За какво дойдохме в Канада.....

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от Странджата »

Mуха , ако визираш мен , никого не плюя, мнението ми е почти цитат !
Fireman

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от Fireman »

calculator,ще има нещо такова,дали или може би :wink:
Странджа,аз каквото съм казал заставам зад него,всеедно.
Има такава бира,след малко ще пратя снимка ...
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от krimon »

Fireman написа:Аз който съм участвал активно в спасяване на хора и сме ги изваждали от състояние на смърт,който съм плувал няколко години подред в маратона Галата - 2 буна,трябва да се сравнявам с деца.
Ами моите две "канадчета" участваха таз година на Галата - Варна /2-ра буна/ и даже по-малкото спечели златен медал за най-млад завършил участник в контролното време. На 9 години е 8) :beer: Дали пък не трябва да се сравняваш с деца ? Колко време даде на маратона, за да ти кажа какви са техните резултати :wink:

Спасяването тук е много далеч, но не си на правилната пътека. :idea: Червеният кръст е последна дупка. Не знам дали ще се удави някой в Калгарийската река, но виж мечка със сигурност може да го гризне :lol: :lol:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от Странджата »

Знам , че има , не е там работата...
Fireman

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от Fireman »

то и най стария Кримонке получава награди.
Тк не става въпрос за това,но щом смяташ,че ти си на правилната пътека нямаш грижи.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от myhata II »

Пожарна бирата нема да оправи филма,днес що не ходи на работа ?
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от krimon »

Fireman написа:то и най стария Кримонке получава награди.
Тк не става въпрос за това,но щом смяташ,че ти си на правилната пътека нямаш грижи.
ако беше критерий, с който да се хвалиш, нямаше да реагираш като настъпена жаба.
Дали пък в Калгари не са чували за Галата - Варна :lol:

Да, най-старият тази година беше на 73 години - Петър Увалиев, евала му за куража и жизнеността! Той дали би могъл да бъде спасител заедно с учениците, които си събират пари през лятото на обществените басейни! По-добре да разчитаме на 911, ще ти кажа аз.

Думата ми беше, ама явно няма да стигне до теб, че дори да минеш всички нива по спасяване на Червения кръст, нямаш шанс да бъдеш нает на работа. Още ляб има да ядеш, докато разбереш откъде изгрява слънцето в Канада! Прозренията ти тепърва ще ни преизпълват форума ...

Имаше един зъболекар /зАбар/ - Know-Do /по нашенски Савоар-Фер/. Ти си му антипода, но си от същата страна ... Няма смисъл, госпожо Аспарухова :lol:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от prace »

Кримон, що не си оправиш малко поведението?
Много си груба и невъзпитана.
Пожарната може и да е много объркан, ама поне не обижда никой.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от myhata II »

Е ти сега не можа да разбереш тя сега изтъкна за златния медал на детето си,Браво на него ,обаче никой не ръкопляска :wink:
А и нейната история я е знаем всички ,как дошла тук и на 3тия месец на сошал и как не била и почнала на 2рата седмица и бла бла ,Пожарна всички сме на хорото майна ,горе главата вече си във филма ,тъкмо започна ,действаш ли за книжката ? :beer:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
thebull
Мнения: 263
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 8:08 am
Местоположение: Монреал

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от thebull »

Спокойно Драго. Горе главата. Ти си го казал по-горе: Стъпка по-стъпка.
А за останалото ама хич да не ти пука. Вярваш ли ми че в началото съм имал моменти дето ако имах оръжие в ръцете щях да стрелям на посоки. Бях побеснял първите два месеца. Някои му викат културен шок други табарнащини трети каквото искат. Важното е да знаеш какво искаш или в какво си добър, да се хванеш и да го постигнеш. Не е казано че ще стане, но трябва човек да си седне на гъзото и да опитва. Питаш ли ме как се ходи на работа и се вземат изпити пред Транспорт Канада, ама знам за какво го правя. Действай, времето е ценно. Спри малко с този форум, срещай се и говори с хора които са положително настроени. Срещай се с канадци. Нищо не си загубил че си тука. Губиш ако след една или две години си на същото ниво. Забрави си предразсъдъците и се хващай да работиш, за да се потопиш с тази среда. Разбирам че си психически силен човек и обикновено такива хора винаги са положително настроени.
Днес бях на изпит, и зад мене стоеше един филипинец - и той драпа за сертификати. Тези хора имат навика да дъвчат с отворена уста. Човекот си дъвчеше дъвка. Баси късмета дето го имаше че нямах пистолет. Е, вместо да се ядосвам теглих му една майна и си направих теста. Какво да се занимавам. На по-преден изпит един пич не спря да пръхти бе. Абе то потене и пръхтене - 2 в 1. Ама това е положението. И други работи мога да ти говоря както и всеки в този форум. Бачкане трябва, затова преглътни и работи. Дай на тази държава и тя ще ти даде. Едно от нещата които много ме кефят е организацията тук. Например, кажи ми, Драго кога за последен си превеждал пари по e-mail. Банков превод по e-mail ;) Трябваше да давам едни пари на Рорчо. Друго, което си мисля е че не трябва да се прави компромис със себе си. Пояснявам: Драго, така и така сте вече там, дайте шанс на новото място и държава. Постойте поработете, поучете, а ако не ви харесва не се примирявайте Канада е голяма.
Така че късмет. Стига си писал в този форум ами върви си намери работа. След това пак пиши. Е сега ако беше тука веднага щеше да започнеш в едно delivery, но един друг пич ме пита и сега почва. 10 кинта, 26 часа седмично, вечер.
Пак ти желая късмет и чао. Утре да си си намерил работа. Наздраве. SuperFly II е право - изкарай си книжка.
Последно промяна от thebull на Сря Сеп 16, 2009 7:49 pm, променено общо 1 път.
Аватар
didi-did
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Фев 06, 2004 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от didi-did »

Странджата написа:В България -всички мошенници , българите в Канада - непочтенни и измамници , канадските институции - лъжци , манипулатори, и сега за капак 10% ,,бира,,......


Има бира Моlson Dry,в канетки от 950мл,която наистина е 10%.
Незнам дали се среща масово, но в магазин Мурелатос я има :beer: :beer: :beer:
Животът не се измерва с броя вдишвания,а с моментите,които спират дъхът ни !



http://scandalni.com/wp-content/uploads ... ney400.jpg
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от krimon »

що бе, девойко ? Какво не ти харесва ? Представи си, че сме възпитавани по различен начин. Ако има проблем, разчитам на модераторите да ме изтрият.

За мен теми и постове от типа на Файрмен или Савоар-Фер са си чиста проба обида към всички читатели. Дай сега да го галим с перце, че е оревал орталъка на втория ден след подобаващо киснене в нета /разбирай бгканада/ минимум 2 години и през цялото време ни е разправял колко е зле в България и всякакви бля-бля-бля по повод на "лузарите" бг в Канада. Сега за два дни пропя обратната песен - как го били излъгали с имиграционната програма :lol: :lol: За мен това си е чиста проба незрялост или инфантилност! Мечти имал ...
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от krimon »

myhata II написа:Е ти сега не можа да разбереш тя сега изтъкна за златния медал на детето си,Браво на него ,обаче никой не ръкопляска :wink:
А и нейната история я е знаем всички ,как дошла тук и на 3тия месец на сошал и как не била и почнала на 2рата седмица и бла бла ,Пожарна всички сме на хорото майна ,горе главата вече си във филма ,тъкмо започна ,действаш ли за книжката ? :beer:
Никога не съм била на социал - нито аз, нито семейството ми.

Мъжът ми започна работа на 2-та седмица като чертожник с АутоКад, благодарение на това, че френският му език беше перфектен. Други забележки ?
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от myhata II »

Забележки няма ,дадох му пример просто и че не е срамно и до социала да прибегне ,а дали си била или си кандидатствала си е твоя работа ,така беше споменато в една тема ,даже и цитати вадиха от преди години :beer:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от Преуспял »

Драго:
Бирата по-вероятно да е 5% алкохол - колкото и бирите в България.
В школата на Таня сигурно работят разни доброволци. Не виждам какво въобще общо има с "образованието в Канада". Най-важното, осъзнай, че едва ли превъзхождаш с нещо хората с повечко меланин.

krimon:
Твойте лапета не престават да ме удивяват. То не бяха езици, музикални инструменти, ненамкоси... сега плувци-маратонци. То само и половината да беше вярно, пак се притеснявам за тях. Много ме е страх от свръхамбициозни родители.
Публикувай отговор