Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от Bistra »

Никога няма да забравя как в първите години (бяхме в "скапан" имигрантски квартал) автобусът веднъж закъсня. На дъщеря ми и прилошало и повърнала на пътеката. Шофьорът собственоръчно беше изчистил всичко за да не го настъпват другите деца при слизане, едва след което беше потеглил. Къде-къде по-лесно е било да я остави на улицата да си повръща, хе-хе... :lol:
А преди няколко дни ни се случи следното. В сегашното училище има изискване за дължината на полата на униформата. Моето дете, обаче се е метнало на мен стройно и дългокрако и моделът пола, който купихме се разминава с няколко сантиметра от изискването.Не само, че ще я сменят сега в магазина без пари, след като я е носила почти 5 месеца, но и ще и направят корекция на талията, защото по-дългият модел е за по-пълнички момичета....Абе, дете да си в Канада! Чудя се как само на някои, обаче им се случват такива вълнуващи преживявания, дето другите някакси не ги забелязваме? |(
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от krimon »

фактите са си факти, ще ви се случи и на вас някой ден, не се притеснявайте :P

А детето съвсем не е чудовище, а прекрасно възпитано същество, музикант :* Шофьорът беше уволнен след случая и ни се извини писмено. Директорката на училището също се извини за абсурдната случка ... ама това не исках да го пиша, защото пумпи пак ще запее песента за механизмите :rofl: :rofl:

а що се отнася до това дете да си в Канада, можеш да прочетеш днешната новина от прекрасния Сент Ламберт колеж (ама не става въпрос за полички):

http://www.radio-canada.ca/nouvelles/so ... lege.shtml"
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от Californian »

Не виждам защо спориш за това.
Наистина е по-добре да си дете и жена в Канада отколкото в България.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от krimon »

ама на теб кой пък ти говори за България. Верно, какво ли съм се разобяснявала на някакви индивиди, които непрекъснато си мечтаят за България. Аз отдавна съм я напуснала, така да се каже, дала съм червен картон, нямам намерение да сравнявам колко било по-добре или по-зле от сегашния ми живот в Канада с действителността в България. Така или иначе ми е прекалено имажинерно какво се случва днес там, а и няма и защо ...
Последно промяна от krimon на Сря Апр 24, 2013 2:58 pm, променено общо 1 път.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от pumpy »

krimon написа:фактите са си факти, ще ви се случи и на вас някой ден, не се притеснявайте :P

А детето съвсем не е чудовище, а прекрасно възпитано същество, музикант :* Шофьорът беше уволнен след случая и ни се извини писмено. Директорката на училището също се извини за абсурдната случка ... ама това не исках да го пиша, защото пумпи пак ще запее песента за механизмите :rofl: :rofl:
Значи манипулираш информацията за да обслужва личните ти интереси. Няма какво повече да обсъждам по въпроса.

ОСвен това видимо, пускащия темата сравнява с това, което е било преди 10 месеца. Къде ? Ами кой знае ?
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от Californian »

Ами виж как сама си противоречиш.
Естествено, аз не съм и очаквал друг отговор. Аз лично не познавам жена дето да не и харесва в Америка и Канада и да се е върнала. Така, че и ти не ме изненадваш.
Но тогава защо спориш, че било зле. Ми ако е зле да си дете в Канада то в България какво е според теб?
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от krimon »

абе ти да не си бавноразвиващ се - не ме интересуват сравнения между Канада и България, така по-ясно ли е ;)
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от Californian »

krimon написа:абе ти да не си бавноразвиващ се - не ме интересуват сравнения между Канада и България, така по-ясно ли е ;)
Обратното бързо развиващ съм за съжаление посочи ми друг от този форум дето на 30години има повече, дори и на 40 пак ще се затрудниш. :rofl: Но пойна е друг.
Не разбирам защо се опитваш да доказваш на хората, че в Канада било зле да си дете.
Зле е ако си в някое гето или кофти квартал. Да тогава и по-зле от България може да е и ти това го каза сама някъде по-горе.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от ablood »

Крими, детето ти веднъж "пострадало" от шофьор-педофил, друг път зарязано на улицата "защото му задало въпрос, дали може да си смени мястото в автобуса"...

Много пушек, ама викаш - огън никакъв.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от krimon »

блъди, моето дете слава-богу не е пострадало от педофила, просто се е возело и в този автобус ... май сега ще трябва доказвам, че нямам сестра :tmi:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от IRA »

Аз затова избягвам да давам лични примери, че после си като партизанин на разпит. :rofl:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от krimon »

Californian написа:Не разбирам защо се опитваш да доказваш на хората, че в Канада било зле да си дете.
Зле е ако си в някое гето или кофти квартал. Да тогава и по-зле от България може да е и ти това го каза сама някъде по-горе.
няма такова нещо, както навсякъде - може да е зле, може и да не е зле, а може и да е много добре - според зависи.
Просто аман от прехвалена действителност и "земен рай". Ами не.

А за България по-горе написах, че песпективата е различна и няма място за сравнение, пак стигнахме до същото. :P
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от krimon »

IRA написа:Аз затова избягвам да давам лични примери, че после си като партизанин на разпит. :rofl:
четох в бгмама, че затова си имало наименование: "болезнена форумска дефлорация" :lol:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от ablood »

krimon написа:блъди, моето дете слава-богу не е пострадало от педофила, просто се е возело и в този автобус ... май сега ще трябва доказвам, че нямам сестра :tmi:
Чакай сега, нали ти писа, че куп деца били "пострадали"?

Или викаш перфектността на твоето семейтво е ненарушима?

Никога няма да забравя как се фукаше с блока в който живеела сестра ти, в който въпреки, че имало още няколко семейства българи и куп други националности "не бил емигрантски". :lol:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от krimon »

нали ти казах, че нямам сестра :rofl: :rofl: :rofl:

а и има тънка разлика между "пострадали деца" и "моето пострадало дете" - много тънка, но съществена :y:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Публикувай отговор