Виза ... и к'во от това (да разлаеш кучетата)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

filipne написа:
Independent написа:Батка, само едно нещо ти куца в цялата теория. И то е, че като едното нищо г-н Клисуров и/или г-жа Клисурова могат като едното нищо още на втората седмица да се окажат на хубава и добре платена работа, за която не се изискват канадски стаж и диплома.

Дай Боже всекиму !

Ама има ли такива работи ?
Има! Например "постдокторъл рисърчър".

Започва се със заплата между 15 и 25 $ на час направо от летището, ако си си опекъл добре нещата от България. Канадски стаж и диплома не са нужни, кърлинг умения - също. И работодателя ти плаща самолетните билети!

Бог дава, но в кошара не вкарва...Всичко опира до може ли човек да оцени адекватно уменията и възможностите си. И като се е само оценил на 15 долара на час за начало, да е доволен и да не вие срещу Луната, обвинявайки вся и всьо в Канада, че не му дават 30!

:beer:

П.П. Лично съм виждал плочкаджия и комп. специалист също да идват на уърк пърмит. Чувал съм за каменоделци, заварчици, сервитьори, шофьори и т.н. но или трябва да знаеш какво правиш или на кого да платиш...
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Към NaviD
-Жилището за 4 члена може да е 4 1/2 за 600-650 долара.
-С храната малко по-полека и без алкохолец
-кола смятам не е задължително да се купува.
Не заблуждавай хората.
- Ела и ми покажи жилище за 4 човека за 650 КАД в Онтарио, толкова струва бечлер ап. Което представлява само една стая с кухня която дори не е преградена и няма врата. Толкова е в Отава, в Торонто 700 + $. А Клисуров каза че може и там да иде.
В Монтреал е сигурно на майна си Райна на южния бряг ако изобщо има за 650 $ ап. с три спалнии. ( за 2 деца по една стая и за родители )
- Стойте гладни и не пиите алкохол ви казва Навид. За това ли дойдоха хората от БГ?
Ти виждаш ли я г-жа Клисурова директорката и г-н Клисуров бизнесмена с многото имоти в БГ да стоят гладни и да не билизват алкохол?
Аз не ги виждам.
- Пътувайте с метрото казва Навид. В меторото са студенти, безработни, бежанци от Сомалия незнаещи език , и такива на които са им взели книжката за аклкохол. Мен ме е гнус да пипна дръжките в метрото.
Ти виждаш ли г-жа директорката в метрото с бежанците от Сомалия?
Тези деца ще искат да ги заведеш на рожден ден на другарче, на парти, на кино и пак всички в метрото? - не им завивждам на тези родители.
Без кола си ограничен в избор на работа, забавленя, принуден си да пазарувш в кварталня магазин за да не носиш на ръка в който магазин е по скъпо с 30 % от други места като Костко примерно. След 10 000 $ похарчени за храна което ще стане след 1.5 години 30 % са 3000 което е цената на евентуалната кола, а предимствата които си имал с нея ги забравяте.
От сега ви казвам на г-жа директорката няма да и хареса Канада ако се прави както казва Навид.
Това не е подобряване на стандарт, това е влошаване както казва Батето и иска да си ходи в БГ за да си го повишава.:)
Отделно без да си бил в Монтреал, Торонто, Оттава от къде знае новия емигрант къде е по добре за него ? Аз лично за първите 3 месеца обиколих и 3- те града за по 2-3 дена. Ей така да видя, да се разходя и да реша къде е най добре за мен.
Поне тези 3 града съветвам да се обиколят за да се реши ако се идва в източната част на Канада. Иначе става като една съфорумничка която е в прериините провинции, никога не е била на изток но твърди че там в прериите е най хубаво което е меко казано несериозно.
Като се местите от 10 000 км, и харчите 20 000 $ докато се установите по добре похарчете още 1000 $, пропътуваите още 1000 км. ( Монтреал, Торонто, Оттава ) и решете.
Тази разходка между тези 3 града може да е решаваща дали ще ви хареса Канда или не.
Какво като имате някой познат в Монтреал?
Града в който кацате нищо не значи. Моя най близък е в Торонто там кацнах но на мен не ми хареса там още от 1-ви ден. Можех да стана пратнйор с него там. Тои има добър бизнес, но като не ми харесва реших да се оправям сам там кадето ми харесва повече вместо да се насилвам да харесвам нещо кето не ми харесва.:)
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Мнение от NaviD »

Hullboy,

Навид явно здраво те е бъзнал май, но ти забравяш, че аз не споря с никого, а пиша конкретни цифри. За твое сведение живота на навид не се различава особено от описаното от него, за госпожа Клисурова нямам идея. Освен това навид е описал възможния най-тънък начин да помиришеш МОНРЕАЛЛЛЛЛЛ ( МОНРЕАЛЛЛЛЛЛ, ПРИЯТЕЛЮ ), а не да ти се харесва живота в него. Че с тия пари които ти цитираш за живот аз в България ще си живея като цар 2 години. Въпросът е по описания от мен начин да прецениш колко време ще ти трябва да извървиш онзи път, който в Бг аз поне съм извървял преди 5 години - утвърждаване в дадена фирма, повишение на заплата, жилище, кола и други екстри. Според идващите в Канада над 30 години са по близки по ТТ данни да клисуров, а не до някой гладен студент зареден само със знания, оптимизъм и тестостерон. Т.е. трябва да изоставят нещо градено от тях с години и да започнат наново. Та ако обичаш без съвети - елате, похарчете си всички парички за 3 месеца та да ви хареса Канадата!
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

filipne написа:
Independent написа:Батка, само едно нещо ти куца в цялата теория. И то е, че като едното нищо г-н Клисуров и/или г-жа Клисурова могат като едното нищо още на втората седмица да се окажат на хубава и добре платена работа, за която не се изискват канадски стаж и диплома.

Дай Боже всекиму !

Ама има ли такива работи ?
Работа има, трябва само да знаеш как да си я вземеш.
Ох, ама това бил филип-не. С теб не искам да споря - през лятото на 2005 писах една дъъъъъълга тема как се стекоха нещата с моята работа. Вече не е работа, вече е кариера. И като погледна назад - не са минали и две години откакто съм тук. Та точно мен никой не може да ме убеди, че работа няма.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Правила на форума

2. Не използвайте форумите за разрешаване или още по-малко за създаване на личностни конфликти. Забранява се разкриването на лична информация за друг потребител. Спазвайте личното пространство. Съсредоточете се върху темата/мнението, а не върху този, който го е писал.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

filipne написа:Правила на форума

2. Не използвайте форумите за разрешаване или още по-малко за създаване на личностни конфликти. Забранява се разкриването на лична информация за друг потребител. Спазвайте личното пространство. Съсредоточете се върху темата/мнението, а не върху този, който го е писал.
Мхм, аз горното го написах в отговор на въпроса "има ли такива работи". Не съм казала абсолютно нищо за теб, за твоята професионална реализация, за твоята удовлетвореност от идването ти в Канада - не бих и могла да говоря, след като не те познавам. Просто отбелязах, че този въпрос го задаваш ти, защото докато пишех, си мислех, че отговарям на батето.

А и не мисля, че изписаните дотук 7-8 страници са пълно все с мнения по темата.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Independent написа:
.....

Ох, ама това бил филип-не. С теб не искам да споря

....
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Точно така Навид

Идвате със самочувствие. Наемате си хубава квартира, купувате си кола и или взимате под наем обикаляте и си избирате град.
Нали сте директори, знете езици, имате качества?
Дръжте се като директори. Така би се държал един немски или англииски директор който идва в Канада.
Имате 20 000 $ ще стигнат за 3 месеца, ще си намерите работа защото сте директори и имате уменя.

Какви са тези квартири за 650 КАД които ги няма в Торонто , Отава или на село извън Монтреал?
Какво е това гладуване и постене без алкохол, да не сте в манастир за монахини?
Какъв е този транспорт с метро със Сомалиици и студенти?
Нали сме директори от Евро съюза?
Иначе ще се чудите заще не ви харесва Канда.:)
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

Готини, има една мнооого мъничка разлика между нас и онези с родните езици. Ние сме си съдрали Д-тата да учим и бачкаме, за да я докараме до тука, т.е. имаме АМБИЦИЯ.

Иначе и аз се чудя всеки път като отида в магазина и ме обслужват местни, работейки за 8 долара на час. Както и когато едната секретарка в училището, в което работя сега, когато много гордо каза веднъж, че и 3-те и деца са минали през Loblaws на касата.
Alina
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Мнение от anju »

Казах 4000 $ защото мисля Ели Стоянова по-горе беше казала жалко за четирите хиляди долара, които сте дали за процедурата. Иначе разбира се че тук ги чакат нови разходи. Но не е толкова отчайващо ако знае език много добре и има ясна стратегия как се търси добра работа. Мен преди месеци точно Hullboy ме обвини че имам стратегия как да взема social защото пуснах такава тема (в случай че остана без работа).
Но за по-малко от 3 месеца си намерих работа по специалността квалифицирана и мъжа ми също работи и при това положение горе цитираните сметки се променят. Но всели случаи си е сам за себе си, пожелавам успех на Клисурови.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

О ,прави сте ,тук стига да искаш пара има и 25К се избиват за по малко от година.Гепиш социала,мъжа пицаджия ,жената слугиня в еврейските къщи,1000д детски на месец,някъде 4-5 бона на месец.Обаче никакви забавления и разхищения като друг,секс и рокенрол.Е секса може да се изпусне понеже е безплатен.
Ха да ви е честит новия живот. :D
dr.oh.boli

Мнение от dr.oh.boli »

Във всяка тема ли е нужно да напомням, че идвате тук като имигранти...ама просто кат миционер след баня ама явно има и по прости неща :D
И кое е срамното децата да ти са минали през каса?
Аватар
Gonzo#1
Мнения: 971
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 9:46 am

Мнение от Gonzo#1 »

Ми не е срамно да са минали през каса, то най-лесно е да викаш "дай", друго е да си го изработиш сам и да се научиш да цениш парите, както и труда, собствен или чужд! :beer:
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

hullboy написа: - Пътувайте с метрото казва Навид. В меторото са студенти, безработни, бежанци от Сомалия незнаещи език , и такива на които са им взели книжката за аклкохол. Мен ме е гнус да пипна дръжките в метрото.
Ей, ама много обичаш да се изсилваш :? По-католик и от папата стана. Иди в 9 сутринта или в 5 следобяд на някоя от спирките на метрото в даунтаун, та да видиш тогава каква е клиентелата. С какво се придвиждат до офисите си всички професионалисти които работят там, с изключение на президентите на компаниите? Тях не ги е гнус да пътуват с метрото, хем че социалният им статут е много по-висок от твоя, ама виж теб те е гнус.
На нови имигранти и аз бих препоръчала докато се ориентират с разходите и приходите си да не се изсилват да купуват кола, това в Монреал.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

да бе ,много хубаво им препоръчваш.по добре е да се ръчкат с мангалите и ;висшата; класа в метрото и по автобусите.сърви ходи си примери температурата. :D
Заключено