Не, не и не! Няма да се оправим!

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от IFF »

И към кока-кола има пристрастяване,и е също така доста вредна за здравето,ама не обаждате нищо за нея.
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от Julian_04 »

IFF написа:И към кока-кола има пристрастяване,и е също така доста вредна за здравето,ама не обаждате нищо за нея.
Аз вече, Я отказах!!! Минах курс на лечение в клиника за наркотични зависимости и съм вече само на чиста водица!!! :D
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от IFF »

Julian_04 написа:
IFF написа:И към кока-кола има пристрастяване,и е също така доста вредна за здравето,ама не обаждате нищо за нея.
Аз вече, Я отказах!!! Минах курс на лечение в клиника за наркотични зависимости и съм вече само на чиста водица!!! :D
Аз говорех сериозно.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от Linko »

Абе съгласен съм, че призивът "Да се преборим първо с всичко друго, което е вредно, а накрая и с тютюнопушенето" е много удобен за пушачите. Защото ако се приеме би им осигурил практикуването на вредния навик поне до Второ пришествие, но номера няма да мине. :)
Та на дневен ред сега е тютюневият дим, пък после може да опрем и до колата, до чипса, мазните бургери и т.н. и т.н. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от ablood »

Щом пристрастеността към никотина е болест, не е редно да се подигравате с горките хора, да ги изолирате, като прокажени и да ги дерете по 5 кожи за единственото нещо, което им носи облекчение. :worried:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от optics »

Добре е като се говори за зависимост все пак да се прави разлика.
Една субстаниция е наркотик ако пристрастяването е по-силно от волята. С други думи не можеш да решиш - отказвам хероина (то може ама на първите няколко дози, после не може. Проблемът е, че всеки който е тръгнал по тая плоскост си вика - ха, може, може.)

Съответно правят се опити с плъхове. Плъх пристрастен към хероин, минава през болка и всичко за да си получи дозата. Плъх "пристрастен" към марихуана НЕ минава през всичко.

За кафе, никотин, кока-кола (виж "кафе") е възможно да кажеш - дотук, край... и да спреш.

На пръв поглед и кафеджиите са зависими щото сутрин ходят като алтави (някои следобед) и когато им се пие а няма - не им е добре.

В момента имам 20 кутии кока кола в офиса. Пия ги чат пат - 1-2 седмично. Много ми харесва, но приказките за пристрастяване ми се виждат несериозни. 8)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от demococcus »

ablood написа:Щом пристрастеността към никотина е болест, не е редно да се подигравате с горките хора, да ги изолирате, като прокажени и да ги дерете по 5 кожи за единственото нещо, което им носи облекчение. :worried:
Както всяко друго нещо, това може да се направи по обиден и репресивен начин, може да се направи и по човешки и съпричастен начин. В Германия видах че на гарите си има специални места за пушачите, малко по-встрани от мястото където чака основната група хора. Подобно нещо и на изложенията - внаги местата за пушене са някъде наблизо, но така разположени че да не пречи дима на другите. Докато в Италия няма и направо ми дожаля за хората как си крият фасовете зад гърба и се оглеждат гузно!
Ограничения обаче трябва да има, защото всички помним какво беше преди - пушеше се във всяко купе, във всяка стая по предприятията, във всяко заведение, изобщо - повсевместно. Така младежите го приемат за обичайно, нормално и естествено и... после се чудим защо сме на първо място по пушачи в света.

Твърдо смятам че това си е болест, пристрастеност и вредност, че тютюневата индустрия печели за сметка на вашето здраве и че са ви излъгали и хванали в капан, от който малцина излизат. И мисля че няма нужда да се обиждате, нито пък има нужда ние да ви обиждаме. Това си е проблем и той няма да се реши със сръдни и обиди, а със правилни решения и действия.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от Linko »

ablood, много си обидчив и чувствителен в личен план ама когато се отнася за другите си голям майтапчия. Шегички си правиш със смъртта на хората, с болестите им и т.н. Какво са виновни прокажените, че са прокажени та ги ограничават и изолират по този начин? Това не е ли обида за тях? А лудите? Може би и на хора им е обидно, че се отнася обществото по този начин с тях. Абсолютна вселенска справедливост няма, има правила приети и налагани от болшинството над малцинството. Нали това е демокрацията, която развявате като знаме с повод и без повод.
Може и да дойде време когато пушачите ще изолират непушачите, но засега болшинството от цивилизованото ни общество е негативно настроено и загрижено за тютюнопушенето и предприема своите мерки за ограничаването му. Но има и общества където пушенето едва ли не от люлката и вземането на наркотици се приема за нещо съвсем нормално и никой не си и помисля да го ограничава. Та там никой не обижда пушачите, може да се присъединиш към тях ако си много обиден.
А малцинството винаги е недоволно от решенията на болшинството. Това е правило.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от kikolilokiko »

Реклама срещу цигарите шокира Франция

Тези дни във Франция се появи реклама,която още със самото си появяване предвизвика огромен скандал.Рекламата е част от кампания за борба с тютюнопушенето сред младите хора, организирана от френската Асоциация на непушачите.
Мотото на кампанията е: "Smoking means being a slave to tobacco."/ "Fumer, c'est être l'esclave du tabac !"


Изображение
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от IFF »

demococcus написа:
ablood написа:Щом пристрастеността към никотина е болест, не е редно да се подигравате с горките хора, да ги изолирате, като прокажени и да ги дерете по 5 кожи за единственото нещо, което им носи облекчение. :worried:
Както всяко друго нещо, това може да се направи по обиден и репресивен начин, може да се направи и по човешки и съпричастен начин. В Германия видах че на гарите си има специални места за пушачите, малко по-встрани от мястото където чака основната група хора. Подобно нещо и на изложенията - внаги местата за пушене са някъде наблизо, но така разположени че да не пречи дима на другите. Докато в Италия няма и направо ми дожаля за хората как си крият фасовете зад гърба и се оглеждат гузно!
Ограничения обаче трябва да има, защото всички помним какво беше преди - пушеше се във всяко купе, във всяка стая по предприятията, във всяко заведение, изобщо - повсевместно. Така младежите го приемат за обичайно, нормално и естествено и... после се чудим защо сме на първо място по пушачи в света.

Твърдо смятам че това си е болест, пристрастеност и вредност, че тютюневата индустрия печели за сметка на вашето здраве и че са ви излъгали и хванали в капан, от който малцина излизат. И мисля че няма нужда да се обиждате, нито пък има нужда ние да ви обиждаме. Това си е проблем и той няма да се реши със сръдни и обиди, а със правилни решения и действия.
Абе отворко,като не щеш да се обиждаш,защо сравняваш пушачите с душевно болни?
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от kikolilokiko »

IFF написа:
Абе отворко,като не щеш да се обиждаш,защо сравняваш пушачите с душевно болни?
погледни по-горе ;)
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от Linko »

Тaкова сравнение не е правено IFF, приказката беше за изолирането и дискриминацията и бе даден пример с душевно болните и здравите. Другото е твоя целенасочено заядлива интерпретация.
Виж, ablood ви сравни с прокажени в пряк и преносен смисъл. Това не те ли обижда?

А това обръщение - "отворко", ответна реакция да си "върнеш" за обидата ли е?
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от myhata II »

Бай Линко,от началото на темате все, тоя кво искал да каже и какво не искал да каже и кво интепретирал и ...
ти от къде знаеш, кой какво искал да каже ? :rofl:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от demococcus »

Ооо, Мух, къде се загуби? Така ми беше замъчняло за тебе, та чак в другия форум се навирах да те чета! :*
Поздравче специално за теб: http://www.youtube.com/watch?v=GnHd6rNRrmM за мухите и калинките, ама само да не се обидиш - мушетата са си супер сладури, нищо че калинката ги натръшква!

За разбирането - всеки разбира, ама на някои им изнася да се правят на неразбрали. Иначе няма да е интересно само мир и разбирателство да цари, хахаха!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от ablood »

Linko написа:Виж, ablood ви сравни с прокажени в пряк и преносен смисъл.
Това може да се добави в Уикипедия към определението за "Долна лъжа".
За "Горна лъжа" обаче ще е малко по-сложно.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор