ЕвроБГ или да емигрираме ли в Канада ?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Todo(re)to като стане 300 барела няма ли да удари и българската икономика или ,може би българският работодател не си гледа интереса? Или може би като не станахме Швейцария на Балканите , ти очакваш да станем Венецуела на Балканите , че да преборим всяка енергийна криза :lol: Абе поне май станахме Египет на Балканите , че имахме повече пирамиди на глава от населението , а бг мутраоните ги погребват в по-луксозни пирамиди от тази на Тутанкамон , а докато дишат мутраоните карат показаните на снимките от Пепон каляски , като спрат , отиват за стара ламарина тутакси!
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

А бе Хъл?
В България да не би да не се плаща за всичко аааа?
Само че колко хора могат да си вземат и една стая на изплащането от банката ааа?
за друго няма да говоря.
ЗАщо се правиш на дръж ми шапаката....?
Да оставим кредитите....знаеш ли как живеят младите и искащи и можещи хора в БГ,мизерно?!
Ами майка ми я която е с висше образование и е била повече от 30 години в Здравеопазването Главен Счетоводител и сега взима 130 лв. пенсия по болест...ааа?
Това ли е бе ХЪЛ? Кажи ми?
Това ли заслужават нашите родители, да градят и дават живота си за тази Скапана държава и накря им се показва гроба.
А бе Хъл и там Батето май сте много прости....
Ама сте прости до шия.......
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Да ми се махате от главата с вашите малоумни разсъждения дето заради такива като вас хората не пишат тук.Някой да не зададе въпрос и се изивявате както винаги простовата с интелигентни думи.....
Модераторите много явно им липсвате за да сте още в тези форуми и помощ и полза от Вас няма//..............
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Абе оставете я тая България.Дайте да си говорим за Канада и веднаж за винаги да спрем със сравненията.Ето вземете ме мен за пример,аз никога в коментарите си не правя сравнения и не съпоставям двете страни ,ами тука така ,ами то и тука е същото и др.бла бла .Аз коментирам само канада без да съпоставям и изразявам мнение къде е по лесно,по чисто ,по правово ,по студено или топло.По интелигентните са разбрали ,че единственно се обаждам по тоя въпрос когато трябва да се даде отпор на контрата с реконтра,по забутаните остават да ми ядат кокалите.
Сега ,кво каза един мой познат пристигнал от Франция преди месец и наел си жилище на ул.Нотер Дам ,западно от центъра на града на въпроса ми :
-Е как намираш квартала ,как ти се струва.
-Ми по градски пейзаж е ,не е както в Америка/щото той е бил и там/ .Напомня ми за Париж ,обаче не тоя настоящия ,ами оня след Втората Световна Война. :D
Ми аз кво по вече да ви кажа. :lol:
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Bateto,ти или се правиш на Прост или си си прост.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

по скоро второто,ама имам ту мач експирианс,каквото и да означава това. :wink:
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

bateto написа:Абе оставете я тая България.Дайте да си говорим за Канада и веднаж за винаги да спрем със сравненията.Ето вземете ме мен за пример,аз никога в коментарите си не правя сравнения и не съпоставям двете страни ,ами тука така ,ами то и тука е същото и др.бла бла .Аз коментирам само канада без да съпоставям и изразявам мнение къде е по лесно,по чисто ,по правово ,по студено или топло.
.......... (и преди 5 минути: )
Написах ,че за 6 год. съм изкарал 250К като си мислех ,че имате достатъчно сиво в ещество да сметнете ,че разликата от колко съм изкарал до колко съм спечелил е от земята до небето.Даже дадох и джокер,моргичи,лизове,такси,скуул,ядене ,пиене и тез трите неща.Я останат най накрая за семки ,я не ,докато 30К в Бг. когато няма такси ,моргич,лийз,скоол са си 30 К.
Бате, не стига че си се откъснал напълно от българската действителност, ами и не помниш вече какво си писал преди малко... 30К на едно съвременно българско семейство с деца, дето иска да живее добре и в собствен дом, не по-лош от канадския, също няма да му стигнат...
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Dparo u TaHq
знаеш ли как живеят младите и искащи и можещи хора в БГ,мизерно?!
Ами майка ми я която е с висше образование и е била повече от 30 години в Здравеопазването Главен Счетоводител и сега взима 130 лв.
Драго и Таня я кажете сега този цитат какво общо има с 250 К кеш?
Според мен нищо?
Хълман просто ви казва какво представляват 250 000 $ в кеш плюс собсвен имот в който може да живееш какъвто има Хъламан и Батето понеже не ни се е налагало да ги продаваме като тръгвахме за Канада.( Не коментирам дали е добре или зле за пенсионерите в БГ. Коментирам какво представляват 250 К кеш).

Смяташ ли че този бизнесмен който ги има тези 250 К кеш и иска да ги инвестира някъде за да си върти синджирчето ( да кажем на морето където има платежоспосбни туристи ) го вълнува дали ти имаш ипотека или нямаш и за каква сума ти е заема по ипотеката?
А да казвам ли че с тези 250 000 кеш лесно се взима ипотека за 1 000 000 като инота ( бизнес обеката ) служи за гаранция?
Повярвай ми че някой ден ако ги имаш тези 250 К кеш ама твои лични и не искаш да имаш шеф който да ти казва какво да правиш ще мислиш по друг начин.:)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

bateto написа: .Напомня ми за Париж ,обаче не тоя настоящия ,ами onя след Втората Световна Война. :D
Ми аз кво по вече да ви кажа. :lol:
ти не си разбрал - това го кефи, защото днешния Париж прилича на Алгир и Касабланка от 1750 година :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Hullman написа:Коментирам какво представляват 250 К кеш).
в държава, в която човешкият живот няма никаква стойност и 500к кеш представляват една голяма НУЛА, защото на онзи свят още никой нищо не е успял да занесе.....
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Зависи в кой бизнес си?
Ако искаш да се занимаваш с бардаци, леки жени, треви, прахчета, нощни завдения, казина е едно.

Я отвори частна детска градни с езици, частен колеж, виенска сладкарница, бутик за маркови дрехи и положението става съвсем друго.

Аз собственик на популярна виенска сладкарница, собственик на бутик за маркови дрехи или дори добър зъболекар с модерен кабинет говорещ езици и работещ с чужденци с дипломати не знам да има проблеми.
ilka
Мнения: 799
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 7:30 am

Мнение от ilka »

Hullman написа:
Аз собственик на популярна виенска сладкарница, собственик на бутик за маркови дрехи или дори добър зъболекар с модерен кабинет говорещ езици и работещ с чужденци с дипломати не знам да има проблеми.
това, че ти не знаеш, още нищо не значи :roll:
ама така е по-лесно нали - да се имаш за мерна единица за знание :lol:
пак сме тук :-)
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

Hullman написа: Аз собственик на популярна виенска сладкарница, собственик на бутик за маркови дрехи или дори добър зъболекар с модерен кабинет говорещ езици и работещ с чужденци с дипломати не знам да има проблеми.

Аааа имат проблеми и те доста... Жената иска почивка на Малдивите, сина иска да учи в Оксфорд, дъщерята пак си е взела нещо на Армани, а и едни нови модели BMW-та пак са излезли, не е истина :lol:
Къде по-лесно е да бухаш по цял ден в Канада на тръстиката, да ходиш на ексурзия до Costco или Wal-Mart, да ринеш снега с лопатата 6 месеца в годината и да чакаш да минат 30 години, че да изплатиш бунгалото. :lol:
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
todoto

Мнение от todoto »

За 300$ ето тук. Иначе и големите като Голдман-Сакс се съгласяват за 200$ до няколко години.
Освен това не аз съм тоя дето продължава да крепи долара, като целия ойл минава под неговия нож. За сега силите зад такава търговия са много но вече има далеч по-рационални предложения като иранската нефтена борса дето ще се търгува в евро. Виж обаче каква е тирада сега срешу Иран :lol:. В тоя момент обаче проблемите тук ще станат много по-сериозни в сравнение със сега. Това сигурно още по-малко ще те кефи но пък хората в БГ ще са по-добре. Няма пълно щастие да знаиш :wink:.

Виж мутрафоните ги има щото "елита" ни е такъв, че има нужда от тях. Иначе вервай ми, познавам няколко борчета, не са те проблема. даже са ми предлагали "бизнес" :lol: . Те са идеални да им се дърпат конците щото повечето са игноранти и пердета. Но всичко е до време и в техния случай не много. Навремето правих тая грешка да се опитвам да вкарвам акъл на едно борче (мир на праха му) и той се обърна ими каза нещо от рода, че аз си изкарвам парите с работа :) . Вероятно се мислеше за интелектуалец, че си изкарва парите с мислене. И ги държеше във фалиралата по-късно Балканбанк :lol: .

Прави ми впечатление, че и в тоя форум има подобни изказвания :wink: .
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Hullman, бабето няма 250к кеш, това са всичките пари които са му минали през ръцете за тези години откакто е тук.

Pepon, като си купиш чисто новото БМВ в БГ-то, в него ли ще спиш пред блока или ще му пуснеш един дълъг кабел от балкона с 220 волта по него?
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Публикувай отговор