Ванкувър или Монтреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

Abe egati temata, spomente si Filip Trifonov kwo kaza w Orkestyr bez Ime, filma goreshto go preporychwam na swezhi imigranti da go gledat predi da se kachat na samoletcheto:

"Ha-ha-ha, Slunchev Briag, tam da ne e druga planeta."
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

изказвам лични благодарности на батето,
БАТЕ, благодаря ти за мнението, ето това е начина по който човек трябва да разисква предложени теми, без грубости и цинизъм, щот туй го можем всички.
николай
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

bateto написа:...след като бях дълбоко депресиран от тази ситуация се отзовах в Мтл. на -15 градуса и половин метър сняг и направо бях поразен колко много хора има по улиците да се разхождат пеш в това сурово време заразлика от Ван. където на +5 няма кой да те напсува на улицата,цялата цигания мааше гащи само по моловете. :D
Мухахахахахахахаха. Батка, за пореден път смело мога да заявя, че ти си един от малкото в този форум, който ме разсмива до припадък.
Сега остава да ми обясниш как става така, че улиците при -15 (доста занижена цифра) се пълнят с хора, а при 10 над нулата (повтарям, над нулата) всички били по моловете. Е, те това е абсолютен феномен. Аз почвам вече да се чудя, да не би случайно да съм дошъл в Юкон, защото по количестото народ, което ежедневно срещам навън и по твоята логика сигурно трябва да е около -35 до -40.
Абе тия от Immigration Canada нещо май здраво са ме метнали... :lol: :rotfl: Изображение :beer:
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

bateto написа:Можели и аз да си кажа мнението.Знам предварително,че ванкувеци ще ме захапят,но няма да ми е за пръв път ,така че рискувам.
Живял съм малко във Ван.около месец без да сум работил
4 години вече живея в Монтреал.
Бил съм за малко 1,2 дни в Калгари,Торонто,Отава,Кебек сити,в някои от тях и над 20 пъти.
Минал съм/казвам минал ,а не живял/ през 42 американски щата и първите 20 големи градове в УСА с изключение на ЛА...
Бате, единствената поправка която искам да внеса в казаното от теб е, че ти не си живял във Ванкувър, а само си минавал през него - точно както си минавал през Калгари, Торонто и още 42 американски града ... :nenam:.
Obey gravity ... It's the law!
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Milenka »

на bateto, благодарности за хубявите постинги

ще помоля всички, които искат да пишат по темата да имат предвид, че се очертава важна и хубава темата, полезна за нас, тези които сме още в БГ, така че не я спамвайте и преди да пишете, помислете дали наистина има да кажете нещо интересно или целта е да прогоните нас, новите юзери, от форума.

предварително благодаря и поздрави, успех и късмет на всички..

за бога, братя, спрете да се плюете..

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
I'll try being nicer if you'll try being smarter.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Milenka написа:...
за бога, братя, спрете да се плюете..

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Няма проблеми, Миленке, спирам. И без това плюнката ми замръзва във въздуха. Оставям те изцяло в обятията на Батката. ;) :lol: :beer: :beer: :beer:
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Milenka написа: ... за бога, братя, спрете да се плюете..
За бога сестро, къде го видя това плюене :shock:?
Obey gravity ... It's the law!
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Milenka »

VanBC написа:
Milenka написа: ... за бога, братя, спрете да се плюете..
За бога сестро, къде го видя това плюене :shock:?
ще ги цитирам следобяд местата, на които човек може да се подхлъзне на плюнки..до скоро..
I'll try being nicer if you'll try being smarter.
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Мнение от vladi »

Milenka написа:ще ги цитирам следобяд местата, на които човек може да се подхлъзне на плюнки..до скоро..
Давай, щото и за не видях такова нещо. Просто споделяме мнения, нали за това е форума. Ясно че повечето дме израстнали при социалицма и смятаме за нормално да има само една вярна истина - тази на партията, ама сега не е ясно коя е партията: ПК или Пот Парти :lol:

Та значи да взема и аз малко мнение по темата като човек който е живял в Монреал година и три месеца (сиреч всички сезони + един отгоре :lol: )
bateto написа:Ако отидете във Ван. бройте се от първия ден на тръстиката,а нагазиш ли един път в нея измъкването никак не е лесно.
Хубаво е че споделяш мнение Бате, ама на моменти не звучи като мнение, а като "общовалидната истина".... Както и да е.

Лично в моя случай тръстиката беше Монреал. Много трудно си намерих работа като програмист. Работих за смешни пари и отношението на работодателите към мен беше досто недружелюбно, меко казано. Във Ван сменях няколко пъти работа и всеки път по моя инициатива, а също така намирах нова работа много лесно.

Спаред мен, Монреал е за предпочитане единствено ако човек е решил да си почива на социал, може да греша, ама така ми се вижда след като съм живял и там и тук и не съм бил само месец в Монреал (като Батето във Ван) - тоест не става въпрос за прибързани решения....
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Факта си е факт, и при -40 в 2 часа през ноща всеки един ден от седмицата, центъра на Монтреал е пълен с пешеходци хората се забавляват...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Milenka »

Ето ви един пример от днес, човек пита нещо и ето какъв отговор получава
Това не е точно пример за плюене, но е показател за мненията, които се пускат
borsay написа:ma bratched, seriozno li be? tasthata da vzemesh? ay ti ma ubi,be! ba si nakade varvi mladoto pokolenie, izvratiha se nravite naposledak. ma ne be sha umra ot smyah...ma dumi nemam, ot socializma ne sam se smyal taka! :shock: :? 8) :lol: :x :oops: :twisted: :roll: :idea: :wink: :D :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
а иначе, когато се отвори тема над 3, 4 страници се вижда за какво иде реч
I'll try being nicer if you'll try being smarter.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Миленка, не се стягай бе душа и хумор трябва да има отвреме-навреме, закачки, бъзици и заяжданки даже. Я кажи, ти случайно да не си учителка по професия че ми е интересно ?
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Canada

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Neka i iaz da dobavja moeto skromno mnenie.

Naistina v Montreal ima mnogo hora po glavnite ulitsi. Chuvstvas se pochti kato na Vitoska v Sofia. Njma den, njma nost.

Ima i mnogo turisti predimno amerikantsi koito, ahkat i paskat po madamite v striiptiz barovete. Po arhitekturata v staria grad i french-canadian madamite ot Montreal, koito sa po slabi i dalech po dobre oblecheni ot amerikankite.

Nedostatak na Montreal e che trjbva da znaes frenski pri tarsene na rabota.
Ziamata ne e takav problem. 80 % ot horata si imat koli. Drugitye 20 s metroto i ne e fatalno.

Vav vankuvar ne sam bil no sam gledal predavanja po televizjata. Za narkomanite.
Tjah nikoi ne gi spomena no te sa chast ot deistvitelnostta i po dobre detsata vi daleche ot tjah.

Kato doide zimata narkomanite ot tsjala Canada se iznasjat kam Van. zaradi mekata zima. Njakoi njamt pari za neam i si zivejat po ulitsi, pod mostove.
Daze stanali tolkova mnogo koito se drogirat po ulitsata che veche im naeli njakolko kasti kadeto da se drogirat na spokoistvie , nabludavani ot med. sestri koito im osigurjavat sprintsovki s chisti igli.

Sastoto vazi i za lekite madami. Ne sluchaino tam izcheznaha 30 - 40 leki momicheta i sega go sadjat
pig - farmara Robert Pickton za tjahnoto izchezvane.

No ako haresvate eftini leki madami, malko narkomanki i bez zabi gi vkluchete kam plusovete na Van.

Pozdravi

Hullboy
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Re: Canada

Мнение от vladi »

hullboy написа:Sastoto vazi i za lekite madami. Ne sluchaino tam izcheznaha 30 - 40 leki momicheta i sega go sadjat
pig - farmara Robert Pickton za tjahnoto izchezvane.

No ako haresvate eftini leki madami, malko narkomanki i bez zabi gi vkluchete kam plusovete na Van.
hullboy ti me razbi, seriozno.

He sam ochakval takiva naivni idei ot teb. Lichi ti che ne si idval v BC. I ne gledai tolkova mnogo televizia - ne e polezno :lol:

Eto i malko statistika
http://www.rcmp-grc.gc.ca/crimint/drugs ... #AppendixB

Kakto se vijda Quebec e dosta bo narkomanski ot BC
Последно промяна от vladi на Чет Мар 23, 2006 1:35 pm, променено общо 2 пъти.
borsay
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Яну 21, 2004 11:34 am
Местоположение: Saint Liban

i koe mu e obidnoto

Мнение от borsay »

znachi vitzove za blondinki moze, a za tasthi ne moze, mi dobre togava. ami tap e vaprossa- moga li da vzema kato conjointe tasthata. mi mozesh, ama tryabva da se ozenish za neya ili da dokazesh savmestno sazitelstvo s neya. a koi normalen maz, pitam az sthe iska da vzeme tasthata. mi az bih izteglil mayka si za da mi gleda detzata, ama tasthata, ay sektir, pak i na kogo sam tragnal da davam obyasneniya. az sam daskal, ama eliten i tzyalata mahala mi vikashe taka, ama s uvazenie, a nay - golemiya tashak e che ne byah daskal. are ciao
Заключено