Поводи за национална гордост

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Поводи за национална гордост

Мнение от budtel »

Ето какво представлява гражданското общество според Уикипедията.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D1% ... 0%B2%D0%BE"

Тук според мен е важно изречението:
"Заедно с държавните институции в свободното гражданско общество действат освободени от държавна опека организации на гражданите, изразяващи техните интереси."
И още:
"През всичките периоди на развитие и упадък се е запазило основното определящо качество на Гражданското общество, а именно да бъде коректив на управляващите."

Ето защо казах, че протестът за Катуница е първият в историята на България масов граждански протест. Опита да бъде политизиран нямаше успех. Пробваха и Атака и ВМРО, но хората вече разбират какво е граданско пбщество и кави са неговите функии.
Що се отнася до протестите за сваляне на Жан Виденов те не бяха граждански протест, а политически организиран от политическа сила в лицето на Иван Костов и целта беше сваляне на правителството, което само по себе не е съществен демократичен акт.
По-важното да се регулира дейността на съществуващата власт, чрез гражданска активност, която не е задължително да бъде протест. Протеста е само външната изява. За закона имат значение и подписките на гражданите, рефередумите, огласяване на проблемите чрез пресата. В наше време дори регулатор може да се окажат и форумите, фейсбук, които набират все по-голяма популярност.
Аз съм участвал в няколко протеста на природозщитни организации. Успоредно с протестите събирахме и подписка, която после официално бе внесена в министерството. На един от протестите говорихме с протестиращите пенсионери и точно темата беше, че протестите не трябва да се политизират.
Друг важен регулатор за управляващите е, че ако знаят какви протести биха предизвикали техните решения то те биха решили нещо което е по-угодно за народа.
Днес в България по-значими граждански движения в момента са тези за шистовия газ, протестите за войната по улиците, протестите на пенсионерите и др.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Поводи за национална гордост

Мнение от Bistra »

Свалянето на правителството чрез протести само по себе си е демократичен акт, особено ако действията му са неадекватни и Министър Председателят не става за нищо друго, освен за посмешище на гаргите.
Тия протести дето си ги изброил са все инспирирани от комунистите.
Давай - втори опит!Нещо значимо като гражданска инициатива, което да ни отдалечи от руското влияние.
Права е azzura, че нашата демокрация дойде някакси измислено, а не например с бесилки покрай пътя.
Заради това берем плодовете и години след случката и наистина няма с какво да се гордеем.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Поводи за национална гордост

Мнение от budtel »

Bistra, явно не си наясно защо беше свалено правителството на Жан Виденов и защо той упорстваше така.
Не виждам защо протеста за войната по пътищата да е подтикнат от комунистите, за какво ще го правят. Протести на пенсионерите имаше и по времето правителството на Сергей Станишев - той ли ги е подтиквал или може би Първанов?
А протеста за Катуница пак ли е на комунистите?
Ти самата учaствала ли си в някой протест, знаеш ли как се организират, кой плаща?
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Поводи за национална гордост

Мнение от Mr.D »

budtel написа:Bistra, явно не си наясно защо беше свалено правителството на Жан Виденов и защо той упорстваше така.
Не виждам защо протеста за войната по пътищата да е подтикнат от комунистите, за какво ще го правят. Протести на пенсионерите имаше и по времето правителството на Сергей Станишев - той ли ги е подтиквал или може би Първанов?
А протеста за Катуница пак ли е на комунистите?
Ти самата учaствала ли си в някой протест, знаеш ли как се организират, кой плаща?
Това в Катуница е протест не срещу престьпност а срещу циганите. С една дума е расистки. Не сьм чул някой да излезе на улицата срещу бьлгарски мафиоти а те са далеч по многобройни.
Имаме ли поне един политик, сьдия,полицай,осьден и лежащ в затвор за корупция?
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Поводи за национална гордост

Мнение от budtel »

Ако при убииството на накоя от мутрите през прехода беше убит невинен човек, хората пак щяха да излязат на улиците. Задавал ли си е някой въпроса, защо убииствата на мутрите се правеха токова прецизно. Просто никой не искаше да предизвиква хората. Точно това обаче се случи в Катуница - мутри от ромски произход убиха демонатративно невинен човек, ето защо хората излязоха. Това беше протест на хората срещу политиката на държавата да не се взимат мерки за ромският въпрос, който добива застрашаващи размери. Това е от национално значение и този проблем е много сериозен.
Ясно е че ромите реално нямат вина за това. Те живеят своя живот и е нужна специална политика с тях.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Поводи за национална гордост

Мнение от Koko »

budtel написа:Bistra, явно не си наясно защо беше свалено правителството на Жан Виденов и защо той упорстваше така.
Не виждам защо протеста за войната по пътищата да е подтикнат от комунистите, за какво ще го правят. Протести на пенсионерите имаше и по времето правителството на Сергей Станишев - той ли ги е подтиквал или може би Първанов?
А протеста за Катуница пак ли е на комунистите?
Ти самата учaствала ли си в някой протест, знаеш ли как се организират, кой плаща?
Добре, хайде обясни ни след като ти си наясно - кой външен плати за да бъде свален ЖВ? А и какъв е той точно по народност, защото според тебе в България всички политици са чужденци.

Също да отбележа че и аз участвах в някои от протестите в края на 1996 и началото на 1997-ма, само дето не си споням някой да ми плащал за това - явно съм се минал щом са давали са пари, а аз не съм се доредил до келепира.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Поводи за национална гордост

Мнение от ablood »

budtel написа:Ако при убииството на накоя от мутрите през прехода беше убит невинен човек, хората пак щяха да излязат на улиците.
Ти ибааш ли съ?
Би излязъл пред къщата на някой от ВИС-аджиите, СИК-аджиите, ТИМ-аджиите да протестираш? Верно?
Или да хвърляш коктейли Молотов и да им азапалиш имота?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Поводи за национална гордост

Мнение от Mr.D »

С протести нищо няма да стане.
Едн пример. Моя баджанак работи като полицай в Будапеща. От доста време работят с Интерпол а сега и с ФБР. Имаха дори обучение в Вашингтон.
Когато Европейския сьюз види да се взимат някакви мерки срещу организираната престьпност , тогава ще започнат да се вливат инвестиции.
А не ония малоумник Бойко да им вдига заплатите че да не крадьт.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Поводи за национална гордост

Мнение от Bistra »

budtel написа:Ти самата учaствала ли си в някой протест, знаеш ли как се организират, кой плаща?
Да участвувала съм и го отчитам като голяма грешка.Трябваше вместо сърцето да ми гори от национално умиление да се спася по-рано от България.Загубена кауза е откъдето и да го погледнеш.В онази-фалшивата статия много точно е казано.Комунистите, които всъщност не са никакви комунисти, а най-големите капиталисти си подготвиха мирно прехода за да си узаконят откраднатите пари.На това се дължи и липсата на държава с точно определени правила и закони вече толкова години. Уличната война и циганите са се проблеми породени от липсата на тази държавност. Според мен най-голямата услуга, която би ни направил Европейският съюз е да ни отреже всякакви помощи, докато както каза Mr.D не се вземат адекватни държавни мерки.
Само една подробност не предвидиха другарите, че капитализмът е свободна система естествено регулираща се чрез своите пазари и осланяща се на задължителна трудова повинност, но не наложена от някаква диктатура, а от нуждата ти за оцеляване. Та веднъж отворили клетката да не се чудят защо здравите птичета са избягали навън, особено ако там им предоставят по-добри условия и то на свобода.Другите болнавите са си все още по местата, просто защото нямат друг избор.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Поводи за национална гордост

Мнение от budtel »

Koko, ясно е, че на теб няма да ти платят. Така е с всички протести. Примерно гражданска организация се финансира от специални фондове, но участниците в протеста са доброволци, вярващи в определена кауза.
Кой свали Тодор Живков е ясно. Не искам да навлизам в тази изключително обширна тема, но нека си спомним кой говореше срещу режима на комунистите. Това бяха Би Би Си и Гласът на Америка. Веднага е ясно от кой даде доста пари за разтурането на съветския блок. Също така самият социалистически строй не можеше успешно да се конкурира с капиталистическия. Тези неща са ясни и очевидни.
Но какво ще е бъдещето, може ли капитализма да оцелее в условията на постоянно свръхпризодство и икономически разтеж след като земята на си увеличава размерите?
Но то май темата беше друга...
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Поводи за национална гордост

Мнение от Koko »

budtel написа: .....
Добре, последно кой свали Жан Виденов и защо? Той успя да изкара едва половината си мандат, но това не му попречи да докара България до хиперинфлация, вследствие на което се наложи въвеждането на валутния борд. Само не ми казвай че и той е западен агент. Определено ще се радвам да чуя конкретен отговор - кой и защо го свали от власт според тебе?

Ако не се лъжа повечето от участниците във форума по това време все още са били в България, съответно имат собствени реални спомени за това какво беше в България през 1996-97 години.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Поводи за национална гордост

Мнение от Mr.D »

budtel написа:Koko, ясно е, че на теб няма да ти платят. Така е с всички протести. Примерно гражданска организация се финансира от специални фондове, но участниците в протеста са доброволци, вярващи в определена кауза.
Кой свали Тодор Живков е ясно. Не искам да навлизам в тази изключително обширна тема, но нека си спомним кой говореше срещу режима на комунистите. Това бяха Би Би Си и Гласът на Америка. Веднага е ясно от кой даде доста пари за разтурането на съветския блок. Също така самият социалистически строй не можеше успешно да се конкурира с капиталистическия. Тези неща са ясни и очевидни.
Но какво ще е бъдещето, може ли капитализма да оцелее в условията на постоянно свръхпризодство и икономически разтеж след като земята на си увеличава размерите?
Но то май темата беше друга...
Той будитела още американски агенти бьлнува.
Не ти ли стана ясно че никой не иска да прави бизнес в Бьлгария докато престьпниците които са бивши комунисти са на власт.
Ти нали си тьрсил работа в Кебек. Знаеш какво е резюме. С резюме се опитваш да си продадеш продукта (себе си). Бьлгария има изключително лошо резюме. Твойто общество да не се надява на помощи и социали от Европа. Не ми давай кеш дай а ми работа, това да е милсенето.
Едно малко сьдействие от наша страна с помощ на запада, Бьлгария може се оттьрве от тия мизерници.
Бьлгария може да е златна мина за бизнес.
1. Евтина работна рька.
2.Евтини имоти.
Вьншния министьр да трьгне по Европа и да облекчи двойното даньчно облагане на чужденци и това с комбинация с строго прилагане на закони ще оправи работата.
Той си бьлнува за руснаците отново. Тия мизерници са за лесни мафиотски пари, за друго не стават.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Поводи за национална гордост

Мнение от Bistra »

Koko написа:Ако не се лъжа повечето от участниците във форума по това време все още са били в България, съответно имат собствени реални спомени за това какво беше в България през 1996-97 години.
М-Да, тичахме с торбите български пари в чейндж бюрото, защото тези които не тичаха на другия ден вече нямаха пари. :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Поводи за национална гордост

Мнение от budtel »

Кой повтаря за Руснаците. Просто този строй в който живеем не е най-доброто и едва ли ще продължи дълго така.
Що се касае до Виденов, цялата истори е дирижирана. Целта е била нарочно да се направи хиперинфлация, че да може да се вземат спестяванията на хората. Нека си спомним, че валутата, която обезцени лева беше американския долар. Отделно банковата система си е като някаква независима държава. Жан Виденов се противопостави на някои приватизации, съответно той не искаше да се подчинява на новата банкова система и кредитирането. Това води до свалянето на рейтинга на България и съответно до хиперинфлацията. Един вид той се опита да защити националните интереси на България. Виждаме какво става сега в Гърция. В опит да си защитят националния интерес те ще трябва да фалират нямат друг избор. Кой смъква рейтнгите, какви са тези рейтинги въобще и защо са измслени. Очевидно някой печели от фалити на държави и това не са нито руснаците, нито комунистите даже не са и щатите. Всичко е една финасова игра от която някой печели.
Както видяхме след като падна Виденов и взеха парите на хората извенъж нещата се стабилизираха.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Поводи за национална гордост

Мнение от Koko »

budtel написа:Кой повтаря за Руснаците. Просто този строй в който живеем не е най-доброто и едва ли ще продължи дълго така.
Що се касае до Виденов, цялата истори е дирижирана. Целта е била нарочно да се направи хиперинфлация, че да може да се вземат спестяванията на хората. Нека си спомним, че валутата, която обезцени лева беше американския долар. Отделно банковата система си е като някаква независима държава. Жан Виденов се противопостави на някои приватизации, съответно той не искаше да се подчинява на новата банкова система и кредитирането. Това води до свалянето на рейтинга на България и съответно до хиперинфлацията. Един вид той се опита да защити националните интереси на България. Виждаме какво става сега в Гърция. В опит да си защитят националния интерес те ще трябва да фалират нямат друг избор. Кой смъква рейтнгите, какви са тези рейтинги въобще и защо са измслени. Очевидно някой печели от фалити на държави и това не са нито руснаците, нито комунистите даже не са и щатите. Всичко е една финасова игра от която някой печели.
Както видяхме след като падна Виденов и взеха парите на хората извенъж нещата се стабилизираха.
Имаш ли идея за какво въобще приказваш и колко си далече от действителността?
Все пак хубаво е че не се опитваш да изкараш московският възпитаник американски агент.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Публикувай отговор