Направи си сам мебели

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Направи си сам мебели

Мнение от myhata II »

Kan_Tangra написа:Каква стана тя, къщи от дърво, с имитация на тухли и беседки от пластмаса, с имитация на дърво.

Стереупор с имитация на камъни.
Гума с имитация на кожа.

Навремето менте му викахме, но сега сигурно има дипломатично по - коректни термини
бутафория ги наричат

във С. Америка ги наричат от рода на

awesome, so nice, wow и други простотии

само за инфо
сериозните хора които ценят повече живота отколкокото парите, използват естествени материали във своите жилища ! :!:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Направи си сам мебели

Мнение от roumensp »

myhata II написа:сериозните хора които ценят повече живота отколкокото парите, използват естествени материали във своите жилища ! :!:
Ами дървото е естествен материал, а тухлата не е. А сега де ... :D
Да не говорим, че горното е пълна глупост, защото няколко пъти подчертах, че обикновено инженервани материали са по-скъпи от "естествените". Казвам "обикновено", защото китайският талашит в IKEA разбира се не е по-скъп от естествените дървени плоскости. А иначе всички знаем, че българската IKEA продава мебели единствено от родопски бук. :D
Последно промяна от roumensp на Чет Апр 07, 2016 1:45 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Направи си сам мебели

Мнение от Kan_Tangra »

optics написа:Не. Той иска да дразни читателите които са се заврели в "талашитки" за да оправдае правилността на връщането си при истинските къщи от камък и тухла.
:D
Уф, сакън, да не се обади човек!
Знаех си, че отворя ли дума пак ще ме подхванете.

В северна америка е всъщност много яко. Кога съм казвал друго? Но ако човек преседи достатъчно дълго там, някак вкусът към мебелите се променя. Не към лошо, не. Просто става по-различен. Това е странното.
Иначе и аз съм фен на естествената кожа. Маратонки, холови гарнитури. Само дето маратонки вече няма с естествена кожа.

Навремто имаше една яка книга за тюлени 'Свирепия'.
Та вътре имаше някаква си мисъл на някакъв си американски старшина.
Беше нещо от сорта: 'Навремето имаше дървени кораби и железни мъже, а сега е обратното'.
Не че това има общо с горното. Макар пак за 'дърво' да става въпрос ... :D
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Направи си сам мебели

Мнение от roumensp »

Kan_Tangra написа:Навремто имаше една яка книга за тюлени 'Свирепия'.
Та вътре имаше някаква си мисъл на някакъв си американски старшина.
Беше нещо от сорта: 'Навремето имаше дървени кораби и железни мъже, а сега е обратното'.
Не че това има общо с горното. Макар пак за 'дърво' да става въпрос ... :D
Стига с тия "яки" неща, бе. Вчера гледам един БГ сайт и там бутон "Яко е", с който да гласуваш, че си го харесал. Как точно е яко, якост на огъване или якост на усукване ? :D
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Направи си сам мебели

Мнение от myhata II »

roumensp написа:
myhata II написа:сериозните хора които ценят повече живота отколкокото парите, използват естествени материали във своите жилища ! :!:
Ами дървото е естествен материал, а тухлата не е. А сега де ... :D
Да не говорим, че горното е пълна глупост, защото няколко пъти подчертах, че повечето инженервани материали са по-скъпи от "естествените".

не знам аз за какво точно говориш, но тъй наречените преходни стени у вас от какъв материал са направени или тъй наречения на ангилизи " plywood " -каша от стърготини и лепила , които всяка вечер като си лягаш си ги дишаш обилно

та драги ми читателю , виждаш ли как почваме да си вярваме,че всеки долар който сме изгладували да си го оправдаваме във изгодна инвестиция, ама качеството на живот пълна "0"

взимай поука, това е болестта на С.Америка!
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Направи си сам мебели

Мнение от optics »

Kan_Tangra написа:
optics написа:Не. Той иска да дразни читателите които са се заврели в "талашитки" за да оправдае правилността на връщането си при истинските къщи от камък и тухла.
:D
Уф, сакън, да не се обади човек!
Знаех си, че отворя ли дума пак ще ме подхванете.
Не е така. Тебе никой не те подхваща, първопричината е че ти винаги подхващаш. Щото ти е драго да гледаш реакции.

Правиш ли се че не разбираш - форумът е за Българите в Канада а сериозните раздели - за заминаващите българи за Канада. Ако някой оплюва къщурките в България, НЯМА кой да се засегне, защото форумците са или изнасящи се от въпросните или вече изнесли се. Ако някой оплюва канадските къщи (ти) - ИМА хора дето да се засегнат, защото форумците са или такива живеещи в канадски къщи (и блокове разбира се) или такива които възнамеряват да го направят.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Направи си сам мебели

Мнение от optics »

А впрочем - още една област на познанието която е чужда за мухата. Plywood-ът не се прави от стърготини. То има материали дето се правят от стърготини и лепило но не се наричат Plywood.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Направи си сам мебели

Мнение от myhata II »

и Каменица която за съжаление преместиха във Стара Загора
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Направи си сам мебели

Мнение от pumpy »

Пак ще с еповторя, някои са невероятни простаци тук....
Относно пластмасовите дъски:
Аз съм се спрял на модел (сиво и червено) и ще сменям 30 годишния си дек това лято. Тоест ще махна старите дъски, ще подменя носещите греди с нови от дърво, видимо ще трябва да добавя още една подпорна греда, че пластмасата тежи повече, а и иска напречни греди на всяка стъпка, за разлика от дъските, които в момент искат подпора на всяки 6 стъпки.
Но в крайна сметка се надявам да са maintenance free, че това с пароструйката и боядисването ми се вижда малко хамалогия всяки две години ?
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Направи си сам мебели

Мнение от tonny »

pumpy, не знам в кои град си и какъв е климата, но според мен какъвто и да е той и какъвто и да е материала все си иска подръжка. Няма такова понятие като maintenance free.
Това може би има предвид и мухата. :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Направи си сам мебели

Мнение от pumpy »

Една пароструйка от време на време не е като шкурка и боя на всеки две години.
А иначе в магазина, където ги гледах ги имат изложени навън за да видиш как се износват с времето. В Денвър е 300 дни слънце, но и вали през зимата. Все ми се вижда по-лесно за поддръжка от дъски ?
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Направи си сам мебели

Мнение от tonny »

Спор няма, че е по лесно, имах предвид, че пароструйката също е мейнтенънс и не е кои знае какво. А с такова слънце, тези пластмаси няма ли да се изпичат бързо. Помисли и над това, амортизация в следствие на слънце, затова шкуриш и боядисваш като идиот всяка година дървото предполагам.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Направи си сам мебели

Мнение от IRA »

Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Направи си сам мебели

Мнение от roumensp »

Аз взех нещо подобно. Нарекох го "пластмаса", но в действителност е някакъв composite материал, който е доста тежък (повече тежи от дърво).

Публикувай отговор