Трябва да взема важно решение

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.

Да ходим ли в Канада, ако имаме собствен бизнес в България?

Анкетата свършва на Пон Май 02, 2005 3:27 am

1. Да
13
33%
2. Не
25
64%
3. Може, ако .....(изпрати мнение)
1
3%
4. Недей, ако .....(изпрати мнение)
0
Няма гласували
 
Общо гласове: 39
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Допълнителното е изпит по специалност. Така, както същия се държи при местене от един щат в друг в USA или от една провинция в друга в Канада.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

JOY написа:Допълнителното е изпит по специалност. Така, както същия се държи при местене от един щат в друг в USA или от една провинция в друга в Канада.
ako ne са го променили много скоро, то само изпит по специалността е началото.

ако под изпит по специалността разбираш - board exam to tова е отделен въпрос.
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Ami, edelweiss, moyata diploma po istoriya ya priznavat v USA i EU sas sigurnost, a v BG dali ya priznavat mnogo slabo me interesuva, chestno kazano. :beer:
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

Дуду писа:
"Абе, хора, откъде тръгна тая, къде стигна!?
Какви са тези идеи за провокатор и прочее. Това, че имах смелостта и желанието да споделя с вас терзанията си много странно ли ви се струва?"

Да много е странно!

Дуду писа:
"Или не се връзва с потайностите на балканския манталитет?"

Ами а де ти кажи, нали си на балканите :)

Дуду писа:
"И каква е тая мания на някои да се доказват постоянно за щяло и нещяло?"

????

Дуду писа:
"Искам да помоля модераторите да преместят всички неотговарящи на темата писаници на някое друго място! Например "кой е по-по-най". "

Е тука вече са оля!

Дуду писа:
"А на всички отговорили с мнение - още веднъж благодаря!"

Демек и на мен. Мерси, мерси!

Понеже аз писах че ми мяза на провокациа да ти обесня що.
Ами имаш сичко на сичко две три мнения бе душко и пускаш некакав въпрос - отговорен.
Та затова ми приличаш на некой дето специално си е направил ник за тази цел.
Дано да греша!
Ама ти като не си с балкански манталитет, защо искаш да се махат на хората мненията - ми то тва е свободата бе брат на словото. Модераторите ще ги махнат ако има обиди и прочие, иначе що?
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

dudu написа:Още сме в БГ, но със семейството ми получихме визи за Квебек и трябва да заминем до края на годината. Това добре, но вече не съм много убеден дали това е най-доброто за нас. Още повече, че наскоро получих изгодно предложение за собствен бизнес тук, в България.
И за мен анкетата е безсмислена. Разковничето на всичко е в подчертаната с червен цвят фраза. А споделените уж терзания и съмненията са свързани единствено с липсата на сигурност дали и как ще се развият нещата с този нов бизнес. Защото всички останали фактори - климата в Канада, липсата на роднини и приятели там, необходимостта да се стартира почти от нулата и т.н. са си непроменени от времето на подаване на молбата за селекция. Ако те бяха приоритетни за теб, нямаше да подадеш изобщо документите за емиграция. Явно тогава друг е бил водещият мотив, който сега го няма.
А как ще се развият нещата с новия бизнес, никой от тук четящите не би могъл да знае. Можем само да ти пожелаем успех.
Всичко останало, което е казано, е просто излишно.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
rose
Мнения: 265
Регистриран на: Съб Май 08, 2004 9:09 am
Местоположение: Montreal

Мнение от rose »

:thumbsup:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Е сиа кво ,Дуду последно ще идваш ли да миеш чинии тук докато се изучиш/ако изобщо се изучиш/ или ще си стоиш архитект в бгто,нищо не разбрахме.
И нещо накрая и от мен,не ги слушай навиячите дето ти разправят -ела,не си пропускай шанса,птичката каца един път на рамото и подобни глупости.Имам чувството,че ти завиждат и като са се преебали дай сега да преебат и теб.За да твърдя последното ме предизвика факта колко много хора започнаха да ти правят разбор на бизнеса -ама 1500лв. чисто ли или преди данаци,или преди разходи,ами това не са много пари,ами ако имаш работници,ами ако бизнеса ти се скапе,ами ако фалираш и все в този тон АМИ... хиляда довода да ти обеснят ,че добро не те чака в бг. защото ДОБРОТО е тук.
Ами и аз да се изкажа ,забрави за Канада и за този форум,гледай си бизнеса и живота и бъди щаслив и ,ако в момент на затруднения които неимоверно се случват на всеки един индивид ,си казвай -е можеше и да е по зле ,ако не бях си стоял на задника и бях заминал в Канада.
foxxbatter

Мнение от foxxbatter »

:mrgreen: Нека разрешим спора с едно ключване :wink:
Заключено