Интервю Октомври 2012г.

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от borkoo »

Гледайте къде най-наблизо има сесия преди тази в България.Много е вероятно изпитващия от там да дойде в БГ.Поне на сесията март 2012 беше така.Мосю Льобланк беше в Киев до 02.03.2012 година-петък,а в БГ дойде от 05.03.2012 година-понеделник.Така,ако четете местния форум ще си извадите предварително изводи и ще може да си изградите стратегия.Аз четях украинския форум и това много ми помогна.Още веднъж от нас успех.
Аватар
Double Trouble
Мнения: 225
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 7:57 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Double Trouble »

Получилите покани, колко отпуска мислите да си взимате, за да учите преди интервюто? И мислите ли да осведомявате шефовете си за какво иде реч? Аз съм в невероятна дилема как да процедирам, защото хем не ми се ще да казвам за какво ми е отпуската, хем трябва да си поискам препоръка, а и копие на договора и длъжностната характеристика, че ни бяха обрали апартамента преди няколко години и ни задигнаха всички документи, които са намерили, включително и тези.
А не се сещам каква точно причина да изтъкна за какво са ми всичките тези неща. Иначе отпуската по-мога да я замаскирам, евентуално :worried:

Borkoo, много ценен съвет :handshake: Само трябва да изчакаме да излязат новите графици на сесиите :)
Ако беше лесно, всеки щеше да го прави. Трудното го прави велико. (A league of their own)
DSC Виена - 06.04.2011
Accusé - 12.08.2011
Писмо изчакване - 19.06.2012
Интервю - 25.10.2012 - Успешно!
Док. до Сидни - 08.11.2012
Мед. формуляри - 29.01.2013
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Jidja »

За издаване на сл. бележка за доходите- може да кажеш, че искаш да си извадиш кредитна карта. За договор - същата причина.
А препоръката и длъжностната характеристика, измисли че баща ти/майка ти кандидатства по някаква европейска програма примерно и и трябва подробно инфо за теб :))) А кредитната карта си я вадиш, за да и/му платиш там нещо си по неговата/нейаната процедура примерно :)
Tish
Мнения: 261
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:01 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Tish »

Borko, по-скоро Моник Фортен ще е, от Московската сесия. Доколкото разбрах от прочетените отчети върнати почти няма
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от jasmin_veni »

Тиш, коя е темата за Моник, моля те, пусни линк.
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Tish
Мнения: 261
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:01 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Tish »

http://www.razgovory.com/ru/forum/viewt ... start=6270" , на тази страница малко по-надолу има един подробен отчет. Иначе отчетите на тези които са минали почват някъде от 190 страница до края на темата
Аватар
misirosi
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 12:25 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от misirosi »

здр., и друг път съм писала по този повод, но който не го е чел давам следната идея - казваш, че имаш близък, ама доста близък роднина/майка, баща, сестра, брат/, който работи в МВР, прокуратура, следствие и някаква такава институция, и ще му правят проучване за примерно вдигане на нивото на секретност. При мен това мина успешно и без допълнителни въпроси.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от karelia79 »

misirosi написа:здр., и друг път съм писала по този повод, но който не го е чел давам следната идея - казваш, че имаш близък, ама доста близък роднина/майка, баща, сестра, брат/, който работи в МВР, прокуратура, следствие и някаква такава институция, и ще му правят проучване за примерно вдигане на нивото на секретност. При мен това мина успешно и без допълнителни въпроси.
Много хитро! :D
Джиджа, даам, тайничко се надявам да получим и ние в скоро време... :$
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от jasmin_veni »

karelia79 написа:
misirosi написа:здр., и друг път съм писала по този повод, но който не го е чел давам следната идея - казваш, че имаш близък, ама доста близък роднина/майка, баща, сестра, брат/, който работи в МВР, прокуратура, следствие и някаква такава институция, и ще му правят проучване за примерно вдигане на нивото на секретност. При мен това мина успешно и без допълнителни въпроси.
Много хитро! :D
Джиджа, даам, тайничко се надявам да получим и ние в скоро време... :$
Тайничко викаш, а :rofl:
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
simonses
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Юли 21, 2010 2:12 pm

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от simonses »

kotkata66 написа:
simonses написа:Чудничко и ние сме в кюпа: 16 octobre 2012 :party: :party: . Само и ние се притесняваме за оригиналните преводи защото ги изпратихме и сега явно ще трябва да се изкарват нови. Малко смотано ама ....
Да видиме докъде ще ги добутаме нещата, Успехи на всички!
Поздравления!!! Това за оригиналните преводи пак го провери, защото може и да не е така. За колко часа сте поканени?
10.30 пропуснал съм

Ами за документите не знам как точно да действаме. Пише че искат оригиналите на френски - който са при тях.
stoikova
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Ное 15, 2011 3:24 pm

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от stoikova »

Да се запишем и ние - 23.10.2012, 8.30ч.
Като знам че нищо не знам,се чудя да се радвам ли,да си скубя косите ли?!
Виена 31.03.2011
Интервю 23.10.2012
Нова Скотия 12.11.2012
Медицински формуляри 04.03.2013
Покани за визи 07.08.2013
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от karelia79 »

stoikova написа:Да се запишем и ние - 23.10.2012, 8.30ч.
Като знам че нищо не знам,се чудя да се радвам ли,да си скубя косите ли?!
Спокойно! Ще се справите! Сега малко повече подготовка конкретно за интервюто, и всичщко ще е ОК! :y:
А получавали ли сте мейл, че са ви обработени документите и сте в списъка за интервю?
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
simonses
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Юли 21, 2010 2:12 pm

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от simonses »

"Les règles ci-dessus mentionnées s’appliquent aussi si vous soumettez, lors de l’entrevue, des nouveaux documents afin d’actualiser votre dossier."

Това изречение дали означава че трябва да се правят преводи само на допълнителни документи, който не са изпратени първоначално.
Аватар
ramones78
Мнения: 81
Регистриран на: Пон Юли 05, 2010 12:26 pm

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от ramones78 »

Още веднъж - честито на получилите покани!!! Искам обаче да ви попитам, дали има такива, които са получили покани без да са имали приди това писма, че са в списъка с чакащите интервю? Имали такива, които имат назначена дата за интервю, без предварителен мейл преди това? Моля за отговор, защото вече не знам какво да очаквам и каква логика да търся... предварително ви благодаря за отговорите...
Мъдростта е способността да виждаш бъдещите последици от решенията, които вземаш днес.
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от borkoo »

Double Trouble

Тя Misirosi е загатнала решението на проблема ти,но аз ще те светна още нещо,не ти е нужен роднина в МВР,а просто приятел в твоя случай напълно измислен :D .Всички тези документи можеш да ги изискаш под предтекст,че твой билзък приятел кандидатства за работа в МВР и те е вписал в проучването си като лице за връзка и информация.Тоест,когато кандидатсваш за работа в МВР от там ти искат имената на няколко твои приятели на които звънят и ги разпитват за теб.Що за човек си,може ли да се разчита на тебе,знаеш ли дали твоя приятел е употребявал наркотици и много други работи.Та във връзка с тва проучване ти искат документи за самия тебе,кой си,какво работиш,семейно положение,осъждан ли си,т.е надежден гарант ли си за кандидата.Аз съм бил такъв гарант на човек който кандидатства в МВР и ти казвам неща от личния си опит.На документите отдолу може да пише примерно ,,да послужи пред МВР,, тва да не те притеснява ако го напишат.На интервюто може да те попитат защо пише така и ти ще им кажеш истината,че не искаш работодатела ти да те разбира.Един приятел преди 2 години бяха му написали на въпросните документи ,,да послужи пред ДСК,, беше излъгал работодателите си,че му искат документите за банков кредит :rofl: и на интервюто го питаха защо пише така и той им каза истината,нямаше никакъв проблем,та варианти има.Айде,че стана ракиено време и съпругата е сложила масата :y:
Публикувай отговор