"Преди" и "сега" в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от optics »

roumensp написа: Той май има впредвид едно друго зелено - дето се пуши. :D



пак добре че не е "бело" :lol:


- Какво е общото между Бойко Борисов и Слави Трифонов?
- Магистралки!
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от Mielle »

Торонто
Май май търсите под телето вол. В Европа как се кандидатства за работа как е? В UK като съм пускал CV са ми искали актуална снимка. В БГ даже се упоменава CV да е в европейски формат. Аз лично човек без снимка не бих наел. И защо не бих наел? Не бих наел, защото снимката показва първоначалната нагласа на кандидата за работа. Тове е все едно да продавам кола, но без снимка. Кай ще я купи?

Лелееее то много зле в това УК, ако е истина де това със снимките. При нас / не е в Канада/ - освен, че никога и никой не ти иска снимка ами могат /евентуално/ и само с интервю по телефон да те наемат. Но това, ако си много напред с материала. Местен опит и т.н. При кандидатстване тук не ги интересува нито как изглеждаш, нито на колко години си, нито какъв пол си. Дори и хипопотам да се появи, вземеш ли си интервюто-работата е твоя.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от the_coach »

Mielle написа:Торонто
Май май търсите под телето вол. В Европа как се кандидатства за работа как е? В UK като съм пускал CV са ми искали актуална снимка. В БГ даже се упоменава CV да е в европейски формат. Аз лично човек без снимка не бих наел. И защо не бих наел? Не бих наел, защото снимката показва първоначалната нагласа на кандидата за работа. Тове е все едно да продавам кола, но без снимка. Кай ще я купи?

Лелееее то много зле в това УК, ако е истина де това със снимките. При нас / не е в Канада/ - освен, че никога и никой не ти иска снимка ами могат /евентуално/ и само с интервю по телефон да те наемат. Но това, ако си много напред с материала. Местен опит и т.н. При кандидатстване тук не ги интересува нито как изглеждаш, нито на колко години си, нито какъв пол си. Дори и хипопотам да се появи, вземеш ли си интервюто-работата е твоя.
Това, което аз съм видял и изпитал на собствен гръб до момента е, че в Северна Америка ако си добър в това което правиш, работата и бизнеса сами ще те намират.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от prace »

optics написа:Почва да се изяснява защо prace стяга куфарите - нажежили са до червено всичките си кредитни опции и е време да отлетят, оставяйки кредиторите с пръст в уста.
;-)

Както неведнъж съм казвал - всичко зависи в какви среди се движиш. Аз не познавам нито един човек, било кореняк, било българин, който да е нажежил на червено. Това че къщата на някой (или колата) не е изплатена, за който ги няма може да изглежда като че ли се изнасилваш от заеми, но всъщност е принципа на киселото грозде. На практика - ако след като си платиш месечната вноска за въпросния заем, можеш да си позволиш живот от които си доволен (и да остава) - тогава къв е проблема?
Кой каза, че оставям кредиторите с пръст в устата? Ами ако съм си платила всичките лайна и искам да спя спокойно с печалбата от картонената кутия и да не съм роб на банката? Тази опция влиза ли ти в акъла?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от pumpy »

prace написа:[..... с печалбата от картонената кутия и да не съм роб на банката.....

това не се ли наричаше оксиморон ? Как хем с печалба, хем роб ? Робът не печели нищо освен повече бой и повече работа или и дефиницията ни за раб е различна, както и тази за Канада ?
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от prace »

pumpy написа:
prace написа:[..... с печалбата от картонената кутия и да не съм роб на банката.....

това не се ли наричаше оксиморон ? Как хем с печалба, хем роб ? Робът не печели нищо освен повече бой и повече работа или и дефиницията ни за раб е различна, както и тази за Канада ?
Пумпи, сигурно ти си единствения, който не е разбрал какво искам да кажа. Добре, че не съм ти пациент, щото май не си най-интелигентния доктор на света...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от pumpy »

Майна, ако ти самата беше разбрала какво искаш да кажеш, нямаше да живееш на "нажежено червено" и да стягаш крушите за през океана обратно в "страната на културата и люлката на цивилизацията".
Ако си направила печалба от бараката няма как да си на "нажежено червено" не схващаш ли ? Или не ти е удобно да схванеш в момента. По-лесно е да обясняваме как преди е било лесно, а сега видиш ли е трудно. Че те хората и преди и сега са все едни и същи, не ли ?
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от myhata II »

един човек да ви каже истината и вие го изкарахте лузър
е щом така ви кефи, живейте си във фантазията че всичко ви е ок, при положение че дължите хиляди на банките
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от pumpy »

myhata II написа:един човек да ви каже истината и вие го изкарахте лузър
е щом така ви кефи, живейте си във фантазията че всичко ви е ок, при положение че дължите хиляди на банките
Е добре де, този същия с "истината" и тя държала хиляди на банката, живяла на "нажежено червено" и в момента, в който продала бунгалото и се оказала с печалба и ........ нещо ми се губи нишката, как така изведнъж се оказа "правия човек във форума"

Ааааа или понеже тя не трябва да вдига самолети, може да печели от бунгалото, сега загрявам.....
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от myhata II »

pumpy написа:
myhata II написа:един човек да ви каже истината и вие го изкарахте лузър
е щом така ви кефи, живейте си във фантазията че всичко ви е ок, при положение че дължите хиляди на банките
Е добре де, този същия с "истината" и тя държала хиляди на банката, живяла на "нажежено червено" и в момента, в който продала бунгалото и се оказала с печалба и ........ нещо ми се губи нишката, как така изведнъж се оказа "правия човек във форума"

Ааааа или понеже тя не трябва да вдига самолети, може да печели от бунгалото, сега загрявам.....

вие не може ли да разберете че нормалните хора в България не са имали дългове и са си живяли нормално и щастливо със заплащането кото са взимали
причината точно тези хора да имигрират не е икономическа
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от pumpy »

myhata II написа:
pumpy написа:
myhata II написа:един човек да ви каже истината и вие го изкарахте лузър
е щом така ви кефи, живейте си във фантазията че всичко ви е ок, при положение че дължите хиляди на банките
Е добре де, този същия с "истината" и тя държала хиляди на банката, живяла на "нажежено червено" и в момента, в който продала бунгалото и се оказала с печалба и ........ нещо ми се губи нишката, как така изведнъж се оказа "правия човек във форума"

Ааааа или понеже тя не трябва да вдига самолети, може да печели от бунгалото, сега загрявам.....

вие не може ли да разберете че нормалните хора в България не са имали дългове и са си живяли нормално и щастливо със заплащането кото са взимали
причината точно тези хора да имигрират не е икономическа
Аха, ние родените на луната сме имали дългове в България ???
Ти съвсем си се побъркал. Точно тези, които най-много реват, точно те са имигрирали, защото са нямали НИЩО в България и след като не са го получили и тук (интересно защо ли), за пореден път в живота им е виновен "кривия космос" и ще сменят пак мястото, вместо да се вгледат в себа си и да открият проблема. С бягане до никъде не се стига
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от prace »

Абе защо е толкова трудно да се разбере, че не ни се живее с дългове? Че не искаме да сме роби на банката?
Ние не сме родени в Канада или Америка. Родителите ни не са дължали нищо на банките. Харчели са това, с което наистина са разполагали. И са ни оставили реални неща. И в България и в Холандия.
И не са само парите. Не сме канадци. Не харесваме американските/канадски цености. Не искам да виждам дебели, разпльокани медузи по магазините и улиците. Надупчени от пиърсинг лица на млади хора с празен поглед вперен в бъдещето.
И кой ти каза Пумпи, че нямаме НИЩО в България?
Там имам реални неща. Имоти (без мортгидж) роднини.
Тука нямаме нищо! Имам канадска диплома и лиценз, които ми дадоха право да заборчнея от банката, за да се внедря в канадското общество и да се усмихвам фалшиво колко съм късметлия, че съм в Канада.
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от Mielle »

Абе защо е толкова трудно да се разбере, че не ни се живее с дългове? Че не искаме да сме роби на банката?
Ние не сме родени в Канада или Америка. Родителите ни не са дължали нищо на банките. Харчели са това, с което наистина са разполагали. И са ни оставили реални неща. И в България и в Холандия.
И не са само парите. Не сме канадци. Не харесваме американските/канадски цености. Не искам да виждам дебели, разпльокани медузи по магазините и улиците. Надупчени от пиърсинг лица на млади хора с празен поглед вперен в бъдещето.
И кой ти каза Пумпи, че нямаме НИЩО в България?
Там имам реални неща. Имоти (без мортгидж) роднини.
Тука нямаме нищо! Имам канадска диплома и лиценз, които ми дадоха право да заборчнея от банката, за да се внедря в канадското общество и да се усмихвам фалшиво колко съм късметлия, че съм в Канада.
Аз ти вярвам! Не казвам, че съм против мнението на останалите все пак всеки има неговата истина и неговите "обувки"
Знам само, че в България не ни обичат /онези в чужбината/, че личности като Ангел Джамбазки например настройват твоите и моите приятели взети заедно срещу ОНЕЗИ в чужбина. Знам, че сме им трън в очите за всичко. Знам, че са подели инициатива за двойното гражданство. Сега ТО почна да ги бърка. Знам, че българите сега 2016 сме скапана нация! Знам, че за малко слава 5 минутна бихме убили друг, ако е по-талантлив от нас....
Но! За всичко останало, което си описал/а ти вярвам. И тези капиталистически ценности много скоро ще се спукат по шевовете. Толерантност? Търпимост? Дайвърсити? Наистина ли вярвате в това?
Вчера позната ми каза за Лондон, че хинди групата там са вече милионери /докато повечето са длъжници на банката/. И затова белите момичета така им налитат.
Объркан Свят...
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от myhata II »

джамбазки е недоносче, срещнах го във филибето, познавам го лично ,дете на семейство посредствени комунисти, няма смисъл изобщо да го обсъждаме тоя !
а ако е казал така за емигрантите, да вземе да се прибере като голям патриот в България, а не да клечи на хранилката в Брюксел :rofl:
смешник !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от pumpy »

prace написа:Абе защо е толкова трудно да се разбере, че не ни се живее с дългове? Че не искаме да сме роби на банката?
Ние не сме родени в Канада или Америка. Родителите ни не са дължали нищо на банките. Харчели са това, с което наистина са разполагали. И са ни оставили реални неща. И в България и в Холандия.
И не са само парите. Не сме канадци. Не харесваме американските/канадски цености. Не искам да виждам дебели, разпльокани медузи по магазините и улиците. Надупчени от пиърсинг лица на млади хора с празен поглед вперен в бъдещето.
И кой ти каза Пумпи, че нямаме НИЩО в България?
Там имам реални неща. Имоти (без мортгидж) роднини.
Тука нямаме нищо! Имам канадска диплома и лиценз, които ми дадоха право да заборчнея от банката, за да се внедря в канадското общество и да се усмихвам фалшиво колко съм късметлия, че съм в Канада.
- защото НИКОЙ, НИКОГА не ме е карал с пистолет в челото да живея с дългове и ми е трудно да го разбера;
- защото аз не се чуствам роб на банката. Заем на около 3% не е заробване, а възможност за развитие. При годишна доходност от бизнес от 17%, не виждам как 3% за банката е "заробване";
- защото родителите ви са дължали на банката. Милиони българи са изплащали лихвоточки и заеми към ДСК за жилищата си. Ако не са дължали са били наследили нещо от някъде, което пак е изплащано, НИЩО в този живот не се ДАВА на готово;
- И това е разликата: аз се чуствам канадец. Американец - не, но канадец - ДА. И това го разбирам, това е причина да не живеете в Канада и е напълно разбираемо. Но това не го казвате по-горе. Говорим за банки, за робуване, за бунгала, а не за носталгия и несъвместимост с местния начин на живот. В това лошо няма и нека хората, които ще имигрират да знаят, че и това се случва, а не само бунгалото и банката, та банката......
Публикувай отговор