Интервю - май 2010

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Интервю - май 2010

Мнение от martatabs »

loginn написа:В Монреал се провеждат, отиваме там с всичкия багаж и после направо си търсим квартира :rofl: .
Аз съм там не ме ли виждаш,даже ти махам. :wave2:
demococcus написа:Провеждат се основно в София.
Отначало и аз така предположих.М/у другото,избраха ли почетен консул на Канада в БГ,нали беше Левон Хампарцумян,ама му свършил мандата.

П.П.Ако на интервюто не се представите добре и ви скъсат,и този вариант трябва да се вземе предвид,каква е процедурата-ново интервю или...?
Аватар
MermaidBG
Мнения: 232
Регистриран на: Нед Дек 27, 2009 11:50 am
Местоположение: Varna, BG вече Vancouver, BC, Canada

Re: Интервю - май 2010

Мнение от MermaidBG »

sisi78 написа:Sophie Magnand <Sophie.Magnand@micc.gouv.qc.ca> :y:
Много благодаря!
Изображение
18.09.2009=>Vienne
13.10.2009=>Accusé
18.05.2010=>Entrevue

31.05.2010=>Bucarest
15.06.2010=>Étiquettes
13.07.2010=>Formulaires
03.08.2010=>MC "Vita"
30.08.2010=>OK
10.01.2011=>Invitation pour visas
04.02.2011=>Visas
1 an 4 mois et 17 jours=>Durée de la procédure
01.03.2011=>Nous quittons la Bulgarie
littlelenny
Мнения: 85
Регистриран на: Пон Окт 05, 2009 4:29 pm
Местоположение: Sofia

Re: Интервю - май 2010

Мнение от littlelenny »

Успех на всички получили покани за интервю! :y: Понеже сме от чакащите покана да попитам някой има ли идея дали тази сесия ще продължи и през юни? Всеки ден си гледам пощенската кутия, но нищо..Знам,че този въпрос по-скоро трябва да е отправен до Виена, но ей-така да чуя мнение :) .Виждам,че и други все още се надяват :)
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Интервю - май 2010

Мнение от emili_vn »

Според графика http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... ate-en.pdf
сесията в София е от 17-ти до 28-май.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
littlelenny
Мнения: 85
Регистриран на: Пон Окт 05, 2009 4:29 pm
Местоположение: Sofia

Re: Интервю - май 2010

Мнение от littlelenny »

Благодаря, Емили :) . Явно пропускаме тази сесия. Но да погледнем от друга положителна страна,че ще наваксаме с френския. Всяко зло за добро :) . Още веднъж успех на всички ,които ще се явяват!
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Интервю - май 2010

Мнение от demococcus »

martatabs написа:Ако на интервюто не се представите добре и ви скъсат,и този вариант трябва да се вземе предвид,каква е процедурата-ново интервю или...?
Ами в тази статия на вики-то пише следното:
При неуспешното преминаване на интервюто, от споделената информация на съфорумците и познатите, съм забелязала два развоя:

При единия - връщат кандидатите за повишаване нивото на френски език и/или за документ/и, което да им помогне да съберат нужният брой точки. Ако въпросът е за езика, най-често от кандидатите се изисква да представят документ за определен брой часове, в които са изучавали френски език в посочените от имиграционните власти институции. Обикновено такива кандидати са поканени за втори път на интервю, на което имиграционния служител оценява както показаното ниво на езика, така и дали тези кандидати ще могат да продължат напред в процедурата за Кебек. Ако се касае за допълнително изисквани документи, обикновено веднага след представянето им, кандидатите могат да продължат в процедурата, което отново, разбира се, се преценява от интервюиралия ги служител.

При вторият - кандидатурата не е приета. Това означава, че кандидатите в този случай не могат да продължат в следващите стъпки в процедурата за Кебек, водещи накрая до получаване на виза. Ако има желание и възможност, такива кандидати могат отново да подадат документи до Виена (тоест да започнат от първите стъпки в процедурата за Квебек) със заплащане отново на всички такси, след като се сдобият с посочените им изисквания от страна на имиграционните власти, поради чиято липса не са могли да се сдобият със Сертификат за селекция.
Тва горе-долу описва и публикуваното на официалния сайт:
Refus : Si l’évaluation indique que votre candidature ne satisfait pas aux critères de sélection, une lettre explicative vous est remise. Vous êtes aussi informé de votre droit de soumettre une demande de révision administrative.

Intention de refus : Au cas où une ou des pièces justificatives sont manquantes, le conseiller vous remet une lettre d’intention de refus explicative. Vous avez alors 60 jours pour fournir les preuves demandées. En l’absence des preuves demandées après ce délai, votre demande est refusée sans autre avis. Vous avez alors le droit de soumettre une demande de révision administrative.
Аватар
MermaidBG
Мнения: 232
Регистриран на: Нед Дек 27, 2009 11:50 am
Местоположение: Varna, BG вече Vancouver, BC, Canada

Re: Интервю - май 2010

Мнение от MermaidBG »

littlelenny написа:Благодаря, Емили :) . Явно пропускаме тази сесия. Но да погледнем от друга положителна страна,че ще наваксаме с френския. Всяко зло за добро :) . Още веднъж успех на всички ,които ще се явяват!
Кога сте подали документите , че така с лекота приемате факта, че не сте на интервю на тази сесия Изображение ?
18.09.2009=>Vienne
13.10.2009=>Accusé
18.05.2010=>Entrevue

31.05.2010=>Bucarest
15.06.2010=>Étiquettes
13.07.2010=>Formulaires
03.08.2010=>MC "Vita"
30.08.2010=>OK
10.01.2011=>Invitation pour visas
04.02.2011=>Visas
1 an 4 mois et 17 jours=>Durée de la procédure
01.03.2011=>Nous quittons la Bulgarie
littlelenny
Мнения: 85
Регистриран на: Пон Окт 05, 2009 4:29 pm
Местоположение: Sofia

Re: Интервю - май 2010

Мнение от littlelenny »

Подадохме ги на 6.01.2010 :) . Не знам защо съм се надявала на пролетно-лятната сесия. Но пък се убедих,че няма ред кой кога ще го поканят, защото както се вижда вие чакате от октомври миналата година,а има такива,които са подали през февруари тази година и ги викат :^) . Убедих се,че не зависи от реда на подаване на документите и получаването на акюзето.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Интервю - май 2010

Мнение от emili_vn »

littlelenny написа:Подадохме ги на 6.01.2010 :) . Не знам защо съм се надявала на пролетно-лятната сесия. Но пък се убедих,че няма ред кой кога ще го поканят, защото както се вижда вие чакате от октомври миналата година,а има такива,които са подали през февруари тази година и ги викат :^) . Убедих се,че не зависи от реда на подаване на документите и получаването на акюзето.
По-скоро зависи от професията на водещия / а в някои случай - на придружаващия кандидат, ако е по-изгодно за двойката да се обърне кандидатурата, в случай, че придружаващия е с търсена или привилегирована професия/. Тези, който са с търсени или привилегировани професии / демек още по-търсени :)/ се разглеждат с предимство пред кандидати, на които професията не попада в таблицата от секция А до секция Д.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
MermaidBG
Мнения: 232
Регистриран на: Нед Дек 27, 2009 11:50 am
Местоположение: Varna, BG вече Vancouver, BC, Canada

Re: Интервю - май 2010

Мнение от MermaidBG »

Не знам какъв е реда, но в акюзето пишеше, че ако всичко е наред с документите, ще ни викнат на интервю през следващите 6 мес. Ето го и самото акюзе. Единственото, което се притеснявах , беше да не ни викнат още декември. При положение, че документите ни са наред и не са ни искали нищо допълнително, недоумявам защо не ни викат сега. Прекалено далеч ми се вижда декемврийската сесия. Ето и отговора на моето запитване, кога ще ни викнат на интервю:
Bonjour Madame,
En réponse à votre message, nous vous informons que vous êtes sur la liste d'attente pour les convocations en entrevue. Actuellement, nous ne pouvons pas vous dire quand vous serez convoquée.
Dans l'intervalle, nous vous recommandons de bien vous préparer à votre entrevue, par exemple à partir de notre site internet http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... /index.asp (qui rassemble une multitude d*informations et de liens utiles pour votre projet d*immigration au Québec, sur les régions, le logement etc.) et
du site http://www.emploiquebec.net (pour la recherche d*emploi au Québec, les informations sur les professions et la consultation des offres).
Lors de l*entrevue, vous aurez l*occasion de vous exprimer sur votre projet professionnel au Québec et votre connaissance du marché du travail québécois.
Vous pouvez travailler le français en consultant le site:
http://www.micc-francisation.gouv.qc.ca et aussi
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... index.html.
Meilleures salutations
18.09.2009=>Vienne
13.10.2009=>Accusé
18.05.2010=>Entrevue

31.05.2010=>Bucarest
15.06.2010=>Étiquettes
13.07.2010=>Formulaires
03.08.2010=>MC "Vita"
30.08.2010=>OK
10.01.2011=>Invitation pour visas
04.02.2011=>Visas
1 an 4 mois et 17 jours=>Durée de la procédure
01.03.2011=>Nous quittons la Bulgarie
vilka5
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Мар 10, 2010 4:40 pm
Местоположение: Burlington,ON

Re: Интервю - май 2010

Мнение от vilka5 »

Здравейте!
Сега вече и ние можем да се включим тук.Подадохме документи през март,днес получихме акюзе.Надяваме се за интервю през май,но едва ли ще ни се случи!Ще чакаме декември!!!!Може и нас да ни включите в табличката!Успех на всички!
16.03.2010г. - Виена
10.04.2010г. - акюзе
10.05.2010г. - покана
28.05.2010г. - интервю
08.06.2010г. - Букурещ
23.06.2010г. - баркодове и мед.(ок 05.08)
13.10.2010г. - покана за визи
09.11.2010г. - ВИЗИ
7м. и 23дни. - общо
20.01.2011г. - Toronto
littlelenny
Мнения: 85
Регистриран на: Пон Окт 05, 2009 4:29 pm
Местоположение: Sofia

Re: Интервю - май 2010

Мнение от littlelenny »

Да,след като установихме,че няма ред в поканите за интервю,т.е. не ги изпращат по реда на подаване на документи и аз стигнах до извода,че може би зависи от професиите. Но и знам,че направихме правилен избор за водещия кандидат,въпреки че моята професия е учител. Аз имам повече точки и заради годините,и заради образованието и стажа и заради брат ми,който е в Монреал. Така че грешка няма :) .И щом не попадаме в списъка на търсените професии,ще си чакаме. Надявам се да е поне следващата сесия..... :)
MVM
Мнения: 63
Регистриран на: Пон Ное 30, 2009 3:19 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от MVM »

Успех и от нашето семейство, дано поканата за интервю е добра новина (а не изненада) за всички!
Стискаме палци от сега :)
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от Joya »

Аз също се пънех за юни и тази кратка сесия ме изненада. Мислех си, че се точи поне месец. НАдявах се, защото четох, че средно 900 човека на година минават интервю в Бг и заминават, и не си представям как ги сместват в рамките на 10 дена. Както и да е ние даже акюзе още не сме получили, пратихме на 24 март, на 25 са били там. Професиите и на двама ни са в търсените. Още имам малка надежда, макар че според мъжът ми декември е по-добре, ще имаме повече време за учене. Дали сме ниски точки за френския и мисля да ги смаем на интервюто :)))))
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от loginn »

Joya написа:Аз също се пънех за юни и тази кратка сесия ме изненада. Мислех си, че се точи поне месец. НАдявах се, защото четох, че средно 900 човека на година минават интервю в Бг и заминават, и не си представям как ги сместват в рамките на 10 дена. Както и да е ние даже акюзе още не сме получили, пратихме на 24 март, на 25 са били там. Професиите и на двама ни са в търсените. Още имам малка надежда, макар че според мъжът ми декември е по-добре, ще имаме повече време за учене. Дали сме ниски точки за френския и мисля да ги смаем на интервюто :)))))
Щом сте с търсени професии може да ви предложат да се явите на езиков тест с цел да получите сертификати без интервю.
Публикувай отговор