Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
GAL73
Мнения: 135
Регистриран на: Вто Мар 23, 2010 3:39 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от GAL73 »

Не е важно ,че в България нямаш стаж като счетоводител.Важното е ,че имаш образование икономика/финанси и т.н. Декларацията която подписваш е със следното съдържание - подписаният/ната................................... упражняващ или притежаващ образование да упражнява ... професията ......
В случая важното е да декларираш че си запознат, че не можеш да работиш регулирани професии без да отговаряш на определени условия-образование,ордери и т.н.

Успехи!
DCS Vienne -12.01.2011
accusé de réception -29.01.2011
интервю Виена -07.04.2011 - успешно
Bucarest-18.06.2011
Etiquettes-05.07.2011
Formulaires médicaux-24.01.2012

Покана за визи-08.05.2012
ВИЗИ-01.06.2012
distve
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Май 27, 2011 6:41 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от distve »

Привет и аз да се включа:
Изпратени док:26.06.2011г.
Започва голямото чакане!
Аватар
kamy
Мнения: 145
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:12 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от kamy »

Гложди ме следният въпрос, моля дайте мнение - предстои ми да пратя документите до Виена, след това да се запиша студентка. В документите не съм писала че уча, защото още не уча. Като се запиша до 30 дни трябва да ги уведомя че съм се записала, така ли? То може направо да си изчакам класирането и да пратя документите упоменаващи, че уча. Но бяхте писали, че "не гледали с добро око" на такива като мен, дето искали да си прекъснат обучението да заминат, обаче в моят случай аз тепърва го записвам. Или да изчакам и дай боже като получа сертификат за селекция да прекъсна и си решавам проблема? Някой получавал ли е отказ за сертификат на интервю или изобщо да не е бил поканен заради това, че учи? Мерси!
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от Mr.D »

kamy написа:Гложди ме следният въпрос, моля дайте мнение - предстои ми да пратя документите до Виена, след това да се запиша студентка. В документите не съм писала че уча, защото още не уча. Като се запиша до 30 дни трябва да ги уведомя че съм се записала, така ли? То може направо да си изчакам класирането и да пратя документите упоменаващи, че уча. Но бяхте писали, че "не гледали с добро око" на такива като мен, дето искали да си прекъснат обучението да заминат, обаче в моят случай аз тепърва го записвам. Или да изчакам и дай боже като получа сертификат за селекция да прекъсна и си решавам проблема? Някой получавал ли е отказ за сертификат на интервю или изобщо да не е бил поканен заради това, че учи? Мерси!
И ако не ти носи полза с точки защо трябва да им казваш че не разбрах?
Аватар
kamy
Мнения: 145
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:12 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от kamy »

Не искам да казвам, но да не излезе че прикривам факти и да оплескам всичко. То не че някой ще разбере че съм се записала да уча в малък град, знам ли. Значи пускам документите веднага, а след време като си сменя статуса на студент, просто ще изчакам интервюто и няма да бързам да казвам.
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от Mr.D »

kamy написа:Не искам да казвам, но да не излезе че прикривам факти и да оплескам всичко. То не че някой ще разбере че съм се записала да уча в малък град, знам ли. Значи пускам документите веднага, а след време като си сменя статуса на студент, просто ще изчакам интервюто и няма да бързам да казвам.
В момента не си студент и си подаваш документите и там пише че не си студент. Какьв е проблема? След интервуто с Кебеците на Федералните не им пука как си прикарваш деня. Смяна на семейно положение е друг вьпрос.
Аватар
kamy
Мнения: 145
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:12 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от kamy »

Merci beaucoup ;) Сега ми е по-спокойно.
ivelinaminkova
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 8:41 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от ivelinaminkova »

Здравейте и от мен :)
От повече от година с партньора ми подготвяме документите си за да ги пратим. Вече почти всичко ни е преведено заверено. Първоначално мислехме да подадем като де факто съпрузи. И в този смисъл имаме адресни карти от година и половина на един адрес, имаме един личен лекар, при който сме вписани в един и същи ден, също така имаме и договор за наем, който е на двама ни на името. Мислим да пускаме документите към края на ноември, но изникна една идея между нас - да сключим брак.
Та въпросите ми са два:
1. Има ли значение при подаването на документите кога сме сключили брак, тъй като ще е около месец и половина преди това?
2. След като сключим брак, освен свидетелството за брак нужно ли е да пращам и други документи - като адресните карти, здравните книжки и т.н.

Благодаря предварително и успех на всички заели се с това предизвикателство :)
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Въпроси за документите

Мнение от electrified »

аз съм нов тук и знанията ми за емиграцията са малко, така чемнението ми не е меродавно, но от това което чета и знам, по-добре първо се оженете. Просто в тоя случай бумащината е по-малко и ще пращате по-малко документи :) Ние също ще се женим в края на октомври и началото или средата на ноември ще пращаме документи. Или март догодина понеже не съм сигурен за стажа - в последните 5 години имам 4 години стаж, но са с прекъсване. И не знам дали това се брой. а края на март правя точно 4 години във фирмата в която работя в момента. Но по-добре да кажат съфорумци вече са минали по тоя път.
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите

Мнение от martatabs »

ivelinaminkova написа:И в този смисъл имаме адресни карти от година и половина на един адрес, имаме един личен лекар, при който сме вписани в един и същи ден, също така имаме и договор за наем, който е на двама ни на името. Мислим да пускаме документите към края на ноември, но изникна една идея между нас - да сключим брак.
При условие, че имате повече от една година съвместно съжителство и можете да го докажете, не виждам причина (освен ако не го желаете) да сключвате брак. Това с брака е вариант, ако няма с какво да докажете, че сте били заедно минимум една година.
Вижте тук >> http://wiki.bgcanada.com/index.php?titl ... 0%BE%D1%82"
Относно брак, ако все пак имате желание за такъв, месец и половина преди да пуснете DCS, няма проблеми.
GeSho
Мнения: 54
Регистриран на: Пон Юли 25, 2011 8:28 am
Местоположение: Търговище

Re: Въпроси за документите

Мнение от GeSho »

Здравейте,
въпросът ми е свързан с превода на документите и по-точно колко копия да си направя?
1 комплект ще са необходими за Виена, 2-ри комплект за Букурещ (ако минем интервюто :) ), и може би ще ни е нужен поне още 1 комплект за Канада ???

- преводачите предлагат 2-ро копие на минилална цена, но от опит знам, че след като си платиш е трудно да си изискаш допълнителни услуги след време. По- добре е да си ги изискам веднага и да са част от поръчката. - Вие как постъпихте ???
DSC Виена - 15.09.2011г.
Интервю - 06.09.2013 г
Сидни - 08.10.2013
Баркодове - 26.11.2013г.
Медицински - 12.02.2014
Покана за визи - 05.03.2014
Визи - 05.04.2014
Полет до Монреал - 26.05.2014
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Въпроси за документите

Мнение от emili_vn »

Превод на всички документи ти трябват само за Виена. За Букурещ ти трябват само преводи на актове за раждане и свидетелство за граждански брак (за там дипломи, трудови книжки, договори и длъжностни характеристики не се изпращат). А за Канада няма да ти вършат работа преводите от тук, защото за там искат превод от заклет преводач, лицензиран там.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
GAL73
Мнения: 135
Регистриран на: Вто Мар 23, 2010 3:39 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от GAL73 »

към GeSho-поръчай си втори комплект.На мен ми трябваше за интервюто - копия на документите на български + официален превод.То така и не стигнахме до тях ,но в поканата за интервю си го пишеше.
към electrified-трудовия стаж за последните 5 години се смята сумарно,т.е. колкото и прекъсвания да си имал/а ,ако имаш 4 години стаж си получаваш точките.
към ivelinaminkova -
Та въпросите ми са два:
1. Има ли значение при подаването на документите кога сме сключили брак, тъй като ще е около месец и половина преди това?
2. След като сключим брак, освен свидетелството за брак нужно ли е да пращам и други документи - като адресните карти, здравните книжки и т.н.

1.Не ! Честито ! :D
2.Само свидетелството за граждански брак!
DCS Vienne -12.01.2011
accusé de réception -29.01.2011
интервю Виена -07.04.2011 - успешно
Bucarest-18.06.2011
Etiquettes-05.07.2011
Formulaires médicaux-24.01.2012

Покана за визи-08.05.2012
ВИЗИ-01.06.2012
marryy
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Юни 05, 2010 7:31 am
Местоположение: Варна

Re: Въпроси за документите

Мнение от marryy »

До GAL 73, аз се чудя как така толкова бързо е минала процедурата при Вас. Да не би да живеете във Виена, че толкова бързо са ви извикали на интервю?
GeSho
Мнения: 54
Регистриран на: Пон Юли 25, 2011 8:28 am
Местоположение: Търговище

Re: Въпроси за документите

Мнение от GeSho »

Здравейте,
- има ли значение колко е и нужно ли е да доказваме стажа на придружаващият кандидат,(копия и превод на тр. книжка, договор, сл. бележка) след като за това не се дават точки, или само тр. книжка?
DSC Виена - 15.09.2011г.
Интервю - 06.09.2013 г
Сидни - 08.10.2013
Баркодове - 26.11.2013г.
Медицински - 12.02.2014
Покана за визи - 05.03.2014
Визи - 05.04.2014
Полет до Монреал - 26.05.2014
Публикувай отговор