СЕТА влиза в сила

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
joro
Мнения: 6460
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: СЕТА влиза в сила

Мнение от joro »

Ivan1007 написа:
joro написа: Йорко,
Снимката на дипломата ми е от преди четвърт век и кусур.
Фирмата няма право да дискриминира на основание пол, възраст и т.н.
При подписване на трудов договор ми искат не само SIN ми и квот се сетят - и на физически и здравен тест съм минавал. Ама това не е снимка нито дискриминация
Да ти взимат отпечатъци от пръстите на границата също не е нещо, с което да се хвалите.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: СЕТА влиза в сила

Мнение от 7George »

joro написа:
Да ти взимат отпечатъци от пръстите на границата също не е нещо, с което да се хвалите.
Не че искам да се хваля, ама на мене още не са ми взимали отпачатъци на границата. А снимането е съвсем друго нещо: толкова "лента" сигурно има с моя лик на много места, че чак ме е яд, че никой не ще да я разглежда... :D
Embrace your climate change!
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: СЕТА влиза в сила

Мнение от Kpetrov »

След като на събеседването могат да те отрежат, без да дължат никакво обяснение, не виждам какъв е проблема да спестят времето на всички с прикрепвнето на снимка.
Дискриминацията е нещо нормлно. В Канда просто се правят на много ларж.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: СЕТА влиза в сила

Мнение от Pyrelight »

joro написа: Да ти взимат отпечатъци от пръстите на границата също не е нещо, с което да се хвалите.
Tи още малко ще измислиш, че и анален секрет ти взимат. Ама това е идея за българският посредник. :rock: :party:
Така де, без гъбаркане от страна на гъбарите! Не може да внасяте глисти в Канада! :rofl:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: СЕТА влиза в сила

Мнение от klisurov »

Pyrelight написа:
joro написа: Да ти взимат отпечатъци от пръстите на границата също не е нещо, с което да се хвалите.
Tи още малко ще измислиш,
При туристическа виза за САЩ взимат пръстови отпечатъци.
За Канада не знам.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12481
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: СЕТА влиза в сила

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
Ivan1007 написа:
joro написа: Йорко,
Снимката на дипломата ми е от преди четвърт век и кусур.
Фирмата няма право да дискриминира на основание пол, възраст и т.н.
При подписване на трудов договор ми искат не само SIN ми и квот се сетят - и на физически и здравен тест съм минавал. Ама това не е снимка нито дискриминация
Да ти взимат отпечатъци от пръстите на границата също не е нещо, с което да се хвалите.
Йорко, като канадски гражданин на мен не ми вземат пръстови отпечатъци на границата със САЩ. Ти обаче забрави да се похвалиш, че вече няма да ви вземат пръстови отпечатъци при влизане в болница. :tmi:
Понеже съм и български гражданин и имам български паспорт той съдържа чип с биометрични данни. От догодина мисля такъв чип с биометрични данни ще съдържат и новите лични карти
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: СЕТА влиза в сила

Мнение от roumensp »

Kpetrov написа:След като на събеседването могат да те отрежат, без да дължат никакво обяснение, не виждам какъв е проблема да спестят времето на всички с прикрепвнето на снимка.
Дискриминацията е нещо нормлно. В Канда просто се правят на много ларж.
За повечето професии и позиции никой не го интересува пола, възрастта ти или расата ти, а какво можеш, но ти ако искаш си прикрепи и SIN-а, доброволно. :D
И в САЩ и в Канада никой работодател никога не ми е искал диплома, да не говорим снимка. Повече детайли за себе си им даваш единствено ако те наемат на работа, а не предварително.
BTW в българската конституция имаше нещо за това, че никой не можел да те снима без твое съгласие ... ама нямат нищо против да си пращат снимката на сульо и пульо, който може и никога да не видят лично.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: СЕТА влиза в сила

Мнение от roumensp »

joro написа:
Ivan1007 написа:
joro написа: Йорко,
Снимката на дипломата ми е от преди четвърт век и кусур.
Фирмата няма право да дискриминира на основание пол, възраст и т.н.
При подписване на трудов договор ми искат не само SIN ми и квот се сетят - и на физически и здравен тест съм минавал. Ама това не е снимка нито дискриминация
Да ти взимат отпечатъци от пръстите на границата също не е нещо, с което да се хвалите.
Няма кво да се хвалим, защото канадците не взимат.
Освен това едно е полиция или гранични служби да искат биометрични данни и съвсем друго някакви тюфлеци, търсещи работници.
joro
Мнения: 6460
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: СЕТА влиза в сила

Мнение от joro »

Ivan1007 написа:
joro написа: Йорко, като канадски гражданин на мен не ми вземат пръстови отпечатъци на границата със САЩ. Ти обаче забрави да се похвалиш, че вече няма да ви вземат пръстови отпечатъци при влизане в болница. :tmi:
Понеже съм и български гражданин и имам български паспорт той съдържа чип с биометрични данни. От догодина мисля такъв чип с биометрични данни ще съдържат и новите лични карти
В болниците не са искали никога отпечатъци. Имаше само такова предложение, но не се прие. За лични карти също не искат отпечатъци. Паспорт с биометрични данни засега нямам, ако реша да идвам в Канада ще трябва да си извадя такъв.
Освен снимки в България понякога искат и свидетелство за съдимост, шофьорска книжка, медицинско свидетелство, препоръки от предишни работодатели и не знам още какви документи.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: СЕТА влиза в сила

Мнение от roumensp »

Те и тука може да искат, ама след като те наемат (или поне ти обещаят), не преди това.
Освен ако не става дума за работа в полицията, там може и да е по-различно.

Но както и да, едва ли снимките на резюметата са най-големия проблем в България.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: СЕТА влиза в сила

Мнение от Павел »

joro написа:
Ivan1007 написа:
joro написа: Йорко, като канадски гражданин на мен не ми вземат пръстови отпечатъци на границата със САЩ. Ти обаче забрави да се похвалиш, че вече няма да ви вземат пръстови отпечатъци при влизане в болница. :tmi:
Понеже съм и български гражданин и имам български паспорт той съдържа чип с биометрични данни. От догодина мисля такъв чип с биометрични данни ще съдържат и новите лични карти
В болниците не са искали никога отпечатъци. Имаше само такова предложение, но не се прие. За лични карти също не искат отпечатъци. Паспорт с биометрични данни засега нямам, ако реша да идвам в Канада ще трябва да си извадя такъв.
Освен снимки в България понякога искат и свидетелство за съдимост, шофьорска книжка, медицинско свидетелство, препоръки от предишни работодатели и не знам още какви документи.
Аха, значи майка ми си е измисляла, когато ми разправяше как миналата година са я разкарвали 2 часа напред-назад щото машинките за отпечатъци нещо не работели

Явно помниш само до една година


Болниците вече приемат само с пръстов отпечатък
http://dnes.dir.bg/news/bolnitzi-prasto ... k-24362003"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: СЕТА влиза в сила

Мнение от Павел »

Pyrelight написа:Не си ходил. Така ще излезе накрая. Ние по нашите CV-та не си лепим снимката.
За което точно ти трябва да си особено благодарна, щото иначе щеше да работиш единствено калайджийка или мечкарка по селски събори :rofl:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: СЕТА влиза в сила

Мнение от Павел »

Ivan1007 написа:
joro написа:
roumensp написа:
joro написа:
roumensp написа:Той никога не е казвал, че са му искали в Канада.
Не виждам какъв е проблема да изпратиш снимка заедно със СВ-то?
В Канада и САЩ снимки се пращат само когато си вадиш паспорт. И евентуално американците могат да ти направят една безплатно като пресичаш границата. :D
Проблемът със снимките е свързан с privacy, ако знаеш какво е това. На теория предотвратява и дискриминация въз основа на възраст, раса и т.н., но ако искат винаги ще намерят начин да те отрежат на интервюто, ползвайки някакъв друг претекст.
В България също на повечето места не искат снимки. Иначе и тук искат да въведат някакви глупости от типа да не се споменава в обявата изискване за пол, възраст и т.н. Което е тъпо, ако фирмата иска да наеме млади хора до 35 години, или пък само жени, по- добре да го напише в обявата, за да не пращаш напразно документи о да се разкарваш на интервюта, на които да те отхвърлят. А снимките са толкова privacy, колкото и останалите данни в СВ- то.
Някои фирми искат да им пращаш и копие от дипломата, където също има снимка. А при подписване на трудов договор се отбелязва и ЕГН- то. Въобще в днешно време забрави за privacy, от ЦРУ ти четат пощата всяка сутрин.
Йорко,
Снимката на дипломата ми е от преди четвърт век и кусур.
Фирмата няма право да дискриминира на основание пол, възраст и т.н.
При подписване на трудов договор ми искат не само SIN ми и квот се сетят - и на физически и здравен тест съм минавал. Ама това не е снимка нито дискриминация
Благодарение на което, единствените симпатични стюардеси могат да се видят само в авиолинии на бившите социалистически държави. При всички останали, в последните 15-тина години ни обслужват едни дръти грозни бабички, да ти загорчи кафето. От догодина вече, след задължителното масово наемане на тренита, ще отпадне необходимостта от тайни ченгета на полетите, щото само при вида на някоя стюардеса с обувки 44 номер и ръце 5 по-големи от тези на Оранго, и най-фанатизираната чалма няма да посмее да подпали фитила скрит токчето на сандалите си :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12481
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: СЕТА влиза в сила

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
Ivan1007 написа:
joro написа: Йорко, като канадски гражданин на мен не ми вземат пръстови отпечатъци на границата със САЩ. Ти обаче забрави да се похвалиш, че вече няма да ви вземат пръстови отпечатъци при влизане в болница. :tmi:
Понеже съм и български гражданин и имам български паспорт той съдържа чип с биометрични данни. От догодина мисля такъв чип с биометрични данни ще съдържат и новите лични карти
В болниците не са искали никога отпечатъци. Имаше само такова предложение, но не се прие. За лични карти също не искат отпечатъци. Паспорт с биометрични данни засега нямам, ако реша да идвам в Канада ще трябва да си извадя такъв.
Освен снимки в България понякога искат и свидетелство за съдимост, шофьорска книжка, медицинско свидетелство, препоръки от предишни работодатели и не знам още какви документи.
Йорко,
Прие се, ама Върховния Административен Съд го отмени.
Не всеки Бойковизъм минава.
Това, че ти нямаш паспорт не значи че няколко милиона българи нямат и не им снемат пръстови отпечатъци при подаване на заявление за паспорт.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: СЕТА влиза в сила

Мнение от Pyrelight »

Павел написа:
Pyrelight написа:Не си ходил. Така ще излезе накрая. Ние по нашите CV-та не си лепим снимката.
За което точно ти трябва да си особено благодарна, щото иначе щеше да работиш единствено калайджийка или мечкарка по селски събори :rofl:
E, поне не е изрусена, де. :D
Имах една латино позната за кратко. Хем беше изрусена, хем с татуирани вежди и устна линия. Мерак да е славянка. Гнус!
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Публикувай отговор