promqna w taxes za RPRF

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
baubau
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Окт 21, 2003 11:14 am

promqna w taxes za RPRF

Мнение от baubau »

zdrawejte , ne widqh da ima diskusiq po promqnata w taxes , w site na canadian embassy in Roumania ima attachment - ako ne ste platili 640 $ , sled 27/10 stawat 715 $ .
Kojto ima jelanie moje da se wyzpolzwa ot promociqta i da plati do petyk , ako ne e platil . :D :D
Chris
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Окт 21, 2003 3:44 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от Chris »

здравейте колеги,
днес платих в Юнионбанк RPRF или т.нар. 'Welcome Fee' за мен и съпругата ми общо 1280$. Много се изненадах като видях новите такси и се радвам, че успях да се кача на последния вагон на влака. Дано да не ме накарат да доплащам.
Новите такси са следните според брошурката, която видях в банката:
за разглеждане на документи за виза = 400$ на човек
RPRF = 710$ на човек.
ако на някой му действа успокояващо - курса на $ е доста по-нисък от колкото беше преди 6 месеца.
stoyan
Мнения: 37
Регистриран на: Съб Авг 09, 2003 4:40 am
Местоположение: Toronto

Мнение от stoyan »

Е Браво сега ще трябва още около $300 за тричленно семейство.,ще му мисля след 24.10-day destiny
Еехх Канада.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Реакцията е наложена от промяната на курса CAD/USA, който преди войната срещу Ирак беше 1:0.65, а сега е 1:0.75...
Мдаааа, не е гот това падане на американския долар...
:beer: :beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
stoyan
Мнения: 37
Регистриран на: Съб Авг 09, 2003 4:40 am
Местоположение: Toronto

Мнение от stoyan »

Аз пък си мисля,че за всички нас в BG,който са тръгнали за Канада е добре да пада $$$,щото едно е да взимаш 1$-1.68лв,друго е когато беше 1$-2.20лв,разликата е голяма така ще може да съберем повече $ с нашите лв. до заминаването за Канада.Да пада още.
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

stoyan написа:Аз пък си мисля,че за всички нас в BG,който са тръгнали за Канада е добре да пада $$$,щото едно е да взимаш 1$-1.68лв,друго е когато беше 1$-2.20лв,разликата е голяма така ще може да съберем повече $ с нашите лв. до заминаването за Канада.Да пада още.
Недей да бъркаш канадския долар с американския. Всички суми изисквани за емиграция в Канада са фиксирани в кандски долари. Това, че американския долар пада, не означава, че и кандския също пада. В конкретния случай с RPRF се случва точно това - американския долар пада, но кандския се държи и съответно таксите (които са фиксирани в канадски долари) нарастват когато се измерват в американски долари. Това, че на интервюто или на границата ще покажеш по-голяма сума в американски долари, не означава, че обърната в канадски долари сумата ще е по-голяма ...
Клара
Мнения: 63
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 6:12 am
Местоположение: MNT

Мнение от Клара »

Много неприятно са го направили, както със внасянето на ДДС в BG /важи датата на заверяването на сметката на получаващата банка/
Аз ще отида утре до Варна, но знам ли със сигурност кога ще ги преведат в тяхната банка. Пише, че ако сумата е получена след 27 октомври ще се плаща по новите такси.
Сега вече се ядосах :twisted:
Good luck!
Клара
Мнения: 63
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 6:12 am
Местоположение: MNT

Мнение от Клара »

Току що говорих с Юнион банк-Варна
Превода се извършва още същия ден.
Поне едно нещо да не е както в BG.
А разликата е значителна- за двучленно семейство 150 $
Good luck!
Аватар
Maria
Мнения: 347
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 1:45 am
Местоположение: Sainte-Julie/Варна

Мнение от Maria »

Някой може ли да ми каже как точно се отваря посочения в страницата на посолството документ - в някакъв .wpd формат е.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Здрасти Мария,
като кликнеш на линка, ако си с IE, той те пита "Open" или "Save", избираш "Open" и от списъка с програми наречен "Open With" избираш "Winword", демек Word-a. При мен така проработи.
baubau
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Окт 21, 2003 11:14 am

Мнение от baubau »

Maria ,
ako dadesh save na attachment-a posle mojesh da go otworish s word .
:)
Аватар
titi
Мнения: 467
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 2:15 pm
Обратна връзка:

Мнение от titi »

Много лоша работа!!!!
Дали е продиктувано от промяната на курса на долара или от някакви други причини не знам, но знам със сигурност, че от това само емиграционните в Букурещ ще спечелят, за сметка на хората, които кандидатстват тепърва или са на етап интервю или подготовка на документите за Букурещ.
Така че, ако има такива, които трябва да изпращат парите до Букурещ, хора, побързайте, петък е след два дни. Време не остана.
Спестете си разликата от увеличението, което ще е в сила от понеделник. :lol:
div
Мнения: 112
Регистриран на: Сря Авг 13, 2003 10:06 am

Мнение от div »

Zdraveite,
Molia za syvet vyv vryzka s po-gornia komentar.

Tyi kato do momenta ne sme poluchili bar kodove / nomer na dosie v Bukuresht/, koga i s kakva pridrugitelna informacia da izpratim vnosnata belegka za RPRF.
Dostatychni li sa samo imenata napisani na gyrba i niama li veroiatnost tia da se zagubi bez da e posochen nomer na dosie. Mislite li che e po-udachno da izchakame bar kodovete i togava da ia izpratim, nali taka ili inache parite sa bili vneseni v bankata predi 27.10.2003.

Blagodarim vi predvaritelno.
Uspeh i kysmet na vsichki! :wink:
Аватар
Maria
Мнения: 347
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 1:45 am
Местоположение: Sainte-Julie/Варна

Мнение от Maria »

Здравейте!
Днес и ние хванахме "намалението" :wink: .

Човекът от банката каза, че важи датата на превода - значи, ние платихме днес по 640 USD на човек, важи днешната дата, 23.10.03, независимо от това кога ще пристигне превода в Букурещ/съответно - писмото с бележката от банката.

Таксите действително се качват от 640 на 715 USD, но не се променя стойносста им в CAD.
На печелившите - честито :beer:
M@ria
Мнения: 75
Регистриран на: Чет Юли 31, 2003 5:00 am

Мнение от M@ria »

Благодаря на Baubau и всички останали :wave: за навременната информация.
И аз днес успях да внеса RPRF :dance:
Заключено