Седем мита за Освобождението

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Заключено
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от myhata II »

да дойде да му подаря едни сейфти шус харизани от бай пешо ...
;) :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10122
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от Pavel M »

ablood написа:
joro написа:
ablood написа:Без Априлското въстание е нямало да има Руско-Турска война. :lol:
А не е ли така?
Наивно е да вярваш, че добрият руски цар е решил да жертва хиляди войници , пари и усилия за да помогне на желаещите автономност българи.

Бъркаш причина и повод.

Руско-Турската война е естествено продължение на загубената от Русия кримски война, но този път със силно отслабен враг. Ако не беше Априлското въстание щеше да бъде посочен друг повод.
:y:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от speedy »

tonich написа:
krimon написа:...какво ли остава за 681 г.
681 г.? Каква 681 г?? :D
Изгледай това интервю!

1 Част
...

2 Част
...

3 Част
...

Щракнах напосоки по средата на първото видео и попадам на доказателство от типа "не може да бъде". Нямало начин управляващите българи да бъдат (дали от тюркски или някакъв друг етнически произход е друг въпрос) да приемат славянския език за език на държавата. Без да са напъвам, се сещам за три примера - Русия, Златната Орда и Митани.

Въобще има някакви тенденции да се счита, че България е люлката на цивилизацията, българите като народ са съществували на сегашната територия на България открай време, прави се каша от генетика, език и култура и какво ли още не.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от Ivan1007 »

jovani написа:
joro написа:
Ivan1007 написа:
Жорка, ти си точно като Бай Ганьо, когато мимавал с влака за изложениетов в Прага през Сърбия.
Само дето той минал 19- ти век.
България е загубила всички войни, които е водила с въпросните страни без Сръбско-Българската, когато е била нападната и се е защитавала, като в резултат на победата си не получава нищо.
Та земи се сопри, щото мязаш на запалянковец на отбор паднал с 10:1, коойто се хвали "Ама какъв гол им вкарахме"
Изпадам в ужас какво би се случило с Гърция например, ако беше станала българска провинция. Къде щяхме да ходим на море?
Що не земеш да се съсредоточиш как България сега да стигне Румъния вместо да разправяш глупости?
А ти си хейтър, който не може да понесе никакво положително изказване за България. Сега не ходим ли на море в България? И Гърция нямаше да са фалирала държава както сега, и в Сърбия нямаше да има война, а македонците нямаше да плащат по 1000 евро за български паспорт ако бяха разрешили Сан-Стефанска България. По икономическо развитие отдавна изпреварихме сърбите и македонците. Ще изпреварим и румънците, и гърците, не се бой.
Видно е, че е хейтър.
Яко се е вътрил и се опитва да убеждава другите колко са зле.
А не се усеща, че не са много хората дето смятат, че да газиш калта при 6-месечна зима само и само да изплащаш една дървена барака и поминъка ти да зависи от случайните мераци на Русия и Саудитска Арабия е върха на сладоледа. В България повечето хора живеят в ПЪТИ по-добре от него.
Ти мен ме остави.
Лед, кал, студ, жега нема значение - не съм се оплаквал. . Не може всички да перем пари като теб.
Иначе бараката си е моя, плащам си я, не плащам чужд мортгидж като теб, комшиите не ми тропат на главата, не ми въттят кисели номера и не ми казват къде,как и какво да паркирам като на теб.
Ти кажи що висиш в Канада като (уж).не ти харесва?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от Ivan1007 »

jovani написа:
pumpy написа:
jovani написа:....че да газиш калта при 6-месечна зима.....
Разберете се за зимата в Канада - или е зима или газим кал. Няма как и двете, защото тук зимата кал НЯМА, има лед....това да не ти е Варна, където зимата е мека и нищо не замръзва :lol:
Гази през лятото...
Последно? :D

Толкова разбираш и от съдебната система в Канада.- :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от jovani »

Ivan1007 написа:
jovani написа:
joro написа:
Ivan1007 написа:
Жорка, ти си точно като Бай Ганьо, когато мимавал с влака за изложениетов в Прага през Сърбия.
Само дето той минал 19- ти век.
България е загубила всички войни, които е водила с въпросните страни без Сръбско-Българската, когато е била нападната и се е защитавала, като в резултат на победата си не получава нищо.
Та земи се сопри, щото мязаш на запалянковец на отбор паднал с 10:1, коойто се хвали "Ама какъв гол им вкарахме"
Изпадам в ужас какво би се случило с Гърция например, ако беше станала българска провинция. Къде щяхме да ходим на море?
Що не земеш да се съсредоточиш как България сега да стигне Румъния вместо да разправяш глупости?
А ти си хейтър, който не може да понесе никакво положително изказване за България. Сега не ходим ли на море в България? И Гърция нямаше да са фалирала държава както сега, и в Сърбия нямаше да има война, а македонците нямаше да плащат по 1000 евро за български паспорт ако бяха разрешили Сан-Стефанска България. По икономическо развитие отдавна изпреварихме сърбите и македонците. Ще изпреварим и румънците, и гърците, не се бой.
Видно е, че е хейтър.
Яко се е вътрил и се опитва да убеждава другите колко са зле.
А не се усеща, че не са много хората дето смятат, че да газиш калта при 6-месечна зима само и само да изплащаш една дървена барака и поминъка ти да зависи от случайните мераци на Русия и Саудитска Арабия е върха на сладоледа. В България повечето хора живеят в ПЪТИ по-добре от него.
Ти мен ме остави.
Лед, кал, студ, жега нема значение - не съм се оплаквал. . Не може всички да перем пари като теб.
Иначе бараката си е моя, плащам си я, не плащам чужд мортгидж като теб, комшиите не ми тропат на главата, не ми въттят кисели номера и не ми казват къде,как и какво да паркирам като на теб.
Ти кажи що висиш в Канада като (уж).не ти харесва?
Правим пачки, то за нищо друго не става... работейки от къщи на топло.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от Ivan1007 »

speedy написа:
tonich написа:
krimon написа:...какво ли остава за 681 г.
681 г.? Каква 681 г?? :D
Изгледай това интервю!

1 Част
...

2 Част
...

3 Част
...

Щракнах напосоки по средата на първото видео и попадам на доказателство от типа "не може да бъде". Нямало начин управляващите българи да бъдат (дали от тюркски или някакъв друг етнически произход е друг въпрос) да приемат славянския език за език на държавата. Без да са напъвам, се сещам за три примера - Русия, Златната Орда и Митани.

Въобще има някакви тенденции да се счита, че България е люлката на цивилизацията, българите като народ са съществували на сегашната територия на България открай време, прави се каша от генетика, език и култура и какво ли още не.

Аз не съм го гледал и немам намерение, ама това за 681-ва е голяма смехория.

Аспарух тръгнал с катуна от Крим. Разстояние 600-700 км вместо за 20 дена го взел за 20 години. Като пристигнал си оградил катуна с дървени колове и византийския император дотолкова се стреснал,.че вместо да му прати някое друго чергарско племе или в краен случай някой местен стратег с 2-3000 да му разчисти катуна взел та се вдигнал лично с 60 000 армия и флота. Остави другото ми го и били българите дето от 20 000 общо с жените децата и кучеаата едва ли са могли да изкарат повече от 5000-6000 бойци.
Та нещо не е така с тая 681-ва, ама нали трябваше филми и чествания да се правят. То па принцесата взе че се помина от толкоз много напрежение.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от optics »

Чудя се едно време учеше ли се за набезите на Киевския княз Светослав към България (макар и подкукуросван от Византия той си е имал собствени мераци). А уж братушки.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от Ivan1007 »

jovani написа:
Ivan1007 написа:
jovani написа:
joro написа:
Ivan1007 написа:
Жорка, ти си точно като Бай Ганьо, когато мимавал с влака за изложениетов в Прага през Сърбия.
Само дето той минал 19- ти век.
България е загубила всички войни, които е водила с въпросните страни без Сръбско-Българската, когато е била нападната и се е защитавала, като в резултат на победата си не получава нищо.
Та земи се сопри, щото мязаш на запалянковец на отбор паднал с 10:1, коойто се хвали "Ама какъв гол им вкарахме"
Изпадам в ужас какво би се случило с Гърция например, ако беше станала българска провинция. Къде щяхме да ходим на море?
Що не земеш да се съсредоточиш как България сега да стигне Румъния вместо да разправяш глупости?
А ти си хейтър, който не може да понесе никакво положително изказване за България. Сега не ходим ли на море в България? И Гърция нямаше да са фалирала държава както сега, и в Сърбия нямаше да има война, а македонците нямаше да плащат по 1000 евро за български паспорт ако бяха разрешили Сан-Стефанска България. По икономическо развитие отдавна изпреварихме сърбите и македонците. Ще изпреварим и румънците, и гърците, не се бой.
Видно е, че е хейтър.
Яко се е вътрил и се опитва да убеждава другите колко са зле.
А не се усеща, че не са много хората дето смятат, че да газиш калта при 6-месечна зима само и само да изплащаш една дървена барака и поминъка ти да зависи от случайните мераци на Русия и Саудитска Арабия е върха на сладоледа. В България повечето хора живеят в ПЪТИ по-добре от него.
Ти мен ме остави.
Лед, кал, студ, жега нема значение - не съм се оплаквал. . Не може всички да перем пари като теб.
Иначе бараката си е моя, плащам си я, не плащам чужд мортгидж като теб, комшиите не ми тропат на главата, не ми въттят кисели номера и не ми казват къде,как и какво да паркирам като на теб.
Ти кажи що висиш в Канада като (уж).не ти харесва?
Правим пачки, то за нищо друго не става... работейки от къщи на топло.
Затова ли разправяш, че 60 долара за отопление на месец са много пари? :lol:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от jovani »

Ivan1007 написа: Затова ли разправяш, че 60 долара за отопление на месец са много пари? :lol:
Аз съм стиснат, 91 долара са ми много. Но не ги бях забелязал, преди да си отворя стейтмънта, понеже стана дума във форума.
Ще взема да ги изключа тези хайвани - и без това съм се обградил с кампютри и те подгряват офиса :)
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от jovani »

Много ясно, че са имали някакви интереси братушките, но факт е, че те са ни освободили.
Защото виждате какво става с кюрдите - западняците правят резолюции, размахват пръсти, човешки права едно-друго, но до ден днешен опресията я има и на никой не му дреме.
Както е било едно време в България.
Накрая май пак Руснаците ще вземат да ги освободят.
Изобщо де що е направено нещо полезно - все Руснаците са го направили.
А други се чудят каква мизерия да направят, коя държава да разсипят, кои терористи да финансират, къде да метнат бомби и да избият цивилното население.
Кои са тези другите - те си знаят.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от Ivan1007 »

jovani написа:Много ясно, че са имали някакви интереси братушките, но факт е, че те са ни освободили.
Защото виждате какво става с кюрдите - западняците правят резолюции, размахват пръсти, човешки права едно-друго, но до ден днешен опресията я има и на никой не му дреме.
Както е било едно време в България.
Накрая май пак Руснаците ще вземат да ги освободят.
Изобщо де що е направено нещо полезно - все Руснаците са го направили.
А други се чудят каква мизерия да направят, коя държава да разсипят, кои терористи да финансират, къде да метнат бомби и да избият цивилното население.
Кои са тези другите - те си знаят.
Венсеремос! Но пасаран!

КПСС - БКП - вечна дружба!

Ленин, Сталин, Путин, Димитров!

Да живее международното положение! ! :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от pumpy »

jovani написа:Изобщо де що е направено нещо полезно - все Руснаците са го направили.
Really ???
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от jovani »

pumpy написа:
jovani написа:Изобщо де що е направено нещо полезно - все Руснаците са го направили.
Really ???
Апцолютно!!!
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от ablood »

Jovani е прав.
Извиняваме се за противоречието.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Заключено