Ikonimia na danaci

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Zdrasti Kan_Tangra,
Не съм ИТ, опазил ме Господ. Имам една камара приятели, които са ИТ, но не и аз.
Кви военни фирми, кви пет лева.
Аз само слагам знаци по едни карти и им казвам на хората къде да сондират. Понякога знаците ги слагаме двамата с моя геофизик.
Наздраве
Stoni

Мнение от Stoni »

hullboy написа:Stoni dai da otlozim tezi pokazanja s den, dva.
Mnogo darza da ida na tozi priem. Tam stavat beztsenni biznes kontakti, pak ako znaesh i kakva dasterja ima nemskia poslanik.:)

Хъл, понеже е събота след обяд и сме седнали "случайно"в едно ресто, където собственика ти е близък (ще ти е по ефтино) :wink:... та така както гледам съм ти оставил три авертисьора, кой ще си дръпнеш си избираш лично според зависимост на собствените си приоритети и датата и времето е по твоя свободен календар...

Изх.1. В свободен преразказ ме осветяваш пълномаслено около дружествата на срещата ни в 10 ч. в понеделник, вкл.и неща извън протокола, за случващото се около финансовите пътечки и връзки с майката..

Изх.2. Още тук докато си хапваме, ми даваш да разбера, че ние вече сме повече от приятели и някакси много неща ще ми вървят в часното, което тутакси вкл. предложението на прекрасната Анхели, която в неделя ще ми е снежанка на тържеството :wink:

Изх.3. Не ти отърват предните 2 изхода и караме по протокола с което 100% няма да видиш щерката на посланика а и ще ми се отвори допълнителна разработка, която вероятно ще обединим с тукашната и от ДОР ще става ЦДГОР, което ще ти управлява живота следващите 1-2 години с удължаването на сроковете, като имаме предвид централното място на събитията 8)

Давай Хъл, това е демокрация имаш три бюлетини - дърпай :D
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

AlexAA написа:Zdrasti Kan_Tangra,
Не съм ИТ, опазил ме Господ. Имам една камара приятели, които са ИТ, но не и аз.
Кви военни фирми, кви пет лева.
Аз само слагам знаци по едни карти и им казвам на хората къде да сондират. Понякога знаците ги слагаме двамата с моя геофизик.
Наздраве
сори, объркал съм AlexAA с AleksandrAI, и 2 та сте от Алберта.
:beer: :beer:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

На въпроса на Сървайвър.Парите за шоф. и електричари са почти еднакви и на двете места.Поне за шоф. в Мтл. има по вече работа щото тук е търговията,там също има работа ,защото няма кой да бачка.За ел. не мога да се изразя толкова категорично,може би там защото заради нефта има много строителство.Далаверата обаче е тук в Мтл. лично за мен заради ниските цени на пропърти /което особенно много не ме вълнува,нямам намерение да пускам корени тук/,по ниските цени на каквото си помислиш ,което всъщност не би ме задържало тук ,ако Алберта може да ми предложи по цивилизован и качествен живот.Съгласен съм да я платя тази цена ,но да се набутам на по скъп живот и да се забия в трета глуха в градове като Кал. и Едм. ,не благодаря ,оставям тая идея на авантюристите.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12481
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

bateto написа:Съгласен съм да я платя тази цена ,но да се набутам на по скъп живот и да се забия в трета глуха в градове като Кал. и Едм. ,не благодаря ,оставям тая идея на авантюристите.
Ашколсун Батка!
Стараеш се дума няма и съм доволен от теб. Ама понеже си си създал репутация вече хората те разбират наобратно и продължават да идват в Calgary. 36 000 до началото на месеца. Айде да смениш тактиката. То се е видяло че никoй няма да повярва че втория Ikonomicheski Център на Canada и четвъртия по големина град е "трета глуха", та ако искаме да успеем да пазим емигрантите от Calgary ша трябва да смениш тактиката.
:D
Като гледам какво пишат за наемите в Отава и Кингстон, че са май по-високи от тези в Calgary хептен няма да можем да ги спрем.

:D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

:?
Последно промяна от anxeli на Сря Дек 20, 2006 5:34 pm, променено общо 1 път.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

kam anxeli

Na kriv student profesorite mu krivi.:)
A kakvo ste kazesh za zagubenoto vreme, pari resursi, za 5 god v UNSS. Radvai se che ne beshe tuk v Canada stidentka 5 god. zastoto tazi greshka da ne znaes kakvo iskash steshe da ti struva 100 000 $ studetski zaem.
Ti ne si parvata zena ot BG kojato da ne znae kakvo tochno iska. Tova e sindrom ot Bg i mnogo hora go pritezavat tam.
Radvam se che pone sega si si namerila mjastoto zastoto ima mnogo hora i sled vtoria opit pak ne sa stastlivi i ne znajat kakvo iskat.

BgMontreal e prav kam komentara si kam Krimon i anxeli ot gornia posting.

Kam BgMontreal
Dnes humora mai nesto ne ti raboti.
1 Saveta beshe za kratak period ot vreme ne znam koga si napravi obmjanata.
2 Magljavi ili ne biznesa, diplomatskite zaplati i prevodi si varvjat osven taksa prevod ima i zadalzitelna obmjana ot kojato pechelja pone 2 % ti smetni kolko sa na 100 000 $ ili na 1 000 000
ako ne mozes ste ti kaza v parvia sluchai 2000 $ vav vtoria 20 000 za 5 mion rabota. Tolkova mi otnema da napisa informatsiata za trnansfera ne govorja za W.U a za wire transfer.
3 Moja mortgage e vzet na vazmozno nai niska lihv a vazmozna pri moite uslovja. Rabota za sebe si, njamam zaplata, sam si ja plastam, kandidatstval sam na 1 - va godina v biznes koeto za bankite ne e dostatachno za da mi dadat te zaem. Vzel sam na nai dobri uslovia ot chastni mortgage kompanii. Ne se oplakvam.
4 S tazi diploma is vodja schetovodstvoto, pestja 5000 na gosina ot razhodi za schetovoditel, i oste 3 pati po tolkova pechelja ot drugi srestu ednokratna taksa ot 10 000 za uchiliste i edna kalendarna godina presto tam. Prez zivota mi nikoga njama da mi se nalozi da hodja na shcetovoditel
5. Magurata e plod na tvoe vaobrazenie nikoga ne sam kazval che sam pravil sdelki tam. Da kazem che poznavam hora koito imat finansovi kasti v BG i te sa pravili sdelki tam.
6. Diplomata me pravi finansist ne changa biznesa mi v Ottawa. A tova che ne sam stanal operator na rentgenova mashina pokazva che sam dobar i znam kakvo pravja.
7. Frainchize ima v tvojata fantazia. Ottawa Foreign Exchange ne chast ot nikakv franchise. Vsichko e izgradeno ot sobstvnite mi ratse, znania i umenja.
Ne moga da ti kaza kakvo e nuzno za da otvorish buro. Tova e company secret. Nito az noto koeto i da e drugo buro ste ti kaze. Za da go otvorja sam si zagubil edna godina za da razbera kak stava, kakvo trjbva i kade se hodi. Nikoi ot konkurentiute ne iskashe da kaze. Dori ot kade da si kupja elektrono tablo za kurosvete ne iskat da kazat ti iskas da ti kaza povehe.
8 V litsenza mi pishe che izvarshvam finanosvi uslugi ne e spetsifitsirano kakvi. Zaemi ne davam no za tova pak vzimam i plastm lihva na koito mi dade. Po sastia nachin kakto ako vzema zaem ot bankata.
Kato pretsenja che ot dadena valuta moga da spechelja kato ja kupja dnes no ja prodam sled sedmita tova se kazva investitsia v chuzda valuta.
Sledovatelno e investitsia. Mnogo firmi pravjat sastoto kogato imat svobodni sredstva ne e zabraneno ot zakona moze da zagubis no moze i da spechelis.

Finansovi saveti moga da davam na vseki koito e sklonen da si plati i da slusha. Njama zakon koito da me spira da go napravja. Razbira se che e legalno. Hullboy finansovi saveti v mazeto posred nost pri zaklucheni vrati ne dava.:)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

hullboy написа:A kakvo ste kazesh za zagubenoto vreme, pari resursi, za 5 god v UNSS. Radvai se che ne beshe tuk v Canada stidentka 5 god. zastoto tazi greshka da ne znaes kakvo iskash steshe da ti struva 100 000 $ studetski zaem.
уф, още един повод да се зарадвам :wink:
аз съм била голяма късметлийка бре 8) :lol:
Заключено