Научи сам френски

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
sneja
Мнения: 144
Регистриран на: Пет Мар 04, 2005 8:45 am
Местоположение: Varna-Sofia

Мнение от sneja »

Вдигам темата, за да могат повече хора да я видят. Мисля, че е много полезна и ще е хубаво модераторите да я вклучат в статиите на портала.
Благодарности на ivanko 13 за това, че сподели информацията и на всички, включили се след него. :)
Документи до Виена - 22.04.06 г.
Accusé - 28.04.06 г.
Интервю - 29.11.06 г. 10.00 h ОК
Документи Букурещ - 19.12.06
Баркодове - 29.03.07
Медицински - 10.04.07
Направени-24.04.-OK - 03.05.
Покана за виза - 1.06.- ВИЗИ 23.06.
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Мнение от mirkaa »

ivanko13 написа:MediaDICO
Изображение
-Plus de 450.000 mots et expressions idiomatiques
-Tous les verbes conjugués à tous les temps
-250.000 synonymes pour rédiger plus rapidement
- Plus de 140.000 définitions et 70.000 entrées

Много полезна програмка!Определения,синоними,спрягане на всички глаголи във всички възможни времена,френско-английски и английско-френски речник



Благодарности на Джими и Поли! :beer: :beer: :beer:

ivanko13, може би глупав въпрос :lol: :lol: , но тази програмка от къде се придобива!? купува, изтегля..!? нещо не можах да я намеря online. Благодаря!
third generation immigrant :)
kaleko
Мнения: 187
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 2:21 pm

Който търси намира!!!

Мнение от kaleko »

Пробвай с eMule :D :D :D
Това е лично мое мнение, не ангажирам никого с него.
Желая Ви МНОГО КЪСМЕТ!
mikemastercorp
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2005 12:14 pm
Местоположение: Монреал
Обратна връзка:

Здравейте Mesamis

Мнение от mikemastercorp »

Айде и ние да се включим, че колкото и да ми е жалко да го кажа но сме едва в самото начало (чакаме дори пистолета да гръмне.. :)

Благодарен съм на всички които са публикували линкове към софтуерните самоучители, речници и други пособия. Ако някой друг се сети за име на програмата, моля ако не е проблем да напише поне името, а за останалото аз ще имам грижата :) Между другото в момента се сваля Rosetta Stone... така че след 1-2 дена ще я имам. Ако някой е от Варна и има желание да си я набави, да драсне ще му я предоставя безвъзмездно ако си донесе диск / харддиск да му я запиша. Понеже съм и аз една божа кравичка, ако има някой от Бургас, другия месец ще съм там, та може и там да ме издири. Идеята ми беше просто да си поменкаме малко тулс-ове за да се въведа в Francais преди да почна курсовете.

Ами това е засега от мен и още веднъж благодаря на смелите и умни българи, основатели на този сайт както и на неговите посетители.. :))
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Re: Който търси намира!!!

Мнение от mirkaa »

kaleko написа:Пробвай с eMule :D :D :D
пробвам ама го нема!!! пробвах и на други места, пак без резултат. моля за помощ!!! :?

за Иванко13 - ако искате да кача някъде и самоучителя, който имам. :?: Нарочно пуснах нова тема, защото си помислих, че не се вписва тук, тъй като е за хора владеещи добре английски. явно бе грешка.
така че, очаквам включване ако има заинтересовани :wink:
third generation immigrant :)
dimtzolov
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Фев 26, 2004 3:56 pm

Мнение от dimtzolov »

Привет, mirkaa!

Аз имам интерес за оня самоучител с дядката, дето го беше сложила миналата седмица. Обаче вече не може да се сваля. Много ще съм благодарен ако можеш някъде пак да го качиш.


:D :D :D
kaleko
Мнения: 187
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 2:21 pm

Re: Който търси намира!!!

Мнение от kaleko »

mirkaa написа:
kaleko написа:Пробвай с eMule :D :D :D
пробвам ама го нема!!! пробвах и на други места, пак без резултат. моля за помощ!!! :?

за Иванко13 - ако искате да кача някъде и самоучителя, който имам. :?: Нарочно пуснах нова тема, защото си помислих, че не се вписва тук, тъй като е за хора владеещи добре английски. явно бе грешка.
така че, очаквам включване ако има заинтересовани :wink:
Не знам как си търсила но аз в момента го свалям от там избрах си най-големия файл 87 МВ е. А за този самоучител с дядката сложи го в мулето, ДС или торент. За да можем да теглим :D :D :D
Това е лично мое мнение, не ангажирам никого с него.
Желая Ви МНОГО КЪСМЕТ!
Аватар
exquisitus
Мнения: 497
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 10:12 am
Местоположение: Hell

Re: Който търси намира!!!

Мнение от exquisitus »

kaleko написа: Не знам как си търсила но аз в момента го свалям от там избрах си най-големия файл 87 МВ е. А за този самоучител с дядката сложи го в мулето, ДС или торент. За да можем да теглим :D :D :D
mi kaleko i az ne ia namerih, pusni linka
The secret of success is sincerity. Once you can fake that, you've got it made. -- Jean Giraudoux
--------------------------------------------------------
If the world were the perfect set of teeth, you would be plaque!! -- Dolph, the fascist hippo
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Re: Който търси намира!!!

Мнение от mirkaa »

kaleko написа:
mirkaa написа:
kaleko написа:Пробвай с eMule :D :D :D
пробвам ама го нема!!! пробвах и на други места, пак без резултат. моля за помощ!!! :?

за Иванко13 - ако искате да кача някъде и самоучителя, който имам. :?: Нарочно пуснах нова тема, защото си помислих, че не се вписва тук, тъй като е за хора владеещи добре английски. явно бе грешка.
така че, очаквам включване ако има заинтересовани :wink:
Не знам как си търсила но аз в момента го свалям от там избрах си най-големия файл 87 МВ е. А за този самоучител с дядката сложи го в мулето, ДС или торент. За да можем да теглим :D :D :D
sorry kaleko, ама чак толкоз не им разбирам на тия програмки. с мулето не работя, и не смятам да почвам. търсих из всякви торент саитс, но не намерих. така, че ако съдействаш, би било много добре :wink:

а за самоучителя, как да го кача на торент саит, като това могат да правят само определени хора!? поне не съм наясно за повече. ако някой може да обясни, моля.....
иначе мога пак да го пратя през yousendit, но отнема адски много време да го кача, а е безсмислено като expire след това..
third generation immigrant :)
mikemastercorp
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2005 12:14 pm
Местоположение: Монреал
Обратна връзка:

Rоberta learnings

Мнение от mikemastercorp »

Zdraveite priateli.. Niakoi ima li koito da e uspial da svali Roberta, che az ia pusnah da se svalia, svali se 303 MB i se okaza che i drugite ot koito svaliam ia niamali po-natatyk i taka chakah 4 dena vikam niakoi shte vlezne s prodyljenieto no uvi. Ta ako ima niakoi svalil ia, moje li da drasne kade ia e iznameril.. Az svaliah ot Emule taka che tam ia niama cialalta... samo 1 variant ima 800 MB ISO, no tochno nego nikoi go niama ot 300 nagore .. :)
kaleko
Мнения: 187
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 2:21 pm

Идея

Мнение от kaleko »

Някои знае ли някакъв ДС++ международен сървър да се включим от форума и да си разменяме файлове :wink: . И аз ще потърся :D . Не знам модераторите дали не могат да измислят към форума и такъв сървър :D. да си менками файлове. Просто идея :D .
Това е лично мое мнение, не ангажирам никого с него.
Желая Ви МНОГО КЪСМЕТ!
kaleko
Мнения: 187
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 2:21 pm

DC++ Hubs

Мнение от kaleko »

До всички съфорумци в БГ регистрираите се в dc.data.bg и да си менкаме файлове аз съм под името kaleko разгледайте какво съм предложил там с това отговарям и на mirkaa да сподели там своята програмка е дерзайте :D
Това е лично мое мнение, не ангажирам никого с него.
Желая Ви МНОГО КЪСМЕТ!
Kategat
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Юли 18, 2005 3:22 am

Re: Идея

Мнение от Kategat »

kaleko написа:Някои знае ли някакъв ДС++ международен сървър да се включим от форума и да си разменяме файлове :wink: . И аз ще потърся :D . Не знам модераторите дали не могат да измислят към форума и такъв сървър :D. да си менками файлове. Просто идея :D .
Ами то тези DC++ сървъри са много, просто трябва да решим кой да е и да се включим в него. Аз съм в хъба на Мегалан, така че там съм шернала някой неща. И музика има :lol:
"Може и в самия център на цивилизацията да живееш и пак да отгледаш някоя кукувица в гнездото си"
kaleko
Мнения: 187
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 2:21 pm

DC++ hubs

Мнение от kaleko »

ето малко български Hubs:
dc.bol.bg
dc-slatina.no-ip.info:1090
bghub.eu.org
THCHydroPonicsGate.420NET.org:420- този е международен май ама искат минимум 50 GB да отдаваш какво да направя като моя хард е по-малък :?
Ами чакам предложения на кой хуб ще се търсим :D :D :D да направим една виртуална сбирка и да видим кой какво има да дава и кой какво търси за сваляне е стана хубава тема :D
Това е лично мое мнение, не ангажирам никого с него.
Желая Ви МНОГО КЪСМЕТ!
Аватар
exquisitus
Мнения: 497
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 10:12 am
Местоположение: Hell

Re: DC++ Hubs

Мнение от exquisitus »

kaleko написа:До всички съфорумци в БГ регистрираите се в dc.data.bg и да си менкаме файлове аз съм под името kaleko разгледайте какво съм предложил там с това отговарям и на mirkaa да сподели там своята програмка е дерзайте :D
i kvi sa iziskvaniata ? triabva li da imam statichen ip?
The secret of success is sincerity. Once you can fake that, you've got it made. -- Jean Giraudoux
--------------------------------------------------------
If the world were the perfect set of teeth, you would be plaque!! -- Dolph, the fascist hippo
Публикувай отговор