Impressions from Bulgaria

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Impressions from Bulgaria

Мнение от IRA »

София беше зелена навремето, вече не е, презастроиха е.

Кебекарската процедура на времето беше по бърза, а не по-лесна. Тези които не искаха да чакат за федералната в Белград, ходеха на интервюта във Виена. Някои минаха и с фалшиви дипломи ( познати минали през федералната процедура). Естествено тия времена отминаха, сега е доста трудно по която и процедура да минеш. Кебекарската е по бавна вече.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Impressions from Bulgaria

Мнение от agent Ozo »

Иван1007 говори по бегли спомени от времето на неговата процедура и без каквито и да е познания относно процедурата за Квебек.
Едно време наистина бе така - за по-висока степен на образование се даваха по-голям брой точки и за висшистите бе по-лесно да минат процедурата за имиграция. Естествено, че при това положение повечето от българските имигранти бяха висшисти. Вярно е и това, че професиите, изискващи висше образование в Канада, предполагат и по-високи доходи и съответно по-висок стандарт на живот. И който успее да приравни или завърши висше и в Канада, има по-голям шанс да си осигури този по-висок стандарт. Останалите просто губят. Това е тезата на Иван1007.

Но всичко това вече не е актуално. След 2009 г. настъпиха големи промени и започнаха да се дават повече точки и за по-ниско образование, които в определени случаи са дори повече от точките за висшето, но само за конкретни области на образованието (професии). Всеки може да се убеди в това като погледне в днешният списък с търсените области на образование - LISTE DES DOMAINES DE FORMATION (2015) За средно професионално образование от раздел А (Пр. - Mécanique d'engins de chantier) се дават допълнителни 16 т., докато за висше образование от раздел С (Пр. - Sciences biologiques) - само 6 т.
И днес вече дори не се говори за "квалифицирани работници" (Travailleurs qualifiés/Skilled workers), а за "постоянни работници" (Travailleurs permanents/Permanent workers). Погледнете на страницата на официалния сайт на имиграционните - http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/en/index.html"

Така че, отдавна не е валидна тази мантра - след като си доказал пред имиграционните, че си висшист и голям специалист, то следва да си се реализирал и достигнал стандарт на живот над средния за Канада. Ако ли пък не - то си мързеливец, пишман-специалист или просто лузър. Защото няма как един "Mécanicien d'engins de chantier" да стигне някога такива доходи, дори и да се реализира т.е. започне работа точно по специалността си.

Та Джовани вече го каза преди мен - Канада просто гледа да си задоволява нуждите от работници в определени сфери, но без да гарантира каквато и да е реализация на новите имигранти. Счита се, че селекцията просто повишава вероятността тази реализация да се осъществи. Толкова.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Impressions from Bulgaria

Мнение от IRA »

Ми моите спомени са от 2000 година когато аз съм кандидаствала. По това време Кебекарската вървеше доста по бързо от федералната. Приятели и двамата подадоха единя към Квебек, а другия към Федералните някъде 1997. 1999 година вече бяха в Монреал, фереалните още не бяха им разгледали документите.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Impressions from Bulgaria

Мнение от agent Ozo »

Да, Ира, така беше, затова и доста хора се ориентираха или преориентираха към процедурата за Квебек. А по-лесното и бързото на тази процедура се състоеше в това, че на интервюиращите бе дадено правото да оценяват владеенето на езиците от страна на кандидат-имигрантите. Така на последните не им се налагаше да чакат и се явяват на езикови тестове, което забавя и усложнява процедурата. След като това право бе премахнато, то процедурите реално се изравниха.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10121
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Impressions from Bulgaria

Мнение от Pavel M »

agent Ozo написа:Иван1007 говори по бегли спомени от времето на неговата процедура и без каквито и да е познания относно процедурата за Квебек.
Едно време наистина бе така - за по-висока степен на образование се даваха по-голям брой точки и за висшистите бе по-лесно да минат процедурата за имиграция. Естествено, че при това положение повечето от българските имигранти бяха висшисти. Вярно е и това, че професиите, изискващи висше образование в Канада, предполагат и по-високи доходи и съответно по-висок стандарт на живот. И който успее да приравни или завърши висше и в Канада, има по-голям шанс да си осигури този по-висок стандарт. Останалите просто губят. Това е тезата на Иван1007.

Но всичко това вече не е актуално. След 2009 г. настъпиха големи промени и започнаха да се дават повече точки и за по-ниско образование, които в определени случаи са дори повече от точките за висшето, но само за конкретни области на образованието (професии). Всеки може да се убеди в това като погледне в днешният списък с търсените области на образование - LISTE DES DOMAINES DE FORMATION (2015) За средно професионално образование от раздел А (Пр. - Mécanique d'engins de chantier) се дават допълнителни 16 т., докато за висше образование от раздел С (Пр. - Sciences biologiques) - само 6 т.
И днес вече дори не се говори за "квалифицирани работници" (Travailleurs qualifiés/Skilled workers), а за "постоянни работници" (Travailleurs permanents/Permanent workers). Погледнете на страницата на официалния сайт на имиграционните - http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/en/index.html"

Така че, отдавна не е валидна тази мантра - след като си доказал пред имиграционните, че си висшист и голям специалист, то следва да си се реализирал и достигнал стандарт на живот над средния за Канада. Ако ли пък не - то си мързеливец, пишман-специалист или просто лузър. Защото няма как един "Mécanicien d'engins de chantier" да стигне някога такива доходи, дори и да се реализира т.е. започне работа точно по специалността си.

Та Джовани вече го каза преди мен - Канада просто гледа да си задоволява нуждите от работници в определени сфери, но без да гарантира каквато и да е реализация на новите имигранти. Счита се, че селекцията просто повишава вероятността тази реализация да се осъществи. Толкова.

така е .много си прав.но който е негоден да се реализира в канада има шанс заради статута си на канадски резидент или цитизен да опита късмета си в южната и съседка
за справка др.пумпалов който напълно се провали в канада в професионален аспект и си отвори частна практика в уса/Денвър/колорадо

да ,ама не съвсем :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Impressions from Bulgaria

Мнение от optics »

Разбира се, че беше по-лесно. Хора които не събираха точки и не можеха да минат по "нормалния" начин, се пускаха на лесния вариант - Кебек. За целта някои от тях трябваше да учат френски - и барабар с това допълнително усложнение, пак оставаше по-лесно, инак никога не биха събрали точки.
Промените са в положителна насока. Да - гот е да прибираш образовани хора, но кел файда ако точно техните професии не са необходими. Сега ако трябва готвач се взема готвач, не доктор по микробиология.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Impressions from Bulgaria

Мнение от agent Ozo »

Батка, в това отношение напълно си приличате с др. Пумпалов - и двамата изкарвате, че преориентацията на другия е белег за крах и провал на реализацията му в Канада.
Но Пумпи печели по точки заради това, че ти се върна В България т.е. в блатото от което си излязъл, а той се доказва в САЩ.

Щот, нали, връщането в България, за такива като вас, е равнозначно на връщане на кота 0 (нула), батка.
Пък ти си пей за имотите, ламарините, въртенето на синджирчето и т.н. Не важиш, лузър си и това е. Загуби битката с Канада и туй то.
Дори аз съм вече по-успял от теб, по вашите критерии, тъй като след 2 м. почвам 10-та година в Канада и не мисля изобщо за връщане. Даже все още ми е кеф, че дойдох. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Impressions from Bulgaria

Мнение от pumpy »

Pavel M написа:
agent Ozo написа:Иван1007 говори по бегли спомени от времето на неговата процедура и без каквито и да е познания относно процедурата за Квебек.
Едно време наистина бе така - за по-висока степен на образование се даваха по-голям брой точки и за висшистите бе по-лесно да минат процедурата за имиграция. Естествено, че при това положение повечето от българските имигранти бяха висшисти. Вярно е и това, че професиите, изискващи висше образование в Канада, предполагат и по-високи доходи и съответно по-висок стандарт на живот. И който успее да приравни или завърши висше и в Канада, има по-голям шанс да си осигури този по-висок стандарт. Останалите просто губят. Това е тезата на Иван1007.

Но всичко това вече не е актуално. След 2009 г. настъпиха големи промени и започнаха да се дават повече точки и за по-ниско образование, които в определени случаи са дори повече от точките за висшето, но само за конкретни области на образованието (професии). Всеки може да се убеди в това като погледне в днешният списък с търсените области на образование - LISTE DES DOMAINES DE FORMATION (2015) За средно професионално образование от раздел А (Пр. - Mécanique d'engins de chantier) се дават допълнителни 16 т., докато за висше образование от раздел С (Пр. - Sciences biologiques) - само 6 т.
И днес вече дори не се говори за "квалифицирани работници" (Travailleurs qualifiés/Skilled workers), а за "постоянни работници" (Travailleurs permanents/Permanent workers). Погледнете на страницата на официалния сайт на имиграционните - http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/en/index.html"

Така че, отдавна не е валидна тази мантра - след като си доказал пред имиграционните, че си висшист и голям специалист, то следва да си се реализирал и достигнал стандарт на живот над средния за Канада. Ако ли пък не - то си мързеливец, пишман-специалист или просто лузър. Защото няма как един "Mécanicien d'engins de chantier" да стигне някога такива доходи, дори и да се реализира т.е. започне работа точно по специалността си.

Та Джовани вече го каза преди мен - Канада просто гледа да си задоволява нуждите от работници в определени сфери, но без да гарантира каквато и да е реализация на новите имигранти. Счита се, че селекцията просто повишава вероятността тази реализация да се осъществи. Толкова.

така е .много си прав.но който е негоден да се реализира в канада има шанс заради статута си на канадски резидент или цитизен да опита късмета си в южната и съседка
за справка др.пумпалов който напълно се провали в канада в професионален аспект и си отвори частна практика в уса/Денвър/колорадо

да ,ама не съвсем :lol:
Ти си невероятен, както и преди съм казвал.
Практиката ми е в Британска Колумбия, което по моите познания е ВСЕ ОЩЕ в Канада. И не е в затвор, както и не е на Северния полюс, за което аз лично съжалявам.
Всичко останало са пиянски изпълнения тип "поредна доза шльоковица" .
Линко, аз виждам разлика между това да пробваш и да се върнеш в дупката, от която си излязъл и да пробваш и да се развиваш. За първото не се иска нищо особено, в най-добрия случай малко кинти за самолетен билет, във второто се иска доста. Но това е моята истина и не е нужда да я разбираш или да се съгласяваш с нея.
В крайна сметка няма лошо да сме различни, иначе би било супер скучно, даже и тук....
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Impressions from Bulgaria

Мнение от Koko »

Kan_Tangra написа:Ти изобщо, имаш ли идея КАК СЕ ИНТЕГРИРАТ СЧЕТОВОДИТЕЛИ без местен опит, местно образование в КАНАДА!?
Да, аз имам - минава се през учене няколко години и с доза упоритост човек може да се реализира добре и като счетоводител. По чисто субективни наблюдения в България разбирането е че със счетоводство може да се занимава едва ли не всеки и не е нужно да имаш някакво особено образование за целта, съответно и професията не е толкова уважавана. На Запад обаче разбирането е малко по-различно и особено ако имаш нужният ценз - има доста възможности за работа, а и заплащането е конкурентно на инженерните специалности.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Impressions from Bulgaria

Мнение от agent Ozo »

pumpy написа: аз виждам разлика между това да пробваш и да се върнеш в дупката, от която си излязъл и да пробваш и да се развиваш. За първото не се иска нищо особено, в най-добрия случай малко кинти за самолетен билет, във второто се иска доста.
Няма никаква разлика от гледна точка на това, че предприетата стъпка те е накарала да се чувстваш по-добре от там, където си бил преди това.

А това за развитието си е чиста субективна преценка. След като човек се чувства по-добре на новото място, то няма как да не усеща промяната като развитие. Независимо, че за някой това е "да се върнеш в дупката, от която си излязъл".

Но ясно е, че ти, Пумпи, никога няма да се съгласиш, че е възможно някой да е доволен от това, че се е върнал там, откъдето е тръгнал. И да го приеме за равиване спрямо перспективите, които е имал в Канада. И знам защо го правиш. Защото приемаш, че разказвайки колко хубаво му е в България, в противовес на преживяното в Канада, то този човек едва ли не те осъжда или упреква за това, че ти все още стоиш в тази същата Канада. А това не е вярно. Той просто споделя собствените си усещания, чувства и т.н., които ти просто трябва да приемеш. Независимо дали ги разбираш и как ги преценяваш - глупави или не.

Ако за някой ароматът на градинския домат от бащиния му двор е достатъчен критерий да избере да се върне, защо някой трябва да го разубеждава, че е тъп и загубен? Защото така не се развива, изпуска големите възможности в Канада и т.н. Ами за човека аромата е по-важен и това си е. Значи е прав да промени нещата според разбиранията си. Ето за това става дума.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Impressions from Bulgaria

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа: Ако за някой ароматът на градинския домат от бащиния му двор е достатъчен критерий да избере да се върне, защо някой трябва да го разубеждава, че е тъп и загубен? Защото така не се развива, изпуска големите възможности в Канада и т.н. Ами за човека аромата е по-важен и това си е. Значи е прав да промени нещата според разбиранията си. Ето за това става дума.
Защото си тъп да изминеш хиляди мили, време, пари за да разбереш, че аромата на татковия домат е центъра на вселената. Не е лошо само по себе си, но е загуба на енергия да стигнеш до толкова елементарно заключение. Добре, че не ми отнема толкова време и енергия когато си лекувам пациентите, че тежко им се пише......
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Impressions from Bulgaria

Мнение от klisurov »

pumpy написа:
agent Ozo написа: Ако за някой ароматът на градинския домат от бащиния му двор е достатъчен критерий да избере да се върне, защо някой трябва да го разубеждава, че е тъп и загубен? Защото така не се развива, изпуска големите възможности в Канада и т.н. Ами за човека аромата е по-важен и това си е. Значи е прав да промени нещата според разбиранията си. Ето за това става дума.
Защото си тъп да изминеш хиляди мили, време, пари за да разбереш, че аромата на татковия домат е центъра на вселената. Не е лошо само по себе си, но е загуба на енергия да стигнеш до толкова елементарно заключение.
Докато не загубиш нещо не го оценяваш.
Хубаво е, когото можеш да си го възстановиш.

Не при всички е: Дойдой, видях, победих.
При някои е: Дойдох, видях, разбрах, че не е за мен.

А и за различните хора "победих" значи различни неща.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Impressions from Bulgaria

Мнение от IFF »

pumpy написа:
agent Ozo написа: Ако за някой ароматът на градинския домат от бащиния му двор е достатъчен критерий да избере да се върне, защо някой трябва да го разубеждава, че е тъп и загубен? Защото така не се развива, изпуска големите възможности в Канада и т.н. Ами за човека аромата е по-важен и това си е. Значи е прав да промени нещата според разбиранията си. Ето за това става дума.
Защото си тъп да изминеш хиляди мили, време, пари за да разбереш, че аромата на татковия домат е центъра на вселената. Не е лошо само по себе си, но е загуба на енергия да стигнеш до толкова елементарно заключение. Добре, че не ми отнема толкова време и енергия когато си лекувам пациентите, че тежко им се пише......
Абе Пумпалов, въобще не става въпрос за домати :D Освен това няма никакво значение колко време и разстояние ще измине някой преди да достигне до някакво просветление, понякога точно това е нужно - да погледнеш отдалеч или когато е отлежало. Ама какво да ти обяснавам, ти за томатиото не рабра, пък какво остава за нещо по-сложно.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Impressions from Bulgaria

Мнение от pumpy »

Ако някога бяхте виждали батката на живо и си бяхте говорили с него, както ми се е СЛУЧВАЛО НА МЕН, нямаше да сте толкова романтични и замислени, но какво да ви обяснявам, все едно си говорим на различни езици.
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Impressions from Bulgaria

Мнение от agent Ozo »

pumpy написа:Ако някога бяхте виждали батката на живо и си бяхте говорили с него, както ми се е СЛУЧВАЛО НА МЕН, нямаше да сте толкова романтични и замислени, но какво да ви обяснявам, все едно си говорим на различни езици.
Никога не съм никакви илюзии относно батето. Не съм го виждал на живо, но познавам хора, които са общували с него. По една случайност познавам и човека, който е купил от него камиончето и илюзорния му "бизнес". Което, в крайна сметка го закопа и този човек се прибра в България още през 2007 г. и сега си живее и се чувства много добре там.
Едно време затова се дразнех много на лъжите на батето, но след време помъдрях и осъзнах, че това си е неговият начин да си избива компллексите и да се развлича. Същото, каквото и ти каза, че правиш в скучните неделни дни на север. След което престанах да се нервирам на глупостите му и започнах и аз да се забавлявам с тях.

Затова изобщо не визирам батето, говорейки за правото на хората да решават, че връщането е по-добрата перспектива за тях. Батето си измисля небивалици за да провокира и дразни хората, но не мисля, че Кан Тангра прави същото.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Публикувай отговор