Пролетна сесия - Март/Април 2013

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
kamy
Мнения: 145
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:12 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от kamy »

Банда, имаме сертификати! :*: Не можах да ви пиша веднага. С две думи всичко мина много добре, защото се бяхме подготвили добре и с желание. Създава се излишна параноя в темата, която само пречи на кандидатите. Четат всичко, което пишете така че се въздържайте от обиди.
Готвим се с ентусиазъм за втората част документи, честито на миналите, кураж на чакащите и късмет на следващите! Bonne chance!
inn4o
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 4:00 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от inn4o »

karelia79 написа:emis, излиза, че дори и да се убедят, че са ви истински дипломите - пак няма да ви пратя сертификати, а ще чакат И езикови тестове, така ли?

Защото ако това е така, значи наистина процедурата ще отиде 4 години. Да не говорим наистина за параграф 22, който се получава - на едните им занижават, въпреки сертификати; на другите им искат сертификати, въпреки че "уж" не са задължителни?!?!?

Libre, мисля че вие сте на практика с положителен отговор, обаче явно ще си почакате още половин годинка. Мисля че всички вие, след определена дага, го отнасяте заради някой Бай Ганьо, който се е направил на много хитър. :(
На миналата сесия г-н Алсид също гледаше печатите и подписите на дипломите. Първото, което направи на моята диплома за висше образование бе да прекара пръст по релефния печат, след това гледа нещо на страницата със снимката ми, каза "tres bien" и ми я върна, без да разглежда страниците с предметите, хорариума и т.н.
Според мен не тръгва проблема от тази сесия, но никой не знае. Дано в крайна сметка резултатите да са положителни. Успех и повече положителна нагласа! :rock:
И накрая, не годините в живота ви се броят, а живота в годините ви.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от emili_vn »

Misho76, кое точно е прекалено в мнението на Choky? Ако питаш мен пак започна да прекаляваш с гаданията и прогнозите, и генералните изводи. Пак се опитваш да даваш тон на хората какво да правят при така забавената процедура - всеки си има глава на раменете и сам ще си реши дали си струва да чака. Ти също - за себе си и семейството си.
И аз като Choky съм на мнение (и друг път съм го твърдяла), че интервюто зависи основно от кандидата/тите и че всичко е математика - по тази схема, въпреки огромното си желание на интервюиращата на нашето интервю да ни даде отказ (поне така го почувствах по отношението и след като се разправяхме за стажа и за дипломите), ни връчи сертификатите. Даже без да каже Биенвеню о Кебек - не че ми е зор, ама беше тъпо от нейна страна. Много я беше яд горката, че събираме точките, че и отгоре. Пробва се да смъкне за стаж, за образование и накрая смъкна на двамата езика в частта на говеренето (тук признавам, че беше права - говорех с доста грешки от зор да си върна намалените по едно време точки за стажа и да обяснявам системата на бг образованието) и искам да ти кажа, че беше изненадана от сметката на края. Според математиката събирахме 70 точки - е нямаше как да не ни връчи сертификата.
Като толкова много питаш за времетраенето, ще ти кажа, че на нашата сесия повечето интервюта минаваха за 20-30, максимум 40 минути (за справка можеш да прочетеш темата), а ние бяхме час и половина на пангара, както го наричаш. И аз какво трябваше да направя - да орева света ли? Колкото - толкова, важен е крайния резултат.
kamy написа:Банда, имаме сертификати! :*: Не можах да ви пиша веднага. С две думи всичко мина много добре, защото се бяхме подготвили добре и с желание. Създава се излишна параноя в темата, която само пречи на кандидатите. Четат всичко, което пишете така че се въздържайте от обиди.
Мнението на Ками подкрепя думите ми: имат си хората сертификати...защото са били добре подготвени...Браво! Честито! С пожелания за бърз следващ етап и скорошни визи какта на Ками, така и на всички със сертификати. На останалите желая положителен отговор от Монтреал.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Misho76 »

Честито на kamy и успех!
Emily опитах се да кажа,че ако искат хората с прибраните дипломи могат да споделят дали не са от един и същи ВУЗ примерно и ще стане ясно дали не се съмняват в конкретен ВУЗ ето че на kamy не са прибрани .Логично е хората взели сертификати да са екзалтирани
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
hristoe77
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Авг 02, 2011 6:40 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от hristoe77 »

Честито Kamy!
Дано има и други които се похвалят със сертификати :)
Документи Виена : 11.08.2011
Интервю : 09.04.2013
Документи Нова Скотия : 4.06.2014
Баркодове : 29.08.2014
Медицински : 07.09.2015
Покани за визи: 22.09.15
Визи: 03.10.15
sundance
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юни 26, 2011 3:15 pm

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от sundance »

Честито, Ками и успех на следващия етап! :y:
Получени в Монреал - 21/12/12
Акюзе - 6/03/13
CSQ - 23/10/15
Получени в Сидни - 18/01/16
Баркодове - 26/02/16
Mедицински - 4/05/16
Покани за визи - 27/06/16
Полет - 4/09/16
emis
Мнения: 119
Регистриран на: Пет Окт 15, 2010 3:09 pm
Местоположение: BG-to

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от emis »

Честито Kamy!Дано и останалите се похвалят със сертификати,стискаме палци и успех!
DCS Vienna-10/08/2011
интервю 05.04.2013-10:30h
сертификати-17.02.2014
документи до Нова Скотия-25.02.2014
покани за медицински-17.08.2015
Медицински изследвания-04.09.2015
Покани за визи-22.09.2015
Полет 04.06.2016
libre
Мнения: 128
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 9:26 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от libre »

Честито Kamy :clap: !
Бихте ли споделили какво точно значи много добре подготвени и как точно мина при вас, защото и ние се бяхме подготвели доста (език, обяви, портфолио, банкови референции, бележки от различни институции, статистически проучвания и прогнози за пазара на труда по интересуващите ни професии в Квебек и т.н.) и бяхме изключително спокойни и уверени, но...... :( Даже не ни взе и другите дипломи, но пък и ние си бяхме научили урока и носехме всичко възможно за защита им (студентски книжки, снимки от защитите, допълнителни сертификати по професиите, та чак и две от дипломните ни работи).
При нас проблема дойде от две посоки: Първо това, че чак края на месеца ще си получа дипломата ми по второто образование - магистратурата по Архитектура . Второ не ми признаха 6 точки от сфера на образование от първата специалност въпреки, че нивото ми там (bac) е по-високо от търсеното средно специално :o .
До последно си мислехме, че сме успели :lol: , понеже интервюто наистина мина леко (макар и повече от 2 часа), приятно и дори в на моменти в неформална атмосфера и закачки :D . Когато ни каза, че ни поставя допълнителни изисквания ни дойде като гръм от ясно небе :o .
Така че определено мислим, че нарочни ми намали нивото на езика (B1 начало :o ), най-малкото за да пратим след това дипломата ми поне, защото ако ми бе дала само едно ниво повече и събирахме повече точки от необходимото (нямаше да има нужда да пращаме каквото и да било). Другото е, че едва ли не приравни нивото ми на владеене на френски на нивото на разбиране което даде на съпруга ми (А2/B1) (общо А1 понеже той говори само на английски и само смотолеви две-три изречения на френски :D ), при положение че почти не ползвах помощта на преводачката (освен за до уточняване на някой детайли от българското законодателство). Мисля дори, че ако сега се явя на TCFQ бих могла да изкарам и С1 дори ;) , но това разбира се няма значение сега.
Определено мисля, че нещо някъде е станало и от по-висока инстанция са спуснати определени нареждания в края на миналата седмица. Иначе определено мадам и мадам преводачката са добронамерени и приятни хора!
Радвам се за всички успели да се сдобият със заветните сертификати :party: , Успех на всички други и дано скоро има развръзка по така стеклите се обстоятелства! :y:
DCS 10.08.2011
Полет 10.08.2014
deteli777
Мнения: 63
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 7:11 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от deteli777 »

Тъй, като наблюдавам отблизо тази сесия, смятам, че наистина много добре подготвените кандидати си получават сертификатите, тези които не събират точките си получават отказ, а тези които събират точките, но има забележки по тяхното представяне остават за ново вътрешно разглеждане на досиетата и проверка на дипломите и документите! Този път прецизността е на първо място! Останалото са емоции.
libre
Мнения: 128
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 9:26 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от libre »

deteli777 написа:Тъй, като наблюдавам отблизо тази сесия, смятам, че наистина много добре подготвените кандидати си получават сертификатите, тези които не събират точките си получават отказ, а тези които събират точките, но има забележки по тяхното представяне остават за ново вътрешно разглеждане на досиетата и проверка на дипломите и документите! Този път прецизността е на първо място! Останалото са емоции.
Първо да кажа, че аз съм "куфара" и това е лично мое мнение, а не на съпругата ми (libre).
Виж deteli777, като гледам май не я наблюдаваш съвсем от близо тая сесия :fubar: . Само хора, които са били вътре в 101 могат да кажат точно как преминават този път интервютата. Като говориш на френски 2 часа и половина (с известни включвания от моя страна на английски), почти без да ползваш външна помощ тогава може да правиш такива генерални изводи. Защото дефакто забележки по нашето представяне нямаше. Разбира се възникнаха въпроси от различно естество, които бяха изчистени на място, чрез доказателства.
Като напълно се съгласявам с мнението на съпругата ми, че интервюиращата и преводачката са добронамерени, но все пак.........
P.S.: Разбира се, че ще има емоции, няма как да е и по друг начин след като си загубил толкова нерви, време и средства, а накрая виждаш как всичко е било напразно поради фактори независещи от теб.
DCS 10.08.2011
Полет 10.08.2014
Аватар
kamy
Мнения: 145
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:12 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от kamy »

Аз съм живяла доста време в чужбина, имам опит и събрахме точки за адаптация, език и т.н. иначе не мога да се похваля с търсена професия.
emis
Мнения: 119
Регистриран на: Пет Окт 15, 2010 3:09 pm
Местоположение: BG-to

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от emis »

libre, искрено се надяваме и вярваме ,че нещата при вас ще се наредят,както и за всички,които чакат някакво решение,трябва в най-скоро време да направим една среща :) ;)
DCS Vienna-10/08/2011
интервю 05.04.2013-10:30h
сертификати-17.02.2014
документи до Нова Скотия-25.02.2014
покани за медицински-17.08.2015
Медицински изследвания-04.09.2015
Покани за визи-22.09.2015
Полет 04.06.2016
libre
Мнения: 128
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 9:26 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от libre »

Ние сме за, emis :) Само Марто да поеме тежката организационна задача, беше писал за неделя,ако всичка са съгласни...тогава до скоро :)
DCS 10.08.2011
Полет 10.08.2014
deteli777
Мнения: 63
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 7:11 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от deteli777 »

libre написа:
deteli777 написа:Тъй, като наблюдавам отблизо тази сесия, смятам, че наистина много добре подготвените кандидати си получават сертификатите, тези които не събират точките си получават отказ, а тези които събират точките, но има забележки по тяхното представяне остават за ново вътрешно разглеждане на досиетата и проверка на дипломите и документите! Този път прецизността е на първо място! Останалото са емоции.
Първо да кажа, че аз съм "куфара" и това е лично мое мнение, а не на съпругата ми (libre).
Виж deteli777, като гледам май не я наблюдаваш съвсем от близо тая сесия :fubar: . Само хора, които са били вътре в 101 могат да кажат точно как преминават този път интервютата. Като говориш на френски 2 часа и половина (с известни включвания от моя страна на английски), почти без да ползваш външна помощ тогава може да правиш такива генерални изводи. Защото дефакто забележки по нашето представяне нямаше. Разбира се възникнаха въпроси от различно естество, които бяха изчистени на място, чрез доказателства.
Като напълно се съгласявам с мнението на съпругата ми, че интервюиращата и преводачката са добронамерени, но все пак.........
P.S.: Разбира се, че ще има емоции, няма как да е и по друг начин след като си загубил толкова нерви, време и средства, а накрая виждаш как всичко е било напразно поради фактори независещи от теб.


Hi Libre,
съжалявам, че така се е получило при вас, не съм чела какво точно сте писали и нямах предвид вас. Писах мнение по принцип.
На мен ли обясняваш за времето, нервите и средствата :sweat:
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от pepiliverpool »

Misho76 написа:libre И за да не разлайваме кучетата,защото момента е достатъчно напрегнат и за тези,които ще се явяваме на интервю след вас само искам да попитам хората,които са в Канада вече честно и с ръка на сърце да си признаят колко от тях са били по 2,5 часа средно на пангара?И какво налага провеждането на интервюта по 2,5 часа именно?
Питам всичко това,защото сме свидетели поне според мен на коренно различна сесия.По-малко кандидати ли има за да има интервюта по 2,5 часа?
Пак повтарям!За мен всичко това е наложено някъде отвън и е наредено да е така,защото са задържани хора с търсени специалности носещи по 12 точки средно. :x
Мишо няма нужда да сравняваме на тези които сме в Канада колко време ни е траело интервюто защото това не е критерий. Ние сме се явявали при различни обстоятелства. Аз когато дойдох в Канада нямаше все още мобилни телефони и интернет. Изпратих документите до Канадското посолство в Лисабон на 26 Май 1994 г. на 30 ноември 1994 бях там на интервю( трябваше да чакам 3 седмици за виза за Португалия - такива бяха тогава времената, а сега няма визи). на същия ден след интервюто минах всички медицински в Лисабон и на 9 Април 1995 г. кацнах на летището във Ванкувър или 10 месеца и половина от подаване на документите до престигането в Канада. Даааааааа, ама това вече не съществува. единствените форми на комуникации с БГ - телефон и писма. пишеш писмо и след един месец получаваш отговор, а сега си сядаш пред компютъра пускаш е-майл и след 5 минути получаваш отговор. така че неможе да го сравняваме с нещата от живота в момента и да го използваме като критерий. обстоятелствата сега са такива и ако на служителката и е необходимо да проведе интервюто за 2 часа за да изпълни задачите които са ѝ спуснали от Монреал, ще го проведе за 2 часа. който не му харесва да чака, да си седи в къщи. Мишо ние които сме в Канада не сме дошли като престъпници и на нас Канада ни предлага много добри условия за живот и повярвай ми много по-добри от която и да е европейска държава би ни предложила на НАС БЪЛГАРИТЕ. аз лично познавам десетина Българи които работят в държавни министерства и организации в Отава, което никога няма да се случи в Европа - живял съм близо 3 години в Ливърпул, така, че знам от личен опит. Всеки стига до поствената цел по различен начин, път и с различни усилия, при различни условия, не сравнявайте какво е станало с другите - не си помагате. Успех
Публикувай отговор