8 ãîäèíè â Canada

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Ми като гледам с Алех имаме вероятно равен стаж в Calgary. Аз дойдох преди 7 години и 3 месеца, но дойдох направо тук без да пробвам да се правя на златар. Бях си нефт и gas в БГ и зтова направо тук дойдох. :D
Аз и друг път съм го споменавал - имиграцията сама по себе си не решава проблемите. Напротив тя дори създава нови. Когато емигрираш трябва да знаеш къде отиваш, защо, какво искаш и да имаш поне груба идея как да го постигнеш.
Мисля, че също съм успял в Canada. И затова съвсем не е необходимо да си декларирам имуществото, разходите или как си прекарвам свободното време.8)
Важното за мен е, че се занимавам с това което обичам, за което съм учил 5 години в България, което съм работил 11 години в България и вече почти 7 години тук. Важното е че децата ми (много по-големи от тези на АлехАА) се чувстват също добре тук, а същото се отнася и за съпругата ми.
Не всичко е било винаги розово, не съм успявал винаги и във всичко, но не мисля че Canada сама по себе си ми е помогнала или попречила.
Напуснах началническа позиция в България и дойдох тук защото просто в България професията ми беше и продължава да е на умиране. Знаех какво искам и как да го постигна,знаех и къде да отида.
Не съм съгласен че в Canada можеш да бъдеш каквото си поискаш. Но определено мисля, че ако познаваш себе си и знаеш какво искаш може да го постигнеш.
:wink:
P.S. Така и не се познаваме с Алех. Вероятно сме се виждали - аз пиша с истинското си име.
:beer: :beer:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

AlexAA написа:Здрасти Ели,
Какво значи щастие и дали аз го имам. Значи, пари си имам, остава жената да ме обича и Господ здраве да ни дава. Какво друго му трябва на човек.
С какво друго ме промени Канада. Преди много бързо раздавах правосъдие - "Този е малоумник, другия не знам какъв си". Сега съм по-умерен, в общи линии допускам, че и другият може да е прав. Щото, ние българите имаме мнение по всеки въпрос.
Друго какво, ами обичам си работата. Нямам тръпение да се събудя и да отида на работа (това съм го писал и друг път). Каква борба съм се борил за да работя това каквото искам, не е истина....
Още помня как търсих работа като геолог-златар в Торонто през 2000 година. Тогава златото беше 265 долара за унция, всичко живо уволняваше геолози с по 10-20-30 години стаж. Сега цената на златото е около 1000. Оня ден един колега ми разправя, че минните компании дават 90000/годишно за прясно завършил бакалавър геолог. Аз просто закъснях 7-8 години с идването в Канада. Не, че като нефтен геолог бачкам за жълти стотинки..
Аз, моя геофизик и моя инженер имаме около 15 милиона годишен бюджет. В общи линии, правим каквото си искаме, стига да намираме достатъчно нефт и газ.
Айде наздраве и успех на всички.
Айде наздраве
И аз да се уредя тука у темата да оправдая поговорката с гърнето и меродията.За разлика от всички изказали се скептици заявявам:

Аз вярвам на АлехАА и за колицата,вярвам и за заплатицата и за къщицата вярвам.И за ваканцииките може :D
В момента се самоубеждавам да вярвам и за бюджетеца,ама то това ще ми вземе време, особенно в оная част дето Алех прави квот си иска с него :D
Единственно не вярвам на Мехиканосите и техните "звездни"категории
Щях да забравя.Вярвам още и,че АлехАА,тия последните АА се превеждат като, Алкохолик Анонимус.Още вярвам,че изобщо не искаш и да си апришиейтвън щото,ако беше тъй щеше да се публикуваш в Калгари Хералд или квото е там.Тъй де, там читателите са милиони,а не като тука шепа форумни зяпачи дето сме, щот останалите бегета /тия многото/си имали други проблеми и във форум се не отчитат.Сега както каза някъде наздраве :beer: ,честит юбилей
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Наздраве "братчед" - и само така! :beer: Всяка година - отчет за успехите, показваш им от киселото тукашно грозде... :wink:

Няма нужда да ти "вярвам", щото се познаваме... :D А цифричките - те са за завистливците. Важното е да се чувстваме щастливи... 8)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

ей митак ша та гази баба меца :D
любо ,аз съм от 6 год. тук и спестени пари нямам.откакто съм дошъл все нещо плащам,заради това ви пълня и главите с тезата ми за робството.обаче краят му се вижда и се надявам в скоро време да съм млад пенсионер ,а не катко линко като ми окапят мустаците от служба. :D
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Ха, ха..., батето, аз излязох в пенсия точно на 41 г. 10 м. и 4 дни. :)
След което се ожених отново, грабнах си булката и заминах за Канада.
Да не съм луд да чакам да ми окапят мустаците в това нещо дето е пародия на армия. За държавата нема смисъл да говорим. ;)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

ха,ха линко,ама и ти вече се поканатчи.каква пенсия в трудовия лагер.социала го заеби,ще го дърпаш още 5-10 години ,но след това ще си плащаш с лихвите както ти сам каза.
то сега тепърва те чака голямата мотика братле. :D
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Да се върнем все пак на темата дето е пуснал човека. Ако за теб, батето, тук е трудов лагер, то за други е благодатна почва за изява.

А ако някой си е мислел, че тук нещата стават както в приказката "Ори, мели, яж.", то проблема си е лично негов. Но и тези - заблудените намаляват, тъй като ти и тебеподобните ти сте винаги на своя постза да разсейвате розовите облаци. :)

Пък аз може би точно за мотиката, кирката, лопатата, търнокопа, търмъка и т.н. все от тоя сорт оръдия на труда съм тръгнал бе, батето.
Двайсет години началстване и угодия ми стигат. Нали знаеш, всеки дири това дето го няма. ;)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

bateto написа: ...обаче краят му се вижда и се надявам в скоро време да съм млад пенсионер ,а не катко линко като ми окапят мустаците от служба... :D
Батето, доно си избрал тоя път правилно страната за пенсия, щото в БГ глей кви ги мислят...
Искат пенсия на 75 години :shock:
...Искания за увеличаване на пенсионната възраст на 75 години постави проф. Владимир Топеничаров от висшия съвет на БСП вчера. Топеничаров участва в консултативен съвет по въпросите на възрастните хора у нас, който бе създаден по предложение на социалното министерство.
Според експертна група възрастните хора в България имат потенциал за работа поне до 75-годишна възраст. Другата седмица започва обществено обсъждане на евентуалното повишаване на пенсионната възраст...
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

А така младежи. Развесели се малко темата. като за уикенда. Щото по едно време се беше натопорчило положението - туко виж пак сме почнали да си ги мериме.....
Евалла Шугъре, не бях се замислил, че АА може да значи и безименни алкохолици, Ха-Ха.
Абе на мен такa се живее, че не е истина, ако да съм на 38. Живее ми се все едно съм на 20. Само дето на 20 немаше кинти и си беше лека мизерия. Но пък поне сега имам реферънс пойнт, дет се вика - мога 2 лева, мога и двеста (образно казано).
Айде лек уикенд на всички and don't drink too much, OK.
Cheers
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

Ivan1007 написа:Ми като гледам с Алех имаме вероятно равен стаж в Calgary. Аз дойдох преди 7 години и 3 месеца, но дойдох направо тук без да пробвам да се правя на златар. Бях си нефт и gas в БГ и зтова направо тук дойдох. :D
Аз и друг път съм го споменавал - имиграцията сама по себе си не решава проблемите. Напротив тя дори създава нови. Когато емигрираш трябва да знаеш къде отиваш, защо, какво искаш и да имаш поне груба идея как да го постигнеш.
Мисля, че също съм успял в Canada. И затова съвсем не е необходимо да си декларирам имуществото, разходите или как си прекарвам свободното време.8)
Важното за мен е, че се занимавам с това което обичам, за което съм учил 5 години в България, което съм работил 11 години в България и вече почти 7 години тук. Важното е че децата ми (много по-големи от тези на АлехАА) се чувстват също добре тук, а същото се отнася и за съпругата ми.
Не всичко е било винаги розово, не съм успявал винаги и във всичко, но не мисля че Canada сама по себе си ми е помогнала или попречила.
Напуснах началническа позиция в България и дойдох тук защото просто в България професията ми беше и продължава да е на умиране. Знаех какво искам и как да го постигна,знаех и къде да отида.
Не съм съгласен че в Canada можеш да бъдеш каквото си поискаш. Но определено мисля, че ако познаваш себе си и знаеш какво искаш може да го постигнеш.
:wink:
P.S. Така и не се познаваме с Алех. Вероятно сме се виждали - аз пиша с истинското си име.
:beer: :beer:
браво
един човек които не си избива първенющината по форумите, надценяваики се и фантазирайки се с идеята да се наслаждава как другите му завиждат :beer:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

добре де линко,няма нищо лошо,както се казва труда краси човека ,дали с мотиката или търнокопа важното е да сме красиви.
обаче на мен основният въпрос който поставям на всички нови мераклии ти го поставям и на теб -Защо точно Канада след като може спокойно да си въртите мотиката и по други географски ширини с далеч по благоприятен климат и социална политика към копачите си,а се набутвате в дивия северноамерикански капитализъм на 6 месеца зима.
кое ви кара да направите точно избора канада и да пускате теми във форума-аз избрах да емигрирам в канада ,защото тук/бг/ е еди как си,а там в канада е еди как си,когато и носът ви не е помирисвал канадска земя.защо например като не се чувствате добре в бг. и искате да се махнете ,чието мнение дълбоко ви уважавам не кажете ,аз искам да имигрирам в швеция или германия ,а точно канада.
та мисълта ми е откъде дойде тази психоза станала на мода сред българите да искат да имигрират в канада ,от близки и познати ли които живеят там,от рекламните кампании на канадското министерство на имиграцията в българия или от рекламата която се прави от този форум.
навремето ,когат аз реших ,че ми е тясно в бг. и би ми било интересно да видя как живеят хората по света такава възмост имаше само за канада ,защото европа бе затворена за българи,а не както сега.нямаше форум,нямах и един познат който да ме надъха колко прекрасен живота е тук,та при вас нови мераклии как е ,кой ви обърка тотално главите ,да не би да излезе ,че е тоя форум и да си скубите косите както много други ВДИГНАЛИ БАЙРАКА го направиха. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

По случай 8 годишнината ви в Канада Хълман ви препоръчва да идете довечера на концерта на Кичка в Монтреал
Концерта мина много добре в Оттава.Хората се веселиха, танцуваха и пяха заедно с Кичка.
Беше супер под светлината на прожекторите и други хора освен Кичка бяха на сцената.:)
Понеже тя също е имигрантка има доста песни с текст за имигранта тръгнал да търси щастие по света. Пее се за старата майка, за бащинта стряха. Изпя също и доста гръцки песни от периода когато е била в Гърция.
Има и умишлено написана от нея само една песен в чалга стил както се изрази " За да бъде и тя в крак с модата"
В песента се пее:

В Канада искам да замина аз
В палат да живея там
В лимузина да се возя аз
Лек живот да си живея там.

Накрая песента завършва така.

За панелките милея аз
Въпреки че живея в Канада в палат.

П.С. Не се препоръчва концерта за Батето който е разбрал
че в Канада
- Имигранта не се вози в лимузина
- Не се живее в палат а в байсмент
- Лек живот не се живее там
- Тръстиката расте в необираеми реколти
- Канадската чума трае по 6 месеца
Току виж се разнежило имигрантското му сърце и хванал утре самолета за БГ.:)
Последно промяна от Anonymous на Съб Апр 12, 2008 12:09 pm, променено общо 1 път.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Hullman,
колко хора се събрахте?
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

батето, ти продължаваш да използваш думите "имиграция", "емиграция", "емигирирам" и т.н. ама мислейки си в същото време за бачкане, доходи, кътане на бели пари за черни дни и то задължително при връщането си в Бг и т.н. Все въпроси зрееши в главата на един гурбетчия. Именно и затова гурбетчиите са разочаровани в болшинството си.
А аз и много други просто не сме тръгнали на гурбет. Други неща са ни подтикнали да се махнем, други неща сме търсили и сме тук защото само Канда ни ги е предложила в дадения момент. Ако и други държави приемат подобна имиграционна политика, то със сигурност имиграционния поток ще се пренасочи и разсее. Засега другите само търсят работна ръка и нищо не дават. Канада дава повече като не говоря за материални блага.

Та ти затова не можеш да си намериш мястото тук. Щото целта с която си дошъл е все така недостижима, а годинките си летят и се оказва, че едва ли не всичко е било напразно. Просто няма никакви изгледи да видя някога нещата с твоя поглед. Горчилката и чернилката ти сам си ги произвеждаш и сам си ги консумираш. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

линко ,ами ти тия глупости дето ги написа вярваш ли им или сам си вярваш.
интересно ми е утре като ти махна от самолета за довиждане каква песен ще запееш,какъв ще е сценария за моята личност. :D :D :D
и да те подсетя ,в европа спрямо за българия няма специални програми за получаване на постоянна резиденця щото няма нужда от такава при създалите се обстоятелства.ти си си част от тази голяма държава наречена Обединена Европа и за да се преместиш да живееш в която и точка да речеш на областа ти трябва само да си намериш работа за да се издържаш.толкова нищо по вече ,няма молби,няма документи за селекция ,няма интервюта.е и германеца ви написа ,че даже и образованието и стажа от бг. се признават.
това ,е положението.е няма кофи-мофи и социал от самолета ,но за сметка на това има много силнаразвита социална политика и протекшън от държавата към наемниците,а не както тука кучетата те яли.например 1 месецплатена отпуска и 13 заплата.има и доста други ,но не е взжно това в случая да сравняваме двата континента ,а въпросът ми беше кой бърква в мозъците на новите мераклии квалифицирани специалисти за да се решат на преселване в канада . :lol:
Заключено