Имотния балон в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от pumpy »

Kan_Tangra написа: Странна история, но допускам всичко за възможно. Бих те помолил да ме свържеш с мястото, където ги раздават тия кондота без пари, ама нещо ми подсказва, че няма да го направиш.
Не ми пречи да го направя и ще ти пиша съобщение, след като черно на бяло поемеш отговорността да не го споменаваш под никаква форма във форума. Прочиташ инфото, решаваш за себе си и забравяш за инфото. Не искам утре или вдруги ден да чета по форумите за "Ванкувърски баровци, какво село съм си избрал, колко съм загубен и каквото още може да роди главата на десетките тролове тук, ако им подадеш личното ми инфо онлайн. Приемаш ли ?
Момже и да не се разбираме за времето в Канада и във Варна и дали трябва да се бием по улиците или не, да видим дали можеш да си държиш на думата ?

БТВ миналата седмица се "оглеждах" във Финикс, че ми харесва времето там. Ако погледнеш на Zillow.com ясно си пише цените на имотите и наема за същия. Сметката се връзва по същия начин, какво и на мястото, където съм купил в БК. Батката ми обяснява, че надувам балон, аз го виждам като да имам кинти за даун и някой да ми изплаща апартамента. След 20 години имам 80% печалба спрямо вложеното днес, независимо каква е стойността на парите тогава - малко вероятно е да е по-восика от днес и стига да не уцеля нов Детройд на бъдещето, но това ще го видим след 20 години ;)
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от Kan_Tangra »

До толкова трябва да ме познаваш за толкова време. ;)
Отговорност винаги поемам, и без да съм споменал изрично, но щом трябва, го казвам.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от pumpy »

Kan_Tangra написа:До толкова трябва да ме познаваш за толкова време. ;)
Отговорност винаги поемам, и без да съм споменал изрично, но щом трябва, го казвам.
Имаш го на лично съобщение, дано не ме накараш да съжалявам ;)
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от ivandaman »

Panem et Circenses написа:Интересна статийка за надуването на цените на къщите във Ванкувър:

http://www.theglobeandmail.com/news/inv ... e28634868/"

Тъй като е от "Globe and Mail" (лимит от 10 статии на месец) - ако ви е изтекъл лимита отваряте нова "private internet browser session" и лимита почва пак от нулата...
Много добра статия :y: :y: . Разобличава в подробности мръсните далавери на "чужденстранните инвеститори".

Този цитат обобщава ситуацията:
Poor Canadians – they just don’t understand.”
Не случайно повечето имоти в Уест Ванкувър имат клауза "Can not be sold to аn Asian buyer", за съжаление тези клаузи вече са невалидни защото са "discriminatory", но показват че още преди 100 години Англичаните са знаели много добре що за напаст са "чуждестранните инвеститори".. Направили са хората каквото са могли да се предпазят от тази сган, но политическата коректност ги провали.

Кутията на Пандора е отворена. За съжаление връщане назад няма.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от MrGeek »

ivandaman написа:Много добра статия :y: :y: . Разобличава в подробности мръсните далавери на "чужденстранните инвеститори".
Ванка, в случая статията описва една схема, в която основната далавера се извършва от местни риалтори-тарикати използващи врътки в законодателството. Както продавача, така и крайният купувач, в общия случай китайски инвеститор, са прецакани по тази схема, защото първия получава много по-малко, а втория дава много повече, отколкото ако сделката се осъществяваше по нормалния начин. ;)
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от ivandaman »

MrGeek написа:
ivandaman написа:Много добра статия :y: :y: . Разобличава в подробности мръсните далавери на "чужденстранните инвеститори".
Ванка, в случая статията описва една схема, в която основната далавера се извършва от местни риалтори-тарикати използващи врътки в законодателството. Както продавача, така и крайният купувач, в общия случай китайски инвеститор, са прецакани по тази схема, защото първия получава много по-малко, а втория дава много повече, отколкото ако сделката се осъществяваше по нормалния начин. ;)
Пределно ясна ми е схемата.

Я ги виж какви са руси и синеоки местни канадци агентите на.

New Coast Realty
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от MrGeek »

ivandaman написа:Пределно ясна ми е схемата.

Я ги виж какви са руси и синеоки местни канадци агентите на.

New Coast Realty
Няма спор какви са агентите, просто проблемът е, че използват пропуски в законодателството (а правителството си прави оглушки) и в крайна сметка прецакани са не само местния продавач, ами и "инвеститора" от мейнланд Чайна, барабар с пазара разбира се, който напълно изкуствено се напомпва с излишни проценти, за сметка на подобни тарикатлъци, които иначе много лесно могат да се криминализират, стига да има желание за това.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от ivandaman »

Toчно това ми е "поинта" и на мен с малката разлика че въобще не ми дреме за чуждестранните инвеститори защото те "също са на далавера" и перат/"инвестират в дългосрочен план" пари.

Сигурен съм че те (чуждестранните инвеститори) са well aware че цените са надути но доброволно се набутват в тези сделки и съзнателно участват в "надуването на балона" защото въпреки надутите цени пак са на далавера.

Back to the "agents". Предполагам че аз и ти ако решим нямаме шанс да го направим този флип (поне не в тоз мащаб) по простата причина че нямаме connections със инвеститорите с капиталите.. Това си е Real Estate Mafia..

С други думи, за мен "инвеститорите" не са жертви а съучастници в далаверата.

Не бих се изненадал ако това което Г§М разкрива е само "the tip of the iceberg" и че става въпрос за финансови спекулации backed up by the Chinese government.

Виждаш че става дума за стотици мултимионни сделки..

П.С.
Напълно съм съгласен и за бездействието на Канадското правителство. Знаят много добре за какво става въпрос но се правят на гръмнати. Мислят си че стимулират икономиката. "Short term gain, long term pain" според мен, но както вече казах връщане назад няма..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10122
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от Pavel M »

детройтския призрак наближава
https://ca.finance.yahoo.com/video/ange ... html?nhp=1"
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от Marto »

ivandaman написа:
Panem et Circenses написа:Интересна статийка за надуването на цените на къщите във Ванкувър:

http://www.theglobeandmail.com/news/inv ... e28634868/"

Тъй като е от "Globe and Mail" (лимит от 10 статии на месец) - ако ви е изтекъл лимита отваряте нова "private internet browser session" и лимита почва пак от нулата...
Много добра статия :y: :y: . Разобличава в подробности мръсните далавери на "чужденстранните инвеститори".

Този цитат обобщава ситуацията:
Poor Canadians – they just don’t understand.”
Не случайно повечето имоти в Уест Ванкувър имат клауза "Can not be sold to аn Asian buyer", за съжаление тези клаузи вече са невалидни защото са "discriminatory", но показват че още преди 100 години Англичаните са знаели много добре що за напаст са "чуждестранните инвеститори".. Направили са хората каквото са могли да се предпазят от тази сган, но политическата коректност ги провали.

Кутията на Пандора е отворена. За съжаление връщане назад няма.
"Тази сган" е построила Бритиш Колумбия преди 100 години. Начинът, по който е била третирана (остатък от което са тези клаузи) е един от най-срамните епизоди в историята на държавата. За радост днес канадците го третират като ужасна грешка. За съжаление, същите тези канадци, водени от някакви благородни подбуди са пуснали разни псевдо рефюджита преди 20тина години, които след толкова години тук хич, ама хич не са попили от ценностите на обществото, което ги е приело.

Иронията е, че те не разбират, че няма принципна разлика между тях и Абдула, който иска шарията да стане закон в Канада: и двамата искат да превърнат новата си родина в татковината, от която са избягали.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10122
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от Pavel M »

Kan_Tangra написа:
tonny написа:Батка не ме мисли мене, мопа ше ми докара пари за някои сгъзено кондо. :rofl:
Тони, ти знаеш ли професията на хората, които са писали в последните 2 страници по тая тема?
Аз лично имам идея, за всеки един.
Не е мопинг, ама хич. По-скоро търси някъде в другата противопложност - ултра спецове с по 10-20г стаж, кеф ти софтуер, кеф ти зъбаци.
Само те са ербап, обаче. Това е нещо, което много лесно се забелязва в тоя тип теми.
Е, тук там има и такива муун уолкъри, като тебе, дето и те са ербап, ама на какво отгоре, не е хич ясно. С мопинг професия ще спестиш от закуски и ще си купиш кондо за половин милион, знайш кога???
Карай, лафа да става!
:D

Тони или е доста неориентиран или достъчно дезориентиран да си прави някакви илюзии за собственно кондо от 50 кв.м. някой ден разчитайки на мопката
моят съвет е да взима под внимание примера на менторите му
всеки от тях е високо платен професионалист ,но въпреки това някои и след 15 год вярна служба на канадската икономика не може да си позволят лукса да живеят в собственно жилище било то и теснолинейка от 50 квадрата ,а се явяват спонсори на знайни и незнайни ленд лордове които им изсмукват парите
оптис и мк гика са му пред очите,а сигурно има и други които собствен покрив над главите си въпреки ,че са много успешни и изкарват много пари ще видят през някой друг живот
а кво остана за тони
дано да не си е продал панелката във варна за без пари преди да замине ,че да има къде да се приюти на стари години
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от Kan_Tangra »

Той животът ориентира всички, рано или късно ... в правилната поза! :tmi:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от speedy »

Pavel M написа: оптис и мк гика са му пред очите,а сигурно има и други които собствен покрив над главите си въпреки ,че са много успешни и изкарват много пари ще видят през някой друг живот
Това с още няколко, запетайки ще стане по-разбираемо.

Ясно че McGeek и optics са те наели за финансов съветник и са си отворили сметките пред теб, но не е етично да им обявяваш трагичното финансово състояние на всеослушание.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10122
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от Pavel M »

speedy написа:
Pavel M написа: оптис и мк гика са му пред очите,а сигурно има и други които собствен покрив над главите си въпреки ,че са много успешни и изкарват много пари ще видят през някой друг живот
Това с още няколко, запетайки ще стане по-разбираемо.

Ясно че McGeek и optics са те наели за финансов съветник и са си отворили сметките пред теб, но не е етично да им обявяваш трагичното финансово състояние на всеослушание.

напротив.давам пример с отличното им финансово състояния,което въпреки това не им позволява да си закупят жилища във Ванкувър,а какво остава за мопаджията тони който не може да им се опре и на малкия им пръст откъм доходи

и то не трябва да се разбира,че оптис,гика или тони са неуспешни даже напротив,а за балона,така наречения имотен балон който съсипва съдби
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от pumpy »

Pavel M написа: и то не трябва да се разбира,че оптис,гика или тони са неуспешни даже напротив,а за балона,така наречения имотен балон който съсипва съдби
батка, това което съсипва съдби е хорската лакомия....
Имам познати колеги във Денвър - строят си къща за 1.5М на майната си в полето на Денвър - не ми е ясно за чий им е къща за 1.5М с незнам си колко си спални, вътрепна градина и още милион и една безсмислици.
Е ако тези дватама, на коиот къщата ще им струва повече от 40% от месечния доход им с случи нещо и този доход падне и съотношението се промени трагично, тогава тези двамата са в балона.....
Когато си разумен и си купип шещо, което можеш да си позволиш, даже и с една заплата временно, тогава не разбирам за какво говориш ?
Недей да съдиш за всички по собствените си грешки.
Публикувай отговор