Какво е заплащането в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Bistra »

myhata II написа:Затова елате в блока на баща ми и вижте разликите :rofl:
Мразила пианиста,а ми канадския бъм да не е по убъв ? :rofl:
Тоя пак не разбрал! :rofl: :rofl: :rofl:
Говорим за кондоминиуми, не за блокове под наем! Между другото в блоковете под наем такива ограничения няма, но щетите нанесени от идиотчета, вследствие незаинтересованост на родителите, както и от канадски бъмове се заплащат. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от miteto »

myhata II написа:Има си жилища и жилища.ето примерно в квартала където аз живея за имигранти не искат и да чуят,само канадци с по над 70 000 заплата,не щат и това е :)
:rofl: Е не знаехме, че си роден канадец, а не емигрант :rofl:
Кой е този специален квартал, където проверяват заплатите :D
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от myhata II »

Bistra написа:
myhata II написа:Затова елате в блока на баща ми и вижте разликите :rofl:
Мразила пианиста,а ми канадския бъм да не е по убъв ? :rofl:
Тоя пак не разбрал! :rofl: :rofl: :rofl:
Говорим за кондоминиуми, не за блокове под наем! Между другото в блоковете под наем такива ограничения няма, но щетите нанесени от идиотчета, вследствие незаинтересованост на родителите, както и от канадски бъмове се заплащат. ;)
Е и какви са разликите,даже в кондотата е по зле,трябва да е тихо да не викаш,да не пушиш че на оня килеш му миришело отгоре,пердета да с в цвят от към прозорците каквито е наредила компанията собственик и други подобни тъпотии
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Bistra »

myhata II написа:Е и какви са разликите,даже в кондотата е по зле,трябва да е тихо да не викаш,да не пушиш че на оня килеш му миришело отгоре,пердета да с в цвят от към прозорците каквито е наредила компанията собственик и други подобни тъпотии
Някой да те задължава да живееш там?
Купи си къща 300 квадрата като не ти изнася!...Ама не всеки може да си го позволи. ;) :P
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от anxeli »

roumensp написа:... Така че тия правила не винаги се спазват толкова строго. Не всички кооперации са толкова flexible разбира се, вероятно повечето стриктно си спазват правилата. Е затова и съм в къща, да няма кой да ми определя живота.
Хм, това не мога да го разбера някакси, я постнете един такъв договор за наем, където се казва да не отглеждаш деца.
Ако става дума за адълт комюнити или наемаш сапунерка, може би не е практично да се замисляш да отглеждаш деца, защото старците ще искат да дремят или няма практически място за дете в твоята резиденция :). Но явно напоследък се опитват да го прават все пак, та се налага да слагат и клауза в договорите ...
В Онтарио стратите загубиха доста дела и вече даже не се опитват да забраняват кучета и котки, гледат само да не са повече от две и не много големи, но на нашия етаж има един немски дог, явно на днешния человек дето си плаща, нищо не може да му се каже. За деца не е стоял въпроса, затова ми се вижда странно. В нашия блок с 440 апартамента няма старци и има само 10-тина деца. Явно не са много желаещите, хората с деца предпочитат къщи.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от myhata II »

anxeli написа:
roumensp написа:... Така че тия правила не винаги се спазват толкова строго. Не всички кооперации са толкова flexible разбира се, вероятно повечето стриктно си спазват правилата. Е затова и съм в къща, да няма кой да ми определя живота.
Хм, това не мога да го разбера някакси, я постнете един такъв договор за наем, където се казва да не отглеждаш деца.
Ако става дума за адълт комюнити или наемаш сапунерка, може би не е практично да се замисляш да отглеждаш деца, защото старците ще искат да дремят или няма практически място за дете в твоята резиденция :). Но явно напоследък се опитват да го прават все пак, та се налага да слагат и клауза в договорите ...
В Онтарио стратите загубиха доста дела и вече даже не се опитват да забраняват кучета и котки, гледат само да не са повече от две и не много големи, но на нашия етаж има един немски дог, явно на днешния человек дето си плаща, нищо не може да му се каже. За деца не е стоял въпроса, затова ми се вижда странно. В нашия блок с 440 апартамента няма старци и има само 10-тина деца. Явно не са много желаещите, хората с деца предпочитат къщи.
Скъпа Аниксели
Билдинга на 3050 Дъферин ,Торонто,
Наема само хора над 50 години ,не щат и да чуят за деца

Ехх,що все аз трябва да ви открехвам за Канада ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от anxeli »

Кой с малко акъл ще иска да се навре да живее и да гледа бебета в старчески дом |( ? Сега не мога да я намеря в интернет, но имаше една рядко гнусна реклама на едно ново кондо за пенсионери :rofl:, група бабички имаха някакво като брайдъл парти, разопаковаха червени корсети и се хилеха ...
Открехни ме за друга сграда, с рестрикции само за деца и кучета.
Циганите - на Сатурн !
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от apple »

UnHoly написа:го'сжа Фиданке, казват да не се набираш излишно по "социални" теми, ама ти - йок, не трябвало така :D
Какво ти бърка в здравето, че някаква кооперация съсобственици (или наематали) нямало да одобри семейство с деца? Ако това не е твоя случай, или ако не си изтъкнат правозащитник, е достатъчно да го отбележиш като факт и няма да паднеш в очите на никой, задето не изразяваш "активна гражданска позиция". Между другото наблюденията върху пазара на недвижимости (твоя любима тема) показват, че младите семейства с деца предпочитат да се установят в предградията, където да разполагат с повече пространство - двор, гараж и прочие удобства, които сградата с кондоминиуми не предлага. След като си отгледат децата, възрастните хора се отървават от къщата в предградието и я заменят с (изненада) малък апартамент в града. Сега дали ти светна защо старците имат такова влияние? Защото са мнозинство на пазара и до голяма степен диктуват условията :wave2:
Бел. под линия:
Глаголът chicaner (побългарен в твоето изречение като "не шиканирай" ) във френския език на канадската провинция Квебек означава "дразня, досаждам, разправям се", а не "шикалкавя, измъквам се" както вероятно си се пробвала да го употребиш. "Anyway, c'est drôle", както се казва понякога у Кебек ;)
Употребих го ето в този смисъл http://rechnik.info/%D1%88%D0%B8%D0%BA% ... 0%B0%D0%BC ама и ти така си се потабарначил, че освен франсето друго не приемаш явно... И да аз винаги съм била с активна гражданска позиция и мисля такава и да си остана. Концентрирането само върху "частното добруване" е водещата причина за дефектите в българското общество. Жив и здрав - нечестивецо! ;)
Аватар
UnHoly
Напуснал форума
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 2:37 pm
Местоположение: East of Eden

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от UnHoly »

Е, нали трябваше да те насоча къде ти е грешката? Все пак правиш коментари пред жители на френскоговоряща провинция, бъди подготвена за някой и друг гаф от незнание ;)
За активната гражданска позиция мога да те поздравя, стига да е насочена в правилната посока. Както се казва в една мъдра книга: "Не може добро дърво да дава лоши плодове; или лошо дърво да дава добри плодове."
Всеки може да умре, но не всеки може да роди. Най-добрите остават неродени.
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от apple »

UnHoly написа:Е, нали трябваше да те насоча къде ти е грешката? Все пак правиш коментари пред жители на френскоговоряща провинция, бъди подготвена за някой и друг гаф от незнание ;)
За активната гражданска позиция мога да те поздравя, стига да е насочена в правилната посока. Както се казва в една мъдра книга: "Не може добро дърво да дава лоши плодове; или лошо дърво да дава добри плодове."
Нищо не си ме насочил, използвам този термин от години точно в смисъла, който е описан! Мисля, че видя какво се обозначав в БГ с него, а това какъв смисъл му придаваш ти си е твой проблем и слабо ме вълнува... Ей, ама баданарката яко е играла пак...голямо варосване е паднало - явно е време за пролетно освежаване и профилактика... ;)
Аватар
UnHoly
Напуснал форума
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 2:37 pm
Местоположение: East of Eden

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от UnHoly »

apple написа:...голямо варосване е паднало - явно е време за пролетно освежаване и профилактика... ;)
Да, така се третират овощни дървета, ужким да не ги нападат вредители :D
Всеки може да умре, но не всеки може да роди. Най-добрите остават неродени.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от ivanko13 »

myhata II написа:
Скъпа Аниксели
Билдинга на 3050 Дъферин ,Торонто,
Наема само хора над 50 години ,не щат и да чуят за деца

Ехх,що все аз трябва да ви открехвам за Канада ;)

Ами ти, майна, като отваряш очи кажи също ,че белите хора с деца не щат и да чуят за този район щото детето им ще е единственото бяло в училището :D
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от apple »

UnHoly написа:
apple написа:...голямо варосване е паднало - явно е време за пролетно освежаване и профилактика... ;)
Да, така се третират овощни дървета, ужким да не ги нападат вредители :D
Верно бе - не бях се сетила...ама гледам, че и някои "вредители" заедно с мене са ги варосали справедливо, защото отговора ми беше спрямо личностна нападка от другаря с новата формула на живот. Както се казва каквото повикало - това се обадило... ;)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Павел »

ivandaman написа:
todor73 написа:Румба какво е това "страта" дето го използва 3 пъти в едно мнение.
Виж Тук:

На кратко в Бритиш Колубия незнайно защо решили да се правят на Австралийци и вместо като в цяла Канада да казват Кондо решили да казват Страта.

В по-конкретният случай Страта в повечето случаи означава Нещо като "Корпорация/организация на собствениците" и няма начин да купиш кондо/апартамент ако не си "член" на тази органзация, коет всъщтност е може би най-малкият проблем. Най-големият е че трябва да плащаш месечна вноска "Потдръжка" която може да е от 300 до 1500 долара на месец.. в зависимост от местонахождението етаж, площ и т.н. на апартамента.. (aka "Strata Fee")
Това е отделно от ипотеки и т.н.
Тези Страта Организции също контролират вътрешният регламент, като дали може да го даваш под наем, дали може да живеят гълъби, папагали и разни други животинки вътре.

С други думи тесла отвсякъде.. и въпреки това има хора които намират логика в това нещо и си плащат за удобството.
Това така поднесено подвежда - месечната такса поддръжка включва маса неща - застраховка на сградата, чистачка, градинари, общо осветление, топла вода, асансьори, пожарна инсталация, веднъж годишно миене на фасадата+прозорците и какво ли още не. По-ли е добре като в Бг домоуправителят да ходи по вратите и се моли за 2 лв за чистачка, кой дал дал. Сградите пред разпад, около блоковете свинщина по-голяма от при канадските свинеферми .
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от ivandaman »

Павел написа: Това така поднесено подвежда - месечната такса поддръжка включва маса неща - застраховка на сградата, чистачка, градинари, общо осветление, топла вода, асансьори, пожарна инсталация, веднъж годишно миене на фасадата+прозорците и какво ли още не. По-ли е добре като в Бг домоуправителят да ходи по вратите и се моли за 2 лв за чистачка, кой дал дал. Сградите пред разпад, около блоковете свинщина по-голяма от при канадските свинеферми .

Естествено че не съм имал намерението да подвеждам .. Мислих че се подразбира че месечната такса покрива всички тези разходи. Дори в някои по-луксозни кондоминиуми в Торонто съм виждал и портиери.. Във Ван май не си спомням да съм виждал подобно нещо.. Така че гореспоменатата такса би покривала и цената на охраната когато я има..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Публикувай отговор