Защо толкова много българи напускат Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

peter_pan, какво имаш предвид под "цъфтяла"?

Я дай няколко примера на цъфтеж през последните 100 години, примерно. Струва ми се че Натали говори за този период. За мен да се хвалим какво бил направил хан/княз/цар Едикойси преди хиляда години е малко тъпо. Още по-тъпото е, че май само с това можем да се хвалим. И с най-добрите гюлетлъскачки :?
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Е как ще отиде един доктор примерно да работи в една "развита" Испания, като не знае езици, примерно, ако приемем, че са му признали образованието, стажа и т.н.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Е как ще отиде един доктор от бг.в ;развита; канада и ще работи като такъв като не знае канадски,не му признават нито образованието нито стажа.докато в ;развита; испания струва ми се ще му е доста по лесно,достатъчно е само да научи местният език. :D
разликата струва ми се м/у ;развита; испания и ;развита;канада е огромната.в първата ти признават и образованието и стажа и ,ако знаеш езика и си намериш работа започваш веднага да практикуваш,докато във втората знанието на езика единственно би ти помогнало за доктор-пицаделивъри.даже и доктор-таксикаб не можеш се класира щото ти трябва курс и 200к. да си купиш медальона. :D
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Pepon написа: Dori Ispania veche gi izprevari, strna v koiato predi 30 godini imashe voenna hunta.
По кой показател Испания е изпреварила Канада?
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

Бате ти тази Испаня я позлати :D , съвсем те е отвял канадския вятър
май не си ходил там изобщо, защото не съм чул от българин там нещо повече от барман да е станал, а три випуска приятели там живеят. Сега остава да кажеш на Доктора, защо като знае английски и е работил в Англия, не се е напънал малко да изкара тамошна тапия, и да не гони михаля по света.
...мразя мастика без айрян...
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Първо не съм я позлатил аз ,а примера с Испания го даде доктора.Второ бил съм на гости 40 дена в Испания и мога да тврдя ,че една прекрасна страна за разлика в която хората си живеят много спокойно и много ларж за разлика от стреса в Селска Канада и трето доктора е бил в Англия преди 01.01.07 и разликата от тогава и сега е огромна .Можеш да си направиш справка в www.evropa.bg .Там всичко си пише за българите като жители на ЕУ какви права имат. :wink:
А четвърто мой познат работи като мениджър в Ериксон Барселона на доста солидна заплата и ходи по баровете само да се забавлява .Който за каквото си е подал молбата и за каквото се е уредил. :wink:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

пардон доктора да се чете Любо.
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

Бате, тези 40 дни в Испания ми звучът като моите 10 дни в Канада :D
Твоя познат е някой в Ериксон Барселона, каквото и да означава това, ВКЛЮЧИТЕЛНО и заради опита си в Канада и по други държави, нали така :D
за климата няма какво да спорим, добро място е. За моите познати-си прав, но да знаеш че важи за всички хора по света, аз ти писах, ти като тръкаджия не е лошо да се пробваш. Само не бъркай шофьорлъка с докторството.
Марко, не се притеснявай, като спре газта и нефта, и социала, Канада я чака по-светло бъдеще от Испания/защото и тя стана нещо със соц. помощ от развитите държави, нали така?/
Последно промяна от totev на Пон Яну 29, 2007 7:42 pm, променено общо 1 път.
...мразя мастика без айрян...
Krali Marko
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 1:50 pm
Местоположение: Survivor in Toronto

Мнение от Krali Marko »

bate, ne im obrastai vnimanie na promitite mozaci.Te ne sa osvedomeni po vaprosa che v poslednite dvadesetina godini Ispaniq e napravila ogromen skok v ikonomicheskoto si razvitie.Deistvitelno v momenta q davat kato darjava koqto VECHE izprevarva Canada po ikonomicheski pokazateli.A az ne moga da si predstavq kakvo bi pravila nasata razvita vtora rodina ako i sekne petrola i gazta.Ujas. :smhair1:
"Kakvoto sam si napravish, nikoi ne moje da ti go napravi" - narodna pogovorka
Натали
Мнения: 82
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2004 6:08 am
Местоположение: Toronto

Мнение от Натали »

Canada ne e nai idealnata strana v sveta ,to i nqma takava,no saglasete se tuk e po spokoen jivota,takav kakvto go iskame,dale4 ot voennite konflikti.Tuk se razviva ikonomikata,moje6 da razviva6 kakvto i da e biznes,ima rabota,pari,kakvo drugo iskame,nqma problemi ot roda na kak ste platim toka,vodata,parnoto,kakto b BG i na mnogo drugi mesta po sveta.Prez poslednite 100 godini ne smqtam 4e BG e bila nqkade napred po ikonomi4eski razvitie,ako smqtame 4e prez komunizma sme cafteli i pak togava vinaf\gi vzemaha za primer 1939 g.,to vsi4ko e bilo edin gol patriotizam za mestna upotreba.Ne vqrvam Ispania da e litnala tolkova napred,pak i tam klimati4na tq se prevra6ta v tropi4eska strana,tam e ve4e goli 4ukari,osven po kraibrejieto.Ne zabravqeite 4e sled vreme EU ste ima golemi problemi v ikonomi4eski plan,ste raste inflaciata,vijdate go s tova skapo euro ne6tata v EU mnogo poskapnaha.Idva buma na novite Aziatski tigri-Kitai i India.Za men canada e edno dobro mqsto za jiveene,kakto ti si go napravi6,ne vqrvam 4e tq ste se prevarne v Aziatska strana s mnogo indiici,pakistanci i tem podobni,vijte statistikata i pokazva 4e po4ti vsi4ki nacionalnosti se integrirvat v Ca obstestvo.Nali imenno s prirodnite resursi se sazdavat novi rabotni mesta ,samo za minalata godina se investirali v Alberta pove4e ot 20 miliarda $,tova govori za pari i to mnogo,koq strana ima samo v edna ot provinciite si tolkova mnogo investicii,ta dori potrebitelskoto tarsene v CA e nad 120%,tova sa6to govori za mnogo dobro ikonomi4esko razvitie,parite se vartqt.Koito ne mu haresva Ca neka da q napusne i da otide kadeto iska ,no sled vreme ste q oceni,zastoto nai vajonoto tuk nqma ezikova i rasova diskriminacia,idete v Ispania i govorete nmalko ispanski i da videte kakvo ste izleze.po dobre govoret za hubavi ne6ta okolo nas balgarite v Ca,a ne postoqnno hlen4e6ti i marmore6ti,i ve4no nedovolni balgari.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Натали написа:vijte statistikata i pokazva 4e po4ti vsi4ki nacionalnosti se integrirvat v Ca obstestvo.
интересни статистически данни, би ли ги споделила и с нас :)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Тотев към теб имам един въпрос ,който все забравям да ти го задам.Ти като имаш статут за Канада и си пълноправен гражданин на тази страна къв к..а му държиш в Европа.Ела си тук след като много ти харесва тази страна и начинът на живот тук. :D
За приятеля от Ериксон си прав ,канадски опит,германско образование етк.
Същото се отнася и за мен,аз ако реша да се пробвам в Испания като тракаджия по ще ме огрее отколкото един българин от бг. който никога не е упражнявал тази професия и не си отваря устата на никакъв друг език освен български ,защото имам американски опит ,обаждам на френски и английски.Обаче за да кандидатствам за тракаджия трябва да кандидатствам с българското/европейското/ си гражданство и българската/европейската/ си шоф. книжка защото те ми дават права ,за разлика от канадските с които в Испания например съм господин никой,нямам статут като гражданин извън Еу.Така и моя приятел си започна работа с бг. гражданство
Това около опита ,демек ,че оценяват кой какво може,но кардиналният проблем е ,че в Ка.не вземат под внимание никакъв чужд опит и образование макар и да имаш статут на неин гражданин,докато в ЕУ сам казваш ,че си прочел сайта който ти предложих ,доста отдавна и по този начин ме разтоварваш да не изпадам в излишни обеснения.
Защо някои хора не могат да проумеят ,че ние българите вече имаме равни права с всички европейци и само от нас зависи дали сме конкурентно способни за да вземем желаната работа ,а като имигранти в Ка. не ни бръснат за слива и спрат да ни заливат с канадофилския си популизъм.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Натали ела в канада и не говори ни френски ,ни английски да видя кво ще излезе.А това за испанските чукари и за отсъствието на природа освен по средиземноморието откъде си го измисли.Ми ти обикаляла ли си северна америка ,къде си ходила ,че си толкова компетентна.знаеш ли например ,че 60% са чукари , лунен пейзаж и пълна пустош.с тия приказки можеш да агитираш незнаещите/невиделите/ ,но Батето не.Аз имам впечетления от 42УС щата и 10 канадски провинции и почти всички европейски държави/изключая скандинавието и УК/или си поредния промит мозък от така любимото ви КОФИ. :D
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Натали, секи има право на мнение, мойто е че Канада не става за почти нищо и аз лично стоя тука щото вече дръпнах казанчето и ме осакатиха хубавите канадци ...
Дано не те осакатят тебе или който и да било друг ( щото тук не им дреме много тъй като тук НИКОЙ НЕ Е ВИНОВЕН ) щото тогава има шанс да разберете кво може да направи за вас втората ви родина, аз разбрах ...
:beer: :beer: :beer:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

абе и ти не им смъквай розовите очила на хората,кой ще ти повярва докато не му опре яйцето до гъза.чесно казано аз натали не я виждам на нефтените плантаци на форт мак да усвоява 20те милиарда инвестиции дето по някакъв неузнаваем начин косвенно и вдигат стандарта и качеството на живот.ако беше малко по начетена щеше да се светне ,че точно тези 20 милиарда и бъркат здраво в г..а,щото цените на пропъртито в АБ. се вдигнаха в пъти ,на мамбото в % само за няколко години ,докато ценат на труда си стои на едно и също дередже и на вместо да ти излиза ти влиза за сметка на инвестиращите тия милиарди. :wink:
Заключено