Canadian Dream

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Canadian Dream

Мнение от ivanko13 »

yahoo написа:Малко недомислен план на помещенията. Може ли пералното помещение например да го сложат директно до двете малки спални и под голямата. Сигурно е за хора които перат веднъж седмично.
Естествено... Къпане и пране само веднъж седмично... И къпането с по-малко вода и повече бърсане
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
eva-vet-eva
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Ное 01, 2004 4:19 pm
Местоположение: Пловдив,от 29.03.05-Монреал

Re: Canadian Dream

Мнение от eva-vet-eva »

Ами,да, Кримон хубаво го е казала-елате, изучете се у Кебешко и после бегом обратно където ви душа сака. Имам колега-румънец-доучвахме си заедно тук и като завърши момчето, замина за Ванкувър (предварително си беше намерил работа в една доста голяма клиника) и сега ме удря в земята по заплата. Е, усилието му струваше развод, защото жена му не издържа на първоначалния напън и се върна при мама в Румъния. Не съм го питала скоро какво става с нея, ама до преди година и половина тя си седеше без работа у Румънско, щото по родния край ветРИнарите не сме много тачени.
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от tanyatais »

ivanko13 написа:
yahoo написа:Малко недомислен план на помещенията. Може ли пералното помещение например да го сложат директно до двете малки спални и под голямата. Сигурно е за хора които перат веднъж седмично.
Естествено... Къпане и пране само веднъж седмично... И къпането с по-малко вода и повече бърсане
Еми,те хората след работа на фитнес ,там душ и сауна и в къщи няма преразход :)))
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Canadian Dream

Мнение от Bistra »

apple написа: Може и нея да обсъдим на чаша портокалов сок
Ето и други фенове на портокаловия сок имало без да съм чела. Абе в колко часа ставате, че сте натворили вече толкова много? :o
Аз обичам да си поспивам в неделя. След това доядох това, което беше останало от хуните. А да се похваля правих палачинки вчера (това е за темата за манжите, ама карай)...Не беше останало много. Правиш нещо 1 час, а те после го омахват за 10 минути. :( Абе, неблагодарна работа си е готвенето!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от pumpy »

apple написа: Това не ти е Кебек, тук кредити не раздават на кило... Иди се пробвай ти в BC щом искаш да провериш как седят нещата. Излъжи, че току що си пристигнал и искаш 250 бона ли рече да се изучиш наново за зъбар! ;) Мноооого ще ме учудиш ако намериш банка да ти се върже, а провинциалното субсидиране пък забрави изобщо!
Не е нужно да лъжа за нищо. Отидох в RBC тогава, когато можех да им покажа, че съм приет стоматология. Това става с малко време и пари (и тук идва, това което си бяхме донесли от България), а не с мечти, лъжи и злоба.
Нали имаше ценна и важна специалност, с кято слагаше дентистите в джоба си. Сигурен съм тогава RBC и всяка друга канадска банка, че даже и Desjardins ще ти отпусне повече от 250к, защото знаят, че ще ги върнеш, че и отгоре (имам предвид внуците, де). И не е нужно да гугълваш за да ми пишеш на иврит - губиш си времето.
Кажи ми пак за заемите и за това какво ще изплащат вниците ми. А за моя моргидж не се грижи. Нито някога съм казал, че съм си купил куща, нито смятам, че ще ми е проблем да си купя, когато му дойде времето. Къщата е в мечтите ми между 40-45 годишния период от живота -имам още 3 години до тогава ;)
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Canadian Dream

Мнение от Marto »

pumpy написа:
apple написа: Това не ти е Кебек, тук кредити не раздават на кило... Иди се пробвай ти в BC щом искаш да провериш как седят нещата. Излъжи, че току що си пристигнал и искаш 250 бона ли рече да се изучиш наново за зъбар! ;) Мноооого ще ме учудиш ако намериш банка да ти се върже, а провинциалното субсидиране пък забрави изобщо!
Не е нужно да лъжа за нищо. Отидох в RBC тогава, когато можех да им покажа, че съм приет стоматология. Това става с малко време и пари (и тук идва, това което си бяхме донесли от България), а не с мечти, лъжи и злоба.
Нали имаше ценна и важна специалност, с кято слагаше дентистите в джоба си.
Aaa, пумпи, защо беше изпуснал тази малка подробност, че първо са те приели, а чак тогава банката е отвързала кесията? То дори в моя колеж за секретарки :lol: влизат само около 8% от кандидатите, което е нищо работа за някой с висок интелект. И след това парите са лесни, макар че на мен лично не ми се е налагало да тегля кредити за учене, нито тук, нито в САЩ. :rock:
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Canadian Dream

Мнение от Marto »

pumpy написа:
apple написа:!
Тук бих се изсмял, ако не беше толкова болезнена за мен тема, защото е имало закон за защита на нацията и прабаба ми е страдала от този закон. Baruch Hashem, че никой не е изпратен в Полша и всички са оживяли по време на войната. Защо ли обаче си мисля, че тази подкрепа за българските евреи е дошла от наши съграждани, които са били малко по-толерантните от теб към различните....
Kak пък улучи баш зеления цвят на сорта Granny Smith :rofl:

Изображение
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Canadian Dream

Мнение от Marto »

krimon написа: Трябва да купиш терена без кредит, защото няма къща, която да се ипотекира - това е първа стъпка
Kримонке, тука не се заяждам с тебе, просто вече няколко хора писаха, че не може да се ипотекира земя, което не е съвсем така (макар че за Квебек не знам). Ипотеките се регистрират срещу земята (при кондотата е малко по-особено) и макар че това дали има на тази земя построено нещо е от интерес за банката, то не е решаващо. Единствено процентът заем ще е до ~50% от стойността на земята.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Canadian Dream

Мнение от yahoo »

Marto написа:
krimon написа: Трябва да купиш терена без кредит, защото няма къща, която да се ипотекира - това е първа стъпка
Kримонке, тука не се заяждам с тебе, просто вече няколко хора писаха, че не може да се ипотекира земя, което не е съвсем така (макар че за Квебек не знам). Ипотеките се регистрират срещу земята (при кондотата е малко по-особено) и макар че това дали има на тази земя построено нещо е от интерес за банката, то не е решаващо. Единствено процентът заем ще е до ~50% от стойността на земята.
На практика не става нямаш ли ги парите. Дори и на 300к земя, които е трябвало да извадиш всичките от джоба си, от банката ще чакаш едва до 150к, които ще стигнат доникъде за строежа на къщата. Сега остава да намерим друга банка която да ни отпусне пари срещу половината от цената на излятите основи :D
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от apple »

pumpy написа:
apple написа: Това не ти е Кебек, тук кредити не раздават на кило... Иди се пробвай ти в BC щом искаш да провериш как седят нещата. Излъжи, че току що си пристигнал и искаш 250 бона ли рече да се изучиш наново за зъбар! ;) Мноооого ще ме учудиш ако намериш банка да ти се върже, а провинциалното субсидиране пък забрави изобщо!
Не е нужно да лъжа за нищо. Отидох в RBC тогава, когато можех да им покажа, че съм приет стоматология. Това става с малко време и пари (и тук идва, това което си бяхме донесли от България), а не с мечти, лъжи и злоба.
Нали имаше ценна и важна специалност, с кято слагаше дентистите в джоба си. Сигурен съм тогава RBC и всяка друга канадска банка, че даже и Desjardins ще ти отпусне повече от 250к, защото знаят, че ще ги върнеш, че и отгоре (имам предвид внуците, де). И не е нужно да гугълваш за да ми пишеш на иврит - губиш си времето.
Кажи ми пак за заемите и за това какво ще изплащат вниците ми. А за моя моргидж не се грижи. Нито някога съм казал, че съм си купил куща, нито смятам, че ще ми е проблем да си купя, когато му дойде времето. Къщата е в мечтите ми между 40-45 годишния период от живота -имам още 3 години до тогава ;)
Dr. Ivo has been engaged in the dental field since 1994. He possesses a Dental Hygienist Degree from Edouard Montpetit College in Quebec, DDS Degree from University of Colorado at Denver and a Masters Degree in Stomatology from Medical University of Sofia, Bulgaria. Being a dental assistant, registered hygienist and practicing dentist have helped him build different aspects of patient communication and care....
Д-р Иво значи първо за хигиенист, което не е стотин хилки както разправяше, а после в щатско голямата пара за истинското учене там кой ти я отпусна? И защо по дяволите се "излагаш" с тая магистратура от БГ? Ама ... не ти отива да се кичиш с нея като считаш образованието в БГ за некачествено и колегите си там за некъдърници. Отпиши си я от CV-то не бива така като фурнаджийска лопата да се въртиш според интереса... Нямаш ли принципна позиция все пак? ;) И не ми пращай снимка на зъбките ти, видях ги вече... Поне си симпатяга! ;) Па макар и малко напомпан отвътре с повечко самохвалство...
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Canadian Dream

Мнение от seeker »

apple написа:И не ми пращай снимка на зъбките ти, видях ги вече... Поне си симпатяга! ;)
Е, сега ще настане ли спокойствие по всички фронтове :^) :lol:
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от apple »

seeker написа:
apple написа:И не ми пращай снимка на зъбките ти, видях ги вече... Поне си симпатяга! ;)
Е, сега ще настане ли спокойствие по всички фронтове :^) :lol:
Знам ли и аз? Пумпалов ако рече да се кротне... :?: Ако не обещавам да отворя една тема за вербални дуели помежду ни та да не спамим по темите и да ги превръщаме в арена за лични битки с ... оня дето духа де... май Михал го наричахме по български! На иврит не знам :lol: ;)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от pumpy »

apple написа:
Dr. Ivo has been engaged in the dental field since 1994. He possesses a Dental Hygienist Degree from Edouard Montpetit College in Quebec, DDS Degree from University of Colorado at Denver and a Masters Degree in Stomatology from Medical University of Sofia, Bulgaria. Being a dental assistant, registered hygienist and practicing dentist have helped him build different aspects of patient communication and care....
Д-р Иво значи първо за хигиенист, което не е стотин хилки както разправяше, а после в щатско голямата пара за истинското учене там кой ти я отпусна? И защо по дяволите се "излагаш" с тая магистратура от БГ? Ама ... не ти отива да се кичиш с нея като считаш образованието в БГ за некачествено и колегите си там за некъдърници. Отпиши си я от CV-то не бива така като фурнаджийска лопата да се въртиш според интереса... Нямаш ли принципна позиция все пак? ;) И не ми пращай снимка на зъбките ти, видях ги вече... Поне си симпатяга! ;) Па макар и малко напомпан отвътре с повечко самохвалство...
Честно казано не разбрах нищо от въпроса ти ? Не мога да повярвам, че човек може да инвестира време да се рови по интернет/фейсбук за да ми търси СВ-то и снимката. Anyway поне си на прав път - научи се да изписваш правилно доктор пред името ми ;)
Парите за хигиената съм ги получил от провинциалната програма за студентски заеми. Не че ми трябваха, но след като ми ги даваха, как да ги откажа.
Парите за зъболекарството съм ги заел от същата програма и от RBC, както ти писах по-горе;
И когато цитираш, или цитирай всичко или дай източника. Иначе си е чиста манипулация, както повечето от мненията ти тук.
Заключено