Toronto,Montreal- ne se lajete !!! Go to WEST!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Monny vqrva ti se ili ne tova e istinata.Az ot koga vi peq ,4e istinata e v Mtl,kadeto zaplatite sa s 10-20% po niski ot tiq v Ont.,Alb. i BC,a propartito s pone 50%,koeto avtomati4no gi pravi nai visokite v Kanada ,ot tam i nai visokiq standart i ka4estvo na jivot v Mtl.
Drug e vaprosa ,4e 6te ste леле idiotite da narinete 400-500K dolara za podobna baraka ot snimkite na Lubo,da ne govorim za bezumnata baraka na Gika za bezumnite 2 miliona i ne6to za da gledate nqkakva lokva pred sebe si,kogato sre6tu skromnite 100-150K moje da si zakupite imot v jili6ten kompleks ;Bateto Paradaiz; :D razpolojen na 200 metra ot morskata ivica s izgled na zapad kam poletata na Zlatna Dobrugja i na iztok kam bezbrejniq horizont na 4erno more ,koeto vsa6tnost nikak ne izglejda taka ,a e sinio,daje po sinio ot minaretata na turska djamiq. :D
Proekta e na etap izgrajdane komunikacii,pat,tok ,ViK,sled dve godini zapo4va sa6tinskoto mu izgrajdane v koeto az sam glaven akcioner ,kato sobstvennik na zemqta,taka 4e sabiraite pari i pobarzaite za da realizirate me4tite si ,da jiveete v evtino jili6te na uotarfronta/kakto se izrazqvate/,za da ne stane kasno i angli4anite pak da vi izprevarqt. :D
Stoni

Мнение от Stoni »

bateto написа:Monny vqrva ti se ili ne tova e istinata.Az ot koga vi peq ,4e istinata e v Mtl,kadeto zaplatite sa s 10-20% po niski ot tiq v Ont.,Alb. i BC,a propartito s pone 50%,koeto avtomati4no gi pravi nai visokite v Kanada ,ot tam i nai visokiq standart i ka4estvo na jivot v Mtl.
Drug e vaprosa ,4e 6te ste леле idiotite da narinete 400-500K dolara za podobna baraka ot snimkite na Lubo,da ne govorim za bezumnata baraka na Gika za bezumnite 2 miliona i ne6to za da gledate nqkakva lokva pred sebe si,kogato sre6tu skromnite 100-150K moje da si zakupite imot v jili6ten kompleks ;Bateto Paradaiz; :D razpolojen na 200 metra ot morskata ivica s izgled na zapad kam poletata na Zlatna Dobrugja i na iztok kam bezbrejniq horizont na 4erno more ,koeto vsa6tnost nikak ne izglejda taka ,a e sinio,daje po sinio ot minaretata na turska djamiq. :D
Proekta e na etap izgrajdane komunikacii,pat,tok ,ViK,sled dve godini zapo4va sa6tinskoto mu izgrajdane v koeto az sam glaven akcioner ,kato sobstvennik na zemqta,taka 4e sabiraite pari i pobarzaite za da realizirate me4tite si ,da jiveete v evtino jili6te na uotarfronta/kakto se izrazqvate/,za da ne stane kasno i angli4anite pak da vi izprevarqt. :D

Batka, pra6tam ti SV na li4ni, za portier na "Bateto Para-dai-za" 8)
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Joana написа:
MrGeek написа:Виждам, че двете Дж. са си объркали професиите. Ето ви една идея в хъл-стил, за която може да ми благодарите някой ден. Направете една фирма "J & J interior solutions, Inc." и събирайте милионите. ;) :lol: :rotfl:
Идеята не e никак лоша. Ха, ха. Тъкмо щях да констатирам, че човекът с $2,750,000 страда много сериозно от липса на вкус по причини, че е сингъл, че половинката му също страда от липса на комбинативна мисъл относно цветове, материали, качество, изделия, форми и пространство или, че всички кинти са хвърлени в закупуването на имота. При наличието на т. 1 и 2, съм навита да предоставя услугите на фирма "J & J interior solutions, Inc." и да синхронизираме средата на човечеца с наличните финансови ресурси. :wink: :lol: :P

Чаровни усмивки,
Joana
Ммммм! Страхотно звучи названието на фирмата обаче... :) :roll: :D И аз съм съгласна за скромен хорнорар от част от тази сума да му оправим на човека къщата да не му се смеят хората. :D Егати излагацията! Тия в ВС имат ли си въобще свястни дизайнери или само "J & J interior solutions, Inc." чакат?
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

Joy написа:
Joana написа:
MrGeek написа:Виждам, че двете Дж. са си объркали професиите. Ето ви една идея в хъл-стил, за която може да ми благодарите някой ден. Направете една фирма "J & J interior solutions, Inc." и събирайте милионите. ;) :lol: :rotfl:
Идеята не e никак лоша. Ха, ха. Тъкмо щях да констатирам, че човекът с $2,750,000 страда много сериозно от липса на вкус по причини, че е сингъл, че половинката му също страда от липса на комбинативна мисъл относно цветове, материали, качество, изделия, форми и пространство или, че всички кинти са хвърлени в закупуването на имота. При наличието на т. 1 и 2, съм навита да предоставя услугите на фирма "J & J interior solutions, Inc." и да синхронизираме средата на човечеца с наличните финансови ресурси. :wink: :lol: :P

Чаровни усмивки,
Joana
Ммммм! Страхотно звучи названието на фирмата обаче... :) :roll: :D И аз съм съгласна за скромен хорнорар от част от тази сума да му оправим на човека къщата да не му се смеят хората. :D Егати излагацията! Тия в ВС имат ли си въобще свястни дизайнери или само "J & J interior solutions, Inc." чакат?

Както се казва: "Договорились!". Сега е ред на Гийка да сведе идеята до знанието на клиента. :wink: :lol: :P

Чаровни усмивки,
Joana
"... и аз открих свободата, дивата соколова свобода, която ме остави без дъх, сякаш пред мен се откри един живот с вятър, слънце и гонени от вятъра облаци, живот, за чието съществуване не бях и подозирал." "Сенки в рая", Ремарк
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Joana написа: Както се казва: "Договорились!". Сега е ред на Гийка да сведе идеята до знанието на клиента. :wink: :lol: :P

Чаровни усмивки,
Joana
Джоана, не ви липсва ентусиазъм, което само по себе си е хубаво, но ви липсва предприемачески усет. Защо са ви тези смотани канатци? Та големия бизнес е точно под носа ви. ОК, ето ви го жокерчето - само три мнения по-нагоре. Проектът на батката е в напреднал етап и сега ако не се възползвате да се закачите за големия бизнес, не знам какво ще правите с тези нещастници тука. ;) :lol: :rotfl: :rotfl:
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

bateto написа:... koeto avtomati4no gi pravi nai visokite v Kanada ,ot tam i nai visokiq standart i ka4estvo na jivot v Mtl.
Аре бе бате, ти знаеш ли че в Куебек и бенефитите са ви обложени като да са доход ?
Ако не вярваш, питай Дежарден ...
Айде няма нужда :evil: ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Аз на тая къща не бих й придиряла много-много на вътрешния интериор, а и след като посетя избата й, предполагам, че въобще няма да го забелязвам. :lol: В интерес на истината, не е върха на сладоледа, ама чак пък отврат? :shock:
Let it go...
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

MrGeek написа: Джоана, не ви липсва ентусиазъм, което само по себе си е хубаво, но ви липсва предприемачески усет. Защо са ви тези смотани канатци? Та големия бизнес е точно под носа ви. ОК, ето ви го жокерчето - само три мнения по-нагоре. Проектът на батката е в напреднал етап и сега ако не се възползвате да се закачите за големия бизнес, не знам какво ще правите с тези нещастници тука. ;) :lol: :rotfl: :rotfl:
Политиката на фирмата, Гийк, не позволява ограничаването ни и свеждането на предоставянето на услугата само до един клиент. Предприемачески усет би доказал ти при полагането на усилия за осигуряването на потенциалния клиент, за което автоматично получаваш полагащия ти се процент. Не вярвам да се откажеш от подобен процент, при декларирането на предприемачески усет. Друг въпрос са възможностите, разбира се. :wink:
Относно проекта на Батето - нашата фирма изобщо не би подценила нито предприемаческия дух на Батето, нито огромното му желание за реализация, поради което при проява на интерес от негова страна и при достигането на съответния етап от реализацията на проекта, му прави най-сериозно предложение за осигуряване на най-доброто интериорно обзавеждане на територията на неговия обект от фирма, която освен с най-елитните обекти и клиенти на територията на БГ, работи още с редица европейски страни и е добре позната в САЩ. За реализацията на проекта на Батето се ангажирам с осигуряването на специални отстъпки. :D

Чаровни усмивки,
Joana
"... и аз открих свободата, дивата соколова свобода, която ме остави без дъх, сякаш пред мен се откри един живот с вятър, слънце и гонени от вятъра облаци, живот, за чието съществуване не бях и подозирал." "Сенки в рая", Ремарк
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Къщите на изток и на запад

Мнение от 7George »

Ако търсите нещо хем евтино, хем голямо, хем на изток, в Канада, до водата и китовете - трябва да изчакате пенсията.

Продавате средна или малка къща в Калгари и си взимате това на източния бряг: http://homes.point2.com/CA/Newfoundland ... state.aspx

Другото са приказки под шипковия храст. :D
Embrace your climate change!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Re: Къщите на изток и на запад

Мнение от sasho71 »

7George написа:Ако търсите нещо хем евтино, хем голямо, хем на изток, в Канада, до водата и китовете - трябва да изчакате пенсията.

Продавате средна или малка къща в Калгари и си взимате това на източния бряг: http://homes.point2.com/CA/Newfoundland ... state.aspx

Другото са приказки под шипковия храст. :D
мдам, ако можеше и климата да е като в Калифорния веднаха бих се пренесъл там :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

anxeli написа:
bateto написа:... koeto avtomati4no gi pravi nai visokite v Kanada ,ot tam i nai visokiq standart i ka4estvo na jivot v Mtl.
Аре бе бате, ти знаеш ли че в Куебек и бенефитите са ви обложени като да са доход ?
Ако не вярваш, питай Дежарден ...
Айде няма нужда :evil: ...
Нашите бенефити не са материални- кое по-точно се облага? Винаги ми е било интересно изчисляването на бенефити от онтарийци?

Джоана, ще развалим съдружието, въпреки че много ми харесва двойното J в името на фирмата. Как така взимаш сама решения без съвет за впускане в съмнителни проекти? Не бих му гласувала и грам доверие на батката- неплатежоспособен клиент, беден, с 18 дол/час сега и безработен без пукната стотинка в България. Даже пък и отстъпки? :shock:
ilka
Мнения: 799
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 7:30 am

Мнение от ilka »

Ivet написа:Аз на тая къща не бих й придиряла много-много на вътрешния интериор, а и след като посетя избата й, предполагам, че въобще няма да го забелязвам. :lol: В интерес на истината, не е върха на сладоледа, ама чак пък отврат? :shock:
подкрепям горното твърдение с две ръце :lol:
Ивет, би ми било приятно, след като съвместно посетим избата и изберем подходящата бутилка, да седнем с лице към "голямата локва" :lol: :lol: :P
и да обсъдим каквото ни душа иска на чаша вино :lol: обещавам да не обръщам никакво внимание на интериора :lol: :lol: :lol:
пак сме тук :-)
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Важи! :wink: :lol: :beer:
Let it go...
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Joy написа: Нашите бенефити не са материални- кое по-точно се облага? Винаги ми е било интересно изчисляването на бенефити от онтарийци?
Не знам материални ли са или духовни вашите бенефити, нашите поне имат материално изражение :). Работодателя предоставя бенефит доларс с които се купуват здравни услуги. Останалите се акумулират във хелт спендинг акаунт, оттам можеш да теглиш и за мед услуги, за които нямаш покритие, напр. lasik eye, мостове, импланти и т.н. Дребния шрифт казва че за Квебек " ... any benefits paid from a Health Spending Account are subject to Quebec income tax." :beer:
Циганите - на Сатурн !
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Kakwo znachi "не са материални бенефити"
Azkoeto znam - plashtat ti benzina ot firmata -idwa ti kato prihod, plashtat ti dop. zastrahowka idwa ti kato prihod, slugebna kola sushtoo i taka natatuka.... Wig ako ti plashtat RRSP dopulnitelno nego ne oblgat maj, ama pak idwa kato dohod nakraia.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Заключено