Сега пък получихме и писмото за визите!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
Rosi i Bobi
Мнения: 161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:45 am
Местоположение: Montreal

Сега пък получихме и писмото за визите!

Мнение от Rosi i Bobi »

Сега пък получихме и писмото за визите!

Не знам какви епитети да използвам по адрес на нашите пощенски служби!!! Ако трябва да запазим добрия тон и сама да се цензурирам, като за телевизията те биха звучали така: пиип, пиип, пиип, пиип пиип пиип, пиип, пиип пиип, …

Поканата за интервюто си получихме в последния ден от срока и за потвърждаване… забавило се писмото… с някакви си 3 седмици… Идеше ми да ги удуша, ама хайде, случва се!

Ама сега това вече на нищо не прилича! Писмото за визите ни е било изпратено от Букурещ на 21 Октомври. Днес е 18 Ноември!!! Получаваме го, след като веднъж вече се е връщало до посолството и е препратено отново… Обяснението на пощенската служителка на въпроса ни как се е получило така, при положение че направихме пътека до пощенската станция и всеки ден по два пъти проверявахме… чак ни беше неудобно, че "тормозим" служителките, 'дето това им е работата… та, обяснението е следното: "Ми то тук адрес няма. Някоя от колежките го е върнала, понеже неправилно е надписано на чужд език и не може да бъде разчетено… ние не можем да знаем всички езици…".

Адресът, драги приятели, който е представлявал невероятна сложност за служителите, се състои от "ROSITSA KIRILOVA, POSTE RESTANTE 1359, SOFIA, BULGARIE".

И питам аз, като обработват писмата тези служителки, не им ли заляга в процеса на обучение да научат основните понятия, необходими им в работата, поне на английски, френски и, не дай боже, немски?! Нима "ДО ПОИСКВАНЕ" е израз, несвързан с работата им и маловажен за изпълнението и като термин?! И нима дори обратните разписки (онези оранжевите), които използват за кореспонденция с чужбина, не са именно на френски език?!!!

И как пък до сега вече толкова писма и обратни разписки до нас, с именно този адрес върху тях, успяха да разчетат в клона, пък точно това - не. Нито е на друг език надписано, нито е като пощата да е много голяма и да не ни научиха вече всички по име, в резултат на ежедневните ни проверки по два пъти дали има нещо за нас. Още като ни видят на вратата се мръщят и клатят главите, че няма нищо, значи името са научили. А чак и се сърдят като ги накараш да погледнат, те знаят, видели са вече, имат ни предвид…

Не съм бясна, а оттатък! Не ми останаха сили да се порадвам на писмото чак…

Този постинг е за всички вас, чакащите и недочакващи писмата си. Не сме само ние, Blue Passion имаше същия проблем с медицинските си. Илиана и тя… Сигурно има и много други, за които не знаем… Та, ако чакате писмо, което по ваши сметки отдавна е трябвало да дойде, имайте предвид, че не само в посолството може да бъде вината. Проверете и в пощенския си клон, дори в момента там да няма нищо за вас, има регистър, в който се вписват всички влезли в клона писма, дори когато са върнати поради проблем на изпращача. Ако писмата ви се бавят, незнайно защо, проверете и тази опция!

Другият вариант е да научим канадските служители да пишат на кирилица ;-)

Хайде, аз изчезвам да пиша обяснителен e-mail до Букурещ, понеже нали паспортите ни са вече там… макар и без писмо успяхме да ги "пробутаме"… та да им кажа за разминаването с паспортите и писмото. Пък и да ги питам да им го пращаме ли сега допълнително или вече няма нужда. А и искат пак да посочим ръст и цвят на очите… не че не сме ги посочили на 100 места в документите и върху снимките…

За всички чакащи писма за визи, тази допълнителна информация за "загубеното" ни писмо, може би ще обясни как сме успели да пробием и да дадем паспортите в Букурещ за обработка. Всъщност, решението е било взето и писмото отдавна вече е било изпратено когато са ги приели. Явно затова са склонили.

Поздрави, късмет и успех на всички!

Роси
mitaka
Мнения: 41
Регистриран на: Чет Авг 21, 2003 12:44 am
Местоположение: Chicago USA
Обратна връзка:

Мнение от mitaka »

E ha chestito oshte vednaj :P :beer: :P i da ne se kosite tolkova. I bes tova vi ostava oshte savsem malko prestoi v ludnizata narechena Bulgaria 8)
Аватар
Don Tomat
Мнения: 33
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 4:13 am
Местоположение: Монтреал
Обратна връзка:

Мнение от Don Tomat »

Честито!
И аз се ядосвам Роси, че още нямаме формуляри за медицинските, ама в пощата ни казаха че обикновените писма никаде не се завеждели и няма как да се направи справка!
------------------------------------------------------
Човек е толкова голям, колкото големи са мечтите му!
Аватар
emyangels
Мнения: 724
Регистриран на: Нед Авг 31, 2003 8:38 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от emyangels »

Най-важното, е че всичко е наред!!! Още веднъж ЧЕСТИТО!!!
Ivailo Dimitrov

Chestito

Мнение от Ivailo Dimitrov »

:D
Последно промяна от Ivailo Dimitrov на Пон Окт 25, 2004 9:44 pm, променено общо 1 път.
tosheole
Мнения: 44
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 7:57 am
Местоположение: Brgen, Norway
Обратна връзка:

Мнение от tosheole »

Tova e super novina. Mnogo se radvam za vas i iskreno vi zhelaia mnogo kasmet i shtastie v Quebec. Mai mu se vidia kraia a :wink: ? Da znaete che kato zaminete mnogo shte mi lipsvate, no se nadiavam da durzhim vruzka i da se suberem na sled dulgo na bira v Montreal :P
Haide sega, zabravete za BG poshtite i se radvaite na uspeha! Pokazahte i na poshtata, i na byurokratite v Bukuresht i Viena che dori i na Zhana E s kogo si imat rabota :beer:
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

Eh, Rosi i Bobi,
Napalno sa mi poznati 4ustvata vi. Znaete kakvostana s moite medicinski. Haide, usmihnete se sega i se radvaite, skoro 6te se otarvete ot cialata ludnica. Stiagaite bagaja i ako imate nujda ot help kakvo da nosite pi6ete mi na e-maila.
:beer: :beer: :beer:
Аватар
Rosi i Bobi
Мнения: 161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:45 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Rosi i Bobi »

Mersi za pozdravite, priyateli!

Nyakolko chasa po-kasno veche sam po-spokoyna... i usmihnata. Eeeeey, vizite idvaaaat! :-)

Sega chakam Bo da svarshi da raboti i da go poleem s po chayche ;-)

Leka vecher i kasmet i uspeh na vsichki! I da vi se vrashtat tapkano hubavite pozhelaniya!!! ;-)
Nalex
Мнения: 369
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 6:41 am
Местоположение: Mtl

Кинти, кинти на пощаджиите

Мнение от Nalex »

Приятели, нека батко ви ви открехне.
По 15 кинта снасях на пощаджията за всяко писмо от посолството, доставено лично.А те бяха доста, повярвайте.Бая се стараеше момчето, ако трябваше и курс по език щеше да запише.Просто батко ви отчете реалностите и се съобрази с тях.
Хич не ми пука за скапаните кинти.Нали все пак С Божията помощ ще си постигна мечтата?
Така като изчислих, няма да ми е толкова трудно да ги избия тези пари в Канада.Просто не ми се разказват сърцераздирателните истории за пропуснатите ползи и за провалени съдби от неполучаването на определени писма.Който е щедър, съдбата е щедра към него. :D
Nadia&Petar
Мнения: 118
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:23 pm
Обратна връзка:

Мнение от Nadia&Petar »

Chestito ot nas :D :D :D
Veche ste na finala, ostava samo da stiagate kufarite i......da preletite okeana :D
Nie vi chakame- specialni pozdravi ot Silvia :D
Аватар
titi
Мнения: 467
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 2:15 pm
Обратна връзка:

Мнение от titi »

Още веднъж честито от нас!!!
Сега е време да се отпуснете и здраво да полеете тази хубава вест. Всяко лошо чувство в такъв момент остава на заден план. Оттук насетне само хубави и приятни емоции.
Много усмивки и късмет! :lol: :lol: :lol:
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Спокойно, приятели, аз още си чакам обратната разписка за изпращането на документите до Букурещ на 19.12.2002г.! :D :D
Българските ши*ани пощи са нещо като атракция...по-вълнуващи са от всички атракции в София Ленд...и почти идеално ни подготвят за канадските бюрократи.
Вие празнувайте, а пък ако е рекъл Господ, в петък може да направим нещо съвместно...че ще се забравим, много време мина!
А, Роси, взел съм ти 3 чантички за CD, в петък ще си обменим материали...
Поздрави на Боби и доскоро! :D
:beer: :beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Daniela
Мнения: 51
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 2:21 am

Мнение от Daniela »

Думи нямам за нашите пощи...И досега всеки път изтръпвам, ако трябва да пращам или да чакам писмо.
Радвам се за вас :D Всичко е добре, щом свършва добре!
div
Мнения: 112
Регистриран на: Сря Авг 13, 2003 10:06 am

Мнение от div »

Pozdravlenia! :lol:
Haide ne se kosete veche, a otpraznuvaite hubavia povod!

Dobrite novini zapochvat da idvat!!! Oshte malko tyrpenie i shte stisnite pasportite sys zavetnite vizi!
Vsichko e dobre, shtom svyrshva dobre! :wink:
Аватар
dobri4uk
Мнения: 224
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 10:09 am
Местоположение: Montreal.Qc

))))))))))))))))))))))))))

Мнение от dobri4uk »

Evalaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :D :D


I da im E...........a m............ta na Po6tite :twisted:

Otpusnete se i mu udarete po 1,2 3, 4 ..................
DOBRI4UK( ne go durpaite za op6kata)
Заключено