Внимание- децата!!!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

JOY написа: Но на карта е заложен целия ми живот (каква ирония-заради опит да спася чужд... :roll: ). И ако ме скъсат, нямам какво повече да губя. Отчаяната Джой ще се бори за някаква справедливост с всички възможни средства. Няма да имам друг изход.
Абе мен ме няма два дни,и тук има поредната сапунка а ла "Робинята Изаура",очаквайте всички продължението утре,какво ще стане с отчаяната JOY :lol: то тук е голям купон за всички домакини,булки,булчета и по-възрастни,всеки участва наживо в сериала,и спасява живота на JOY :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:


П>С. за JOY - сори душа,сега можеш да ме хванеш за.....шлифета,вече съм толкова любезен с теб,нама обиди,само :beer2: неможеш ми сложи медал посмъртно,бакто е умен :lol: :lol: :lol: Айде утре пак съм тук,да видя какво става със серия 56743
Мечката се мие, чисти
в потоците сребристи.
Има ли за тебе пречка
да постъпваш като мечка.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

e па "Робинята Изаура" е сериал-класика от 1976 година! Доста по-добър от сегашните сериали. Някой може ли да ми го намери да го гледам пак? :)
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

JOY написа:

Точно така се изказа психолога- поради липса на attachement от страна на майката, бебето е в смъртна опасност. Изказа се именно по повод привързанността на майката и че ненабирането на тегло е психологична реакция на rejet от страна на бебето.
Както ти казах, има прецедент и в резултат от това са със завишена "чувствителност" в това отношение.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Джой, възмущаваш се от законите за защита на децата в Канада, но се замисли дали нашите български методи на възпитание и отношение към децата са правилни.

За пример: В момента в България върви трети сезон на Big Brother, реалити шоу този път с по-известни личности, т. нар. VIP. Една от участничките е мис България 99 година, на 28, майка на 3-годишно дете, с което тя в момента е в предаването. От месец в национален ефир 24 часа на ден гледаме майка, която явно не знае как да се грижи за детето си, плод на кратката й връзка с престъпен бос на възрастта на дядо й :?
Детето определено е и недохранвано, защото замисъла на предаването е да има органичен бюджет за да се създават конфликти между участниците. Доста му се и крещи.
Като това не е частен случай в едно предаване, а практика

Та как мислиш какво би им се случило на телевизията и на майката, ако това беше в канада?
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

Джой, върна ме около 3,5 години назад...
Ние - нови емигранти. Изведнъж по тялото на дъщеря ми започнаха необяснимо да излизат синини, без удар по нещо, само при допир до предмети (дори отдолу на стъпалата). Споделих с приятели, че смятам да я заведа на лекар, ответната реакция беше "Недей, ще ти вземат детето! Ще решат, че е малтретирано и ще го вземат". Започнаха и симптоми като при грип (кашлица, хрема, температура) и стомашно разстройство (поръщане и разстройство). Побърквах се от притеснение, а в главата ми само мисълта "Какво ще правя, ако ми я вземат? Как така ще ми я вземат?" Стигнах до там, че накарах свекърва ми да звъни на педиатъра ни в БГ и да му описва симптомите, а аз междувременно звънях да правя резервация - твърдо бях решила да се прибера в България, за да заведа детето си на лекар. Същият ден обаче започнаха да се пукат капиляри по цялото й тяло, включитело и по лицето. Не издържах, взех я и в най-близката поликниника. Бях съгласна на всичко, само и само за детето ми да се погрижи лекар. Мога само да се радвам, че го направих. Още същия ден ни приеха в болница, а диагнозата беше страшна. Думите на лекувашия ни лекар бяха "На това дете, без лечение му остава не повече от седмица живот".
Извод - тукашната система те кара да правиш избор между това веднага да потърсиш специализирана лекарска помощ и вероятността въз основа на външни белези да останеш без дете.
Не пожелавам подобно изживяване на никой! Моля лекарите във форума да оставят диагнозата на дъщеря ми за собствена консумация!
Поля, стискам ти палци!
Изображение
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Практично погледнато има две неща за правене. Няма нужда да се опира до съд, Джой. Хващаш си шапката и намираш отговорника в програмата ти за стажа. Отговорността по университетските стажове е поделена – има изпращащи и приемащи. Оценката също е формирана на това основание. Клаузите по договора са длъжни да са ви ги прочели преди стажа, но ако все пак /което не ми се струва много вероятно/ са пропуснали, върви и се оплачи на този сервиз, който сървайвър ти прати. Те също са много ефективни. Студентите са само обучаващи се, имат право да се възползват от опита и знанията на супервайзърите си, а не да бъдат унижавани и унищожавани, или пък използвани като работен персонал. Не е това целта на никое учебно заведение. И вместо да се впрягаш и да влизаш в дискурса на батето колко било зле в Канада и как не била демократична, хвани жабата за краката и върви при доктора. Няма учебно заведение в света, където ако се провалиш на някой курс/изпит да нямаш възможност за 2-ри опит. Еле пък тук. Всичко е възможно защото си плащаш и пееш. Тъй де, покажи описанието си на програмата, където се казва, че ако не издържиш някой изпит или стаж отпадаш ? !
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

JOY написа:
а къде се казва, че може и да ги съдиш ?
Тя сигнализира на DPJ-то, който непосредствено "съди", но двамата работят заедно по делото, като показанията на сестрата в случая са изключително важни и решаващи. Друга сестра от т.нар. ателие де стимюлясион (колежка и приятелка, която е абсолютно солидарна), където реферират рискови родители, участва непосредствено като свидетел на съда със свое досие. С други думи, това са професионални съставители на досиета и "доказателства", кримон, и да се пребори човек с такива никак не е лесно.
даааа няма по-важно от сестрата.
пък било тя СТАЖАНТ
било тя ПОМОЩНИК сестра


АЙДЕ СТИГА БЕ!
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

жой и кримон дискриминирани, проблеми по стажовете им дето не сте и чували/сънували
жой спасява бебе на 3 месеца от майка злодей, която не му давала да яде пържоли
все пак накрая жой осъжда злодеите, защото жой е помощник сестрата стажант с решаваща роля

Пълна тишина, после бурни ръкопляскания, после пак тишина ... и в тишината глас ... пенооооо дай .......


Всичко това и много други очаквайте в предаването "Другата България" и ВИП Биг Драдър


дано никой не се сети да ни взима пари за прожекцията
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

bgmontreal написа:... и кримон дискриминирани, проблеми по стажовете им дето не сте и чували/сънували
хехе, сладур си ти :)

изобщо не съм била дискриминирана, даже точно обратното, ама нямам намерение да при прожектирам филма :wink:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

bgmontreal написа:Всичко това и много други очаквайте в предаването "Другата България" и ВИП Биг Драдър


дано никой не се сети да ни взима пари за прожекцията
Между другото тук се съдържа нещо много интересно .... бгмонреал е полугений :wink:

Ако направим прожекция на "филмите" в бгканада или около бгканада, въобще ако има хора, които се занимават с нещо артистично, българи тъй да се каже .... творци във всякакви области.

Има един проект за културните общности - дават се пари, никак не са малко :

http://www.m-a-i.qc.ca/

и ако някой иска да му е "безплатна прожекцията" :wink: или картините, танците, изложбите и т.н. - да погледне :idea: :idea:



За контакти :

Kate Hooton (coordonnatrice des activités et du service d'accompagnement)

(514) 982-1812
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Заключено