Времето в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Времето в Канада

Мнение от tonich »

newcomer написа:
tonich написа:
newcomer написа:аблъд,ти някога истински коли карал ли си или само разкарваш кенефи
Какво значение има дали са истински - нали се го кефят?
ти да не си му адвокат,че отговаряш вместо него
Какво значение има дали съм адвокат - нали ти се отговаря на въпроса?
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Времето в Канада

Мнение от newcomer »

tonich написа:
newcomer написа:
tonich написа:
newcomer написа:аблъд,ти някога истински коли карал ли си или само разкарваш кенефи
Какво значение има дали са истински - нали се го кефят?
ти да не си му адвокат,че отговаряш вместо него
Какво значение има дали съм адвокат - нали ти се отговаря на въпроса?
като те питам теб лично тогава ще ми отговаряш
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Времето в Канада

Мнение от roumensp »

Изображение
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Времето в Канада

Мнение от miteto »

Пролет в Канада:

Изображение
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Времето в Канада

Мнение от newcomer »

Montre написа:Един приятел казва, че '' студът е само в душата на човека ''. И мога да потвърдя, че от тази гледна точка тук в Бг независимо колко градуса е навън, все се усеща като -80 или по-студено... Така, че нямам търпение да вземем визите и да отидем да се '' постоплим '' в Канада ;)

мен на душата ми е топло,а сега вече и на тялото
ето 10 дневна прогноза в най студения български град в средата на лютата зима
http://sinoptik.bg/ruse-bulgaria-100727523/10-days"
и в най топлия
http://sinoptik.bg/sandanski-bulgaria-100727447/10-days"
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
lonly wolf
Изгонен от форума
Мнения: 181
Регистриран на: Вто Юни 03, 2008 7:32 am

Re: Времето в Канада

Мнение от lonly wolf »

newcomer написа:
Montre написа:Един приятел казва, че '' студът е само в душата на човека ''. И мога да потвърдя, че от тази гледна точка тук в Бг независимо колко градуса е навън, все се усеща като -80 или по-студено... Така, че нямам търпение да вземем визите и да отидем да се '' постоплим '' в Канада ;)

мен на душата ми е топло,а сега вече и на тялото
ето 10 дневна прогноза в най студения български град в средата на лютата зима
http://sinoptik.bg/ruse-bulgaria-100727523/10-days"
и в най топлия
http://sinoptik.bg/sandanski-bulgaria-100727447/10-days"
Най-ниската температура в БГ е измерена през 1947 в село Трън,близо до границата със Сърбия -37гр.Иначе Русе не е най-студения град,това са Кнежа,Драгоман и района около въпросното гранично село.Но пък съм чувал че лятото в Русе било ужасно топло и задушно :sweat: ,комарите били като врабчета,вдигали тухла 4-ка ;) Батка,вярно ли е ?!? Добре че поне прохладата на морето ти е близо 8) :y:
Футбола остана единствения легален начин да си купиш негър...
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Времето в Канада

Мнение от newcomer »

е ,най студен от останалите по големи градове
иначе за лятото е вярно,става най горещия
и за комарите е вярно,но с/у тях поне пръскат от време на време
докато с другата гад гларуси и чайки оправия няма
на мен балконът ми гледа към дунава и лятото тая гад като се разквака рано сутрин в шест направо ми е.ава мамата на нервната ми система
не мога се наспя като хората
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
davidT
Мнения: 593
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 12:12 am

Re: Времето в Канада

Мнение от davidT »

yahoo написа:
davidT написа:
yahoo написа:-21 показваше термометъра при нас сутринта. Едва ли някой ще се пусне по къси гащи навън за да пробва като колко се усещало :)
Все още по-малките улици са заледени и често ми присветва тракшън контрола на колата за приплъзване на някоя гума. Това е по-страшното и по-опасното, а не самия студ.
Викаш приплълзването на някоя гума на скапаната ти кола е много по-страшно и опасно от това как -40 влияе на човешкия организъм.Много странна логика.....бих казал даже че имаш женска логика :D
Направи справка за пострадали от премръзване в Канада и тези пострадали от катастрофи през зимата и сам ще сгрееш за какво говоря. Колко са тези по къси гащи навън за да има значение колко се било чувствало??? Колите ми не ги намесвай - погрешните модели останаха в миналото.

И ти си приказваш като гиика колкото да не заспиш.Направи един рисърч,макар че ако си с IQ над 100 няма смисъл да го правиш,каква вреда има температура от -40 над човешкото тяло и после го сравни с това да ти приплъзне гумата на скапаната кола
"Mатематически гарантирано е,че Биткоин e обречен"
Powered by Мосю Geek
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Времето в Канада

Мнение от ablood »

davidT написа:Направи един рисърч,макар че ако си с IQ над 100 няма смисъл да го правиш,каква вреда има температура от -40 над човешкото тяло
Имаш впредвид да се охалди човешкото тяло до -40, или да се разхождаш при -40 (с вятъра) с подходящо облекло?

Само да отбележа, че средната продължителност на живота в Канада и Исландия е с 30 до 50% по дълга от африканските държави.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
lonly wolf
Изгонен от форума
Мнения: 181
Регистриран на: Вто Юни 03, 2008 7:32 am

Re: Времето в Канада

Мнение от lonly wolf »

Батка,живееш в най-европейския град в България.Не знам дали знаеш ама до освобождението Русчук е бил най-големия български град,след него са били Стара Загора и Пловдив.После са Солун и Одрин.Русе е бил една малка Виена на Балканският полуостров ! :y: Във Видин и Русе почти е нямало безработица и надниците на пристанищните хамали са стигали до 500 лв дневно !!!
Футбола остана единствения легален начин да си купиш негър...
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Времето в Канада

Мнение от newcomer »

бил е европейски ама преди 09091944 год
след това комунистите му е.ха мамата
подобно на съветските си другари взеха и събориха на хората къщите за да настроят квартали с панелки
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Времето в Канада

Мнение от myhata II »

Изображение

Голям трафик на 401, прибрах се с час закъснение, -12 със вятър страшно -30
Време е за водки ! :rock:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Времето в Канада

Мнение от Bistra »

ablood написа:
davidT написа:Направи един рисърч,макар че ако си с IQ над 100 няма смисъл да го правиш,каква вреда има температура от -40 над човешкото тяло
Имаш впредвид да се охалди човешкото тяло до -40, или да се разхождаш при -40 (с вятъра) с подходящо облекло?

Само да отбележа, че средната продължителност на живота в Канада и Исландия е с 30 до 50% по дълга от африканските държави.
Естествено, студът съхранява! :y: Неслучайно при много студено време вирусите не виреят и хората боледуват по-малко.
Аз бях вчера целият следобяд на ски и се чувствувам повече от добре. :)
Днес някой от българските ми приятели беше пуснал на стената си, че в Габрово е -18, при което Щерю изкоментира: "Леле, както не са свикнали, са умрели!" :sweat:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Времето в Канада

Мнение от newcomer »

Bistra написа:
ablood написа:
davidT написа:Направи един рисърч,макар че ако си с IQ над 100 няма смисъл да го правиш,каква вреда има температура от -40 над човешкото тяло
Имаш впредвид да се охалди човешкото тяло до -40, или да се разхождаш при -40 (с вятъра) с подходящо облекло?

Само да отбележа, че средната продължителност на живота в Канада и Исландия е с 30 до 50% по дълга от африканските държави.
Естествено, студът съхранява! :y: Неслучайно при много студено време вирусите не виреят и хората боледуват по-малко.
Аз бях вчера целият следобяд на ски и се чувствувам повече от добре. :)
Днес някой от българските ми приятели беше пуснал на стената си, че в Габрово е -18, при което Щерю изкоментира: "Леле, както не са свикнали, са умрели!" :sweat:

бистра,пак ни занимаваш с твоите глупости
днес в габрово не е -18,а +16
http://sinoptik.bg/gabrovo-bulgaria-100731549"
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Времето в Канада

Мнение от myhata II »

Bistra написа:
ablood написа:
davidT написа:Направи един рисърч,макар че ако си с IQ над 100 няма смисъл да го правиш,каква вреда има температура от -40 над човешкото тяло
Имаш впредвид да се охалди човешкото тяло до -40, или да се разхождаш при -40 (с вятъра) с подходящо облекло?

Само да отбележа, че средната продължителност на живота в Канада и Исландия е с 30 до 50% по дълга от африканските държави.
Естествено, студът съхранява! :y: Неслучайно при много студено време вирусите не виреят и хората боледуват по-малко.
Аз бях вчера целият следобяд на ски и се чувствувам повече от добре. :)
Днес някой от българските ми приятели беше пуснал на стената си, че в Габрово е -18, при което Щерю изкоментира: "Леле, както не са свикнали, са умрели!" :sweat:
А лифта не спря ли, защото миналата седмица май беше там при вас в квебешко беше спрял тока и 80 хиляди "пързалящи" се са били обречени на премръзване, причината била "старата техника" строена в края на 80те
Та затова не ми хвали канадските ски курорти и изобщо не ги сравнявай с нашите които са на светлинни години напред пред канадските !
Ставаш смешна ! ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Заключено