Здравей,Монреал или два месеца след "Чао,България"

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Аватар
avve
Мнения: 155
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 6:51 am
Местоположение: Montréal
Обратна връзка:

отностно Кот-де-неж

Мнение от avve »

Хора, недейте така! :roll:
Аз смятам точно там да ходя /кот-д-неж/, че и дете да водя т.е. веднъж като избереш училището.....
Кой квартал се води центъра на Монреал и кои квартали са най-подходящи за живеене - значм, че звучи тъпо, но пустото човешко око - все гледа да не се прецака! :lol: т.е. аз!
От къде тръгнахме, къде стигнахме......
Savoir c'est pouvoir!
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

Kwon Do e syper v kasia razkaz !!!:)))
Aide niama li da ima 3 ta seria da se razseem malko?:)
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
dobsan
Мнения: 198
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 2:59 am
Местоположение: Някъде........................

Мнение от dobsan »

Zdraveite na vsi4ki,
Pisal sam malko vav foryma i to glavno vaprosi kasae6ti protsedyrata za emigratsia i sam se vazdarjal da se vkliu4vam v temi no tazi me zaintregyva i re6ix da pi6a.
Az sam v Montreal ot 25 mart i se sblaskax s podobni problemi kato otvorilia temata no VSEKI ZNAE 4E E TRYDNO V NA4ALOTO
Mnenieto mi e 4e Montreal ne e lo6 grad,rabota se namira....e otna4alo niama da vi nazna4at za direktor no navsiakade e taka imam priateli rabote6ti iz tsiala Evropa i na niakolko mesta iz USA,otna4alo vseki e minal prez lainata koi pove4e koi po malko,no edva li niakoi kato e idval e o4akval da e lesno i da mu podnesat vsi4ko na tepsia.
Kam tezi koito sa se zapatili za Kanada ne se ot4aivaite o6te ot BG a elate podgotveni psixi4eski i s polojitelna naglasa za tazi darjava.
A do avtora na temata....otdava ti se da pi6e6...... s natarpenie 6te 4akam da vidia sledva6toto vi pisanie.
S uvajenie DOBSAN
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Не искам да се заяждам ..

Просто един хумористично-реалистичен поглед към казаното :

dobsan написа:..e otna4alo niama da vi nazna4at za direktor
А вероятността да ви назначат за директор в следващите 50 години направо клони към нула ...
dobsan написа:
.... no navsiakade e taka ...
Къде по-зле, къде по-добре .. Разлики има големи обаче ..
dobsan написа:
otna4alo vseki e minal prez lainata koi pove4e koi po malko,
Не е точно така .. Доста хора си нямат представа за "лайната".. Например тези дошли през златните години за наемане - около 2000 година , когато е имало недостиг на работна ръка в много отрасли .. а не като по-късно - по 10 -50 и повече кандидати за 1 работно място ( за квалифицирани такива )
dobsan написа:
no edva li niakoi kato e idval e o4akval da e lesno i da mu podnesat vsi4ko na tepsia.
Лично аз не съм очаквал това, но не съм очаквал и да се боря с вятърни мелници, ако разбираш какво искам да кажа..

Успехи и много късмет (ще ви е много нужен) на всички !
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

poniakoga e po dobre ,da ne se misli chak tolkova za vsichko,chovek triabva da riskyva .
Mnogo e vajno da imash kasmet !!!!
YSPEH NA VSICHKI v Canada i Bulgaria !!!! :thumbsup:
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
Аватар
taralej
Мнения: 701
Регистриран на: Нед Яну 16, 2005 4:01 pm
Местоположение: GTA

Мнение от taralej »

На мен ми харесаха писмата на КуонДо. Някой споделя собствените си преживявания...ми много хубаво...нека хората да са подготвени....стреса за новодошли е много голям..мислия, че всички ще се съгласят с това...на чужда земя си, с чужди хора, чужд език, чужди навици....не знаеш какво да мислиш, какво да говориш...чудиш се откъде точно да започнеш, защото осъзнаваш, че си се оплел много яко в кълчищата......
Всичко това е нормално и ако новодошлите имат смелост,/ а те явно имат доста щом са се решили да прескочат океана/ лека полека нещата тръгват в по-добра посока....а и наистина най-доброто е да дойдеш да видиш и ако не ти харесва и си толкова разочарован се връщаш...тя БГ си стои на едно място..няма да избяга...

За ония там кофи дето всеки ги бил ял за да успее.....е това е супер смешно....и то не заради твърдението а заради определението...да успееш не е лесно никъде по света!!!!!!!!!!!....има мноооого пречки, падания, охлузвания и т.н..... За да успееш, трябва много здраво да се бориш и да вярваш..ами това е положението....за да вземеш световна титла по карате примерно трябва мноооого усилия..а и много бой ще изядеш докато тренираш........аз на тази борба и казвам предизвикателство..не яденен на лайна....в крайна сметка нали това е "да живееш значи да се бориш"....Сорка, ама успех не се постига лежейки и чакайки да падне от небето......
Аз лично уважавам хората които ако нещо не им харесва предприемат действия да го променят...щото от мрънкане и плюене полза няма.....

Канада не е рай, но е много по-уредена държава от Балканските такива......
Не е лесно...обаче аз незнам някъде по света да е лесно и да се берат пари по дърветата......А, че било грозно и всички блокове били от картон...айде бе.....това сравнение е все едно да кажеш, че в БГ всичко е като Филиповци.......Има много красиви места в Канада...има и доста гадни.....има много смръдливи блокове, но има такива кондо-та/тук мога да говоря само за ГТА...защото съм виждала доста такива/ дето в Бг ще им дишат прахта още много години......Също си има много прости хора....както и много интелигентни и приятни...Никога досега никой не ми се е смял с какъв акцент говоря...далеч съм от перфекност и прецизност, но съм срещала стотици хора живеещи тук/не говоря за Българи/от 10-15 години говорещи доста по-зле просто защото не си правят труда да опитат да научат по-добре.
А за самотата....аз имам мъжа ми и детето....и в Сибир да отидем пак няма да ми е самотно когато съм заедно с тях....
"Книгата на живота започва с един мъж и една жена в една градина, а завършва с Апокалипсиса." - Оскар Уайлд
Аватар
zz-top
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2003 8:40 am
Местоположение: Van, BC

:)

Мнение от zz-top »

Ако мислиш, че ще паднеш когато скачаш, само увеличаваш шансовете си това да се случи.
I know God will not give me anything I can't handle. I just wish that He didn't trust me so much.
Mother Teresa
potrebitel
Мнения: 471
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:14 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от potrebitel »

Ida dopalnia zz-top ako isi mislish che shte izgubish po hubavo ne zapochvaj da igraesh...
kakвото потърсило,такова намерило
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Ако не можеш да плуваш защо се събличаш?

WTF!!!

А иначе Кот-де-Неж е най-хубавият квартал в Монтреал (не е евтин), само да знаете къде да живеете...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Заключено