От Канада в България

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От Канада в България

Мнение от myhata II »

pumpy написа:
myhata II написа: избиването на комплекси по форумите е най често от хора, които в реалния живот са пълна нула !
Муха, четем те от години, това го знаем ;)
научи ли се да слагаш импланти, че в Торонто вече на всеки ъгъл ги поставят за без пари, или ти смяташ да си останеш треторазряден зъболекар !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: От Канада в България

Мнение от pumpy »

myhata II написа:
pumpy написа:
myhata II написа: избиването на комплекси по форумите е най често от хора, които в реалния живот са пълна нула !
Муха, четем те от години, това го знаем ;)
научи ли се да слагаш импланти, че в Торонто вече на всеки ъгъл ги поставят за без пари, или ти смяташ да си останеш треторазряден зъболекар !
Ау, какви "хипокрити"
А ти когато имаш нужда от импланти, заповядай: и зъбките ще ти извадя, и костица ще ти присъдя и имплантчета ще ти "бодна", че и конструкцийка от горе ще ти монтирам, но няма да съм "хипокрит" и ще си платиш като поп или в твоя случай като собственик на бензинстанцийка.
А пък ако моите тарифи ти се видях стръмнички, имам един познат, който се разхождаше по улиците на Монреал за година две и после се прибра в България (обратно при госпожа Аспарухова, както той сам тук я наричаше Родината ми) и обяви на ляво и на дясно, че специализирал имплантология в Канада. :o :o :o При него мога да те пратя също, той да ти ги постави на български цени и качество....
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: От Канада в България

Мнение от roumensp »

Pavel M написа:
Panem et Circenses написа:
optics написа:
dimana написа:Panem et Circenses , не е етично това, което пишеш.
Не е, но болшинството форумци добре се ориентират кого да слушат и кого не.
Ами многоуважаеми господин модераторе, защо не пуснете една статистика кои са тези форумци и кои четат и пишат тук???

Защото по мое лично мнение тук са модераторитe които плюват България под път и над път, 3-4 човека които ви бъзикат оттам и няколко обикновени човека които пишем оттук (като оттук слагам Kiribati, Saudi Arabia... ). Много други нещо не виждам ???
и отношението на модраторите към редовите потребители е като на генерал губернатори към крепостни селяни
и на всичко отгоре няма на кого да се жалваш щото всяко едно обжалване минава през съответния генерал губернатор и накрая файда от жалбата ти никаква

карат си все още по стария кодекс:
-точка 6-модератора винаги е прав
-точка6,1-ако не е прав виж точка 6
Направете един форум на жалващите се, по подобие на тоя на изгонените.
Вместо нова тема - отваряш нова жалба. А админ ще е арменският поп. :D
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: От Канада в България

Мнение от optics »

tonny написа:optics, имам въпрос към вас. Когато въпросния господин се подигра брутално с расата на половинката на друг съфорумник заедно с още 2-ма, вие какво направихте? Забележка нямаше, в последствие и цели страници изчезнаха.
Не случайно Танграта е коронясан с прякора ****...
Правим каквото можем и когато можем. Забележките обикновено няма как да ги видите. Също както и доста просташки и обидни изказвания се трият преди да са видяни от широката аудитория.
Що се отнася за коронясване с разни обидни титли, както горе, това определено е против правилата на форума. Обсъждайте темите, не авторите.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: От Канада в България

Мнение от miteto »

pumpy написа:А пък ако моите тарифи ти се видях стръмнички, имам един познат, който се разхождаше по улиците на Монреал за година две и после се прибра в България (обратно при госпожа Аспарухова, както той сам тук я наричаше Родината ми) и обяви на ляво и на дясно, че специализирал имплантология в Канада. :o :o :o
Еми той и Мухата ако се прибере сигурно ще разправя че в Канада е бил Senior Vice President в някоя банка :D
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10105
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: От Канада в България

Мнение от Pavel M »

myhata II написа:
Pavel M написа:
Panem et Circenses написа:
optics написа:
dimana написа:Panem et Circenses , не е етично това, което пишеш.
Не е, но болшинството форумци добре се ориентират кого да слушат и кого не.
Ами многоуважаеми господин модераторе, защо не пуснете една статистика кои са тези форумци и кои четат и пишат тук???

Защото по мое лично мнение тук са модераторитe които плюват България под път и над път, 3-4 човека които ви бъзикат оттам и няколко обикновени човека които пишем оттук (като оттук слагам Kiribati, Saudi Arabia... ). Много други нещо не виждам ???
и отношението на модраторите към редовите потребители е като на генерал губернатори към крепостни селяни
и на всичко отгоре няма на кого да се жалваш щото всяко едно обжалване минава през съответния генерал губернатор и накрая файда от жалбата ти никаква

карат си все още по стария кодекс:
-точка 6-модератора винаги е прав
-точка6,1-ако не е прав виж точка 6
избиването на комплекси по форумите е най често от хора, които в реалния живот са пълна нула !
е да де,но на мен лично не ми е приятно някой да си избива комплексите на мой гръб
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От Канада в България

Мнение от myhata II »

miteto написа:
pumpy написа:А пък ако моите тарифи ти се видях стръмнички, имам един познат, който се разхождаше по улиците на Монреал за година две и после се прибра в България (обратно при госпожа Аспарухова, както той сам тук я наричаше Родината ми) и обяви на ляво и на дясно, че специализирал имплантология в Канада. :o :o :o
Еми той и Мухата ако се прибере сигурно ще разправя че в Канада е бил Senior Vice President в някоя банка :D
ще разправя ....
такива образи и муцуни срещна в Канада , че направо е мамата си трака

видя как цели български семейства се поливаха буквално със кофи лайна и продължаваха да се събират и още много чудеса за които на човек му е бедна фантазията...
мога да дам десетки примери ....
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: От Канада в България

Мнение от Kpetrov »

pumpy написа:
Kpetrov написа: Те в България ако я точат здравната каса, тук направо и къртят бентовете! :(
Не че оправдавам първото.
Личен случай: преди няколко седмици, майка ми "лежа" в болница за ....изследвания.
Отива сутрин в 8.30 am, ляга за 5 минути, "изследват" я до 9.30 am и си отива вкъщи и така два дни подред.
На втория ден плаща потребителска такса за ТРИ дни престой и всичко е пито/платено.
Е такъв филм тук НЯМА
Да тук такъв филм няма... за да се добереш до болница за изследвания трябва почти да напуснеш работа или да почакаш година.
pumpy написа:Пак личен пример, този път професионален:
Пациент идва при мен за преглед, няма никакви оплаквания.
Отива в Мексико с приятелка, и между другото приятелката й казва как там е евтоно да си "оправи" зъбите.
И защо е отишла пациентката ти в Мексико, след като тук по твоите думи сме толкова добре!?
pumpy написа:Баща ми беше в болница тук в Денвър - престой от 25 часа, скенер и храна - сметка от 26к
Е нали точно това имах предвид под къртенето на бентове вместо обикновеното точене в Бг.! ;)
Някои хора в стремежа си да опонират не се усещат какво пишат, ми се струва!
Едногодишна минимална заплата за един скенер и еднодневен болничен престой!!!
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10105
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: От Канада в България

Мнение от Pavel M »

Kpetrov написа:
pumpy написа:
Kpetrov написа: Те в България ако я точат здравната каса, тук направо и къртят бентовете! :(
Не че оправдавам първото.
Личен случай: преди няколко седмици, майка ми "лежа" в болница за ....изследвания.
Отива сутрин в 8.30 am, ляга за 5 минути, "изследват" я до 9.30 am и си отива вкъщи и така два дни подред.
На втория ден плаща потребителска такса за ТРИ дни престой и всичко е пито/платено.
Е такъв филм тук НЯМА
Да тук такъв филм няма... за да се добереш до болница за изследвания трябва почти да напуснеш работа или да почакаш година.
pumpy написа:Пак личен пример, този път професионален:
Пациент идва при мен за преглед, няма никакви оплаквания.
Отива в Мексико с приятелка, и между другото приятелката й казва как там е евтоно да си "оправи" зъбите.
И защо е отишла пациентката ти в Мексико, след като тук по твоите думи сме толкова добре!?
pumpy написа:Баща ми беше в болница тук в Денвър - престой от 25 часа, скенер и храна - сметка от 26к
Е нали точно това имах предвид под къртенето на бентове вместо обикновеното точене в Бг.! ;)
Някои хора в стремежа си да опонират не се усещат какво пишат, ми се струва!
Едногодишна минимална заплата за един скенер и еднодневен болничен престой!!!

ти досега за толкова години не научи ли,че когато нещо пумпи каже първо погледни от къде изгрява слънцето
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: От Канада в България

Мнение от pumpy »

Колко сте прости и двамата :
- тук няма как да влезеш в болница за изследвания, като скенер или ултразвук, просто защото това се прави на outpatient basis.
- защото слуша приятелката си и специалистите в Мексико, пък ти не са хипокрити и взимат тънко....
- явно не разбираме едно и също нещо под точене, така че тук се отказвам.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: От Канада в България

Мнение от miteto »

pumpy написа:- тук няма как да влезеш в болница за изследвания, като скенер или ултразвук, просто защото това се прави на outpatient basis.
Той говори, че може да се наложи да чакаш с месеци за скенер, а не че се прави само в болница.
pumpy написа:- явно не разбираме едно и също нещо под точене, така че тук се отказвам.
Да, не е едно и също, но на мен ми е много интересно каква е разбивката на един престой за денонощие+храна+един скенер че да стигне $26,000? Само от тези детайли ми изглежда като точене на застраховката (което в крайна сметка е точене на пациента, щото застраховката не ги вади от джоба си тези пари).
Аз доколкото знам от приятели в щатите, едно раждане струва между $10К-$15К, така че как един скенер струва $26К не мога да си обясня.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: От Канада в България

Мнение от pumpy »

Мите, много добре ми е ясно за какво говори КПетров, но чакането и източването са две разлини неща и точно приемането в болница за прости изследвания, които са правят в поликлинична атмосфера си е "точене " на фондове, защото тогава освен самото излеване се заплаща и болничен престой, който е невероятно скъп и в случая ТОТАЛНО ненужен. Да не говорим, че се е лъже като се "стоят" два дни а се фактурират 3 и т.н и т.н.

Относно сметката на баща ми в Денвър:
В Щатите име нещо, което аз ненавиждам и това е една от причините да практикувам в Канада. В САЩ цената на една процедура се определя от застрахователната компания, тоест аз днес може да видя 3-ма пациенти, да направя абсолютно една и съща по вид "пломба" на същия зъб на всеки един пациент и да бъда заплатен ТРИ различни тарифи, в зависимост от това колко ме е притиснала съответната застрахователна компания за да сключи договор с мен и да ми даде възможност да лекувам клиените й.

За баща ми сметката от 26к беше първата фактура, която получихме - в този момент болницата още не знаеше, че баща ми има застраховка. Тоест знаеха, но им беше удобно да игнорират инфото. Защо ? става ясно след малко ;)

Когато им подадох информацията за застрахователната му компания за втори път, сметката се промени на 18к, защото това би им платила застраховката ми и те нямат право да взимат повече нито цент - подписали са договор, станали са Provider на тази застрахователна компания и приемат нейните цени.

След няколко месеца когато им представих Medicaid картата на баща ми, цената се промени още веднъж и стана 16к.

Както виждаш една и съща процедура, три различни цени.
Покрай неговото заболяване ми се е случвало да получа фактура за кръвен тест за 40 кинта като пациент без застраховка и 4 кинта, колкото плати застраховката.

Интересно в кой случай се "източват" застраховките ??? когато ги имаш или когато ги нямаш ???
Реално погледнато и най-калпавата застраховка ти е от полза, защото застрахователната компания може да догови цена в определена болница/лекар, която ти като индивид НИКОГА не можеш да договориш.

плащане за 15к е когато си родиш сам в болницата: тоест влизаш, лягаш, раждаш и излизаш и то за по малко от 24 часа. Всичко останало е от 25к нагоре и лимита и някъде там високо. На приятели тук, детето им се родило в 7 месец - до изписването му от болницата, 2 месеца п окъсно, сметката е била 470к и то със застраховка.
Имам колега АГ, застраховката й "професионална отговорност" е 100к и е дължима на първия ден от работната година, за да може даже да започне да вижда и лекува пациенти......
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: От Канада в България

Мнение от roumensp »

pumpy написа:В САЩ цената на една процедура се определя от застрахователната компания, тоест аз днес може да видя 3-ма пациенти, да направя абсолютно една и съща по вид "пломба" на същия зъб на всеки един пациент и да бъда заплатен ТРИ различни тарифи, в зависимост от това колко ме е притиснала съответната застрахователна компания за да сключи договор с мен и да ми даде възможност да лекувам клиените й.
С малката подробност, че не си длъжен да сключиш договор с никоя застрахователна компания (т.е. да си provider). Ендодонтите, които посещавах в Сиатъл не работеха с никоя застрахователна компания и си ме чарджваха 1.5К +, въпреки че застраховката ми плащаше максимум 900 за вадене на нерв (това изобщо не ги интересуваше). Можеха спокойно да си го позволят, защото бяха малко на брой за района и нямаха алтернатива.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: От Канада в България

Мнение от pumpy »

roumensp написа:Можеха спокойно да си го позволят, защото бяха малко на брой за района и нямаха алтернатива.
Това е разковничето в този случай и така са повечето специалисти, защото нямаш избор
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: От Канада в България

Мнение от kiro »

pumpy написа:

Както виждаш една и съща процедура, три различни цени.
Покрай неговото заболяване ми се е случвало да получа фактура за кръвен тест за 40 кинта като пациент без застраховка и 4 кинта, колкото плати застраховката.

и......
На същия принцип ценообразува всеки автотенекеджия по света - колкото може да измъкнем от балъка. Това е просто комично.
Bulgayrian
Публикувай отговор