Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Изображение
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Варненски осмокласник получи 7 години затвор за убийство по особено мъчителен начин и с особена жестокост на бездомник, извършено в съучастие с непълнолетен и по хулигански подбуди, съобщиха от прокуратурата във Варна.

Непълнолетният Денис Ж., беше осъден от състав на Варненския окръжен съд на 7 години лишаване от свобода при общ затворнически режим. Той ще изтърпява ефективната си присъда, след като беше признат за виновен за убийството на бездомник, извършено по особено мъчителен начин и с особена жестокост по хулигански подбуди и в съучастие с наказателно неотговорния заради малолетието си Камен.

Тежкото криминално деяние, което потресе Варна заради жестокостта на двамата извършители – 14-годишния Денис и 13-годишния Камен, беше извършено на 20 срещу 21 януари 2018 г. Жертвата е 53-годишният бивш полицай Красимир К., живял като бездомник на пазарчето в кв. „Владиславово“.

Двете момчета пребили от бой мъжа и се гаврили с него, а дейстивията им били снимани от друго дете. Смъртта според съдебномедицинската експертиза настъпила 7 - 8 часа след побоя, продължил около 45 минути.

Законът предвижда за убийство, извършено от непълнолетни, наказание от 3 до 10 години. Постановената присъда на Варненския окръжен съд за Денис е над средния размер. Тя подлежи на обжалване пред Апелативния съд.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
SFBG82
Мнения: 2393
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Мене това ми мяза на профила на работещите в България българи.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

optics написа:
Мене това ми мяза на профила на работещите в България българи.
Мисля че ми е ясно какво “работят” ромите в ЕС.
А българите са толкова, защото повечето не отиват да “работят”, а да живеят в чужбина за постоянно (става дума за по-образованите). :lol:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

Тази графика какво точно показва, че се получава сумата от четирите барчета да е над 100%?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

miteto написа:Тази графика какво точно показва, че се получава сумата от четирите барчета да е над 100%?
Единствената логика, по която може да се интерпретира е, че половината турци и цигани са били на “гурбет”, ама това ми се вижда малко невероятно. От друга страна четем “67% от анкетираните посочват, че не са били на гурбет“, така че е възможно, все още българите са повече от турците и циганите и 28% от българите плюс 50-ина процента от малцинствата ще дадат нещо от типа на 33% от анкетираните.
По-интересно е как определиха кой какъв е, първо те питат “беше ли на гурбет” и втория въпрос е “ти какъв си - ром, турчин, мюсюлманин, български българин ...“ :lol:
Последно промяна от roumensp на Сря Апр 03, 2019 12:55 pm, променено общо 2 пъти.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

Правена е от някой ром или от някой българин на няколко рома, май. |(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Графиката показва какъв процент от всяка една от интервюираните групи хора са заявили, че те или техни роднини са работили през последните 5 г. в чужбина. Не става дума за това каква част от интервюираните са такива или онакива. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

Рече и отсече си ди ромът на няколко калвадоса! :D
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

agent Ozo написа:Графиката показва какъв процент от всяка една от интервюираните групи хора са заявили, че те или техни роднини са работили през последните 5 г. в чужбина.
Именно. Но ти вярваш ли, че половината от интервюираните цигани и турци са били на "гурбет" в чужбина ? Знам че не плащат добре в БГ, но това е страшно висок процент ...
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Вярвам и дори съм изненадан, че процентът е толкова нисък. Щото циганорията и турчолята се изнасят не самостоятелно като нас, а на тумби. Сформирани на роднинско-съседки принцип.
И като имам предвид, че за Манго и просията, врачуването, крадненето, и работата за по месец-два на черно като косач, берач на нещо си или носач на тухли, си е вид "гурбет". :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

2020
Най-после а избран изпълнител за тунела поди Шипка. След неколко дена челната машина са разтръсва от мощен удар и спира. Чуват са възклицания „Бах мааму”, „О, майн Год”. Полиция отцепва района. Проекта са променя, копа са на друго место, ама са повтара същото – удар и стоп на работата. Идват геолозе и установяват , че тунел нема да има. Целата основа на планината а плътен слитък самородно злато с тегло милиарди тонове.
Световните борси са сриват. Основните играче от родното публично пространство получават микроинфаркт. Да а тон-два, да го откраднеш, оноо толко нещо реже ли са с ножовки? Пъ и армията е блокирала сичко и са стреля без предупреждение. Се пак кирките достигат цената на плазмен телевизор, а оксижен са разменя за джип, ама па трудно са намира.
2021
България е изплатила сички дългове и кредитира съседите си. Обсъжда са предложение левът да стане общоевропейска валута. Никой не работи, заплатите са получават по сметка от държавата, банките фалират, щото никой им не сака парите. Българските емигранте са връщат у дома въпреки молбите на местните власти да останат и да арчат там парите си.
„Ролс ройс” откриват завод у Ловеч само за нуждите на местния пазар.
2022
Партиите са премахнати. България става президентска република с президент бившия премиер, който а почнал тунела. Он печели сички гласове на трите процента българе, направили си труда да одат до урните.
На местото на Кремиковци почва строежа на Българияленд, увеличено копие на Дисниленд. Македонеа, Турцеа и Гърцеа почват да излъчват новините си на български език.
2023
Цар Киро купува Манчестер Юнайтед и назначава за президент Сашо Томов. Бербатов, Меси и Роналдо идват у назе и спорат за титулярни места у Спортист Своге. У часовете по физкултура са играе само голф.
България излаза от НАТО и го наема за частна охранителна фирма, за да варди границите си от тълпите напиращи имигранте. Потомците на Балдуин Фландърски и родата им до десето колено напират да получат българско гражданство.
2024
Вестник „Капитал” купува „Файнайшъл таймс” и добава там форум за забрана на използваньето на латиница у вестника. Страната а залята от испански, немски и френски емигранти, работещи у строителството и туризма.
Главният офис на Майкрософт е преместен у Правец. На пазара излаза новият „Windwds Bay Ganyo”, който работи само с бълраски гласови команди. Примерно се рестартира с „Abe az shto ne ti….”.
2025
ЦСКА и Левски отново отказват участие у шампионската лига. Не им требват пари и ги мързи да търчат. Тегленият жребий определя Калиакра да представи страната. Отборът проклина лошия си късмет. След месец медиите хвалят Реал Мадрид, който въпреки скромния си бюджет успева да завърши реми със звездния състав на родния представител.
На границата са заловени първите американски и японски нелегални емигранти.
2026
Като първа световна икономическа сила България урежда всички регионални конфликти по света. Понеже отдавна нема армия, достатъчно е нейните пратеници да изрекат „Ако вие не... ще ви спрем инвестициите” и враждуващите страни се прегръщат и отварят бутилка гроздова.
Тъй като огромни средства са заделят за исторически изследвания и книги, сички ученици у света знаят, че България сама е спечелила Втората световна война срещу Германия, СССР, САЩ, Япония и другите, въпреки подлото бомбардиране с ядрено оръжие на малките сливенски селца Нагазаково и Хирошимово. Все още са спори дали Наполеон е роден у Плевен, или само коренът му а български. Страната ни извежда двадесети пореден сателит, та да моат членовете на антарктическата ни експедиция да гледат директно мача Левски-ЦСКА.
11.09.2027
Два самолета, отвлечени съответно от американски и японски терористи са насочват към двата най-големи мола у София...
А още не сме изхарчили и половината от златото...
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10122
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

то би континюи
2034 год удрям джакпота на лотто мах 450 милиона канадски долара
купувам мола на цариградско шосе в софия ,събарям го и на негово место вддигам обществна тоалетна
кой мине от там да ми пикае на късмета :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Винаги се чудя какво му върти батката на това синджирче между 3 часа сутринта и 6 часа сутринта - това е времето на най-честото му включване....
Публикувай отговор