Лимит за внасяне на пари ?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
ZKo
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Юли 08, 2005 8:15 am
Местоположение: BG

Лимит за внасяне на пари ?

Мнение от ZKo »

Здравейте,интересува ме има ли някакъв лимит за внасяне на пари при първо влизане в Канада?Например ако сам писал 8 000 долара а влизам с 50 000 ще ми удържат ли някакви такси?
Благодаря на всички които ми отговорят!
borsay
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Яну 21, 2004 11:34 am
Местоположение: Saint Liban

Мнение от borsay »

zdrasti, ti da ne si az? az sam sasthiya sluchay/ eventualno/ i poneze tazi tema beshe veche obsazdana, nay-veche razbrah, che vsichko e nay-dobre da se vkara na parvo vlizane/ tya i zenata taka iska/, zasthoto samo se deklarirat, no nyama nikakvi taxi i danatzi. estestveno moze i da te pitat otkade imash tolkova pari, ama tuka otgovora si e individualen, spored sluchaya. kasmet
ZKo
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Юли 08, 2005 8:15 am
Местоположение: BG

Мнение от ZKo »

Blagodarja ti za otgovora:)
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Я се разберете парите чий са в крайна сметка :lol:
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Re: Лимит за внасяне на пари ?

Мнение от Doktora »

ZKo написа:Здравейте,интересува ме има ли някакъв лимит за внасяне на пари при първо влизане в Канада?Например ако сам писал 8 000 долара а влизам с 50 000 ще ми удържат ли някакви такси?
Благодаря на всички които ми отговорят!
Аман бе!
Кво стаа тука бе?
Кви са тия 8000 , кви са тия 50 000 долара бе?
Лелееее!
Вече се комплексирах.
Аз не мога да намеря пари назаем за да си платя билетите и за първо време а то тук виж за кви суми говорят. :shock: :?
После пак разправяйте,че докторите били корумпирани.
Мен що някой не ме корумпира.........?
Док....... :?:
TROUBLEMAKER
borsay
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Яну 21, 2004 11:34 am
Местоположение: Saint Liban

Мнение от borsay »

Viz sega Dok, komunistite doydoha pak na vlast i se chaka kakvo? Ami natzionalizatziya estestveno. Poneze na vremeto tzeliya ni rod ni razkulachiha, sega tzyalata mi roda si prodava imotite i mi dava parite si, kakvo da napravya, da ne gi vzemam li?
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

borsay написа:Viz sega Dok, komunistite doydoha pak na vlast i se chaka kakvo? Ami natzionalizatziya estestveno. Poneze na vremeto tzeliya ni rod ni razkulachiha, sega tzyalata mi roda si prodava imotite i mi dava parite si, kakvo da napravya, da ne gi vzemam li?
Интересни новини!
Ами ся кво?
Ами аз като съм от партизанско семейство да зема да остана ......а?
Док....... :lol: :beer:
TROUBLEMAKER
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Лимит за внасяне на пари ?

Мнение от VanBC »

ZKo написа:Здравейте,интересува ме има ли някакъв лимит за внасяне на пари при първо влизане в Канада?Например ако сам писал 8 000 долара а влизам с 50 000 ще ми удържат ли някакви такси?
Благодаря на всички които ми отговорят!
При първото влизане можеш да внесеш колкото си искаш пари.
Само ги обърни в чекове, щото ако извадиш 50 бона в кеш, влизат в сила законите за борба с прането на пари и може да имаш разправии в банката.
Obey gravity ... It's the law!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Re: Лимит за внасяне на пари ?

Мнение от sasho71 »

...
Последно промяна от sasho71 на Чет Авг 18, 2005 6:54 pm, променено общо 1 път.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
em
Мнения: 87
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2004 5:02 pm

Мнение от em »

Добре, за тия пари които носим с нас при първо влизане е ясно, но ако след като си отворим сметка в Канада я захраним с 50к $ от България какъв е проблема?Примерно един месец след кацане в Канада, то е ясно че тия пари не са изкарани докато сме в канада и според мен не би трябвало да има проблем.

Някой да има опит по въпроса?
sawa72
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Авг 14, 2005 11:24 am
Местоположение: Преди живеех срещу лудницата,сега живея срещу нас.

Мнение от sawa72 »

До колкото си спомням по-рано,за да прехвърлиш по банков път сума над 10000$ се подписваше декларация от къде са придобити парите,а за над 15000$ се изискваше разрешение от Министерството на финансите.От това следва,че парите когато се прехвърлят трябва да са на траншове.Малко по-скъпо излиза заради таксите,но е предпочитан вариант от носенето им в джоба. :)
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

em написа:Добре, за тия пари които носим с нас при първо влизане е ясно, но ако след като си отворим сметка в Канада я захраним с 50к $ от България какъв е проблема?Примерно един месец след кацане в Канада, то е ясно че тия пари не са изкарани докато сме в канада и според мен не би трябвало да има проблем.

Някой да има опит по въпроса?
Един познат французин който беше тук с работна виза реши да си купува нова кола, вдигна телефона, обади се във френската си банка и им нареди да му преведат 35000 канадски долара в канадската му сметка. След като от Франция го известиха, че парите са приведени, той отиде в канадската банка да ги изтегли, но го чакаше неприятна изненада. Казаха му, че прехвърлянето на такива суми попада под наблюдението на закона за пране на пари, трябваше да попълва специална декларация и му се наложи да изчака 2-3 семици докато му освободят парите. С една дума: може да се привеждат големи суми, но отнема допълнително нерви и време ...
Obey gravity ... It's the law!
sawa72
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Авг 14, 2005 11:24 am
Местоположение: Преди живеех срещу лудницата,сега живея срещу нас.

Мнение от sawa72 »

Също така забравих да спомена,че е хубаво парите да се държат в няколко сметки,а по възможност и в различни банки.Когато се пращат нека да не се вкарват само в една сметка,а също така в няколко,за да не се получават проблеми и недоразумения.Много трудно се доказва произхода на голяма сума пари,повярвайте ми.Винаги могат да те хванат,че не си си платил данъци.Примерно,ако сумата е от продажба на имот.Знаете ,че се практиктиката е да се извършват сделките по данъчна стойност,а не по пазарна която в повечето случай я надвишава в пъти.По този начин се спестяват данък и имено за този данък могат винаги да те пипнат,ако решат.Това е най-простия пример,но един от най-срещаните. :)
Pincher
Мнения: 274
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 4:15 pm
Местоположение: u kanadsko, do rekata v diasno

Мнение от Pincher »

taka e. dori v change bureau ako iskash da smenish povche ot 3K.$ v mestna valuta ti iskat dokumenti za samolichnost. shibana rabota.
:beer: :beer: :beer:
Заключено