SOCIA PRI APRTAMENT V BULGARIA

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Ombudsman написа:Хайде, пак Обми :lol: виновна. Който не му харесват пиците и рекламите и ученето нали знае - самолетчето и в България :D :lol: :wink:
Смятам, че да учиш няколко години си е сериозна инвестиция на пари и време, и не трябва да се гледа на това с лошо око...
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Гост

Мнение от Гост »

За инвестицията си прав :shock: ама за годините ... пуста младост :cry:
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Ombudsman написа:За инвестицията си прав :shock: ама за годините ... пуста младост :cry:
Е, хайде пък и ти сега...
С годините ставаме по-ценни и по-хубави...като доброто вино...
Пък и по-тъпи и грозни да ставаме - нали сме си ние! :D :D
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Нали сте чели новия закон ,които е бил на социал 18месеца в рамките на 36,няма да му дадат паспорт докато не ги заработи,освен ако през това врвме не е родил 2 нови канадчета.
dakel1
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 11:21 pm
Местоположение: Ve4e dale4 ot Qc.!

Мнение от dakel1 »

Здравеите и от мен! Подкрепям напално Ив- но при условие, 4е созиала е до време и служи за трамплин на по дале4ните зели....Дори и Пумпи (един от наи-варлите противнизи на соз.)бесе се изказал, 4е от соз. е най-изгодно да по4нес да у4ис!!!!!А, за у4енето - трябва добре да се презени какво да баде-има много Бг. които се хварлят да у4ат ей, така за идеята(това всазност си е остатак от Бг. манталитета!)Освен това Българина е достатъ4но практи4ен за да се остажи зял ЖИВОТ НА СОЗИАЛ! АЗ ЛИ$НО НЕ ПОЗНАВАМ БГ.-останали на доживотен созиал! Ако има това са ЕДИНИЗИ!!!!!!Изжинете ме за Кирилизата-бавно и с грески пиза! Ала важното е 4е имам ЖЕЛАНИЕ!!! :roll:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Аз сам за социала ,но против неговия размер,ако дават по 3бона на месец веднага го взвмам ,другите 3 сте си ги докарам сам.
Сега сериозно,знаете ли каква е разликата м/у социала и минималната /мизерната/ заплата ,за парвият се лежи ,за втората се работи,но се трупа наи важния дивидент -кредитна история,без която тук не можеш да живееш нормално,не можеш да си вземеш жилище на изплащтане ,кадето да си влагаш парите и в един последващ момент разбираш как си се прецакал с далгото стоене на социал наливаики вода вав водвницата на наемодателите .Т.е. получава се пито платено.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

bateto написа:Нали сте чели новия закон ,които е бил на социал 18месеца в рамките на 36,няма да му дадат паспорт докато не ги заработи,освен ако през това врвме не е родил 2 нови канадчета.
Лале-мале, ако това е вярно, до 3-4 години тук ще има само индийчета и китайчета - те като котки раждат бре!
:D :D :D :D :D
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

dakel1 написа:Здравеите и от мен! Подкрепям напално Ив- но при условие, 4е созиала е до време и служи за трамплин на по дале4ните зели....Дори и Пумпи (един от наи-варлите противнизи на соз.)бесе се изказал, 4е от соз. е най-изгодно да по4нес да у4ис!!!!!А, за у4енето - трябва добре да се презени какво да баде-има много Бг. които се хварлят да у4ат ей, така за идеята(това всазност си е остатак от Бг. манталитета!)Освен това Българина е достатъ4но практи4ен за да се остажи зял ЖИВОТ НА СОЗИАЛ! АЗ ЛИ$НО НЕ ПОЗНАВАМ БГ.-останали на доживотен созиал! Ако има това са ЕДИНИЗИ!!!!!!Изжинете ме за Кирилизата-бавно и с грески пиза! Ала важното е 4е имам ЖЕЛАНИЕ!!! :roll:
Евала за кирилицата!
И аз смятам, че социала трябва да ти е като помощ, до време... После идва КОФИ, учене със заем и стипендия, после - работа и т.н...
:beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

bateto написа:Аз сам за социала ,но против неговия размер,ако дават по 3бона на месец веднага го взвмам ,другите 3 сте си ги докарам сам.
Сега сериозно,знаете ли каква е разликата м/у социала и минималната /мизерната/ заплата ,за парвият се лежи ,за втората се работи,но се трупа наи важния дивидент -кредитна история,без която тук не можеш да живееш нормално,не можеш да си вземеш жилище на изплащтане ,кадето да си влагаш парите и в един последващ момент разбираш как си се прецакал с далгото стоене на социал наливаики вода вав водвницата на наемодателите .Т.е. получава се пито платено.
Бате, ако по 4 бона на месец го направят, зарязвам и учене, и езици, и търсене на работа - ще си взема аз канадския паспорт и ще се скъсам да обикалям насам-натам! Казват, че Куба е прекрасни място, и излизало 800$/седмица с всичко включено, а и кубинките не казвали "не"... :D
А за кредитната история си напълно прав - тук има 2 големи господаря : банките и застрахователните агенции. Те каквото кажат, това става, няма 6-5...
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Yulia
Мнения: 99
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:57 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Yulia »

Niamah vreme da pro4eta vsi4ki postingi, zashtoto temata e dulga... hvanah poslednite...ideiata e dali da budem na social, dali da u4im na kredit ili da rabotim... Moia otgovor e samo edin - rabota, rabota i pak rabota. 4ovek moje i da u4i i da raboti..ee viarno trudno e, no za hubavite raboti vinagi se izizskvat mnogo usilia. Osnovnoto e 4ovek da vlezne v pazara na truda, da bude 4ast ot obshestvoto, a vsi4ko ostanalo shte si doide ot samo sebe si.
Oshte predi da doida v Kanada edin bulgarin na 70 i niakoi godini, koito e v Australia ot 50 godini mi kaza taka - shte uspee samo 4ovek, koito e rabotliv...dokaji im, 4e si rabotliva i tova shte bude oceneno.
Ama stiga sum pisala naduhano za rabotata i 4oveka... v obshti linii tova e moita filosofia.
Chestita Nova Godina na vsi4ki, mnogo zdrave i radost.
Izviniavam se za latinicata.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

4ovek moje i da u4i i da raboti..
Може друг път! Някой може и да може... :roll: Това не е като да работиш докато си на социал... :(

Сериозно по темата. МНОГО,много,много съм съгласна с Ив Хайду! Не съм изчела основно цялата тема,но схванах идеята.
Мога да кажа само едно...Иване,откак съм в този форум се боря със същите вятърни мелници като теб,но без файда!
На някои хора толкова им бърка в здравето социала и социалджиите,че няма докъде. Мен ако питаш,това е проява на завист в чист вид!
Никой от познатите ми социалджии не си е продал апартамена в България! Почти всички подработват на черно. Някои дори на черно си докарват по 1000 дол. седмично. Да се пукат от завист някои,аз не съм в тяхното число! Като го могат,си го могат! Другите учим как вика Омби! :lol:
Аватар
sara
Рошава гарга
Мнения: 888
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 2:49 pm
Местоположение: на клон монреалски

Мнение от sara »

JOY написа:Почти всички подработват на черно. Някои дори на черно си докарват по 1000 дол. седмично. Да се пукат от завист някои,аз не съм в тяхното число! Като го могат,си го могат! Другите учим как вика Омби! :lol:
да ме прощаваш джой, но това е пълна наглост.. да ми лежат някои да работели на черно (както си писала за 1000 на седмицапримерно) а аз да плащам, за да им плащали социала!
ами като могат да изкарват такива пари за какво им е социала тогава? ами само да си работят бе! защо аз да работя на бяло някои си да работят на черно и не само това ами и реално ние да им плащаме.. тарикатщини бол... ами аман от такива!
социала за мен си остава крайна стъпка, помощ докато човек си търси работа (по специалността примерно) и се ориентира

а това за 3-те месеца преди няколко дни гледах някакъв препортаж е вече задължителен срок , който трябва да се изчака за кандидатстване.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Yulia написа:Niamah vreme da pro4eta vsi4ki postingi, zashtoto temata e dulga... hvanah poslednite...ideiata e dali da budem na social, dali da u4im na kredit ili da rabotim... Moia otgovor e samo edin - rabota, rabota i pak rabota. 4ovek moje i da u4i i da raboti..ee viarno trudno e, no za hubavite raboti vinagi se izizskvat mnogo usilia. Osnovnoto e 4ovek da vlezne v pazara na truda, da bude 4ast ot obshestvoto, a vsi4ko ostanalo shte si doide ot samo sebe si.
Oshte predi da doida v Kanada edin bulgarin na 70 i niakoi godini, koito e v Australia ot 50 godini mi kaza taka - shte uspee samo 4ovek, koito e rabotliv...dokaji im, 4e si rabotliva i tova shte bude oceneno.
Ama stiga sum pisala naduhano za rabotata i 4oveka... v obshti linii tova e moita filosofia.
Chestita Nova Godina na vsi4ki, mnogo zdrave i radost.
Izviniavam se za latinicata.
За мен най-добре е да уча (на кредит, въпреки че бих платил веднага, ако имам нужната сума), и след това да търся работа, свързана с ученето ми. Идеята ми е обучението ми в България + опита ми там (трудовия стаж) + местната диплома + познаването на съответните "порядки" в работата (нещо специфично за всяка страна има в много професии) да ми дадат авантаж, който да компенсира 2-3 години "загуба на време" в ученето + "напредналата" ми възраст.
Как е най-добре? Едва ли някой би могъл да каже...
Всеки си избира сам път в живота.
Честита Новата 2005 Година!
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
levac
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 4:55 pm

Мнение от levac »

mdaa, chestitiat si novata godina dvama bratovchedi balgari - edinia v Canada , drugia v Gremania, i tozi v Germania kazva: ei bratched, zae*i ia taia Canda, stiga s toia social, idvai -tuk dobre se pecheli. Tozi v Canada - abe kav social be, az bachkam kato lud tuka, semeistvoto dobre se razviva. Drugia: Da be, da be, ne se kosi, rodnini sme, hubava rabota ste ti nameria tuka, nedei da vzimash niakvi jalti stotinki ot pomoshti. "Canadeca": Brat'ched, seriozno ti kazvam - bachkam i sam dobre tuka. "Germaneca" Abe nedei me laji be, v Canada VSICHKI BULGARI STE NA SOCIAL !!!!!
e kvo da mu kaja na brat'cheda spored vas???? :evil:
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

JOY написа:
4ovek moje i da u4i i da raboti..
Може друг път! Някой може и да може... :roll: Това не е като да работиш докато си на социал... :(

Сериозно по темата. МНОГО,много,много съм съгласна с Ив Хайду! Не съм изчела основно цялата тема,но схванах идеята.
Мога да кажа само едно...Иване,откак съм в този форум се боря със същите вятърни мелници като теб,но без файда!
На някои хора толкова им бърка в здравето социала и социалджиите,че няма докъде. Мен ако питаш,това е проява на завист в чист вид!
Никой от познатите ми социалджии не си е продал апартамена в България! Почти всички подработват на черно. Някои дори на черно си докарват по 1000 дол. седмично. Да се пукат от завист някои,аз не съм в тяхното число! Като го могат,си го могат! Другите учим как вика Омби! :lol:
значи работят на черно за 52000 на година (52 х 1000 на седмица) и още стоят на социал?
Абе жой, вземи помисли малко преди да пишеш!

Не ме карай да ти се ядосвам, моля те :oops:
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Заключено