polu4ih pokana ot kmeta na vill de Quebec, njakoj drug?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
amelie
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 7:24 am
Местоположение: Sofia, Bulgaria

polu4ih pokana ot kmeta na vill de Quebec, njakoj drug?

Мнение от amelie »

dnes polu4ih stranna pokana ot kmeta na grad Quebec za sresta v Sofia na 14 septemvri, ima li drugi, koito sa polu4ili takava?

ne znam kak da ja talkuvam...
Всичко е в мярката
Plamen

Мнение от Plamen »

Може скоро да получиш и 2 посочен билет...дай боже... :wink:
Mari
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Юли 31, 2003 9:30 pm

Мнение от Mari »

Ne sam polutchila takava pokana po razbiraemi pritchini /picha ot Quebec/ , no moi poznati Kolumbiitzi vednaj biaha pokaneni ot nastoiachtia kmet na grada Quebec. Tiahnata srechta beche kato ofitzialno "dobre dochli" na imigrantite. Kakto podrazbirach tova sa polititcheski trikove. Moiat savet e da otidech, zachtoto tam chte ima i drugi kato teb i chte imach vazmojnost da mu zadadech vaprosi, koito te valnuvat. Pak i na intervuto ako ochte ne si go minala mojech da go spomenech. Tova chte gi polaskae i chte pokajech motiviranost.
Utchudva me fakta tche e izbral Balgaria, no tova e s polojitelen smisal za nas balgarite.
Mojech da mu zadadech naprimer vaprosa : Zachto protzedurata za imigratzia na edin balgarin trae ot 1.5 do 3 godini, a za drugite strani tova e ot 6 mesetza do 1 godina?
A i e hubavo da si ofitzialno obletchena, zachtoto Kolumbiitzite razkazvaha tche te bili edinstvenite koito bili dobre obletcheni i toi edinstveno s tiah si beche napravil snimka :)
Nali znaech "po drehite posrechtat...."
Nikoi viatar ne e popaten za tozi, koito ne znae kam koe pristanichte patuva.
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

ЗАЩО НЕ ЧЕТЕТЕ, БЕ ХОРА?

Мнение от anito »

За какво си хабим клавиатурите, бе хора? Пишем, пишем, а защо?

На 27.07.2003 ви писах по въпроса:

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?t=10

Причината е, че тук имат въпиюща нужда от "свежа кръв". Имигрантите тук са само 2%, доколкото знам. Дават мило и драго да привлекат имигранти. Това се отнася обаче най-вече за градските власти. Населението не се замисля май много-много по въпроса, или поне по-голямата част. Между другото ми попадна една програма на кметството с редица мерки по този повод. И забелязвам, че действат, а не само да пишат тезиси. Само че нали знаете,че общественото мнение се променя най-бавно. Така че това, което зависи от властите, сигурно ще го направят, но за свикването на хората с имигрантите ще трябва време.
Проблемът е основно с наемането на работа. Иначе каквото и хубаво да ви кажат за гр. Квебек, сигурно ще е вярно.

Според мен ще е полезно да се отиде. Можете да си питате всичко. Според мен най-вече относно отношението на работодателите към емигрантите. Защото както вече беше писано, тук не са много свикнали с имигранти, за разлика от Монреал напр., и са много по-резервирани при наемането на работа. Според тук пребиваващите не само българи, това е основния проблем. Всичко друго е от хубаво по-хубаво. Без преувеличение! Има и други неща, но вие си знаете какво ви интересува. Няма аз да ви давам акъли, я!

Смятам, че това, за което става въпрос в случая, и това, за което пише Мари, са различни неща.
Миме, нищо лично :wink: , целта е само да сме полезни.
Знам, че не употребяваш :beer: , но по липса на по-сериозни работи: :beer:
Обичам да преча
Аватар
bis
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 3:55 am
Местоположение: ville de Quebec
Обратна връзка:

Мнение от bis »

Amelie, bi li spodelila na kakuv etap si ot procedurata?
I samo s pokani li moje da se hodi?
Ina
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 5:01 pm
Местоположение: Quebec

Мнение от Ina »

Ние сме на етап - чакащи виза и също получихме такава покана.Вътре поне пише , че могат да присъстват само хора с покани и дори трябва да се потвърди присъствие по факса. Мисля , че е полезно да се отиде - напълно съм съгласна с аnito макар че съм в БГ ...
Късмет :) :lol: :beer:

P.S. :?: Само че нашата е за 13.09. - ти къде си поканена - в Хилтън или в НДК?
mira
Мнения: 26
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:43 am
Местоположение: Québec

Мнение от mira »

Zdraveite, nie sa6to 4akame viza, no ne sme polu4ili pokana. Vie na interviuto vav koi grad poso4ihte, 4e 6te hodite? Nie kazahme Montreal, no posle promenihme namereniata si. Moje li tova da e pri4ina, 4e niamame pokana? Ako ne polu4im po- kasno molia, niakoi ot tezi, koito 6te otidat da razkajat za vpe4atleniata si vav foruma.
Uspeh na vsi4ki!
Ina
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 5:01 pm
Местоположение: Quebec

Мнение от Ina »

Мира , мисля че има значение , защото ние бяхме посочили още в началото три малки градове и единият беше град Квебек. Така че вероятно това се е отразило по някакъв начин. Разбира се че ще споделим след срещата... :D Успех на всички! :beer:
amelie
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 7:24 am
Местоположение: Sofia, Bulgaria

...

Мнение от amelie »

Аз направих медицински и сега чакам виза.
На интервюто казах, че искам да живея в Монреал.
Писмото е от кмета на град Квебек.
Вътре има талон да потвърдя присъствието на срещата по факса, има и покана която трябва да нося на срещата.

Срещата е на 13 септември от 2 часа в НДК, ама къде точно - не пише.
После на 14, 15 и 16 можело да си уредим лични срещи с представителите на града в хотел Хилтън.
Всичко е в мярката
Vaseto
Мнения: 85
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 10:03 am
Местоположение: Montreal

Za sreshtata v NDK

Мнение от Vaseto »

Nie sushto poluchihme pokana za sreshtata na 13 septemvri v NDK. Moia priatelka mi se obadi da mi kaje, che te sa poluchili takava pokana i az si proverih poshtata. Ako ima i drugi ot foruma dali za korespondencia poshtenski adres ili kutia, neka da si gi proveriat, zashtoto ishodiashtoto kleimo ot Viena e 30.07., a tuk v Sofia sa s poshtensko kleimo ot dnes 05.08. Spored men pokani shte poluchat vsichki, koito sa poluchili i sertifikatite sled intervuto, zashtoto samoto pismo zapochva taka: "Vous choisi le Quebec et le Quebec vous a choisi....". Mislia sushto, che ne e losho da se vidim vsichki i na tazi sreshta, kakto se kazva da obvurjem poleznoto s priatnoto. Chao.
S-T-A-L-K-E-R
Мнения: 26
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 11:25 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от S-T-A-L-K-E-R »

Az prochetoh za pokanata na amelie, otidoh da si proveria poshtata i se okaza che sushto sum poluchil takava pokana ot kmeta na Quebec.
Ne che niama da otida, no bih iskal da biah poluchil neshto po-optimistichno otkum Bukuresht...
p.s.: Poluchih Cetrificata prez mai i oshte chakam razvitie...
tosev
Мнения: 45
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 8:36 am

Re: polu4ih pokana ot kmeta na vill de Quebec, njakoj drug?

Мнение от tosev »

Yavno ne sme malko, tezi s pokanite. Datite na pismoto sa sy6tite : 30.07.03-05.08.03.
Zaribyavat hora, koito ve4e sa polu4ili Certificati. Moze i da se vidim v NDK-to.
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

И аз..

Мнение от Alina »

Здравейте приятели

И аз получих поканата. На ниво чакане на медицински съм. Бях писала - Монреал и Квебек. Но вече твърдо съм решила да ходя в Квебек. Само не знам дали има смисъл да ходя на срещата. Аз вече и без друго съм решила да ходя там. Но пише,че бройките са ограничени, така че... Ще видим. Има ли някой от Пловдив, който смята със сигурност да ходи?

Алина
Alina
Аватар
Maria
Мнения: 347
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 1:45 am
Местоположение: Sainte-Julie/Варна

Мнение от Maria »

Е хубава работа сега! :(
Тоз кмет само кандидатите от София ли ощастливява с покани?
И ние като вас сме за там, за град Квебек, но понеже сме от дълбоката провинция, наречена Варна, такива покани не сме получавали!
....А уж изрично ни поздравиха на интервюто за избора ни.....
Тия хора не знаят ли, че от Варна до София има различни видове транспорт!
Аватар
dobri4uk
Мнения: 224
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 10:09 am
Местоположение: Montreal.Qc

ve4e sme blizki s kmeta

Мнение от dobri4uk »

I az polu4ih pokanata... :wink: 8) Dosega kmet ne e proiavival interes kum men :wink: ... Edno burzo sozialogi4esko prou4vane...- Az sum semeen :wink: i mi e interesno drugite , koito sa polu4ili pokani kakvo etat civil imat :beer:
Заключено