Среща в Русе!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Среща в Русе!

Мнение от Ninushevi »

ОК ;) Значи остава другите да потвърдят часа и да уговорим мястото! А вас ще ви ориентираме, не се притеснявайте! :))
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
tora2007
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 4:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Среща в Русе!

Мнение от tora2007 »

За нас няма значение датата ,часът и мястото . Където и да е бройте ни и нас.
никога не се отказваме
Phill
Мнения: 177
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 5:12 pm
Местоположение: Русе

Re: Среща в Русе!

Мнение от Phill »

Сега, почваме да се навъртаме около петък 24.07, което означава, че можем да я приемем тази дата. Вече доста хора казаха, че им е удобна, а най-вече след като и hellstorm ще могат да бъдат с нас предлагам да я приемем. Нека ако има някой, който категорично няма възможност да присъства на 24 юли 2009 - петък 19:00 часа, да пише по най-бързия начин тук.
Има един въпрос, който очаква предложения и решение - къде да се съберем? На Мястото кухнята е добра, но цените са може би най-високите в града. На Приятели, където беше последната среща е малко тясно за толкова хора, освен ако Ninushevi не уредят да се направи една голяма обща маса навън под чадърите, така щото всички да се виждат и всеки да може да говори с всеки от мястото си.
Очакват се предложения! Както виждате критериите са:
1. Да е възможно на една маса (по възможност кръгла) да седнат 16-20 човека;
2. Кухнята да е добра;
3. Цените да са приемливи.
Не, че горните критерии са определящи дали ще има среща или не, но от опита, който набрахме до тук мога да споделя следното - на първата среща се събрахме на Мястото 8 човека и едва успяхме да си чуваме приказката от единия до другия край. На втората среща в Приятели дойдоха повече хора от предвиденото (ако не се лъжа 14 или 16 човека без да броим децата) и наистина двата края на масата нямаха почти никаква връзка помежду си. Е, и този проблем намери своето решение и доста от хората обикаляха напред-назад и диалога все пак се получи. Тук веднага искам да кажа, че Ninushevi си бяха свършили перфекто работата, но просто капацитета на заведението е такъв.
Сега се очаква бройката да нарастне до 20 човека, ако разбира се уцелим дата, която да е удобна за всички.
За да чуем всички не съмнено полезните мнения и препоръки на hellstorm наистина ще трябва да намерим вариант да бъдем на обща маса. Вече започвам да се чудя дали да не си възстанова връзките от студенските години в Русенски университет и да си правим срещите в някоя зала?... ако идеята ви допада пишете, ако не - моля не ме замеряйте с яйца :D
Както писах и по-рано, предлагам на тази среща да отделим повече внимание на подготовката на документите за Виена. Има много въпроси, които могат да бъдат спорни - трудов стаж, образование, езикови нива и т.н. Нека всеки сподели мнението си за да си сверим часовниците.
Понеже много писах и то разхвърляно сега обощавам - нека уточним датата и часът, предложения за мястото на срещите, обсъждане на докс за Виена.
Първи урок по френски 18.06.2009
Подадени док. към Виена 29.09.2009
Акюзе 30.10.2009
Писмо TEFAQ 18.01.2010
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Среща в Русе!

Мнение от Ninushevi »

Izabela написа:Може ли на Мястото :)
аз ще мога да дойда след 7 часа на 24 юли.
Имаме и нови хора които искат да се присъединят към нас и както гледам(ако правилно съм разбрала) те вече са в Монреал и също могат да са ни полезни и то много :) Сега остава да уточним точната бройка на хората които могат да дойдат,мястото където да се съберем и да общуваме спокойно и всеки да чува другите, не да се надвикваме и да го няма това ставане и прибягване насам натам на част от хората.Както разбирам датата и часа вече са ясни.Моля Ви давайте предложения ,за да ни е по лесно и да не се бавим.А както растем с тия темпове (групата де ) май наистина най добрия вариант за нас ще се окаже някоя аула в университета :) Ние ще питаме на Приятели ,но там нямат кръгли маси,поне аз не съм забелязвала досега.
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
valentina76
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 3:19 am

Re: Среща в Русе!

Мнение от valentina76 »

Здравейте бройте и нас за 24.07. от 19.00ч. -2 места нямам но идея къде може да се съберем
Phill
Мнения: 177
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 5:12 pm
Местоположение: Русе

Re: Среща в Русе!

Мнение от Phill »

Здравейте!
Има ново предложение - следващата среща да се проведе на Иваново до скалните църкви. Всеки трябва да си носи барбекю и нещо, което да метне върху него. Дата на срещата 25 юли 2009 (събота), час 14:00 до 14:15 пред бензиностанцията в Иваново (на входа от към Русе). След 14:15 всички пристигнали на уреченото място ще се спуснат надолу към скалните църкви, където ще търсим подходяща за мероприятието поляна.
Федербал, топки и други спортни уреди се приемат радушно. Към момента има 6 човека, които са приели идеята. Моля, коментирайте. :beer:
Първи урок по френски 18.06.2009
Подадени док. към Виена 29.09.2009
Акюзе 30.10.2009
Писмо TEFAQ 18.01.2010
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Среща в Русе!

Мнение от Ninushevi »

По принцип идеята е страхотна ,НО .... за жалост ние няма да можем да присъстваме :(( После ще разправяте какво сте разбрали и какво ново интересно сте научили.Иво е цял ден на работа до 19 часа ,а аз съм с двете деца и ще ми е сложно :((
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Phill
Мнения: 177
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 5:12 pm
Местоположение: Русе

Re: Среща в Русе!

Мнение от Phill »

Много е кофти да се работи на смени... :|
Аз забравих да кажа, че предната дата 24 юли - петък не е отпаднала, просто мероприятието в събота е нова идея, която подлагаме на обсъждане. Освен това е важно да се срещнем с hellstorm, а незнаем дали те имат възможност да дойдат в събота. Въобще нека всеки да пише как е с времето и възможностите си да дойде на Иваново или пък предпочита Русе. Както стигаме вече не един път до този извод - групата расте и организацията става трудна...
Първи урок по френски 18.06.2009
Подадени док. към Виена 29.09.2009
Акюзе 30.10.2009
Писмо TEFAQ 18.01.2010
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Среща в Русе!

Мнение от Ninushevi »

Този път е Иво ;) Ами ако остава и датата 24 ще сме на линия. Аз по принцип на месец имам една ангажирана събота(според смените) и сега се пада така. От друга страна имам повече свободно време като цяло. В краен случай, ако пропусна, ще наваксам от тук или допълнителна среща с някой присъствал и да ми разкаже :))) Наистина е хубаво да се видим с Hellstorm да сверим часовниците.
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
valentina76
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 3:19 am

Re: Среща в Русе!

Мнение от valentina76 »

За нас е по удобна дата 24.07 в събота не можем да дойдем -аз съм цял ден на работа -иначе идеята е страхотна
Phill
Мнения: 177
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 5:12 pm
Местоположение: Русе

Re: Среща в Русе!

Мнение от Phill »

Ами хайде всички да напишат как са с времето в петък за да добием някаква представа за бройката.
Първи урок по френски 18.06.2009
Подадени док. към Виена 29.09.2009
Акюзе 30.10.2009
Писмо TEFAQ 18.01.2010
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Среща в Русе!

Мнение от Ninushevi »

Ние за петък сме на линия и двамата :)
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Аватар
hellstorm
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Яну 29, 2008 2:49 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Среща в Русе!

Мнение от hellstorm »

Само пояснете къде точно е срещата. В смисъл като адрес че съм позабравил русенските заведения.
Je respecte ton avis, mais c'est pas le mien donc c'est pas le bon.
Аватар
MarinaNik
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 8:13 am
Местоположение: Третия свят!

Re: Среща в Русе!

Мнение от MarinaNik »

виждам, че никой не предлага заведение за срещата в петък 24.07.2009 19:00 часа, затова ще си позволя да ви предложа механа Чифлика.

ако идеята ви харесва, моля всеки, който ще дойде петък 19:00 ч. в Чифлика, да пише най-късно до утре наобяд, за да имам точна бройка и да мога да се обадя да направя резервация.
... САЩ или Канада? :(
Решено е - USA, идвамееее!

Летим на 17 март 2011
Las Vegas, пази се!!!
:)
НАПРАВИХМЕ ПРАВИЛНИЯ ИЗБОР! Тук все повече ни харесва!!!
http://www.youtube.com/watch?v=YqlQS5CC" onclick="window.open(this.href);return false; ... r_embedded
Аватар
hellstorm
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Яну 29, 2008 2:49 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Среща в Русе!

Мнение от hellstorm »

Двама брой.
Je respecte ton avis, mais c'est pas le mien donc c'est pas le bon.
Публикувай отговор