Bye-Bye Canada

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

bgmontreal написа:... Не разбирам за какво спорим?

Няма да разубедите всички които милеят за БГ, нито тези които я мразят по някаква причина.
Ама аз не споря, още по-малко пък съм се опитвал да кажа, че мразя България. Аз България си я обичам и съм горд, че съм българин. Само че образованието ми няма нищо общо с това и не виждам защо и с какво трябва да съм благодарен на някой друг освен на родителите си за образованието което съм получил в България.
Нито пък съм казал, че канадската държава е прокопсала на политици (пък и въобще) и си гали пенсионерите по главите. Държава ли е, не ми я хвали. Политици ли са - също. Ако ще и марсианци да са ... :lol:
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

survivor написа:Dramatichna tishina v kraya na predstavlenieto i burni rakoplyaskaniya...




Майка ми, баща ми, баба ми, жена ми, тъща ми, тъст ми, детството, училището, морето - ТОВА ЗА МЕН Е БЪЛГАРИЯ и който ги ругае да не очаква блага дума от мен. ТОЧКА ПО ВЪПРОСА!!!!
чудех се кога пък ще се появиш и ти, за да кажеш нещо съществено, но ... пак познах, че няма да надскочиш себе си :wink:
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

VanBC написа:
bgmontreal написа:
ilian79 написа:много жалко звучи,да се плюе страна,..!
това го пишеш срещу плюещите БГ, но какво прави сашката между тях
Струва ми се, че ilian79 имаше впредвид Канада, а не БГ ...
:beer:
брей заради мене какъв спор :shock: ами да , въпреки че ми даде възможност да си осъществя мечтата да уча медицина аз Канада не я харесвам и няма никога да я харесам . и ако се задълбоча какво ми даде- да, прие ме, даде ми кредит , а не стипендия,който ще се чудя как да го избивам с години след това. така че моля,моля, не ми е дала чак толко много. още повече че не мога да живея в страна на "полуидиоти" и "полуроботи", както казваше небезизвестната Boginia. имам преки наблюдения в научните среди вече 10 месеца, както и върху лекарската прослойка за да го твърдя това съвсем отговорно.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
niki_70
Експерт по жените
Мнения: 218
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 6:06 am
Местоположение: Rivieres-des-Prairies,Qc
Обратна връзка:

Мнение от niki_70 »

survivor написа:Dramatichna tishina v kraya na predstavlenieto i burni rakoplyaskaniya...




Майка ми, баща ми, баба ми, жена ми, тъща ми, тъст ми, детството, училището, морето - ТОВА ЗА МЕН Е БЪЛГАРИЯ и който ги ругае да не очаква блага дума от мен. ТОЧКА ПО ВЪПРОСА!!!!

Brei bgmontreal, kakvo tolkova si sugreshil , ta te mraziat tia jeni :lol: :lol: ?Napravo ne e za viarvane :lol: :lol:
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away.

George Carlin
Аватар
niki_70
Експерт по жените
Мнения: 218
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 6:06 am
Местоположение: Rivieres-des-Prairies,Qc
Обратна връзка:

Мнение от niki_70 »

ilian79 написа:много жалко звучи,да се плюе страна,която ти дава образование(sasho71),.....

...като,достоинство,лоялност,признателност,доброта,човечност се изместват от злобата и омразата.вместо да си търсим грешките в себе си за непълноцения ни живот,ни е по лесно да обвиняваме всеки и всичко!
Kakto kazva VanBc ne durjavata dava obrazovanieto.Sasho shte si plati dvoino i troino s lihvite za nego.Da ne govorim za truda deto shte hvurli. :D :D
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away.

George Carlin
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Samo predi nyakolko chasa se zavrashtram ot pat,ot taka narechenata golyama osrana Amerika ,zavrashtam se v po malkoto i zlo ,taka narechenata Canada.
Na nevyarvashtite preporachvam -vzemete si po edna kola i edna viza i poobikolete ;sveta;,a kam google blagorodna zavist za pravilnoto reshenie.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Bate, dobre doshal, koe v Canada ti haresva poveche?
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

Не, наистина не мога да разбера, какво пречи на всички тези, които така благородно завиждат на Гоогле, да си стегнат багажа и да дойдат в така лелеяната от тях родина.
Или това е само някаква дистанционна форма на любов (май носталгия му викаха).
След като ви е толкова ЗЛЕ в Канада, защо стоите, защо не си купите по един one way ticket и да решите веднъж завинаги терзанията си?
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Щото сме мазохисти и обичаме да ни е трудно :lol: 8)
Обичам да преча
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Aries написа:Не, наистина не мога да разбера, какво пречи на всички тези, които така благородно завиждат на Гоогле, да си стегнат багажа и да дойдат в така лелеяната от тях родина.
Или това е само някаква дистанционна форма на любов (май носталгия му викаха).
След като ви е толкова ЗЛЕ в Канада, защо стоите, защо не си купите по един one way ticket и да решите веднъж завинаги терзанията си?
абе какво ви пречат хората дето харесват БГ?
аз харесвам всичките места в които съм живял и засега най-много КА, но ... БЪЛГАРИЯ е мястото което ми е най-мило!!

Айде престанете да пращате хората обратно в БГ, особено вие дето не сте и стъпвали в КА, а като стъпите се криете като хлебарки на светло!
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
sofiya
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:08 pm
Местоположение: MTL
Обратна връзка:

Мнение от sofiya »

well, успех на Google, дано да намери това, за което се връща :lol:
На тези,които не го подкрепят мога само да кажа - Не го корете, някой много по-умен от мен е казал "Човек е толкова голям, колкото са големи мечтите му”.
:wink: :lol: :beer:
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

bgmontreal написа:абе какво ви пречат хората дето харесват БГ?
аз харесвам всичките места в които съм живял и засега най-много КА, но ... БЪЛГАРИЯ е мястото което ми е най-мило!!

Айде престанете да пращате хората обратно в БГ, особено вие дето не сте и стъпвали в КА, а като стъпите се криете като хлебарки на светло!
Аха, и аз така викам. Тук вече сме на едно мнение. :wink:
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

bgmontreal написа: абе какво ви пречат хората дето харесват БГ?
аз харесвам всичките места в които съм живял и засега най-много КА, но ... БЪЛГАРИЯ е мястото което ми е най-мило!!
Айде престанете да пращате хората обратно в БГ, особено вие дето не сте и стъпвали в КА, а като стъпите се криете като хлебарки на светло!
Мен лично хората, които харесват БГ не ми пречат. Затова и уважавам решението на Гоогле - след като иска да бъде в БГ, той отива там, а не води задочен флирт.
Не мога да разбера хората, които не харесват мястото, където са понастоящем, бълнуват за това колко по-хубаво е дадено друго място, но въпреки всичко не преминават от точка А в точка В.
А ви пращаме в БГ именно поради причината, че на думи милеете и сънувате тази наша родина, но на дела правите точно обратното.
Или "Не ме гледай какво правя, ами слушай какво ти казвам", казал нашенския поп.
Ако някой утре започне да превъзнася живота в която и да е друга страна единствения съвет към него ще ми бъде същия - стегни си багажа и заминавай.
Единственото оправдание може да бъде някаква обективна пречка, но доколкото разбирам пред тебе няма такава.
Не мога да разбера, защо въздишате по БГ, но стоите в Канада.
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

Ариес, интересно ще ми бъде да прочета мнението ти след 2-3 години престой в Канада 8) По отношение на носталгията де.
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

[quote="bgmontreal"аз харесвам всичките места в които съм живял и засега най-много КА[/quote]
Интересно, как би обяснил, на някой, който обичаш, че ти е най-мил, но засега ще прекарваш времето си с друга личност, защото с нея се чувстваш най-добре. Но иначе, не, ти обичаш и милееш. Само дето не искаш да живееш със...
Заключено