помогнете учител по френски език в Пловдив

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
tita
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Фев 15, 2005 7:07 am

помогнете учител по френски език в Пловдив

Мнение от tita »

Здравейте!
и аз като повечето, които пишат тук съм започнала процедурата за имиграция в Квебек. Проверих си възвожностите по интернет и излиза , че имам шанс./естествено попълних, че имам нево по френски/ Проблемът е, че не зная френски. Разбирам, че френският е важен и не само това, но трябва да е на добро ниво за интервюто. Търся учител по френски понеже работата ми е такава ,че не мога да ходя на курс, а и няма как да си тръгвам по-рано , без шефовете ми да разберат защо ...
надявам се да ми препоръчате добър преподавател, който да може да ме научи на този "ужасно труден" според мен език. Благодаря ви.
grethen
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 6:49 am
Местоположение: Plovdiv

Мнение от grethen »

263795 A и М Консулт
Аватар
milla
Модератор
Мнения: 1115
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:09 pm
Местоположение: BG, Пловдив, вече в Монреал

Мнение от milla »

tita, ето тук може да видиш телефоните на различни учители в Пловдив:
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?t=155

Ако искаш да се срещнеш с кандидат-имигранти за Квебек в Пловдив, те каня да дойдеш на срещите ни, на които можеш да питаш всичко, което те интересува във връзка с процедурата. Те се провеждат засега всеки понеделник от 19:30 ч. в ресторант Вестра, но по изключение тази седмица ще бъде днес /вторник/ пак от 19:30 ч. За повече информация виж тук:
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... f2df7052c6
Мечтите се постигат, когато се потрудиш за тях, така както вятърът гони облаците, докато се покаже слънцето!
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

Подписвам се с 2 ръце и 2 крака под думите на Милла


С много обич на Женя. Тя за мене беше всичко :haplio: :queen:
Alina
tita
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Фев 15, 2005 7:07 am

за курсовете по френски

Мнение от tita »

здравейте, много благодаря на всички, които ми отговориха. посетих препратките и наистина видях доста телефони, на които мога да се обадя. За Евгения Узунова съм чувала просто като име, но нямах координати. какво е това АМ консулт? Да не е някаква кантора, от тези които искат много пари? При всички случаи ще се обадя на телефоните, които дадохте. Благодаря още веднъж
Поканата за сбирка също ме заинтригува. Всяка седмица ли се събирате в това заведение? Предполагам, че там мога по-подробно да се усведомя от хора вече минали процедурата за подробностите, пък и предполагам, че обстановката е приятна около чашка... от нещо отпускащо. Трябва пак да се свържа с някой за следващата седмица, за да разбера как ще ви разпозная.
Аватар
ety
Мнения: 134
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:48 am
Местоположение: Vancouver/ plovdiv

Мнение от ety »

Относно АиМ консулт - фирмата прави документи, но също така подготвя за интервю, тези, които желаят. Мадамата е преподавател в ПУ-то и е много печена. Заподната е изцяло с процедури и т.н. Може да се запишеш на курс, по желание на клиента и според финансовите възможности може и индивидуално. Ние специално със съпруга ми посещавахме индивидуално уроци-скъпо е според джоба на много българи, но един път като си решил да правиш нещо поне трябва да го правиш както трябва. Аз специално ходих 5 месеца на френски, а съпругът ми 1,5месеца и минахме интервюто. Желая успех. И да знаеш, че са много точни и не са измамници, а накрая и сертификат за завършен курс ще ти дадат, което е много важно за самото интервю.
Аватар
Agi
Мнения: 369
Регистриран на: Сря Ное 05, 2003 3:38 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Agi »

Женя Узунова.
алина, мила и много други знаят защо - тя може да научи и дърво да говори френски
Аватар
milla
Модератор
Мнения: 1115
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:09 pm
Местоположение: BG, Пловдив, вече в Монреал

Мнение от milla »

Да!!! :D Женя е не само дългогодишен преподавател с много опит , не само, че подготвя супер кандидатите за всичко необходимо, свързано с процедурата, но е от този тип хора, които не само знаят, но и умеят да те научат.
Agi написа:Женя Узунова.
алина, мила и много други знаят защо - тя може да научи и дърво да говори френски
Относно това само бих добавила, че от нейна страна необходимото е налице и е страхотно, само кандидата да положи нужните усилия ... и резултатите са невероятни! Познавам хора, дето са били при уж много компетентни "учители", но за съжаление им липсва умения да научат другите на техните знания.

Затова tita, ти разгледа постингите на съфорумците, които са споделили своето мнение и кординатите на учители, подготвящи кандидатите за процедурата, в ученето на френския език и т.н. Това смятам, че ще помогне на теб и други търсещи връзка с такива учители в Пловдив. Можеш да опиташ да се срещнеш с тях, да попиташ за всички въпроси, които те интересуват и сама да прецениш на кого да се спреш.

Желая ти успех!
Мечтите се постигат, когато се потрудиш за тях, така както вятърът гони облаците, докато се покаже слънцето!
tita
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Фев 15, 2005 7:07 am

Мнение от tita »

искам да благодаря на всички за това , че ми дадоха насока. наистина ще се обадя на телефоните, за да се спра на някой от тези учители, които толкова горещо препоръчвате. Аз уж не съм дърво :lol: което значи, че може и да стане по-лесно при мен. Искам да попитам само едно нещо във връдка с това, което прочетох. Трябва да имам сертификат за владеене на езика, който да представя на интервюто. Г-жа или Г-ца Узунова или пък някой от другите преподаватели издават ли официален документ за проведеното обучение. Ак не издават, как ще докажа ,че съм учила френски?
ще се радвам да се срещна с вас, за да поговорим за процедурата. веднага щом успея да се освободя от работа ще се ориентирам за връзка с вас и среща. до скоро.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

tita написа: Искам да попитам само едно нещо във връдка с това, което прочетох. Трябва да имам сертификат за владеене на езика, който да представя на интервюто.
Не знам къде си го чела това, но не е вярно. Не се изисква представянето на сертификат за владеене или изкаран курс по френски за интервюто. Уменията ти за разбиране и говорене се оценяват по време на самото интервю.
Сертификат за изкаран определен брой часове (обикновено 200 часа) се иска от кандидати, които или са си писали много ниско ниво на владеене на френския в Молбата за селекция и не им достигат точки, или на самото интервю не са доказали достатъчна степен на владеенето му.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
p4eli4ka
Мнения: 680
Регистриран на: Сря Окт 01, 2003 7:34 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от p4eli4ka »

Linko, в този цитат се съдържа отговор на въпроса ти, а именно: Откъде tita е прочела, че се изисква документ за владеене на езика на интервюто.
ety написа:... И да знаеш, че са много точни и не са измамници, а накрая и сертификат за завършен курс ще ти дадат, което е много важно за самото интервю.
tita, Linko е доста прав, затова че нямаш нужда от разни сертификати. А и никой няма да ти признае документ издаден от някоя фирмичка или от някоя частна учителка. Ако не можеш да говориш и разбираш френски на интервюто, никакъв документ няма да ти помогне. По принцип емиграционните признават само документ, издаден от Алианс Франсез или от Френския културен институт. НО ... и 10 документа да имаш от Алианса, не знаеш ли френски, тия документи с нищо няма да ти помогнат. Аз учих френски в малка школа няколко месеца, после продължих с частни уроци. Съпруга ми пък ходеше само на частни уроци. На интервюто никой не ни попита къде сме учили или дали имаме документ.
Има и нещо друго. Носи се слух, че вече било задължително да учиш в Алианса и да имаш сертификат от там. Но според мен това наистина си е само слух. Няма такова официално изискване от емиграционните. Това са просто предположения, направени от някои съфорумници, които на интервюто са били попитани за това, къде са учили френски, и ако не са учили в Алианса, защо не са.
С две думи: учи френски, без значение къде. Важното е да го научиш :roll:
Pour être heureux un an, gagnez au loto. Pour être heureux toute votre vie, aimez ce que vous faites Изображение
Аватар
milla
Модератор
Мнения: 1115
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:09 pm
Местоположение: BG, Пловдив, вече в Монреал

Мнение от milla »

Нъпълно съм съгласна с Linko и p4eli4ka! Кандидати, които са показали недостатъчно ниво на владеене на френски език са ги връщали да продължат да учат френски и са им искали съответно да представят определен брой часове от Алианса.
Тези, които са показали ниво на френски език, достатъчно за получаване на нужните точки и са покрили изискваните критерии за селекция, са минали успешно интервюто.
Има кандидати, които не са посещавали уроци по френски, където и да било, защото владеят френския език. Съответно на интервюто не са показали никакъв сертификат за завършен френски курс, а само са обяснили как са научили езика.
Липсва изискване в документите за кандидатстване за селекция, къде да се учи френски език, но се иска от кандидата да го владее на нивото, което е посочил във формулярите. Изключението да се учи френски в Алианса е само за тези кандидати, на които изрично им бъде поискано това.

Ние обаче сме от хората, които никога не сме го учили и имахме нужда от човек, който да ни подготви за всичко свързано с процедурата и най-вече в подготовката за френски език. Женя ни даде документ, който удостовери преминалите часове при нея. Ние го показахме на интервюиращия, макар че това не беше необходимо, а само трябваше устно да обясним къде сме учили френски. Той ни поздрави за това, че успешно сме преминали интервюто и ... така вече сме на етап - получени визи и подготовка за заминаване... :) Желая на всички тръгнали по процедурата много много успех!!! :D

А за срещата в Пловдив виж тук. Всяка седмица пускаме съобщение във форума, така че можеш да се информираш винаги своевременно. Ако имаш възможност и желание, ела да се запознаем, че някой от нас скоро ще отлитаме за Канада. 8)
Мечтите се постигат, когато се потрудиш за тях, така както вятърът гони облаците, докато се покаже слънцето!
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

И на мен ми даде, при това ми писа малко повечко часове :oops: :oops:


И ми беше превеждала едни препоръки, на които мосюто на интервюто като ги видя ме попита кой ми е правил преводите и ми каза, че това е много красив френски, много официален....

Освен това мосюто ме попита и при кого съм взимала уроци, от къде имам този красив акцент(от който под всилно квебекско влияние вече нищо не е останало, за съжаление :cry: ) :lol: :lol: :lol:

Абе тя е върха. Наистина те учи да говориш красиво, а не като каруцар, много държи на произношението.
Alina
Valentin Angelov
Мнения: 48
Регистриран на: Пет Апр 30, 2004 11:44 am
Местоположение: Montreal

Uroci

Мнение от Valentin Angelov »

Otidi pri Albena.Ste te podgotvi poviarvai mi!Nie biahme na nivo pod nolata i za 10casa zastitihme 3to nivo.
Аватар
ety
Мнения: 134
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:48 am
Местоположение: Vancouver/ plovdiv

Мнение от ety »

Според мен много е важно не колко тежи сивото вещество в главата на човек, а как съумява да го използва. В крайна сметка излиза, че при който и да отидеш ако не положиш усилия, няма кой да ти го налее с фуния в главата, както казват много преподаватели. Успех и ученето е пътя към спасението.
Заключено