Доволни ли сте от живото в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от Californian »

Kan_Tangra написа:Не, всъщност тука има и много по-красиви момичета.
Но пък българките са прекалено лесни. Което не е лошо.
Не исках да го пиша, защото звучи като обида. А всъщност е точно обратното. :D

Лесни жени има навсякъде, а мен ако питаш Българките не са чак толкова лесни сравнени с жени от други страни, ама това си е моето мнение. :rofl:
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от Californian »

abozhilov написа:Не ми се струва въобще гнусно даже напротив. Добре де, спрямо стандарта в Канада добре ли живееш с тези пари? Чувстваш ли се щастлив там?
Както казах за мен е по-важно човек да бъде щастлив където и да се намира, на останалото майната му. Аз в България работя като IT специалист. Текущото ми заплащане е към 10 долара на час. За България това са прилични пари. Та даже и на почивки ходя, което не е кой знае колко важно...

А защо не се опиташ да се реализираш и там като еколог? Предполагам, че ако си достатъчно кадърен ще бъдеш ценен и там.

Момче, има хора които не емигрират заради парите, при това не са един или двама.
Има хора които искат да живеят в хубава, уредена страна, където човешкия живот се цени.
Други пък заради децата си. Трети заради СН тауър. :rofl: При всеки е различно.

Бих желал да ти задам следния въпрос, кой според теб е по-ценнен за работодателя?

ти който взимаш 10д/час.
или нелегален емигрант в някой си щат взимащ 20д/час да чисти яхти.

едит:
От заплатата ти, разбирам, че или имаш малко стаж в професията ти, или си от хората дето не ги интересуват много парите.
Добрата заплата за добър джавист е 15-20д/час в България
abozhilov
Мнения: 55
Регистриран на: Пон Юли 19, 2010 9:34 am

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от abozhilov »

Californian написа: Момче, има хора които не емигрират заради парите, при това не са един или двама.
Има хора които искат да живеят в хубава, уредена страна, където човешкия живот се цени.
Други пък заради децата си. Трети заради СН тауър. :rofl: При всеки е различно.
Да, точно поради тези причини, приятелката ми иска да емигрираме в Канада.
Californian написа: Бих желал да ти задам следния въпрос, кой според теб е по-ценнен за работодателя?

ти който взимаш 10д/час.
или нелегален емигрант в някой си щат взимащ 20д/час да чисти яхти.
Паралела ти е неуместен. Има прекалено много неисвестни неща, но да приемем следните фактори за решаващи за работодателя:

- Цената на работната ръка за същата позиция на пазара.
- Данъците, които ще плаща всеки месец за този работник.
- Свършената работа.

Спрямо тези фактори нелегалният емигрант е в по-изгодна позиция от мен, но определено върху въпроса ти влият прекалено много субективни фактори.
Californian написа: едит:
От заплатата ти, разбирам, че или имаш малко стаж в професията ти, или си от хората дето не ги интересуват много парите.
Добрата заплата за добър джавист е 15-20д/час в България
Просто не се занимавам с Java, C# и прочие. Java програмистите ги дадох като пример, защото в България те са може би най-добре платени в IT бранша.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от Californian »

abozhilov написа:
Californian написа: Момче, има хора които не емигрират заради парите, при това не са един или двама.
Има хора които искат да живеят в хубава, уредена страна, където човешкия живот се цени.
Други пък заради децата си. Трети заради СН тауър. :rofl: При всеки е различно.
Да, точно поради тези причини, приятелката ми иска да емигрираме в Канада.
Californian написа:
abozhilov написа:

Тогава не ми остава нищо друго освен да ти пожелая успех на двама ви в Канада.

И искрено завиждам за приятелката ти, аз поне си се кефя на Българките, ама винаги попадам на някакви родолюбки за които по високо от Витоша и по дълбоко от ИскърО
няма......
дал господ всички жени в България да са като приятелката ти.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от ablood »

abozhilov написа:Един приятел ми препоръча този форум, тъй като приятелката ми иска да ходим в Канада. Просто тук исках да се информирам малко повече за Канада от българите които живеят там.
Или просто да ни налееш малко акъл. ;)
Няма нищо. Добре дошъл си. :handshake:
Форумът винаги може да поеме още колорит.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от ivandaman »

Californian написа:
abozhilov написа:
Californian написа: Момче, има хора които не емигрират заради парите, при това не са един или двама.
Има хора които искат да живеят в хубава, уредена страна, където човешкия живот се цени.
Други пък заради децата си. Трети заради СН тауър. :rofl: При всеки е различно.
Да, точно поради тези причини, приятелката ми иска да емигрираме в Канада.
Californian написа:
abozhilov написа:

Тогава не ми остава нищо друго освен да ти пожелая успех на двама ви в Канада.

И искрено завиждам за приятелката ти, аз поне си се кефя на Българките, ама винаги попадам на някакви родолюбки за които по високо от Витоша и по дълбоко от ИскърО
няма......
дал господ всички жени в България да са като приятелката ти.
Калифорниец не им се връзвай толкова много на българките, Ако искаш истински жени, секси и женствени, поразходи се малко в Латинска америка като мен.. И ще забравиш за анорексичните балканджийки, с пожълтели зъби, вонящи на цигари и евтин парфюм, с поглед на препарирана къртица и почти същото Ай-Кю..
(тези които не спадат към горната група да ме извиняват)

Гледам младо момче си.. Недей да си губиш времето..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от Uspial »

Я кажи малко повече защо приятелката ти иска да имигрира в Канада.
Нали работите за голями заплати, преспективни и високо ренюмирани професии.
Не искате да "потъпквате ценностите и културата която наследявате от дедите ви". и не искате да говорите бг език с акцент след 10 - 20 години престой в чужбина?
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от ivandaman »

Uspial написа:Я кажи малко повече защо приятелката ти иска да имигрира в Канада.
Нали работите за голями заплати, преспективни и високо ренюмирани професии.
Не искате да "потъпквате ценностите и културата която наследявате от дедите ви". и не искате да говорите бг език с акцент след 10 - 20 години престой в чужбина?
Ами някои хора първо ни поучават че "гроздето е кисело" след което ни споделят че искат и те да опитат от него??? Аз нещо не схващам..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
abozhilov
Мнения: 55
Регистриран на: Пон Юли 19, 2010 9:34 am

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от abozhilov »

Uspial написа:Я кажи малко повече защо приятелката ти иска да имигрира в Канада.
Нали работите за голями заплати, преспективни и високо ренюмирани професии.
Не искате да "потъпквате ценностите и културата която наследявате от дедите ви". и не искате да говорите бг език с акцент след 10 - 20 години престой в чужбина?
Усещам ирония, но ще я подмина и ще ти отговоря конкретно.
@Californian изтъкна повечето причини. Просто тя иска да живеем в по-уредена държава. Държава в която децата ни (ако имаме някой ден) ще бъдат в по-голяма безопасност и дай боже ще получат добро развитие там.
abozhilov
Мнения: 55
Регистриран на: Пон Юли 19, 2010 9:34 am

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от abozhilov »

ivandaman написа: Ами някои хора първо ни поучават че "гроздето е кисело" след което ни споделят че искат и те да опитат от него??? Аз нещо не схващам..
Гроздето е такова каквото си го произведеш! Ако прочетеш първият ми пост в темата ще видиш, че никъде не съм казал че емиграцията е лошо нещо. Просто се дразня на някой изкривявания и ще се опитам ако емигрирам да не съм поредният българин забравил от къде е тръгнал.
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от Uspial »

abozhilov написа:
Много зависи каква работа работиш тук в България. Например средно статистическият Java програмист взима между 2 - 3 хил. лв. месечно. Познавам хора на мениджърски позиции, които взимат и над 3 хил. лв. Просто зависи от работата, образованието и не на последно място до колко човек е кадърен и пробивен. Под пробивен нямам предвид връзки и прочие. Просто да ти доставя удоволствие това което правиш и да търсиш професионален разтеж.
А значи искате да потъпкате културата на дедите ви, да рискувате професионалния рстеж, от пробивни да станете бавно напредващи щото тук пробивните не ги обичат много (като се работи в екип с по стари кадри и местно родени ) и бавно се напредва.
И всичко това в някакъв мираж за по доброто на децата.

Ми те половината деца тук не завършват 11 клас, други стават наркомани, трети анархисти има и такива дето като станат на 18 години се махат от в къщи и не искат да ви виждат повече щото вие за тях сте прости имигранти и не разбирате местния начин на живот ако преди това не сте се и развели с приятелката щото и това е често срещано явление или направо 50 % в семействата на новите БГ имигранти.
Последно промяна от Uspial на Вто Юли 20, 2010 5:57 pm, променено общо 1 път.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от anxeli »

Аз вече се обърках малко :geek:, по принцип сън в Канада, но в момента в Бг ... Божинов, ами то и в Канада има епилирани момченца и запуснати женища, даже бих казала повече отколкото в Бг ... И най-вече трябва да решиш дали ще живееш в Канада за да имат по-добър старт бъдещите деца или за да се развиваш професионално. Защото ако ще се развиваш, започвай само след подписан договор с работодател от Канада, иначе може да се наложи да минеш на вариант бъдеще за децата :) ...
Иван което каза за българките сравнени с латиноамериканките също не ми се вързва особено :lol:, къде са тези анорексични балканки, те са такива само до 20 години, след това заякват здраво ... И това с погледа :o, да няма масов проблем с щитовидната жлеза, не съм забелязала чак толкова опулени съгражданки :rofl: ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от ivandaman »

abozhilov написа:
ivandaman написа: Ами някои хора първо ни поучават че "гроздето е кисело" след което ни споделят че искат и те да опитат от него??? Аз нещо не схващам..
Гроздето е такова каквото си го произведеш! Ако прочетеш първият ми пост в темата ще видиш, че никъде не съм казал че емиграцията е лошо нещо. Просто се дразня на някой изкривявания и ще се опитам ако емигрирам да не съм поредният българин забравил от къде е тръгнал.
Божилов, четох ти първият пост и откровенно казано като цяло разсъжденията ти са в правилна посока, :y: но в същото време някои от заключенията ти са прибързани и продиктувани от псевдопатриотизъм и пропагандни клишета. Има неща които не са точно така както изглеждат. Също така елементарното възпитание изисква когато се появиш някъде на ново място сред хора които са по-опитни от теб в дадена сфера да проявиш известно уважение, а не да нахлуваш с гръм и трясък и да поставяш изкривени диагнози на явление което поне за момента е далеч извън обсега ти на разбиране..

Иначе ако си добър Ай-Ти специалист най-вероятно ще си по-добре в Канада от колкото в БГ (финансово), за останалото май ще трябва да слушаш приятелката ти.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от Павел »

Любопитно ми е, мен в коя категория имигранти ще ме сложи Божилов? Прекарал съм над 20 год от живота си извън Бг, българския си го говоря без акцент и не мисля, че ако някой е напуснал Бг след тинейджърските си години би трябвало да заваля родния си език. Дори и след не 20, а 40 години извън Бг, пак не би трябвало да имаш акцент. За разлика от Лилето, дето всеки път когато се върнеше от двуседмично турне от ГДР-то или СССР-то, говореше с акцент. Ама Божилов, или поне родителите му си я харесват, гаранция. В Бг като ходя, гледам да съм обезателно лоу профайл, защото от фукане никава файда няма, даже напротив. Преди години в ресторанта на плажа на комплекс Ривиерата (до Златните) на съседната маса седяха две мутри с 17-18 годишните си мутреси, наточени и красиви като картинки. Единият дебеловрат урунгел тъкмо се беше върнал от Щатите, хвалеше се гръмогласно, лъжеше, мажеше и говореше невероятни измишльотини, като непрекъснато следеше какъв ефкт произвежда върху останалите хора в заведението, на което аз само се хилех отстрани. М/у другото, не само че беше наказал гаджето си да яде право, но м/у всеки две лъжи за Щатите и крещеше, че ако не си изяде сичкото ядене, ще и строши ребрата. Та си мисля, че точно такива екскурзианти е много по-вероятно да се надуват след прибиране в Бг, отколкото хора живеещи с години в чужбина.
В Щатите имах щастието да познавам един милиардер - Чарли Мънгър (онези които се занимават със сток маркет сигурно са чули за Бъркшир Хатауей и за него). Навремето, когато още е издържал дъщеря си Уенди, винаги и е купувал само коли на старо. В едно интервю за Форбс, на въпроса защо никога не лети първа класа той отговори, че и предната, и задната част на самолета кацат по едно и също време. Въпреки че има къщи в Санта Барбра (Монтесито) и на Мауи, основно живее в ЛА - Хенкок Парк, който не е лош квартал, но не е Белеър или Холмби Хилс (Бевеърли Хилс).

Аз ще говоря на детето си и на български, и на английски. Но не мисля, че ще го тормозя да учи българския писмено. Дали ще има корени с Бг или не, изобщо не ме интересува. И никога не бих облякъл тениска с надпис България - струва ми се повече от сили.
Последно промяна от Павел на Вто Юли 20, 2010 8:00 pm, променено общо 2 пъти.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от ivandaman »

Аха... "сили" .. :) ..

Момент да я изровя тази БГ дума от тълковният речник..
....

Иначе сериозно.. И аз винаги потдържам като теб "low profile" и съм сигурен че повечето хора които живеят извън БГ са такива, но Божилов е видял или чул някой маймун като този на плажа (който ти споменаваш) , и реши че всички сме такива, и че трябва да дойде да ни поучава и да ни светне колко сме задръстени.

Ами ако ние започнем да цитираме идиотщинити които ни заливат в промишлени количества на всяка крачка в БГ...??? Е няма лошо... Обличам си тениската с Надпис "България" и всичките ми проблеми се разрешават..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Публикувай отговор