможен, самолет от типа на Боинг 767 например, може да покрива както разстоянието, така и да каца на летище София. Друг е въпроса дали такива полети ще са икономически рентабилни.
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

tochica написа:те и да ги купят тука няма как да кацнат преди 2007 , щото няма пригодени летища .
....ta ne razbrah neshto ,kade e tova tuka i kakvo znachi neprigodeno letishte ,neshto pistite li sa kasi ili samoletnite stalbi deto shte svaliat patnicite po tiah .a polet Sofia i koiato i dae tochka na CA e vazmojen .....s dozarejdane na gorivo v vazduha
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Koko написа:
compaq написа:Туй ша стане за директния полет само ако купят Ан-124 /Руслан/ или най-големия пътнически самолет в света, който е в момента на полетни изпитания. :lol: :lol: :lol:
Доколкото си спомням преди години имаше директен полет София - Ню Йорк, но не помня коя от българските, вече не съществуващи, авиокомпании го поддържаше. Технически такъв полет е напълно възможен, самолет от типа на Боинг 767 например, може да покрива както разстоянието, така и да каца на летище София. Друг е въпроса дали такива полети ще са икономически рентабилни.
e kak не помниш бе Коко, това беше великия Балкан :D
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Хемус-Еър - директен полет до Канада?

Мнение от Independent »

sasho71 написа:e kak бе? очаква се да се закупят два Еърбъс-380 :lol:
Смешно ли ти е, Сашко? Може и да ти е смешно, ама една приятелка работеше по проекта на А380. Та тя ми сподели, че на една от симулациите при пускане на водата в тоалетната се отваря люка :lol:
Ай ся посмей да се качиш в туй чудо на съвременната техника. :twisted:
ariel
Мнения: 33
Регистриран на: Пон Фев 21, 2005 7:38 am

Мнение от ariel »

Преди 10г. летях директно СФ-Торонто с Джес Еър.Също летяха и директно до Отава.Стария Станишев доста пари препра с тая авиокомпания,май.Докато един ден не им арестуваха 2-та самолета на различни летища в света за неплатени такси по летищата и неизплатетени суми за ползването под наем на самолетите.
Просто спомени...
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

JoroF написа:
tochica написа:те и да ги купят тука няма как да кацнат преди 2007 , щото няма пригодени летища .
....ta ne razbrah neshto ,kade e tova tuka i kakvo znachi neprigodeno letishte ,neshto pistite li sa kasi ili samoletnite stalbi deto shte svaliat patnicite po tiah .a polet Sofia i koiato i dae tochka na CA e vazmojen .....s dozarejdane na gorivo v vazduha
говорехме за А-380 - да , пистите са къси , няма все още възможност за два ръкава към един самолет , а от гледна точка на обслужване на пътниците - няма и толкова големи ленти за багаж - нали си представяш 800 човека ако всеки има по 2 куфара колко трябва да е голямо помещението и самата лента .
и тука е Канада , извинявай , не съм споменала , въпреки че съм си написала града под името .

а по отношение на полета дали може да същестувава , сигурно може , след като има вече от няколко месеца чартърна фирма Москва - Монреал . ако намеря повече информация , ще пусна .
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
foxxbatter

Мнение от foxxbatter »

Точица казва само една част от предизвикателства да има полет БГ-Мтл. Има и други фактори.

Монтреал-София разстоянието е около 7,300км, но това е по права крива :wink: което принципно е достатъчно за един А-310. Обаче в гражданската авиация не се лети така просто. В този случай над Атлантика има определени коридори, и всеки коридор си има слотове. По-бързите и по-кратките струват повече пари и то в определено време. Да не говорим че са заети.

Накратко разстоянието се увеличава на около 10,000 което е на границата на риска (без зареждане) като се има напредвид че един самолет трябва да носи и запас в случай на нужда. А със спиране става по-скъпо и се забавя полета. България пък допълнително си продаде слотовоете на Хийтрой за жълти стотинки навремето.

Накратко български самолет в северна америка едва ли ще видим скоро... :D
ariel
Мнения: 33
Регистриран на: Пон Фев 21, 2005 7:38 am

Мнение от ariel »

Навремето Джес Еър ползваха 7?? Боинг,но не беше Джъмбо.За има ,няма 10.5 ч ни стовариха в Торонто.
Заключено