Интервю Октомври 2012г.

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
mare_sr
Мнения: 121
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 3:24 am
Местоположение: Montréal, QC

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от mare_sr »

ivo_yakimov написа:
pepiliverpool написа:Montre в поста си много добре си описал/а ситуацията с интервютата. Претисненията са Ви излишни. Мога да със сигурност да твърдя, че това кои хора ще са успешни на интервюто и кои ще бъдат скъсани , НЕ се решава на самото интервю, а е решено още преди интервюращия да е влязал/а в БГ. Първо за да се покажи, че системата работи и е демократична трябва да има скъсани на интервютата. Да речем от 84 интервюта трябва да има скъсани 5. К................3 Въпроса - 1. Защо напуснахте ЮАР? - не ми харесва политическото положение; 2, Защо искате да напуснете БГ? - не ми харесва икономическото полжение; 3, Защо Канада? - зимата ми е любимия сезон(истина)и ми харесва снега, след което интервюращата се усмихна и каза "You will have a lot of that in Canada. Congratulations, you have been successful!!! Горе главата и успех.
:D :D :D Отивам на интервю със ските и въдиците за риба( имам 4бр. сакове) за риба +6бр.ски за различни спускания
:D :D :D аааа Иво, глей да не ги забравиш, че минаване йок :D

Но аз, не съм съгласна с пепиливерпул. Не мисля,че предварително са решили кои да скъсат. Да, със сигурност са си набелязали слаби кандидатури, нооооо след като е минало толкова време от подаването на докс. точно слабите може така да са научили френски и подготвили, че автоматично стават силни или да имат завършено образованието си в този период, действително, а не заради процедурата. Та на 100 % съм уверена, че все пък много неща зависят от интервюто и как ще се представиш на него.
Ти бъди силна кандидатура, но мълчи като риба без да кажеш и дума на френски и да те пита едно и също, без да знаеш какво те пита, еммммииии друг път ще минеш. НОооо това е мое лично мнение!
inn4o
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 4:00 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от inn4o »

ivo_yakimov написа:
inn4o написа:
ivo_yakimov написа:EEEEEEE Bravoooo,
Иво, ти беше ли на работа днес?Аз се заглеждах по табелките с имената на персонала, но не те видях. :)
Да,да един не много синпатичен младеж :D :D :D :D :D :D
Ами аз не видях не симпатични младежи там :^)
В понеделник ще дойда пак към 2 да си взема сертификатите-ще се огледам за НЕсимпатични младежи :)))
Ти там сигурно преживяваш трепетите и страховете на всички.Успех в твоята кандидатура ;)
И накрая, не годините в живота ви се броят, а живота в годините ви.
ivo_yakimov
Напуснал форума
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 8:28 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от ivo_yakimov »

inn4o написа:
ivo_yakimov написа:
inn4o написа:
ivo_yakimov написа:EEEEEEE Bravoooo,
Иво, ти беше ли на работа днес?Аз се заглеждах по табелките с имената на персонала, но не те видях. :)
Да,да един не много синпатичен младеж :D :D :D :D :D :D
Ами аз не видях не симпатични младежи там :^)
В понеделник ще дойда пак към 2 да си взема сертификатите-ще се огледам за НЕсимпатични младежи :)))
Ти там сигурно преживяваш трепетите и страховете на всички.Успех в твоята кандидатура ;)
Още нямам график за др. седмица,но май съм Off и ще хода за риба,но ще кажа по кафе ако съм там
Последно промяна от ivo_yakimov на Сря Окт 10, 2012 2:00 pm, променено общо 1 път.
inn4o
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 4:00 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от inn4o »

ivo_yakimov написа:
inn4o написа:
ivo_yakimov написа:
inn4o написа:
ivo_yakimov написа:EEEEEEE Bravoooo,
Иво, ти беше ли на работа днес?Аз се заглеждах по табелките с имената на персонала, но не те видях. :)
Да,да един не много синпатичен младеж :D :D :D :D :D :D
Ами аз не видях не симпатични младежи там :^)
В понеделник ще дойда пак към 2 да си взема сертификатите-ще се огледам за НЕсимпатични младежи :)))
Ти там сигурно преживяваш трепетите и страховете на всички.Успех в твоята кандидатура ;)
Още нямам график за др. седмица,но май съм Off и ще хода за риба
Тренирай,че доколкото дочух рибата в Канада си я бива. Балби може да разкаже подробно ;)
И накрая, не годините в живота ви се броят, а живота в годините ви.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от martatabs »

Колеги, не го обръщайте на чатрум...има си ЛС за тази цел.
inn4o
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 4:00 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от inn4o »

martatabs написа:Колеги, не го обръщайте на чатрум...има си ЛС за тази цел.
:$ Прав си, взимам си бележка ;)
И накрая, не годините в живота ви се броят, а живота в годините ви.
ivo_yakimov
Напуснал форума
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 8:28 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от ivo_yakimov »

inn4o написа:
martatabs написа:Колеги, не го обръщайте на чатрум...има си ЛС за тази цел.
:$ Прав си, взимам си бележка ;)
Моя е вината :bow: :bow: :bow:
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от pepiliverpool »

ami Cantare за да ти отговоря на въпроса какво е слаба кандидатура, ще ти кажа, че е сбор от много фактори. слаба кандидатура може да се счита такава кандидатура която без точки за езици и адаптивност събира 48 точки или по-малко, и силна която събира над 57. Mare_sr може и да ти е трудно да повярваш на написаното от мен, но е вярно. ако четете внимателно, при всички иструкции и кореспонденции на имиграционните с удебелен шрифт пише, че незабво ни уведомете при всяка промяна-изкарани нови курсове, дипломи, деца, промяна на семейното положение, адрес, смяна на работа, тъй като това променя Вашата молба. Тези неща се изискват за да няма изненади на интервюто. Интервюращия само проверява достоверността на данните. Недейте да давате абсурдни ситуации - никой който е чакал 2 години да се яви на интервю, преживял е толкова стресови ситуации и има желание да имигрира в Канада, ще отиде на интервюто и ще мълчи за да го скъсат. Естествено е, че всеки ще се постарае по най-добрия начин да защити кандидатурата си. Ако визовия служител е решил да Ви даде сертификати, ще Ви ги даде(освен ако не се държите като малоумен) и ако е решил, че не отговаряте на изискванията, ще Ви задава объркващи, подвеждащи и контриращи въпроси и освен ако не владеете Френския перфектно за да се впуснете в научен и документиран спор, няма да спечелете, но пък ако знаете толкова добре Френски кандидатурата Ви няма да бъде слаба. Системата е затворен кръг и ако някой смята, че си слаб е защото си слаб, как ще докажеш че си силен. И ако някой смята, че си силен е защото си силен. както и да е всеки има право на мнение и убеждение, но след като поживеете 5 години в Канада, ще се убедите в думите ми.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от balbi »

ivo_yakimov написа: Още нямам график за др. седмица,но май съм Off и ще хода за риба,но ще кажа по кафе ако съм там
Якимов...идвай тука, че есетрите теб чакат!
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от emili_vn »

cantare написа:И какво ще рече слаба кандидатура - лош френски, безперспективна професия, липса на деца?
Слаба подготовка на проекта за имиграция - френския далеч не е най-важната част от подготовката. Основното, което гледа те: мотивация, информация относно професията ви, пазара на труда, политиката и икономиката на Квебек, образователна система, ценности, условия на живот. Най-важното в цялата история е да знаете какво искате, какво можете, какво ще правите по отношение на професионалната реализация, какви стъпки ще предприемете, за да го постигнете - план А, Б, С...Трябва да убедите интервюиращия, че сте подготвени за бъдещия ви живот и реализацията ви в Квебек. Липсата на стабилна подготовка относно толкова важен проект като имиграцията навява на мисълта, че ще се възползвате от социалното им подпомагане - нормално - готовите пари заминават твърде бързо и ако нямате идея какво ще правите и тепърва се ориентирате на място, на 3-я месец сте на опашката за социала. А има доста имигранти, които са на социал и като добавим и местните, които имам чувството че са повече от имигрантите, клона много натежава и данъците също.
Последно промяна от emili_vn на Сря Окт 10, 2012 4:09 pm, променено общо 1 път.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от emili_vn »

Misho76 написа:независимо от нива на френски и английски B2/B2 ,доказани по документи той реши да махне 1 точка именно за език.
Напълно е възможно и допустимо интервюиращия да намали или повиши точките за език в зависимост от представянето на кандидата. Пример: ако кандидат с доказани нива Б2/Б2 от преди 2 години и никакво практикуване на езика през този период, се яви на интервю, със сигурност няма да успее да си докаже нивата. Както и обратното -човек да има доказано ниво, но да е продължавал с усъвършенстването на езика и на интервюто да покаже по високо ниво - естествено е да получи повече точки.

Интервюто се провежда, за да:
- се сверят и уточнят подадените документи,
- да се оцени мотивацията и адаптивността на кандидата и
- да се оценят езиковите му способности.

Имиграционните са обучени да оценяват езиково ниво. Чела съм февал - така се казва документа за отказ, в който пишеше: водещия кандидат е заявил нива на френски 6/6. Започнах с въпроси, съответстващи на нивото - кандидата не можа да разбере въпросите, преминах към въпроси от ниво 5/5 - повтори се същата ситуация. На ниво 4/4 се проведе диалог, но кандидатът срещаше трудности при изразяването и допускаше множество граматични грешки и т.н.

Така че не подценявайте фактора език, дори и да имате доказано ниво.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от karelia79 »

Успех на всички, които ще се явяват днес... Моля споделяйте опит... За днешния ден в статистиката не е отразен никой, така че разчитаме на добра воля някой да сподели опит...
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
mmp
Мнения: 84
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 1:59 pm

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от mmp »

Аз също съм съгласна с pepiliverpool. Дали ще получиш сертификати или не, се решава още преди да си се явил на интервю. След 2 изкарани интервюта, мога да го твърдя категорично. Втората ни кандидатура беше доста по-силна от първата, но всичко беше доказано документално. На самото интервю, офицера сравняваше февала от май 2010 с настоящите дипломи, сертификати и прочие, защото старото и новото досие бяха на масата пред него и пишеше новите точки, които ни дава. На мен, като водещ със сертификат TCFQ B1/ C1, ми зададе буквално 5-6 въпроса, като единия беше за ордера на инженерите, другия за плановете ми за реализация, където ми наблегна, да не се подценявам, а да се целя по-нависоко, останалите бяха за уточняване сверката на оригиналите с копията - дайте ми това, дайте ми онова, допишете в молбата новата диплома и т.н. Мисля, че ме попита и кога съм родена, още преди да седна :) Това беше всичко, към мен, след това се обърна към съпруга ми, като кандидат с привилегирована професия. Като след няколкото проверяващи въпроса за нивото на езика, му писа съответните точни, от там нататък разговора продължи чрез преводачката. Преведената нова диплома на съпруга ми не беше в досието, някой във Виена я е бил загубил или при преместването на офисите, може би са я забравили. Изпрати преводачката да направи копие на оригинала, а копието на превода беше без мокър печат. Каза, че я признава и писа допълнителните точки.Усмихнат, любезен, добронамерен.
При първото интервю, още след първите 15 минути разбрах какъв ще бъде изхода, но тогава бяхме с документално по-малко точки, по-малко стаж и т.н. Човека задаваше заядливи въпроси и заядливо коментираше отговорите ни.
Изхода беше решен доста по-рано, според мен, а и според доста наши приятели от сесията май 2010.
11.2009 - Виена
05.2010 - интервю-Неуспешно
10.2010 - Виена-ІІ път
03.2012 - интервю-УСПЕШНО!!!
04.2012 - док. Сидни, Нова Скотия
05.2012 - баркодове
07.2012 - мед.формуляри (получени 06.08 )
09.2012 - ОК на мед.
10.2012 - покана за визи
11.2012 - визи
nivi7876
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Юни 17, 2010 6:45 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от nivi7876 »

Желая на всички хубав,усмихнат и изпълнен с приятни емоции ден....и нека щастливата ви звезда огрява деня и делата ви....стискам палци на всички в днешния хубав ден :)
DCS-Vienne-25.03.2011
Accusé de réception-11.2011
Писмо за подготовка за интервю-21.07.2012
Entrevue de sélection-22.10.2012
hristoe77
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Авг 02, 2011 6:40 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от hristoe77 »

Хайде успех и от нас :*: :*:
Документи Виена : 11.08.2011
Интервю : 09.04.2013
Документи Нова Скотия : 4.06.2014
Баркодове : 29.08.2014
Медицински : 07.09.2015
Покани за визи: 22.09.15
Визи: 03.10.15
Публикувай отговор