Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
sunrise16
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 8:47 pm
Местоположение: Montreal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от sunrise16 »

Пумпи, не ти разбирам идеята, но не може жсяко мнение за българите и България да е меродавно през твоята призма, защото не си чист или истински българин или както и там да го наречем. Не харесвам Атака, както и всичко крайно. Но ти също си много краен в мненията си. Недей да си противоречиш.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12489
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

sunrise16 написа:
Ivan1007 написа:
  Заглавие:  Re: Какво се случва в България?  
Ivan1007 написа:
Kan_Tangra написа:
Кога ще спрете да се оплаквате от тая България?

Не се оплакваме от България.
България си е наред.
Хората не са.

Като се започне от пишещият по-горните редове...
Е какво им е толкова на хората, с какво са по-ниско качество или какво? Ние като сме тук 5-10-15-20 години и с какво сме по-така от тях? Нямате ли родители, братя, сестри, роднини, приятели там- или те са изключения, какво им е толкова там на хората?
Хората са си много наред там, държавата куца яко, няма държавност. Но замисляли ли сте се някога какво би било тукашното общество и хора, ако живееха при тези условия както в БГ? Май биха били много по-зле като обществено поведение.
В България има много прекрасни хора, има обаче и много боклуци.
Родителите ми и тези на съпругата ми, сестра ми и семейството и, още куп роднини, съученици и приятели, които никога не са мислели да емигрират, чувстват се добре.
Има друго обаче - дори и с толкоз прекрасни хора като народ не струваме и обликът на обществото и на държавата се определя от боклуците.
Държавата никой не я направил такава в Канада освен канадците и в България е такава, каквато са я направили българите.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво се случва в България?

Мнение от myhata II »

деде, ти не беше ли българин ?
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
sunrise16
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 8:47 pm
Местоположение: Montreal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от sunrise16 »

pumpy написа:Можеш ли да ми покажеш канадския еквивалент на Атака и всички "ксенофобски" партии в България и тяхната претавителност сред населението тук ?
Можеш ли да приемеш, че поставянето на хомосексуалистите и крадците в една група е нормално ?
Можеш ли да приемеш, че личните нападки за ВСЯКО нещо са норма ?
Можеш ли да приемеш, че непрекъснатото търсене на виновен за "положението ни" е решение на същото ?
Можеш ли да приемеш, че изботен кодекс се мени преди всеки избори ?
Алеко го е казал преди 100 години и НИЩО не се е променило от тогава....

Това е "мат'рала" там и въпреки, че Бойко им го каза в очите, те пак го избраха. Ей това не го разбирам: да те плюят, ти да си мислиш, че дъжд вали......
Не мога да ти покажа канадския еквивалент на Атака, която аз не харесвам, защото са крайни. Но не смятам, че има връзка, Канада е нова държава, създадена от различни етноси и националности. България, както и всички европейски дуржави е нещо различно в този смисъл. Ти лично би трябвало да си по-уважителен към българите. И не ми цитирай Алеко.
Аватар
lonly wolf
Изгонен от форума
Мнения: 181
Регистриран на: Вто Юни 03, 2008 7:32 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от lonly wolf »

myhata II написа:деде, ти не беше ли българин ?
Не бе той Руско-Турската война я тълкува като агресия спрямо Османската Империя !!!
Футбола остана единствения легален начин да си купиш негър...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

sunrise16 написа:Пумпи, не ти разбирам идеята, но не може жсяко мнение за българите и България да е меродавно през твоята призма, защото не си чист или истински българин или както и там да го наречем. Не харесвам Атака, както и всичко крайно. Но ти също си много краен в мненията си. Недей да си противоречиш.
И защо не съм чист или истиснки българин, що за идиотия ???
Аз мога да проследя банската линия на рода си до едни големи трима братя банскалии (Лазар, Михаил и Иван Хадживълчеви), а ти ? Или мнението ми тежи по-малко, ако можеш да ме дискредитираш лично ? Отвратително......

И се концентрирай върху темата, не ме учи какво трябва да правя и какво да не правя, моля те. Признателен значи да мълча, когато не ти е удобно какво мисля и казвам ли ? Още един в този форум, който да ми дава тон в живота какво да мисля и пиша ?
Роднинте ми са се били и умирали за тази страна. Най-малкото, което е можела да направи тя е да спаси някои от тях от извращенията на един луд австриец.
Последно промяна от pumpy на Нед Май 08, 2016 5:40 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12489
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
drifter написа: С това изказване феноменалния напредък на България за който пледираш, се връща 30 години назад. Стой си в Банско, и по-възможност не се показвай пред чужденците, че само ще посрамиш страната.
В Банско всяка година се провежда един от най-големите джаз фестивали, идват хора от цял свят. Не сме всички само чалгаджии. Във всяка държава има цигани, има необразовани хора, има наркомани, хомосексуалисти, има престъпници. Не разбирам какво удоволствие изпитват някои българи в чужбина да хейтят постоянно. И когато някой им покаже нещо хубаво от България те да почнат да го плюят и обиждат. Не аз. а вие сте срам за страната, глупави хейтъри- плювачи по всичко българско.
Какво имаш против хомлсексуалистите?

Проблемът е, че на джаз фестивал и на пиано бар ходят единици, докато всяка вечер може да влезнеш в произволна механа в Банско или чалготека в София да речем и да видиш хиляди слушащи цигански маанета и хвърлящи гюбеци.

В колко механи в Банско има цигански оркестри и в колко с български фолклор.

Ама български фолклор - не чалга?

Колко българи са отишли на концерт на Валя Балканска? Другата седмица ще има концерт в Калгари.

Българското е по на почит извън Българоя - в България се прехласват по циганията.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво се случва в България?

Мнение от myhata II »

lonly wolf написа:
myhata II написа:деде, ти не беше ли българин ?
Не бе той Руско-Турската война я тълкува като агресия спрямо Османската Империя !!!
Ужасно
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
sunrise16
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 8:47 pm
Местоположение: Montreal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от sunrise16 »

pumpy написа:Ей това Жорка е защо съм в Канада. Не заради бунгалото, мокета, ваканцията, а заради мат'рала, който остана в България. НЕ го разбираш и НЯМА да го разбереш. И ще го казвам ВСЕКИ път когато го видя, защото така може и да станете ХОРА един ден.......
Не може, нямаш право и не е морално и етично (нищо, че май за тебе тези понятия едва ли не са срамни) да обиждаш мат'риала, който е останал в България. Не го приемам лично, там са моите родители, сестра ми със семейството си, но пак казвам като гражданска съвест, тоест всички хора, които живеят там и са решили да живеят там, някои са нямали възможност и кураж да емигрират, други никога не са искали и какво- те мат'риала з който говориш, така ли? Хайде поспри малко.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

sunrise16 написа:
pumpy написа:Ей това Жорка е защо съм в Канада. Не заради бунгалото, мокета, ваканцията, а заради мат'рала, който остана в България. НЕ го разбираш и НЯМА да го разбереш. И ще го казвам ВСЕКИ път когато го видя, защото така може и да станете ХОРА един ден.......
Не може, нямаш право и не е морално и етично (нищо, че май за тебе тези понятия едва ли не са срамни) да обиждаш мат'риала, който е останал в България. Не го приемам лично, там са моите родители, сестра ми със семейството си, но пак казвам като гражданска съвест, тоест всички хора, които живеят там и са решили да живеят там, някои са нямали възможност и кураж да емигрират, други никога не са искали и какво- те мат'риала з който говориш, така ли? Хайде поспри малко.
Не е "морално, етично, прието" да имам мнение ? Ивинявам се, че имам такова.
И аз имам роднини и приятели там, но имам и право на мнение. За съжаление "мат'ратла" е този, които определя страната и тя е такава, какъвто е "мат'рала" и това не го казвам аз, каа го този, който ги управлява....или и него не мога да цитирам освен Алеко.
Изобщо може ли да ми направиш списък какво имам право и какво не да мисля и пиша. Да си чувал за "престъп мисъл" ????
Аватар
sunrise16
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 8:47 pm
Местоположение: Montreal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от sunrise16 »

pumpy написа: И защо не съм чист или истиснки българин, що за идиотия ???
Аз мога да проследя банската линия на рода си до едни големи трима братя банскалии (Лазар, Михаил и Иван Хадживълчеви), а ти ? Или мнението ми тежи по-малко, ако можеш да ме дискредитираш лично ? Отвратително......

И се концентрирай върху темата, не ме учи какво трябва да правя и какво да не правя, моля те. Признателен значи да мълча, когато не ти е удобно какво мисля и казвам ли ? Още един в този форум, който да ми дава тон в живота какво да мисля и пиша ?
Роднинте ми са се били и умирали за тази страна. Най-малкото, което е можела да направи тя е да спаси някои от тях от извращенията на един луд австриец.
Ами защото си казвал, че произходът ти е еврейски, затова. Не че имам нещо против, имам близки приятели - българска еврейка-сефарад и местнен - ешкенази. Откъде да знам кога са дошли прадедите ти в България, ако в случая съм те обидила, се извинявам.
Но не ти прави чест да си непрекъснато против тази страна, за която роднините са умирали.
А това, че най-малкото, което е можела да направи тази страна, за да ги спаси от извращенията на лудия австриец, не е най- малкото и е много достойно и смело. Единствената освен Дания.Защо другите развити и силни европейски държави не са го направили, така че не е най-малкото, което България е могла да направи, а е било нещо наистина велико и смело.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Какво се случва в България?

Мнение от IRA »

Аз смятам ,че Канада в момента се управлява от канадския вариант на ГЕРБ, и си имаме канадски Бойко Борисов за министър председател .В Албърта се управлява от БСП. Вариант на Атака са Parti Quebecois.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
sunrise16
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 8:47 pm
Местоположение: Montreal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от sunrise16 »

pumpy написа:pumpy написа:
Ей това Жорка е защо съм в Канада. Не заради бунгалото, мокета, ваканцията, а заради мат'рала, който остана в България. НЕ го разбираш и НЯМА да го разбереш. И ще го казвам ВСЕКИ път когато го видя, защото така може и да станете ХОРА един ден.......

Не може, нямаш право и не е морално и етично (нищо, че май за тебе тези понятия едва ли не са срамни) да обиждаш мат'риала, който е останал в България. Не го приемам лично, там са моите родители, сестра ми със семейството си, но пак казвам като гражданска съвест, тоест всички хора, които живеят там и са решили да живеят там, някои са нямали възможност и кураж да емигрират, други никога не са искали и какво- те мат'риала з който говориш, така ли? Хайде поспри малко.


Не е "морално, етично, прието" да имам мнение ? Ивинявам се, че имам такова.
И аз имам роднини и приятели там, но имам и право на мнение. За съжаление "мат'ратла" е този, които определя страната и тя е такава, какъвто е "мат'рала" и това не го казвам аз, каа го този, който ги управлява....или и него не мога да цитирам освен Алеко.
Пумпи, не се прави на ударен, виж какво казваш за мат'риала в БГ, а не че нямаш право да изказваш мнение. Ама това мнение обижда и не е реално. И другото, което казваш - да станете ХОРА един ден, много съдиш, те не са ли хора тези които живеят в Бългрия, много си краен и обиждаш.

Изобщо може ли да ми направиш списък какво имам право и какво не да мисля и пиша. Да си чувал за "престъп мисъл" ????
Аватар
sunrise16
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 8:47 pm
Местоположение: Montreal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от sunrise16 »

lonly wolf написа:myhata II написа:
деде, ти не беше ли българин ?

Не бе той Руско-Турската война я тълкува като агресия спрямо Османската Империя !!!
:*
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

-не мога да нарека някой, който слага престъпниците, циганите и хомосексуалистите в една група "човек"....
-не мога да приема, че "толераст чифутски" е обръщание към когото и да било....

Ти ако можеш, ме наречи "неморален" приемам го.....

И докато такъв "мат'рал" живее и се развива в МОЯТА Родина, ще имам мнение и ще го изказвам на глас, ако и да обиждам някого.
Публикувай отговор