Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Павел »

agent Ozo написа:Пумпи сглупи да поеме гаранции за цялото зъболекарско съсловие в Канада и САЩ, имайки предвид собствената си личност и професионално поведение.
А човек трябва да дава гаранции единствено за себе си. И дори и тогава няма 100-процентова сигурност, че в даден момент няма да измени на поетите гаранции. :)
Той иска да каже, че само еврейската част от съсловието не надписва :rofl:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jet »

SFBG82 написа:
miteto написа:По брой население - да, сравнима с Полша. Като икономика, като стандарт на живот - Канада е много по-напред от Полша, а вие дори и Полша не можете да стигнете :lol:
Аз не съм казал, че не е напред Канада. Важна е обаче тенденцията.
България дърпа с много висока скорост напред.
3 години след влизането на България в еврозоната (еврото е 2-та най-силна валута в света), пак ще си приказваме за сравнение на заплатите. При 1200-1400 евро средна работна заплата в България не знам дали ще се дърви някой тук - т.е. след 5, 6 години от днес някъде със същите темпове ако се развиваме.
Тенденцията е, че ви бягат чуждите инвестиции, а без тях (и българите в чужбина) сте за никъде (дори китайците са се притеснили за това). А Сърбия като влезе в ЕС ще ви бие като маче у дирек (щото сте крадливо и лъжливо племе и крадете повече дори от тях).
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

jet написа:
SFBG82 написа:
miteto написа:По брой население - да, сравнима с Полша. Като икономика, като стандарт на живот - Канада е много по-напред от Полша, а вие дори и Полша не можете да стигнете :lol:
Аз не съм казал, че не е напред Канада. Важна е обаче тенденцията.
България дърпа с много висока скорост напред.
3 години след влизането на България в еврозоната (еврото е 2-та най-силна валута в света), пак ще си приказваме за сравнение на заплатите. При 1200-1400 евро средна работна заплата в България не знам дали ще се дърви някой тук - т.е. след 5, 6 години от днес някъде със същите темпове ако се развиваме.
Тенденцията е, че ви бягат чуждите инвестиции, а без тях (и българите в чужбина) сте за никъде (дори китайците са се притеснили за това). А Сърбия като влезе в ЕС ще ви бие като маче у дирек (щото сте крадливо и лъжливо племе и крадете повече дори от тях).
Ако крадяхме повече от сърбите, те щяха да са в ЕС, а ние не. Фактът, че България е сред малкото страни в света с безвизов режим с Канада показва, че сме развита и цивилизована държава.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12480
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Я, недей щото и гаргите знаят, че България има безвизов режим с Канада по милост, също както е в ЕС по милост.

На Чехия, която е най-развитата и цивилизована държава от бившите социалистически страни Канада два пъти въвежда обратно визите, преди България да получи безвизов режим.
Слава Богу билет до Канада е извън финансовите възможности на огромното мнозинство от българите, та още не сте се оляли съвсем, та да ги въведат наново визите.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

SFBG82 написа:500-600 евро нето взема учител в софийско село.
Ама другия път.

цитат:
От 1 януари 2019 г. минималната основна работна заплата за директор на директор на училище, детска градина и обслужващо звено става 1140 лв., на заместник-директор - 1065 лв., на педагогически специалисти - учител, ръководител ИКТ, логопед, психолог, педагогически съветник, корепетитор, хореограф, ресурсен учител, педагог, възпитател, рехабилитатор на слуха и говора, треньор по вид спорт - 920 лв., на старши учител и старши възпитател - 955 лв. И на главен учител и главен възпитател -1005 лв. Това са предвидените брутни заплати.
На ГЛАВЕН учител от януари тази година, след 20%-но увеличение, заплатата става 514 евро. БРУТНАТА!
На СТАРШИ учител става 488 евро. БРУТНАТА!

Така че не ми разправяй гаче ли от край време селските учители вземат по 600 евро НЕТО!
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:Пумпи сглупи да поеме гаранции за цялото зъболекарско съсловие в Канада и САЩ, имайки предвид собствената си личност и професионално поведение.
А човек трябва да дава гаранции единствено за себе си. И дори и тогава няма 100-процентова сигурност, че в даден момент няма да измени на поетите гаранции. :)

Какво точно съм направил ????Че нещо ще да съм пропуснал ??? Всичко, което попитах е дали предлагаш, че зъболекарите в Канада лъжат и надписват процедури, които не са направили ?

Коментара на Павката е за НАПРАВЕНА работа, която е ненужна - това е много различно нещо и за съжаление е също измама, но тя се доказва много по-лесно, както се вижда предполагам от линка, който е пуснал. И само глупави зъболекари, в пренаселени места прибягват до това. Аз лично, не случайно съм работел на север - там няма нужда да продаваш НИЩО на никого, защото хората имат нужда от много неща, с които се изкарват много добри пари, без да се налага да лъжеш в кодовете или на планираш неща от които няма нужда. За пример ще ти кажа, че статистически аз правех около 1/3 от коронките, които прави среден зъболекар в БК. Просто нямах нужда да продавам коронки, имаше достатъчно работа и без това.

Друг пример: сестрата ми, след 5 години работа с мен, се премести да живее във Ван и си намери нов зъболекар. Той и "диагностицира" 11 кариеса и аха, аха да започне да ги прави. Тя ми се обади ужасена и след като заедно сравнявахме снимките и през годините, нещо което новия и зъболекар е отказал да направи, тя му тегли една майна и си е ОК и до днес. Въпрос на кинти и морал, какво да се прави.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Павел »

Ivan1007 написа:Я, недей щото и гаргите знаят, че България има безвизов режим с Канада по милост, също както е в ЕС по милост.

На Чехия, която е най-развитата и цивилизована държава от бившите социалистически страни Канада два пъти въвежда обратно визите, преди България да получи безвизов режим.
Слава Богу билет до Канада е извън финансовите възможности на огромното мнозинство от българите, та още не сте се оляли съвсем, та да ги въведат наново визите.
За протокола, визите за чехите ги въведоха заради наплива на любимите ти цигани по тукашните земи.

Радваш се, че на такива боклуци като българите им са скъпи билетите до Канада, та слава Богу няма да ни се намъкнат тук, а същевременно нямаш нищо против и даже приветстваш канадците да плащат билетите и после да издържат цял живот ценните муслимани :puke:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Силата на топлината може да идва и от банани.

https://dnes.dir.bg/politika/oblastnata ... i-bananite"
:D
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12480
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Павел написа:
Ivan1007 написа:Я, недей щото и гаргите знаят, че България има безвизов режим с Канада по милост, също както е в ЕС по милост.

На Чехия, която е най-развитата и цивилизована държава от бившите социалистически страни Канада два пъти въвежда обратно визите, преди България да получи безвизов режим.
Слава Богу билет до Канада е извън финансовите възможности на огромното мнозинство от българите, та още не сте се оляли съвсем, та да ги въведат наново визите.
За протокола, визите за чехите ги въведоха заради наплива на любимите ти цигани по тукашните земи.

Радваш се, че на такива боклуци като българите им са скъпи билетите до Канада, та слава Богу няма да ни се намъкнат тук, а същевременно нямаш нищо против и даже приветстваш канадците да плащат билетите и после да издържат цял живот ценните муслимани :puke:
За протокола - любими са на теб, не на мен.
Толкова са ти любими, че даже си отишъл да живееш при тях и при другия white trash в downshithole Vancouver 8)
В цял свят циганското малцинство възприема голяма част от културата на мнозинството - така е в Унгария,Чехия, Великобритания, даже и в Русия.
Единствено в България мнозинството приема голяма част от културата на циганското малцинство.
Не съм чел да протестираш, че Канада е издържала толкова години адаша от Буковлък, нито , че тази година Квебек ще получи 13.1 милиарда equalization payments с 1.4 милиарда повече от миналата година. И това си е така вече две поколения наред.
Става нещо като храни куче (Старшинката и Петров) та да те лае ]:)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12480
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

optics написа:Силата на топлината може да идва и от банани.

https://dnes.dir.bg/politika/oblastnata ... i-bananite"
:D
Те така и Руню Балкански изчислява времето в Албърта, а Старшинката дължината и скоростта на влака. 8)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Тази герберка е също толкоз умна колкото Дзифтарчето. Който изчислява скоростта на преминаващия пред очите му влак не по дължината на композицията и времето ѝ за "изнизване". А по разписанието за движение на влака между двете крайни гари, намиращи се на 125 км. една от друга. Вземайки предвид броя на гарите и спирките, времето за престой на всяка гара и спирка и времената за спиране и ускоряване на гарите и спирките, позицията на Слънцето и не знам си още какво.
И всичко това за да получи, че влакът се е движел с "работна скорост" 2 пъти по-голяма от реалната. :rofl:
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Оооо, Пупмпи, пропуснал си нещо, естествено. Затова ще ти го припомня.
Ето какво каза ти
pumpy написа:Разбира се може би предлагаш, че зъболекарите лъжат и взимат пари за процедури, коит оне са извършили, но това сигурно е в същата категория като дължината на влака и корупцията в кметсвото и нагоре.
С това твърдение, че случаят е от същата "категория" като на "дължината на влака" и "корупцията в кметството и нагоре" какво си искал да кажеш, Пумпи? Че вярваш в истинността на казаното от мен, или напротив? :)
А отричайки истинността на казаното от мен, не гарантираш ли, че това е невъзможно да бъде направено от който и да е стоматолог отсам океана? Ами да.
Е, аз какво по-различно казах? :)

Иначе лично за теб знаем, че си суперпрофесионалист и безкрайно честен. Ама една птичка пролет не прави бе, Пумпи. ;)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12480
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Старшинката,
Това че ти си доказан лъжец и мошеник означава само, че би следвало да не се обаждаш и да приписвали собствените си пороци на други.
Целта ти е ясна - да изкараш всички маскари.
Е, не са всички като теб :puke:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:Оооо, Пупмпи, пропуснал си нещо, естествено. Затова ще ти го припомня.
Ето какво каза ти
pumpy написа:Разбира се може би предлагаш, че зъболекарите лъжат и взимат пари за процедури, коит оне са извършили, но това сигурно е в същата категория като дължината на влака и корупцията в кметсвото и нагоре.
С това твърдение, че случаят е от същата "категория" като на "дължината на влака" и "корупцията в кметството и нагоре" какво си искал да кажеш, Пумпи? Че вярваш в истинността на казаното от мен, или напротив? :)
А отричайки истинността на казаното от мен, не гарантираш ли, че това е невъзможно да бъде направено от който и да е стоматолог отсам океана? Ами да.
Е, аз какво по-различно казах? :)

Иначе лично за теб знаем, че си суперпрофесионалист и безкрайно честен. Ама една птичка пролет не прави бе, Пумпи. ;)
Точно това съм искам да кажа: предположение, въпрос, на който между другото никога не получих отговор. Както и на този за корупцията в кметството и масата от хората, които изобщо нямат допир до същата. Питам, предполагам ,а после разбирам, че съм поел отговорност за всички зъболекари в Северна Америка - ти ще ме обесиш ако ти се отдаде възможност....

Както ти написах по-горе обаче линковете на павката нямат нищо общо с "надписването" на несвършена работа, а със "създаването на работа" от която няма нужда. Да ти плащат за несвършена работа е едно, да ти плащат за свършена, но ненужна работа е съвсем друго: гладни глупаци.
А на мен в 6-ти клас ми намалиха поведението и трябваше да сменям училищто, защото се заедох със заместник директора, пред целия клас, за нещо, което не беше "честно". Това ми е по наследство: майка ми веднъж се съди с ЦК на БКП, пак по същата причина: не било честно.И двамата не бяхме особено успешни в ритането срещу ръжена :o
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Е как бе, Пумпи "предположения", когато ти разказвам истински случай с реално съществуваща личност.:)

Или ти реши, че цялата ситуация е плод на моята фантазия? За жалост не е.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Публикувай отговор