Canadian Dream

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Canadian Dream

Мнение от speedy »

Провери в речника разликата между "уют" и "лукс".
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Canadian Dream

Мнение от Bistra »

На мен мечтите ми не са материални, колкото и чудно да звучи. За радост са си само мои. И да, остава ми време да мечтая, разбира се. Ако не мечтаеш какъв човек си? :)
Иначе, от ясно по-ясно е, че всички сме икономически имигранти. Който казва, че е дошъл заради природата...не му вярвайте! :wasntme:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от tanyatais »

Ох, мечтите са хубаво нещо .Смятам да ги споделя като станат реалност обаче ,а засега ви чета с удоволствие и откривам,че вече сме минали същото в Англия в началото като сами и малди емигранти ,но сега е различно,защото сме семейство с дете , с други алтернативи и приоритети.
Мечтата на Калифорняиан за няколко къщи и ланд-лордове бе и наша от няколко години ,както и ранното пенсиониране ,но се иска много добра планировка и много труд със собствен бизнес.
Хубавите неща отнемат години ,но когато вече имаме и дете искаме не само къщата ,но и добро образование за нея, по стабилни здравни застраховки,спорт за детето и курсове по език , по-малко работа за да обърнеш внимание и на дете и семейство както и различно ежедневие, а това съкращава спестяванията и съкращава и мечтата. Но в един момент на човек му става ясно,че това,което има сега е по ценно от това, което би имал утре, защото сега то е тук ,наслаждаваш му се и го изпитваш,а утрешното може и да не е толкова хубаво :)
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от apple »

seeker написа:
Ей, ябълке! Пусна темата и замълча. Представям си те как стоиш сега с пакет пуканки, четеш и се кискаш. Добре ли се отчетох в твойта тема?
Бъркаш пуканки не ям, че са много холестеролни и не се кискам, а напротив чета внимателно и с интерес, защото има доста обективни изказвания този път... Което рядко се случва тук. И в спора се ражда истината както се казва... Малко се покисках признавам си на лафа "чувствителен като клитор на вдовица" ама то си е свеж хумор, нашенски :lol: В крайна сметка майтапите са като подправките в манджите, трябва и малко пикантерия, за да те настърви да се включиш... ;) Замълчала съм щото съм малко заета в момента, а ми трябва повечко време да се съсредоточа и да дам своите 5 цента в малко по-друга посока. Скоро ще се включа не ме мисли! А ти добре си се отчел има какво да прочетат зад океана и да си направят някои изводи почти обективни. Почти, защото пак става въпрос само за определена провинция, а цените при нас са други, ученето отнема повечко време и пари както казах. Отглеждането на деца определено е несравнимо като цена в сравнение с Квебек като почнеш само от размера на детските, цените на детските заведения и т. н. Тия глупости с данъците дето изравнявали изобщо не ми хващат дикиш... Имотите са направоооо недостижими въпреки, че паднаха с поне 50 бона откакто сме тук. Даже и повече в някои ерии...
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Canadian Dream

Мнение от yahoo »

Bistra написа:Иначе, от ясно по-ясно е, че всички сме икономически имигранти. Който казва, че е дошъл заради природата...не му вярвайте! :wasntme:
Тези обобщения ги пробутвай на някой друг. Иначе само бедни/неуспели хора щяха да идват в Канада, а в България щяха да останат само богатите и успелите и сега там трябваше да е просперитет във всяко останало семейство :rofl:

Освен това моето наблюдение е че красивите И интелигентни дами се чувстват прекрасно на мястото си и нямат никакво желание да емигрират. Обградени са с "внимание" повече отколкото могат да понесат и нямат никакви финансови затруднения като резултат. Затова и в църквата на празник почти не можеш да видиш красавици, докато по главната на Пловдив всяка 3-та е такава. При тези обстоятелства да почвам ли да обобщавам кои жени най-вече емигрирали?
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от apple »

tanyatais написа:Ябълке, не разбрах кой може само да пише в темата ? Дали само живели с години там, бъдещи имигранти или нови имигранти само? Не е ли за мечтите и очакванията ,както и за реалността от по "старите кучета"?
Аз не съм модератор и не налагам забрани по темите, които пускам. Всеки може да си пише, поне всеки, който е имал някакви мечти, очаквания и планове свързани с имиграция в Канада. Но дори и който няма не пречи да си пише и да си разсъждава хипотетично като калифорниеца примерно. Той все пак уточнява колко му е престоя тук, така че всеки може да си направи извод може ли да е обективно мнението му. Да не говорим, че наистина миналата седмица май беше се залетял за насам, сега пак за натам. Мисля, Румен каза, че "Канада е задния двор на Америка" и е хубаво и над това да се поразсъждава... Ето имаме си кой да дава инфо от първа ръка там... Ти пък от Англия... Става по-интересно и информативно! :?:
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Canadian Dream

Мнение от Bistra »

yahoo написа:
Bistra написа:Иначе, от ясно по-ясно е, че всички сме икономически имигранти. Който казва, че е дошъл заради природата...не му вярвайте! :wasntme:
Тези обобщения ги пробутвай на някой друг. Иначе само бедни/неуспели хора щяха да идват в Канада, а в България щяха да останат само богатите и успелите и сега там трябваше да е просперитет във всяко останало семейство :rofl:

Освен това моето наблюдение е че красивите И интелигентни дами се чувстват прекрасно на мястото си и нямат никакво желание да емигрират. Обградени са с "внимание" повече отколкото могат да понесат и нямат никакви финансови затруднения като резултат. Затова и в църквата на празник почти не можеш да видиш красавици, докато по главната на Пловдив всяка 3-та е такава. При тези обстоятелства да почвам ли да обобщавам кои жени най-вече емигрирали?
M-Да прав си! Аз не ходя на църква дори и на празник. :D
Ами то общо взето си е така, с малкото уточнение, че богатите и успелите в България са максимум 1-2%, само че и тяхната не е лека, ще знаеш. Не е хубаво да си богат, когато всички около теб са бедни, защото свалят и твоя стандарт.
Колкото до природата. Ако е за нея, аз бих емигрирала в Тибет примерно, ама не е това, което ме е водило. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Canadian Dream

Мнение от miteto »

apple написа:Мисля, Румен каза, че "Канада е задния двор на Америка" и е хубаво и над това да се поразсъждава... Ето имаме си кой да дава инфо от първа ръка там... Ти пък от Англия... Става по-интересно и информативно! :?:
Това си е така отвсякъде, но не забравяй че като Америка друга страна няма. Тия неща дето калифорниеца ги раздува за Тексас са доста преувеличени, но далеч не са научна фантастка. Просто съотношението (заплати)/(цени на каквото се сетиш) там е много добро, не знам дали има страна в Европа, където да е по-добре (щото като погледнеш реално, като население и площ Тексас си е една държава направо).
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Canadian Dream

Мнение от Bistra »

apple написа:Мисля, Румен каза, че "Канада е задния двор на Америка" и е хубаво и над това да се поразсъждава...
Знам, че не си го казала ти, ама аз разсъждавам... :D
Предния кой е? Мексико ли? :wasntme:
Да не забравяме, че в момента канадския долар има по-силни позиции спрямо американския. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Canadian Dream

Мнение от Californian »

apple написа:
seeker написа: Ей, ябълке! Пусна темата и замълча. Представям си те как стоиш сега с пакет пуканки, четеш и се кискаш. Д
Ми, че моя опит е най-точен за новите емигранти, защото аз съм си баш нов емигрант в Канада и такъв ще си остана до живот, щото за 2-3 месеца видях какво е - и да ти кажа предпочитам си Америка.
Единствените които са избягали от Америка за Канада - са или тези които не са могли да останат тук заради визови проблеми или такива които не са успяли да си намерят хубава работа в Америка.
А Митето да дойде и да види дали е научна фантастика това което го говоря. :D
Каква научна фантастика като тука къщите каквито в Торонто са 400-500к тук са 120к а за 300к ще си вземеш 3-3,5скф с всичките екстри. Чакай пак да дам пример...

Ето това е живот на широко...Тексаски разкош...

http://www.zillow.com/homedetails/8120- ... 2458_zpid/

Забележете колко е лота и се замислете вие в какви лотове живеете. :devil:
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Canadian Dream

Мнение от ivandaman »

Bistra написа: Да не забравяме, че в момента канадския долар има по-силни позиции спрямо американския. ;)
Да не засбравяме че в дейвствителност това не е вярно ;)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Canadian Dream

Мнение от miteto »

Bistra написа:Да не забравяме, че в момента канадския долар има по-силни позиции спрямо американския. ;)
Ще се наложи да забравим, щото точно в момента това не е вярно.
А дори и гледаме последните 10 години, моментите в които CAD е бил по-силен са доста по-малко от тези, в които е бил по-слаб.
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от tanyatais »

apple написа:
tanyatais написа:Ябълке, не разбрах кой може само да пише в темата ? Дали само живели с години там, бъдещи имигранти или нови имигранти само? Не е ли за мечтите и очакванията ,както и за реалността от по "старите кучета"?
Аз не съм модератор и не налагам забрани по темите, които пускам. Всеки може да си пише, поне всеки, който е имал някакви мечти, очаквания и планове свързани с имиграция в Канада. Но дори и който няма не пречи да си пише и да си разсъждава хипотетично като калифорниеца примерно. Той все пак уточнява колко му е престоя тук, така че всеки може да си направи извод може ли да е обективно мнението му. Да не говорим, че наистина миналата седмица май беше се залетял за насам, сега пак за натам. Мисля, Румен каза, че "Канада е задния двор на Америка" и е хубаво и над това да се поразсъждава... Ето имаме си кой да дава инфо от първа ръка там... Ти пък от Англия... Става по-интересно и информативно! :?:
:y:
Много ще ми се иска да говоря от личен опит ,но не става все още и само чакането и четенето ми остават :)
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Canadian Dream

Мнение от Bistra »

Californian написа:Забележете колко е лота и се замислете вие в какви лотове живеете.
Да, лота е внушителен. То поле ли бе да го опишеш! :D Мисли и за поддръжката също! Или ти затова ще правиш повечко деца? Като едно време...да помагат в кърската работа. ;)
Иначе къщата не е нищо особено. Аз имам 1 спалня в повече и годината е 95-та не 66-та. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Canadian Dream

Мнение от Bistra »

ivandaman написа:Да не засбравяме че в дейвствителност това не е вярно ;)
Ех, изловихте ме! Добре, де, ама доскоро беше. :$
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Заключено