здравейте

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор

Доволни ли сте от Канда и с какво ?

1.доволлен/a от ..............
33
77%
2.не доволен/а от.........
10
23%
 
Общо гласове: 43
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: здравейте

Мнение от myhata II »

John Smith написа:
haimana написа:Муха, John Smith се опитва да ти каже...
Опитвам се да говоря за техника с човек който първо няма представа от нещата, второ дори не си е прочел или не може да разбере написаното в User Manual-а. Ама на myhata II света се изчерпва с органичените му представи за нещата и "не мое се запре" да прави коментари, кой от кой по-далеч от истината.
myhata II написа:95 % до смяна на маслото,същото съобщение обаждаше преди смяна...
Кажи им на аматьорите в този модерен сервиз, че след смяна на маслото се нулира индикатора. Също така, индикаторът обикновено показва износването на минерално масло (провери в книжката), затова като се слага синтетично, смяната е на 2 превъртания на индикатора, НО ако е сложен съответния филтър за синтетика. Хех...
Аз нищо няма какво да им казвам,държавна кола ,за това им се плаща заплата да си вършат работата,а като са некадърни да си ги уволняват,ама много ме съмнява това Смит -всички са с връзки и то дълбоки от канадските :D :rofl: ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: здравейте

Мнение от Павел »

Купуваш си сам СИНТЕТИЧНО масло + филтър Фрам, за около 30-35, след това намираш малък сервиз, в който не ти казват - "не можеш да гледаш дали сипвам от това дето ти донесе, или от нашето от варела, защото иншуранса не позволява външни лица в гаража", за още 15. Общо макс. $50 - синтетично масло, филтър, лейбър, един път в годината, толкова ли е сложно?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: здравейте

Мнение от jovani »

Павел написа:Купуваш си сам СИНТЕТИЧНО масло + филтър Фрам, за около 30-35, след това намираш малък сервиз, в който не ти казват - "не можеш да гледаш дали сипвам от това дето ти донесе, или от нашето от варела, защото иншуранса не позволява външни лица в гаража", за още 15. Общо макс. $50 - синтетично масло, филтър, лейбър, един път в годината, толкова ли е сложно?
Айде този път да те хвана аз на тясно (както напоследък раздаваш много акъл).
1. Фрам определено не се дискутират като най-качествените филтри (не че това има голямо значение), обаче по-важното:
2. Това, което в Северна Америка минава за "синтетично масло" (база Група 3 и нагоре) не би имало право да се брандува като "синтетично" в Европа (където за синтетика се дефинират масла с база Група 4 или 5).
Малко хора са наясно, че качествените (и истински) синтетични масла в Америка/Канада са например "Германският" Кастрол Синтек 0w-30 или Мобил 1 0w-40, както и някои по-екзотични марки; останалите "синтетични" масла са добре рафинирани минерални масла със съответните добавки (вкл. някои от останалите продукти Мобил 1 и Кастрол Синтек - казвам "някои" за всеки случай). Което никак не ги прави лоши, дори и аз в някои случаи предпочитам лятното Синтек 5w-40, наместо 0w-30 (което пък е много добро всесезонно масло за Онтарийските условия).

Не че тази полемика има някакво значение за средностатистическият индивид, ама защо даваш твърди съвети като "сипвайте само синтетика"?
Според мен всичко зависи от случая - ако например имам стара кола, аз бих си сменял маслото по-често - например на 3 - 4 хиляди км., дори и да го сменям няколко пъти в годината, и бих го коменсирал като цена използвайки по-евтино минерално масло. Най-малкото ако ми се наложи да доливам на път ще мога да си купя масло от най-близката бензиностанция и ще знам, че няма да ми свали шлаката в картера, като се смеси със това, което е в двигателя.
1 година / 10,000 км мисля, че е пределна граница, ако се използва местното "синтетично" масло, и то при стандартен режим на каране - средни обороти, без резки промени в натоварването.
Много хора са си били главата, използвайки БМВ спецификацията "Лонг Лайф" за 15,000 и повече километра на смяна - особенно комбинирано с по-специфичен режим на каране - чувал съм че АмсОйл правят добри синтетики, които го позволяват, но не бих се пробвал.
Новите модели автомобили са предвидени да ползват все по-редки масла (5-30, 0-30, дори тенденцията е да натискат към 0-20) с цел икономия; както и с ниско съдържание на сяра (заради дизеловите и други филтри). Най-добрите "масови" синтетични масла от старата генерация - "Германският" Кастрол Синтек 0-30, Мобил 1 0-40 не са най-добрият избор за подобни автомобили - затова излизат новите модели Кастол Едж/Мобил 1 ЕП и т.н., които не съм ползвал и нямам изградено мнение за тях.

А колкото до трансмисията за която питаше дали трябва да и се сменя маслото - моите трансмисии също не са предвидени за смяна на масло, даже нямат и пробки за източване. Маслото вътре е добро "фор лайф", но по форумите препоръчват да се сменя на 100-120 000 километра (ако искаш да изкараш малко повече от един стандартен "лайфспан" от 10год./160К, според разбиранията на Форд). Намери си добри механци които да ти източат старото масло с помпа - дори и при тази операция около 20-30% няма как да източиш, освен ако не разглобиш torque-конвертора. Вземи си хубав филтър и качестена синтетика Мобил 1 или АмсОйл (или любимата си марка, но не бъди чип в случая, защото оригиналното масло е много качествено, но дори и то след 100К или 6-7 години се окислява и си губи свойствата).

Съгласен съм 100% с това да се гледа какво ти сипват в картера, и че не е супер добра идея да се ползват "наливните" продукти от варелите...
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: здравейте

Мнение от klisurov »

Californian написа: ...Ех, как не може и ние, дето не сме там да усетим тази красота ...
Californian написа:... По-ценно е за мен да скъсам тотално с една страна отколкото да правя бързи пари за 2-3 години или колкото ме държат ...

... Иначе и пръст си давам за Американски паспорт, но не е толкова лесно за съжаление, колкото да се вземе канадски.(то за това е и по-ценен)...

... все пак имам канадска PR карта ...

... по-добре Канада за постоянно (докато по някакъв случай не си осигуря постоянно щатско жителство) отколкото рая в Калифорния за 2-3 години, и после дупката България до живот. Схващаш ли сега?
А ти схвана ли най-сетне?
Това ми напомня един израз: Десет пъти ти го обяснявам, аз го разбрах, ти още не си.
И, какво стана с "канадска PR карта", имаш ли я още, че по спомени, май имаше някакви ядове.

Колкото до бленуваните Щати: На мен родителите ми са и американски граждани (New Haven, Connecticut), но както каза един мой добър приятел "С верига да ме вържат там, ще я прегриза със зъби и ще избягам".
Въпрос на личен избор, и някои вече са направили своя.


На мен лично Канада ми харесва. Сравнявайки я с Европа, има какво още да се желае, но пък в сравнение със САЩ, си е направо супер.

Въпрос на лично мнение, с което не обвързвам когото и да е било за каквото и да е било.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: здравейте

Мнение от jovani »

Още една добавка към горното ми мнение - Кастол Едж/Мобил 1 ЕП не бих рискувал да си ги сложа в моите коли, които изискват по-гъстичко масло, поради специфичният ми режим на каране на моменти, както и това, че не бих заменил по-бърза амортизация на двигателя с 1-2% потенциално по-добра икономия на гориво. Толкова по въпроса за "синтетиката" от мен. Извинявам се ако отново съм прекалил :)
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: здравейте

Мнение от ablood »

jovani написа:...ако например имам стара кола, аз бих си сменял маслото по-често - например на 3 - 4 хиляди км....
Изобщо не схващам логиката да влагаш 3 пъти повече пари и време в мотора на кола в края на дните си.

Навремето си знаехме - маслото(минерално) се смена на всеки 10'000км. Днес и маслата и двигателите са по-качествени, но ни убеждават да ги сменяме по-често.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: здравейте

Мнение от jovani »

ablood написа:
jovani написа:...ако например имам стара кола, аз бих си сменял маслото по-често - например на 3 - 4 хиляди км....
Изобщо не схващам логиката да влагаш 3 пъти повече пари и време в мотора на кола в края на дните си.

Навремето си знаехме - маслото(минерално) се смена на всеки 10'000км. Днес и маслата и двигателите са по-качествени, но ни убеждават да ги сменяме по-често.
Кой си го е знаел това?
Може би това е една от причините да има толкова много сервизи в България и много често да се прави "основен ремонт" на двигателя - операция изключително скъпа и времеемка, затова и почти непозната по тези места (освен в случаите на антики или скъпи екзотики). Ако искаш да си запазиш двигателя по-дълго време според мен истината е в честата смяна (най-много на 5,000 км) с марково, но не синтетично масло. Или на 3,000 км с но-нейм масло ако си намериш някъде да ти го сменят евтино. По нашите географски ширини колите обикновенно изгниват преди да се е скапал двигателя, и в редките случаи когато обратното е налице причините много често се коренят в интервалите на смяна на маслото (или неподходящи комбинации на масла, или използване на странни добавки с които са пълни рафтовете в КТ).
Аз сменям масло на 10,000 км, само когато ползвам "истинско" синтетично масло, но си познавам двигателите. Когато ползвам "местната" синтетика отивам на 5-7,000 км за смяна.
А за много хора 10 години/160 000 км е пределна възраст за една кола - моите коли например са на по-малко години и км, но лично аз се надявам да изглеждат добре дори и след като са преминали тази граница, че дори и да не съм им собственик вече.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: здравейте

Мнение от ablood »

jovani написа:По нашите географски ширини колите обикновенно изгниват преди да се е скапал двигателя
Това ти изказване ибезсмисля всичките ти останали препоръки. Двигателят обикновенно се скапва последен, освен, ако не дефектира. Да сменяш маслото на стара кола през 3000км (тоест 5-10 пъти годишно) ми звучи меко казано несериозно.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: здравейте

Мнение от John Smith »

Аз слагам синтетика и сменям на 10-12K km. Колата ми е по-нова, следващият собственик да му мисли и да сменя на колкото поиска.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: здравейте

Мнение от jovani »

ablood написа:
jovani написа:По нашите географски ширини колите обикновенно изгниват преди да се е скапал двигателя
Това ти изказване ибезсмисля всичките ти останали препоръки. Двигателят обикновенно се скапва последен, освен, ако не дефектира. Да сменяш маслото на стара кола през 3000км (тоест 5-10 пъти годишно) ми звучи меко казано несериозно.
Аз не виждам противоречие между частта от мнението ми, което си цитирал и твоето изказване отдолу...
Дали аз пиша сложно или просто мястото ми не е в този форум?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: здравейте

Мнение от jovani »

John Smith написа:Аз слагам синтетика и сменям на 10-12K km. Колата ми е по-нова, следващият собственик да му мисли и да сменя на колкото поиска.
Истинска синтетика, или това, което само в Северна Америка минава за "синтетика"?
http://en.wikipedia.org/wiki/Synthetic_oil
Group III base stocks [with certain amount of mixture of PAOs and esters and Group V] are considered synthetic motor oil ONLY in the United States.
Group III based lubricants are not allowed to be marketed as "synthetic" in any market outside of the USA. Within the US, there are no official specifications, or standards as to which oils can be marketed as "synthetic".

И като сме тръгнали - ще коментирам изказването на Аблъд по повод 3000 километровите смени на масло:
Ако приемем, че с качествена синтетика бихме сменяли маслото на 10К, и картерът поема 5 литра, то цената на:
- 5 литра синтетика с дискаунт (ако уцелите 30% дискаунтите на КТ) = $35 + такси
- филтър - да кажем $8.00 + такси
- лейбър - минимум $15 + такси, ако изобщо се намери такъв = $58 + такси = $65

На времето, когато карах по-евтина кола и живеех в по-евтин район си спомням че сменях маслото за $25 (файнъл прайс кеш) включващи лейбър, масло и филтър.
- $25 * 3 = $75 (3 смени на масло всеки 3,300 километра, общ пробег 10,000 км).

Разлика в цената = $10 и загубено време, т.е. за човек притежаващ евтина стара кола и борещ се за оцеляването си (=> зависещ от изправността на колата) може би не е толкова голяма разлика.

В момента 2 от колите ми гълтат по 7 литра масло и не би ми пукало ако една от трите ми коли не е в движение. Давам по близо 100 долара при всяка смяна на масло и карам по-дълго, защото и времето ми е кът в момента.
Дали ми е по-добре сега от преди - ами не знам, честно казано... а може и да е от възрастта.
Последно промяна от jovani на Чет Мар 24, 2011 2:02 pm, променено общо 1 път.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: здравейте

Мнение от speedy »

При избора дали да сменям маслото по указания от Уикипедия или според препоръчаното от производителя на колата, аз като по-прост човек клоня към второто.
  • Смяна на масло (синтетично) - $150
  • Мнения във форум, подкрепени с препратка към Уикипедия, маслото да се сменя на 5000км - free
  • Препратка от същата страница към друга, която твърди, че смяна на 3000 (5000км) мили е мит - priceless
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: здравейте

Мнение от jovani »

speedy написа:При избора дали да сменям маслото по указания от Уикипедия или според препоръчаното от производителя на колата, аз като по-прост човек клоня към второто.
  • Смяна на масло (синтетично) - $150
  • Мнения във форум, подкрепени с препратка към Уикипедия, маслото да се сменя на 5000км - free
  • Препратка от същата страница към друга, която твърди, че смяна на 3000 (5000км) мили е мит - priceless
Добавяме един бургер от МакДоналдс и дайът Коук и всичко си идва на мястото.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: здравейте

Мнение от ablood »

jovani написа:...истината е в честата смяна (най-много на 5,000 км) с марково, но не синтетично масло. Или на 3,000 км с но-нейм масл
Глупости!
The 3000 Mile Myth
The 3000 mile oil change interval has been pounded into people's heads for decades. It had a scientific basis when engines used non-multi-weight, non-detergent oil. It no longer has any scientific basis, but it is still being promoted by certain entities, most notably the oil change industry in the United States. This myth is also sometimes known as the "Cheap Insurance Myth."

[i][size=50]http://www.nordicgroup.us/o ... /size][/i]
Хората твърдят, че смяната на 3'000 мили е търговска измама, а ти говориш за 3'000 км?!?
А още по-глупава е легендата, че минералното масло се сменя по-често от синтетичното. Търговски трик. Всички масла се цапат с една и съща скорост. Синтетично масло, пълно със стърготинки, прах и други гадости износва двигателя също както и минералното.

Аз лично ползвам Motomaster "Full Synthetic", който веднъж в годината излиза на промоция $15/галон. Сменям го на около 10'000, на колкото бих сменял минерално.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: здравейте

Мнение от speedy »

Поне pathfinder1 доби бегла престава за смяна на маслото в Канада. Малко по малко, ще му се изяснят и другите по-маловажни неща.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Публикувай отговор