Не, не и не! Няма да се оправим!

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от ablood »

miteto написа:Аз не се наемам да кажа дали вредата за пасивните пушачи в такива ситуации е по-голяма или същата като за активните, но да се твърди че няма вреда или е силно преувеличена, е доста плиткоумно.
Дръж се на нивото на модератор!

Освен това, отбележи си за в бъдеще, че когато А-блъд пише "преувеличена" има в предвид "преувеличена", а не "никаква"!

А, твърдението в зелено е поредната причина да спра да влизам в безсмислени разправии с теб.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от miteto »

ablood, не ми е ясно защо можеш да употребяваш термини от сорта на "лумпени" (в една тема ставаше въпрос за Барак Обама и дали той е кула на конци и т.н.), а се правиш на ощипана мома от думата "плиткоумно"? Постарай се да запомниш си за в бъдеще, че модераторите имат право на мнение като редови потребители, т.е. те не са в ролята на арбитър на спортно състезание който следи за правилата отстрани, но няма право да участва ;)
Освен това, опитай се да четеш внимателно, когато miteto напише "да се твърди че няма вреда или е силно преувеличена, е доста плиткоумно" логическия съюз ИЛИ означава едната възможност (няма вреда) ИЛИ другата възможност (силно преувеличена) - учи се по Логика в 9 или 10 клас беше.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от Linko »

ablood, ти отричаш ли възможността един гений, примерно като Айнщайн, да каже нещо глупаво и плиткоумно?
И това, че някой е изказал глупаво и плиткоумно съждение, означава ли че човекът непременно е глупав и плиткоумен?
Да не говорим, че самият Алберт Айнщайн казва за себе си, че е глупав:
С увеличаването на моята известност, аз ставам все по-глупав, което, разбира се, е обикновено явление. Съществува прекалено голямо несъответствие между това, което си, и онова, което хората мислят, че си. Или поне това, което казват, че мислят за теб. Но всичко трябва да се приема с чувство за хумор
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от ablood »

Ама разбира се, уважаеми администратори.
Както кажете.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от optics »

Julian_04 написа:защото ме релаксира и ставам като японка!!! ;)

Японката е еталон за релаксирана жена или има нещо недоизказано тука ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от demococcus »

optics написа:Японката е еталон за релаксирана жена или има нещо недоизказано тука ?
И аз си блъсках главата над тази загадка и стигнах до задъднена улица :lol:
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от Павел »

Модератор: Подобни писания е много по-добре да се пращат като лични съобщения, тъй като тук не е място за препирни. Препращам ти изтритото от тук, за да не се налага да твориш отново.

А сега по темата – да допуснем за части от секундата, че тютюневия дим не е вреден нито за активния, нито за пасивния пушач и че дори е по-полезен от непалски въздух, само заради отвратителната му миризма би трябвало да се забрани пушенето на всички общественми места. Как, вие пушачите, бихте реагирали, ако някой пуска зловонни газове на, или до вашата маса, примерно в ресторанта? Човешките газове също не е канцерогенни, нали?
Замислете се, моля, по въпроса, ако може с незадимен мозък!
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от IFF »

Павел написа:А сега по темата – да допуснем за части от секундата, че тютюневия дим не е вреден нито за активния, нито за пасивния пушач и че дори е по-полезен от непалски въздух, само заради отвратителната му миризма би трябвало да се забрани пушенето на всички общественми места. Как, вие пушачите, бихте реагирали, ако някой пуска зловонни газове на, или до вашата маса, примерно в ресторанта? Човешките газове също не е канцерогенни, нали?
Замислете се, моля, по въпроса, ако може с незадимен мозък!
Съгласен съм да има заведения само за непушачи,но трябва да има и такива само за пушачи.В момента това си е дискриминация.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от demococcus »

IFF написа:Съгласен съм да има заведения само за непушачи,но трябва да има и такива само за пушачи.В момента това си е дискриминация.
В тоя ред на мисли, щом има места за задържане на душевно болните, да направим и места за задържане на душевно здравите - за да няма дискриминация, какво ще кажеш?
Пристрастеността към никотина е лечима болест и трябва да се търсят начини да се справяме с нея - а не да създаваме условия за по-комфортен живот с нея.
И за да не ме помислите за краен - познавам достатъчно заклети пушачи (най-добрият ми колега и най-добрият ми приятел), които с нищо не пречат на непушачите. Просто щото имат култура и уважение към тях.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от IFF »

demococcus написа:
IFF написа:Съгласен съм да има заведения само за непушачи,но трябва да има и такива само за пушачи.В момента това си е дискриминация.
В тоя ред на мисли, щом има места за задържане на душевно болните, да направим и места за задържане на душевно здравите - за да няма дискриминация, какво ще кажеш?
Пристрастеността към никотина е лечима болест и трябва да се търсят начини да се справяме с нея - а не да създаваме условия за по-комфортен живот с нея.
И за да не ме помислите за краен - познавам достатъчно заклети пушачи (най-добрият ми колега и най-добрият ми приятел), които с нищо не пречат на непушачите. Просто щото имат култура и уважение към тях.
Намирам аналогията ти за неуместна.Има доста неща,които са вредни но никой не ги забранява.Като например леките коли,мазните бургери,чипса,алкохола,банките и т.н.Имаме култура и уважаваме другите,затова и искаме наши си барчета,където да си се тровим,далеч от дробовете на непушачите.
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от Julian_04 »

optics написа:Японката е еталон за релаксирана жена или има нещо недоизказано тука ?
Хъ-ъм, Аз имам предвид една специална каста японки, на които не може да се отрече, че винаги са радост за окото и сърцето, защото са спокойни, грациозни и забавни... :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от ablood »

demococcus написа:Пристрастеността към никотина е лечима болест и трябва да се търсят начини да се справяме с нея - а не да създаваме условия за по-комфортен живот с нея.
Тука вече почваме да се обиждаме. :^)
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от IFF »

ablood написа:
demococcus написа:Пристрастеността към никотина е лечима болест и трябва да се търсят начини да се справяме с нея - а не да създаваме условия за по-комфортен живот с нея.
Тука вече почваме да се обиждаме. :^)
Не можем да се обиждаме,все пак той е модератор!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от Linko »

Нима наистина все още има хора, които отказват да приемат, че никотиновата зависимост е болест и е необходима терапия?!?!
Това е научно доказан факт, господа, а не измислица с цел да се обиди или уязви някой.
Какво се случва, когато се приема никотин дълго време?
Хроничната употреба на никотинови изделия води до пристрастяване и развитие на зависимост.
Едва отскоро в изследванията се описват всички неврологични промени, които придружават развитието и поддържането на нкотиновата зависимост.
Поведенческите последствия от тези промени обаче са добре документирани. Повтарящото се излагане на въздействието на никотина води до развитие на толерантност - необходими са по-високи дози никотин, за да се предизвика същия първоначален стимулиращ ефект.
Никотинът се метаболизира доста бърза и изчезва от организма в рамките на няколко часа.
Така през нощта се загубва част от привикването и повечето пушачи казват, че първата цигара за деня е най-силната и "най-хубавата". С напредване на деня отново се развива привикване и по-късните цигари имат по-слаб ефект.
Прекъсването на приема на никотин е последвано от симптоми на никотинов глад, които продължават месец и повече. Възможно е те да върнат пушача обратно към употребата на никотин.
Симптомите на отказване от никотина включват раздразнителност, силно желание за пушене, трудно концентриране, нарушения на съня, повишаване на апетита и започват няколко часа след последната цигара.
Най-силни са в първите няколко дни и могат да продължат месеци.
Много важен, но слабо разбиран компонент на синдрома на отказването е силното желание за пушене - необходимостта от приема на никотин, която е описана като главна пречка за успешното отказване.
Това желание може да продължи 6 месеца и повече. Докато синдромът на отказването е свързан с фармакологичните ефекти на никотина, много поведенчески фактори също могат да повлияят остротата на симптомите.
Ето защо се смята, че никотиновата зависимост има два аспекта - физическа зависимост и пристрастеност към никотина (дължаща се на ефектите, които никотинът има в мозъка) и психична, свързана с поведенческите реакции и навици на пушача.
За някои хора миризмата, усещането на цигарата и ритуалът по изваждането й, държането, запалването и пушенето са свързани с удоволствието от пушенето и могат да утежнят значително преборването с желанието за пушене.

Има ли ефикасно лечение на никотиновата зависимост?
Да, интензивни проучвания показват, че най-ефективна е комбинацията от медикаментозно лечение и поведенческо консултиране
Може би ablood ще каже сега, че и това горенаписаното аз съм го измислил за да го обидя.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Ottawa boy
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Яну 17, 2010 11:56 am

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от Ottawa boy »

Павел написа:Модератор: Подобни писания е много по-добре да се пращат като лични съобщения, тъй като тук не е място за препирни. Препращам ти изтритото от тук, за да не се налага да твориш отново.

А сега по темата – да допуснем за части от секундата, че тютюневия дим не е вреден нито за активния, нито за пасивния пушач и че дори е по-полезен от непалски въздух, само заради отвратителната му миризма би трябвало да се забрани пушенето на всички общественми места. Как, вие пушачите, бихте реагирали, ако някой пуска зловонни газове на, или до вашата маса, примерно в ресторанта? Човешките газове също не е канцерогенни, нали?
Замислете се, моля, по въпроса, ако може с незадимен мозък!

Ти Павката дето мериш IQ-то на хората ли си или си друг с неговото име ??
Публикувай отговор