Просто не е модерно да си българин

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от Joy »

pavelyankov написа:
Joy написа:Иска ти се да са лъжи. Факт е че огромното мнозинство български емигранти в Канада масово се залъгва с илюзии, че всичко е на 6 щом парите стигат.
Факт е че да се откъснеш от хранилката е тежко още повече ако си неспособен да измислиш начин да се прехранваш на по-доброто за живот място. От там и самозалъгването.
Но също така е факт че тази хранилка прави роби в пряк и преносен смисъл без да е обогатила когото и да било.

Това не е само за Канада факт, но и за повечето "развити" страни.Масовата емиграция на англичани и холандци в България беше обусловена именно от това- те тук се чувстват СВОБОДНИ. Правят бизнес и пари с лекота, за които там не биха могли и да мечтаят.
Joy, бъди щастлива в България. Но не си създавай илюзии с втория абзац. Особено за лекотата с която се правят бизнес и пари. Скубят си косите англичани, американци, норвежци и пр. които са решили да правят бизнес със 100 000 или 200 000 капитал. Акъла им се взима от корупция по всички инстанции, това не им е било в сметките и трудно свикват с него. България ги привлича с ниски цени и слънце, но ганьовщината ги отвръщава.
Има и измет сред тях - разходи се до близкото село Слънчево и виж как две семейства англичани сядат сутринта пред бакалията на селото и до вечерта изпукват 3 каси бира. Това ги привлича, не условията за бизнес ;)
Има различни хора и сред тях има такива научени на мързел и разчитащи на заплатичка и не си мръдват двата пръста. Но има и много предприемчиви, които удрят в земята българите. Имайки предвид че с езика са много зле и изключително трудно им се дава, а бизнес и пари правят напук на всякакви кризи и за срам на болшинството оплакващи се.

http://paper.standartnews.com/bg/articl ... cle=250816"
Англичанин купи 150 къщи у нас
Бившият учител ремонтира съборетини и ги препродава на сънародниците си

ВРАЦА. Напук на световната икономическа криза, англичанинът Дейвид Феърбърн си пазарува къщи у нас като банички. Бившият учител от Острова е изкупил 150 селски съборетини във Врачанско и Монтанско. За всяка от тях е броил по 5-6 хиляди лева, научи "Стандарт".
Феърбърн върти бизнес с наши имоти от 2 години. След като купи къщите, той им прави основен ремонт и ги продава на свои сънародници.
Така е превърнал врачанското село Вировско във вилна зона на Англия. От 380 къщи там Дейвид е взел 30. Всичките били необитаеми от 20-30 години. Три английски семейства вчера започнаха да се нанасят в обновените домове. Греъм и Аманда Дерби прекрачиха прага на къщата на разстреляния ятак Иван Петров, чието име носи и улицата. Охранителят и съпругата му се заселват у нас с надеждата да се отърват от стреса в родината си. В Англия животът е много депресивен и динамичен. Затова избрахме да живеем тук, разкри 22-годишният Матю Форест, който е дошъл с майка си Андреа. Дамата работи в кетеринг фирма и е добра кулинарка, но сипе суперлативи за българската кавърма. Невероятна природа, много хубав климат, мотивират избора си да се преселят в селото компютърните специалисти Патрик и Клеър. След седмица във Вировско пристига младо семейство с четири деца. Майсторите бързат с довършителните работи по къщата им. Селото ни е от 320 жители. С многолюдните фамилии на преселниците прирастът ще скочи двойно, пресмята кметът Илия Гайдарски. Той отсега тича да урежда курсове по английски за местните, защото смята, че езиковата бариера ще пречи на общуването им с новодомците. Врачанският край е неоткритото бижу на Европа. Искам да го покажа на Стария континент, доверява търговецът на имоти, който е кръстил фирмата си на старото име на града "Вратца".
Райна Тошева
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от ablood »

Защо продават англичаните имотите си в България:
http://www.bulgarianproperties.bg/novin ... -3881.html


Англичаните разпродават имоти на загуба
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=979300


Англичани вече се чудят как да си продадат имотите у нас.
http://e-vestnik.bg/3271
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от Joy »

Еее ми то секна бизнеса с препродажбите на неколкократно по-скъпо с падането на цените, то не може вечна да е хавата. :D Ама успяха и се налапаха много и то доста народ.
Англичаните като цяло не са от хората, които с лекота се интегрират в българското общество. Прекалено е различен манталитет, култура, много силна езикова бариера, а те български не учат. Виж руснаците прекрасно се интегрират и нищо не ги спира да се преселват у нас с постоянни темпове. Добре че са те да създават работа за българи и да ни попълват донякъде демографската празнота от напускащите българи-лузъри. :D

Все пак и сред англичаните има такива които дойдоха преди началото на главоломното политане на цените на имотите, и си остават все още до ден днешен. Такива, които ценят България за това, което явно Англия не им дава.
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от Rall »

:D :D :D Aбе мани, мани, Joy забравя, че в тоя форум сички са били в България и им е ясно за какво става дума... не е като да лъжеш англичани с трици. И незнам за кви стресове от работа става въпрос тука. Аз в Канада съм много по спокоен и стреса ми е равен на нула, за разлока от Бг дето незнаеш нито кога, нито колко, нито дали изобщо нещо ще ти платят.
Dead Eyes See No Future
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от mufc »

Ралл всички сме лузъри тук, шъ знаиш :rofl:
Manchester United Football Club
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от roumensp »

Най-после зацепих каква е причината за това: За 48% от първокласниците майчиният език не е български

Причината е в англичаните, заселващи се в България. Басирам се, че минимум на половината от тия 48% майчиният език е английски.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от Bistra »

Значи и аз да споделя.Имаме много близки приятели, които живеят в едно от околните на Търново села. Те какво ми разправяха (напълно достоверни са, така че не се съмнявайте в преразказа ми моля! :!: )
В съседство на тях се нанася младо и амбициозно английско семейство.Скоро те се запознават и сприятеляват. Съответно англичаните им разказват за плановете си. Дошли от Англия да отворят ресторант. Купуват си къщата чрез агенция, ремонтирана и обзаведена до ключ, т.е. само да си подредят дрешките по гардеробите и да почнат да живеят.Така е в нормалните държави.Да, ама, Не. Идват и с ужас установяват, че са ги излъгали и къщата не става за живеене. Почват те самите да се занимават с ремонта.Живеят междувременно на квартира.В края на краищата плащат стойноста на къщата точно 2 пъти.После установяват след няколко месеца безумността на идеята си за ресторант.Ами, на село знаете как е. Всеки по къщята и 3-4 пиянки редовни клиенти на хоремага.Ресторант не върви!... :(
Та въпросната двойка след 2 годишни мъки и неволи в БГ (не знам дали си продадоха дори и къщата) дойде в така омразната на Joy Канада и доколкото знам (от приятелите ,защото те продължават да си пишат) са си отворили дори и ресторант някъде по Онтарийско. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от mufc »

Гледам и Румен започва да взима темата насериозно като мен :rofl: :beer:
Joy, Благодаря ти и на теб , че ми оправи настроението.
Manchester United Football Club
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от Koko »

roumensp написа:Най-после зацепих каква е причината за това: За 48% от първокласниците майчиният език не е български

Причината е в англичаните, заселващи се в България. Басирам се, че минимум на половината от тия 48% майчиният език е английски.
.... и руски. ;)

Значи ако се върнем към заглавието на темата - излиза че в момента в България е модерно да си циганин (ама от калибъра на цар Киро), англичанин или руснак. Всъщност трябва да си призная че инвазията на руснаци в България за която говори Джой е нещо ново за мене.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от pavelyankov »

Joy написа:.... Виж руснаците прекрасно се интегрират и нищо не ги спира да се преселват у нас с постоянни темпове. Добре че са те да създават работа за българи и да ни попълват донякъде демографската празнота от напускащите българи-лузъри. :D
Пример:
Под нас живеят семейство руснаци. От 10 години са в България, имат и гражданство вече. 2 от децата им са родени тук. Преди това са били в Израел, но по думите на руснака, в България по-лесно се прави бизнес. ОК, като бизнесмен да речем е находчив - мандра, млечна борса, рент-а-кар, цех за производство на мебели. Наскоро обаче ми каза: Павка, продавам всичко и заминавам - или за Израел, или за Холандия. Тук за последните 2 години загубих .......(не редно да цитирам точно).

В България все по-трудно ще се прави бизнес. Имай това предвид, Joy.
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от Joy »

pavelyankov написа:
Joy написа:.... Виж руснаците прекрасно се интегрират и нищо не ги спира да се преселват у нас с постоянни темпове. Добре че са те да създават работа за българи и да ни попълват донякъде демографската празнота от напускащите българи-лузъри. :D
Пример:
Под нас живеят семейство руснаци. От 10 години са в България, имат и гражданство вече. 2 от децата им са родени тук. Преди това са били в Израел, но по думите на руснака, в България по-лесно се прави бизнес. ОК, като бизнесмен да речем е находчив - мандра, млечна борса, рент-а-кар, цех за производство на мебели. Наскоро обаче ми каза: Павка, продавам всичко и заминавам - или за Израел, или за Холандия. Тук за последните 2 години загубих .......(не редно да цитирам точно).

В България все по-трудно ще се прави бизнес. Имай това предвид, Joy.

Аз това го казвах в друга тема. В бизнеса никога обстоятелствата във времето не биват едни и същи. Всеки бизнес е с различна продължителност на живот в зависимост от това доколко позволяват условията. Затова далновиден бизнесмен никога не се занимава само с един проект- неговия край може да настъпи по всяко време и рискът с нищо да не бъде покрит. Но повечето от хората, отварят едно заведение примерно и си мислят че имат бизнес. Да ама не. Като му дойде края един ден по една или друга причина и почват да нищят как не можело да се прави бизнес в тая страна. Еми сори ама България с нищо не му е виновна. Пълно е с хора които в най-тежки времена на криза правят супер-печеливши бизнеси.
В България много по-лесно се прави бизнес от където и да било. За Израел не мога да кажа, но със сигурност по-лесно от всяка една "развита" страна. И от Русия също макар че там има разкошен пазар. Моите половината клиенти са в Русия, другата половина- руснаци в Бг. :D От тези които са тук, всички са само с най-положителни впечатления от живота в Бг. Твоят съсед е прехвърлил неуспеха си от бизнеса върху мястото, а не е факт че нещата имат връзка.

пс. Павле, сред нещата които неприятно ме изненадаха...абе много са ви скъпи цигарите бе... :envy: И народа обаче продължава яко да пуши, нищо че бил "беден". :D
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от mufc »

В Албания, Беларус и Косово се прави бизнес много по-лесно от колкото в България.
Manchester United Football Club
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от Joy »

Може да е много вярно. Колкото по-зле развита държавна власт, толкова повече свобода (и печалба) за бизнеса. Но да се възползват тези, на които им е хубаво да живеят там. На мен ми е добре в България. Тук е разкошно за живот когато имаш пари. Същото не може да се каже за Канада.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от mufc »

Joy написа: Същото не може да се каже за Канада.
Не само за Канада, защо забравяш всички онези страдащи хора от Западна Европа, които дават мило и драго поне децата им да имат възможноста да поживеят в България.
Manchester United Football Club
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от ablood »

Joy написа:Тук е разкошно за живот когато имаш пари.
Това от опит ли го казваш, или е предположение?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор