Избор на пералня

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Избор на пералня

Мнение от roumensp »

ablood написа:Цената за смяната на един газов бойлер понякога не е толкова символична.

Това не е като да смениш базов 40-галонов електрически бойлер. Аз чарджвам $580 с все частите и цялата галимация.

Иначе и аз съм съгласен, че трябва да се сменят по-често. Като източваш стар бойлер накрая тече тиня и мътилка. Когато обаче смяната е скъпа, а рискът нисък (помещението има дренаж) се експлоатира, докато може.
Новият газов бойлер + труда по махане и откарване на стария и монтиране на новия беше над хилядарка със сигурност. Под бойлера имаме канал, така че и да протече, не е голям проблем.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Избор на пералня

Мнение от yahoo »

roumensp написа:Новият газов бойлер + труда по махане и откарване на стария и монтиране на новия беше над хилядарка със сигурност. Под бойлера имаме канал, така че и да протече, не е голям проблем.
За електрически бойлер 60 галона при мен същото излезе $950 заедно с труда по махане на стара и инсталиране на нова съдомиялна без изобщо да съм търсил най-евтина услуга. Ще се ползва поне 10г. което прави под $10 на месец - затова писах символична сума сравнена с много други "консумативи" в една къща.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Избор на пералня

Мнение от ablood »

****самоизтривам си прибързан коментар*****
Последно промяна от ablood на Чет Дек 26, 2013 9:49 pm, променено общо 1 път.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Избор на пералня

Мнение от Marto »

roumensp написа:
Новият газов бойлер + труда
;)
Публикувай отговор