От месец и половина в Канада-впечатления

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от myhata II »

MrGeek написа:
Uspial написа:За МрГиик 17 долара на час били малко и го е срам от такава работа ама да кара счупен Нисан с 1000 $ остатъчна стойност не го е срам. Като по нов беше за 3000. :D
Ми то такива коли карат социаладжиите и тези дето работят за 9 $ на час. :D

Хълц, карането на счупен нисан не е нито срамно :D


А какво за човек претендиращ че е по, най ,най в Канада ? :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от MrGeek »

myhata II написа:А какво за човек претендиращ че е по, най ,най в Канада ? :lol:
Абе мухЪтЪ, ами аз съм скромен, но по-важното е, че взимам пример от теб, майна. Нали на всички е известно, че ти си изтъкнат реститут с бензиностанции и хотели, пък търкаляш изтърбушено петнайсегодишно шеви. Следователно моят случай даже не се вмества в тази категория, щото шевито е далеч, далеч по-счупено. :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от Kan_Tangra »

myhata II написа: Добър ден Гейтс,първо човека мисля че е живял в Монтреал,за там 17 са бая :lol:
Второ:Изказваш се по мой адрес че съм блъскал по Пакита,без дори да ме познаваш ,ми не съм блъскал бе Гейтс ,не съм,за разлика от тебе аз имам избор,мога да съм в Канада ,утре мога да съм и в Бгто не ми дреме ,аз имоти нито съм продавал нито съм ипотекирал,ама виж такива като тебе могат само да лаят ,защото явно няма къде да отидат,продали са всичко в България и сега се чудят от къде им е дошло,аз тебе зорлян в Канада не съм те завел :lol:
П.П. Като толкова много пееш за работата на хората ,да те чуем тебе ,ти на каква си и каква ти е заплатата на час,или те е срам !!! :lol:
Това ми звучи като шопския девиз: "Я моа да копам, а мога и да не копам" Това е то, да имаш избор. :rofl:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от myhata II »

MrGeek написа:
myhata II написа:А какво за човек претендиращ че е по, най ,най в Канада ? :lol:
Абе мухЪтЪ, ами аз съм скромен, но по-важното е, че взимам пример от теб, майна. Нали на всички е известно, че ти си изтъкнат реститут с бензиностанции и хотели, пък търкаляш изтърбушено петнайсегодишно шеви. Следователно моят случай даже не се вмества в тази категория, щото шевито е далеч, далеч по-счупено. :rofl:
Кое бе Шевито е З 24 ,класи на твоя Нисан !! :rock:
Още го търкалям ,мерецедеси и беемвета ги прави на сърми знаеш ли каква тояга е ? :lol:
Мани ми още държат цена тея резачки,Гикс това е спортна кола бе :rock:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от petar krastev »

Най-ме кефят такива като мухата с изтерзани морги дето се пънат на по-готините коли и си мислят,че са голяма работа.
Винаги съм се кефил когато ми се залепи някой отзаде с ей такъв тип коли-Шевита,Хонди,Понтиаци разни смотани.Чакам го да се изнерви
и да започне да святка-тогава му показвам на какво са способни 300 коня,а пък ако леко вали още по-добре,нещастника остава като малка
черна точка в огледалото.
муха ти с това Шеви много ми напомняш на пернишките бекове :rofl: :rofl: И ти ли си като тях
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от myhata II »

petar krastev написа:Най-ме кефят такива като мухата с изтерзани морги дето се пънат на по-готините коли и си мислят,че са голяма работа.
Винаги съм се кефил когато ми се залепи някой отзаде с ей такъв тип коли-Шевита,Хонди,Понтиаци разни смотани.Чакам го да се изнерви
и да започне да святка-тогава му показвам на какво са способни 300 коня,а пък ако леко вали още по-добре,нещастника остава като малка
черна точка в огледалото.
муха ти с това Шеви много ми напомняш на пернишките бекове :rofl: :rofl: И ти ли си като тях
Пешо не съм,аз на мравката път и правя,толкова и разбираш и ти от коли :lol:
Шевито е американския москвич,за северна америка е идиалната кола !!! :y:
В Онтарио максимума на магистрала е 110 ,от там нагоре кофти,тикети и мангизи ,точки и иншуранси ,не дават повече ама сега като чета вземат леко по лека да поумняват ,сега се работи за 13% ДДС ,демек влезнеш си в магазина гледаш на равта 100 $ и плащаш на касата 100$ ,та както е тръгнало след година или две ще го направят на магистралата 140 или 150 :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от kill_u »

petar krastev написа: муха ти с това Шеви много ми напомняш на пернишките бекове :rofl: :rofl: И ти ли си като тях


:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от myhata II »

kill_u написа:
petar krastev написа: муха ти с това Шеви много ми напомняш на пернишките бекове :rofl: :rofl: И ти ли си като тях


:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
Кил,не знаеш още къде се намираш,почакай да дойде зимата и ще видиш какви коли се карат по улиците,Мерцедесите и беемветата просто изчезват :lol:
Това не е Европа дами и господа :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от kill_u »

Мухи ти ме кефиш пич. По цял ден ли можеш да киснеш в тоя форум? Нямаш ли някакво друго забавление?
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от myhata II »

kill_u написа:Мухи ти ме кефиш пич. По цял ден ли можеш да киснеш в тоя форум? Нямаш ли някакво друго забавление?
Не ,нямам дертове,широко ми е около врата ,пия си кафето,и си четем у нета :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от petar krastev »

Kaфето и нета до към 5 следобед-после,шевито и по адреси с чантите ухаещи на куркума.Живот а?

За колите-както винаги не си прав,разбирам от коли дотолкова,че да си взема нещо 10 пъти по-добро от твоето.
Готините коли не изчезват зимата,просто влизат в гаражи и се заменят от 4x4,SUV и други такива(поне това правят моите съседи и колеги)
Ако твърдиш,че 15 годишно шеви е върха на гъзарията,значи си на акъла на комшийчето през една къща(той е на 16 години и по цял ден лъска едно жълто
такова подарък от баща му).
Тука пекна слънце муха и смятам да се оттдам на нещо по-приятно от това да ти доказвам колко ти е малко багажа,така че чао за днес,
а на теб приятен разнос след обяд.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от Koko »

Доцент Дочев написа:леле пичов,вие съвсем ме разкандардисахте за тая пуста Канада.Какви са тия 10-20 долара на час и тия ръждясали Нисани и издухани Шевита където карате.Ми аз съм си определил 4000 лв.заплата на месец и си карам новия Мерцедес.На лято ще ходя в ЮАР на екскурзия да видя страната и да гледам световното по футбол.
леле и канадата тогава дето ми я хвалите щом се хвалите на успехи дето тука всеки кооператор ги има.Май ще си остана на село да си оплождам и да си доя овцете.
Няма никакъв проблем - ще те пратя да пасеш овцете (в някой друг форум) на минутата.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от Pepon »

MrGeek написа:Мдам, то верно тук може и да има доста канарчета, ама ти направо изби рибата с това сравнение. Сега остава някой да ти повярва, че за една и съща работа в София и Монреал се взима почти една и съща заплата и оркестъра може да свири туш. :D
Най-сетне почна да стопляш за какво става въпрос. За L2 Technical support в Канада плащат чисто 1700-2100С$ /имам предвид в Онтарио, но точно толкова вземаха и колегите в Албърта/, а тука 1200-1700 лева/месец чисто. Но 1500 лева в София дават много по-висок жизнен стандарт от 2000С$ в Канадата. Нашите L2 не карат 10 годишни ръждиви бараки, а чисто нови лизингови Toyota Avensis ;)
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от kill_u »

Pepon написа:
MrGeek написа:Мдам, то верно тук може и да има доста канарчета, ама ти направо изби рибата с това сравнение. Сега остава някой да ти повярва, че за една и съща работа в София и Монреал се взима почти една и съща заплата и оркестъра може да свири туш. :D
Най-сетне почна да стопляш за какво става въпрос. За L2 Technical support в Канада плащат чисто 1700-2100С$ /имам предвид в Онтарио, но точно толкова вземаха и колегите в Албърта/, а тука 1200-1700 лева/месец чисто. Но 1500 лева в София дават много по-висок жизнен стандарт от 2000С$ в Канадата. Нашите L2 не карат 10 годишни ръждиви бараки, а чисто нови лизингови Toyota Avensis ;)
Това, което пепон казва не е май много вярно. Доходите на семейството ми се движеха в този интервал в Бургас а именно около 1500 - 1700 и за чисто нова Тойота Авенсис можех само да си мечтая. Естественно ако си сингъл, нямаш никакви проблеми, но я се опитай да гледаш две деца с тези пари и да караш нова Авенсис....
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от myhata II »

kill_u написа:
Pepon написа:
MrGeek написа:Мдам, то верно тук може и да има доста канарчета, ама ти направо изби рибата с това сравнение. Сега остава някой да ти повярва, че за една и съща работа в София и Монреал се взима почти една и съща заплата и оркестъра може да свири туш. :D
Най-сетне почна да стопляш за какво става въпрос. За L2 Technical support в Канада плащат чисто 1700-2100С$ /имам предвид в Онтарио, но точно толкова вземаха и колегите в Албърта/, а тука 1200-1700 лева/месец чисто. Но 1500 лева в София дават много по-висок жизнен стандарт от 2000С$ в Канадата. Нашите L2 не карат 10 годишни ръждиви бараки, а чисто нови лизингови Toyota Avensis ;)
Това, което пепон казва не е май много вярно. Доходите на семейството ми се движеха в този интервал в Бургас а именно около 1500 - 1700 и за чисто нова Тойота Авенсис можех само да си мечтая. Естественно ако си сингъл, нямаш никакви проблеми, но я се опитай да гледаш две деца с тези пари и да караш нова Авенсис....

Кил,жената каква професия има в Бгто,и каква мислиш ще работи в Канада ?
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Заключено