Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
avril78
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Юни 06, 2012 7:19 am

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от avril78 »

Ще може ли утре на срещата в София, някой да зададе въпроса за попълването на документите на английски и преводите на английски.
10х ;)
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от electrified »

Мосю Тротие натърти няколко пъти че в Квебек официалния език е един за разлика от Канада. В таблицата която показа имаше 3 фактора в червено и единия беше френски език - не бил елиминиращ фактор- каза- демек може и да имаш нула точки и да не те елиминират, но с нула точи си нямал почти никакъв шанс. Освен това няколко пъти каза че една от целите на правителството била налагане на френския език и това била също и една от целите на програмата квалифициран работник.
След всичко това ако се чете между редовете бих могъл да цитирам мосю Тротие(NB. това го каза по друг повод) и да кажа " Това не значи че няма да разгледаме кандидатурата Ви, но би намалило шансовете Ви за успех".
Не обичат много английския език - аз с такова впечатление останах.
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от balbi »

electrified написа: Не обичат много английския език - аз с такова впечатление останах.
Верно ти е впечатлението ;)
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от some »

"Не обичат много английския език - аз с такова впечатление останах"

Даже е слабо казано.
На последните избори в Квебек спечелиха сепаратистите, т.е. тези които искат отделянето на Квебек от Канада.
Аз лично не бих рискувал да емигрирам в Квебек
;)
hopeless
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Мар 22, 2012 7:52 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от hopeless »

some написа:"Не обичат много английския език - аз с такова впечатление останах"

Даже е слабо казано.
На последните избори в Квебек спечелиха сепаратистите, т.е. тези които искат отделянето на Квебек от Канада.
Аз лично не бих рискувал да емигрирам в Квебек
;)
Аз ,без да претендирам че разбирам от политика, не мога да си представя Квебек да съществува самостоятелно.На срещата в Пловдив вчера беше зададен такъв въпрос: "Ще има ли промени в имиграционната програма след смяната на правителството?"Отговора беше нещо от сорта ,че партията е сепаратистка , но не от този вид крайно десни сепаратисти ,като в Европа например и даже и евентуално отделяне на Квебек от Канада не би повлияло на политиката относно емигрантите .Нещо повече ,колкото и парадоксално да звучи, това била партията , която е най-добре настроена към емигрантите и към привличането на нови такива.Единственото ,за което ще се бори новото правителство е за налагане на френския навсякъде и повсеместно.
Последно промяна от hopeless на Сря Сеп 19, 2012 2:48 am, променено общо 1 път.
inn4o
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 4:00 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от inn4o »

Здравейте.
Аз за съжаление няма да успея за срещата и инф.сесия днес. Изпратиха ни таткото в командировка и няма кой да гледа малкото :(
Очаквам да споделите впечетления и мнения ;)
И накрая, не годините в живота ви се броят, а живота в годините ви.
Tish
Мнения: 261
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:01 am

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от Tish »

Здравей! Имам голяма молба: Може ли някой от вас да зададете въпрос относно смятането на точки за магистърска степен. Тук във форума споделяха че не винаги дават 12 точки за магистратура, а само 10. Преполага се, че 12 точки се дават само ако бакалавърска и магистърска степен по една и съща специалност. Но не виждам логика, тък като това са точките за степен на образование и не би трябвало да е свързано със специалността Благодаря Ви предварително :)
Jar Jar
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Авг 13, 2012 9:10 am

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от Jar Jar »

jasmin_veni написа:Аз да кажа, че на Славейков ще успеем да се класираме най-рано към 18:30
ние ще гледаме да сме там към 18:15 ч. И при нас е проблема с детето, което едва ли ще издържи да му се говори само на фр. два часа. Надявам се, на помощ от другите, защото имам въпроси, но не мога да си ги задам на френски.
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от milly »

Jar Jar написа:
jasmin_veni написа:Аз да кажа, че на Славейков ще успеем да се класираме най-рано към 18:30
ние ще гледаме да сме там към 18:15 ч. И при нас е проблема с детето, което едва ли ще издържи да му се говори само на фр. два часа. Надявам се, на помощ от другите, защото имам въпроси, но не мога да си ги задам на френски.
вие с детето ли ще сте?
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Emiliy
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Мар 06, 2012 9:01 am

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от Emiliy »

Аз ще помагам с френския. :) Ако някой има въпроси, но не може да дойде на срещата, може да ги пусне във форума, ще съм на линия до към 17 ч.
Emiliy
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Мар 06, 2012 9:01 am

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от Emiliy »

Така, ето каква информация даде г-н Пол Тротие на информационната сесия в София (19.09.2012 г.):
1. Относно визата за постоянно пребиваване в Канада – тя е доживотна, но има период, в който тя трябва да се завери и този период е в рамките на ЕДНА година от датата на първия медицински преглед. След заверката имигрантът не е задължен да остава в Канада, той може да влиза и излиза от Канада колкото си иска, но за да запази своята виза за постоянно пребиваване има още едно условиe – на всеки ПЕТ години е необходимо имигрантът да е живял сумарно ДВЕ години в Канада.
2. Относно копията на дипломите – те трябва да са подходящо заверени и след това преведени на френски или английски (за тях е без значение на кой от двата езика). За тях подходящо заверено копие на дипломата означава НЕ нотариална заверка на копието, а печат от учебното заведение и/или университета, който е издал тази диплома. По този начин те ще признаят, че копието е вярно с оригинала и дипломата е легална. Ако няма такъв печат на дипломите, те не ще ви върнат непременно документите, а просто няма да ви дадат никакви точки за образование и ако не покривате необходимия минимум от точки, бихте имали малък шанс за селекция. Бихте имали шанс да ви извикат на интервю (ако съберете достатъчно точки от другите критерии) и тогава ще покажете оригиналите на своите дипломи и ще получите точки за образование.
3. Относно уверението за работа (attestation de travail) – този документ трябва да съдържа длъжността на работника, работното време, кратко описание на работата, броя часове на седмица и размера на заплатата. Това уверение е необходимо да бъде издадено от всички работни места, за които вие искате имиграционните служители да ви признаят стаж и да ви дадат съответния брой точки. Ако не можете да се снабдите с такъв документ поради ред причини (закрита фирма или отказ на работодателя), не е фатално. Можете да се снабдите с други документи – фишове за заплатата, документ за платени данъци и осигуровки.
4. Подробно обяснение на критериите за селекция:
1. Ниво на обучение – ако кандидат за селекция получи НУЛА точки по този критерий, то той бива елиминиран. Минимумът, който изискват е средно образование, т.е. обучение от поне 11 години. Този критерий носи 11 % от точките.
2. Област на образование – този критерий също е елиминаторен, т. е. ако кандидатът има НУЛА точки, то той получава отказ. Ако кандидатства двойка, необходимо е поне единият от двамата да има професия от приложения от тях списък с търсени професии. Още нещо, може да имате по-високо ниво на образование за дадена професия, а тя да присъства в списъка с по-ниско ниво (например имате университетска диплома по нещо си, а в списъка същата професия е при тези с ниво колеж) – това ви носи точки, защото те разглеждат академичната справка с учебните предмети и броя на часовете, а не толкова заглавието на дипломата. Този критерий носи 16 % от точките.
3. Професионален опит – приемат се всички години стаж без значение дали вида на работата ви съответства на областта на образование. Има някои професии, които те считат за ниско квалифицирана работа и не дават точки за тях – работник на бензиностанция, охрана и др. Още нещо, майчинството не го зачитат за стаж и не дават точки за него, дори и да сте си плащали осигуровките, защото според г-н Тротие реално през този период не се придобива професионален опит. Този критерий носи 7 % от точките.
4. Години – можете да си проверите коя възраст носи максимален брой точки. При възраст над 40 години се дават НУЛА точки. Основното тук е, че този критерий НЕ е елиминаторен, т.е. ако сте над 40 години можете да кандидатствате и дори да получите сертификат за селекция при покривате на останалите критерии, например добро ниво на френския език, образование, търсена професия и др. Този критерий носи 16 % от точките.
5. Френски език – това също НЕ е елиминаторен критерий, т.е. няма минимум за нивото на познание на езика, но той е един от трите критерия, които дават голям брой точки, т.е. колкото по-добре знаете френски език, толкова по-големи са шансовете ви за получаване на сертификат за селекция. Този критерий носи 16 % от точките.
6. Английски език – дава точки, но много по-малко. Този критерий носи 5 % от точките. Те смятат, че знаейки английски, кандидатът би могъл да се интегрира в Квебек.
7. Предишен престой и семейство в Квебек – дават точки ако кандидатът има поне 2 седмици престой в миналото в Квебек и ако има брат, сестра, баща или майка там, но не дават точки за братовчеди, лели и чичовци. Този критерий носи 7 % от точките.
8. Валидно предложение за работа – необходимо е канадски работодател да се свърже с министерството по имиграция и да докаже, че в страната няма толкова квалифициран работник, колкото сте вие и че той има много голяма нужда именно от вас – 9 % от точките.
9. Деца – дават точки, защото те смятат, че имайки деца, вие ще съумеете да се интегрирате – 7 % от точките.
10. Финансова независимост – това е договорът, който подписвате и в който ги уверявате, че сте способен първите три месеца да се издържате самостоятелно, без помощ от правителството – 1 % от точките.
11. Професионална адаптивност – 5 % от точките.

Прагът за получаване на сертификат за селекция е 52 % от точките.

Ако някой си спомня още нещо, може да добави. Успех на всички с процедурата.
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от jasmin_veni »

Емили е описала всичко много точно.
Мосюто подчерта, че всякакво плащане на пари кеш, без да има бележка за тях, не го гледат с добро око. Щом няма как да се докаже, по-добре да не се пише като стаж.
Понеже явно разбра, че трудовия стаж е това, което най-много притеснява кандидатите, няколко пъти каза, че това не е най-важният фактор, и още толкова пъти наблегна на това, да учим френски. Запомних, че въпреки, че не е елиминационен фактор..."е, да си признаем честно, човек, който не владее френски на добро ниво, няма големи шансове да се интегрира на пазара на труда в Квебек".
Затова, в контеркста на всичко останало ми се стори, че тях повече ги интересува доброто ниво на езика и ако документите не са фалшиви, няма защо да се притесняваме.

Накрая, но най-важното. Кандидатите от Европа ще са фаворизирани и подкрепяни в сравнение с други кандидати.

И така, това от него, а за нас остава да се надяваме на следваща сесия януари-март 2013 г.
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от balbi »

jasmin_veni написа: Накрая, но най-важното. Кандидатите от Европа ще са фаворизирани и подкрепяни в сравнение с други кандидати.
Това съм повече от сигурен, че не го е казал в прав текст! ;)
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от electrified »

Той не може да го каже в прав текст, понеже ще излезе дискриминативно. Във Варна по скоро каза че, имаме голям шанс в Европа, понеже искали да уеднаквят притока на емигранти от различните географски басейни - разбирай Континенти. Понеже баланса в Квебек сега натежавал в полза на африканския, азиатския и южно-американския басейн, в момента европейците били по-търсени. В общи линии искат бързо-адаптивни, бели хора с добър френски. Тя и нашта роднина в Квебек ми каза че уж нямало расова дискриминация, ама едно било да си бял европеец, а съвсем друго да си цветнокож африканец. Нищо не се било променило в тая посока от 100 години насам.
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
Montre
Мнения: 321
Регистриран на: Пет Дек 09, 2011 2:38 pm

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от Montre »

За кандидатите от Европа каза нещо от рода на, че има тенденция към увеличен прием на такива, за да се балансира етнографското неравенство, което е в полза на имигрантите от Африка, Южна Америка и Азия.

А за спрените спонсорски и инвеститорски програми ( до 2013 ли беше...) направо си каза в прав текст, че са ги спрели защото по тези две програми са дошли много имигранти от Китай. Честно казано се учудих от тази прямота и определено такъв открит подход на комуникация ми допадна :)
Виена : 25.10.2011
Интервю : 04.11.2013 - CSQ
Нова Скотия: 04.12.2013
Баркодове : 30.01.2014
Покана за медицински : 24.04.2014/28.04.2014
Втора покана за медицински : 13.03.2015/17.03.2015
Покана за визи: 25.05.2015
Публикувай отговор